Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rhotax

Jak "zdjąć" — dokładny — profil, kształt przekrój swojego przedramienia/nadgarstka?

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ma jakieś pomysły jak jeszcze można 'wyznaczyć' IDEALNY przekrój, kształt przedramienia (w miejscu w którym nosi się zegarek)?

Już próbowałem z drutem, z plasteliną i czekaniem aż trochę podeschnie, ale wszystko to za mało precyzyjne i przy zdejmowaniu tych rzeczy z przedramienia zawsze coś się poruszy, lekko odegnie i cała robota w ...zdu.

 

Zostało mi już tylko zrobienie odlewu gipsowego (tylko nigdzie "na mieście" nie mogę kupić 'alginatu').

 

Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł jak 'odwzorować' taki kształt domowymi sposobami?

 

PS

O chodzi mi o taki obrys zewnętrzny (tylko dla moich rozmiarów, kształtu itd.)

https://www.researchgate.net/profile/Irina_Vendik/publication/323863085/figure/fig1/AS:614222484500492@1523453460832/Human-wrist-cross-section-5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś z gliną. Tylko nie wypalaj w piecu ;-). Można podsuszyć wypalarką. Może najpierw zrobić negatyw przedramienia, a dopiero później odlać pozytyw. Jeszcze co mi przychodzi do głowy to koszulki termokurczliwe na kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zlecić rzeźbiarzowi wykonanie artystycznej interpretacji nadgarstka...


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się zapytać po co Ci to ale poniższe rozwiązanie wydaje mi się najbardziej precyzyjne

 

https://ramyczasu.pl/glowna/35-zestaw-do-odlewow.html

Ciuuul, aż z ciekawowci zerknalem i mają zestaw do odlewów 3d stopek dzieciecych i dloni. Maja to zaprezentowane na deseczce niczym trofeum psychopaty. Ze tez ktos w taki sposób pamiatki tworzy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciuuul, aż z ciekawowci zerknalem i mają zestaw do odlewów 3d stopek dzieciecych i dloni. Maja to zaprezentowane na deseczce niczym trofeum psychopaty. Ze tez ktos w taki sposób pamiatki tworzy..

Moi rodzice mają do dzisiaj moje pierwsze obcięte włosy. Kiedy jeszcze były bardziej w kierunku blond i ...kręcone :D

A mój brat ma — odciski — stópek swojego dziecka w gipsie (ślad, trop...no...).

 

To jak rzeczywiście nie da się tego zrobić prosto i czysto to ja chciałem spróbować tych 'substancji'

https://youtu.be/9XR_VODT2Jc?t=3m51s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice mają do dzisiaj moje pierwsze obcięte włosy. Kiedy jeszcze były bardziej w kierunku blond i ...kręcone :D

A mój brat ma — odciski — stópek swojego dziecka w gipsie (ślad, trop...no...).

 

To jak rzeczywiście nie da się tego zrobić prosto i czysto to ja chciałem spróbować tych 'substancji'

https://youtu.be/9XR_VODT2Jc?t=3m51s

Nie no odcisk itd to rozumiem. Ale te odcięte rączki, stopki wystające z dechy to dla mnie niezła akcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez LuciusXIII
      Witam forumowiczów,
       
      zbliżają się moje urodziny i chcę zakupić pierwszy od długiego czasu zegarek.
       
      Czego szukam:
       
      - najlepiej diver, ew. military / field watch, albo coś innego typowo casual z czytelną, stonowaną tarczą.
      - na mały nadgarstek (niecałe 17 cm)
         - koperta najlepiej max. 40 mm
         - l2l najlepiej do 47 mm
         - lub coś, co wiecie, że będzie dobrze leżało na tak chudej witce  
       
      - automat,
      - raczej na pasku (guma / skóra niż na bransolecie)
       
      Budżet do 2000 zł max (chociaż wolałbym coś bliżej 1500 zł) - używka w bdb stanie lub nówka.
       
      Najchętniej jakiś Japończyk lub microbrand (raczej nie Chińczyk, Rusek).
       
      Poproszę o jakieś propozycje. Oferty sprzedaży czegoś z Waszych kolekcji również chętnie przyjmę
       
    • Przez ajin
      Witam czytelników forum!
      Chciałbym zakupić sobie zegarek. 
      Na oku mam Casio G-shock GA100, martwi mnie jednak mój duży nadgarstek 21,5cm.
      Czy w ogóle da radę go zapiąć na nadgarstku? Nie będzie wyglądał śmiesznie?
      Do tej pory miałem fit opaska, niestety uległa ona zniszczeniu, a bez zegarka czuję się jak bez ręki.
      Ewentualnie może jakieś inne propozycje w budżecie około 400zł,
      Z góry dziękuje za poświęcony czas!
      -Ajin
       
    • Przez ajin
      Chciałbym zakupić sobie zegarek. 
      Na oku mam Casio G-shock GA100, martwi mnie jednak mój duży nadgarstek 21,5cm.
      Czy w ogóle da radę go zapiąć na nadgarstku? Nie będzie wyglądał śmiesznie?
      Do tej pory miałem xiaomi mi band 2 (fit opaska) niestety uległa zniszczeniu, a bez zegarka czuję się jak bez ręki.
      Ewentualnie może jakieś inne propozycje w budżecie około 400zł
       
    • Przez daromax
      Witam, jak w temacie potrzebuję zakupić ekspozytor, gablotę, stojak czy jak to się zwie do paskó do zegarków, chodzi mi mniej więcej o coś takiego jak pokarzę na poniższych zdjęciach na przykładzie gabloty na zapalniczki zippo. A więc z 4 sciankami, z miejscami na paski, i zaslonkami z pleksi, może być obrotowy ale nie musi. Nie raz takie widywałem w wszelakich salonach zegarkowo jubilerskich w różnych galeriach. pomóżcie, gdzie to kupić, albo czy ktoś takie wykonuje czy coś?


    • Przez TabaQ
      Witam wszystkich!
       
      Moja kolekcja coraz bardziej się rozbudowuje, powoli sięga już 5 zegarków (śmiech) i postanowiłęm stworzyć dla nich "domek". A tak na poważnie, poczułęm potrzebę podzielenia się z wami moim pomysłem. Chcę zbudować stojak na zegarki, aby nie kisiły się w pudełku po str8.
      Projekt wygląda tak jak na zdjęciu poniżej i przeznaczony jest do dalszej rozbudowy, z czasem gdy zegarków będzie przybywać. Przewidziany na około 10 zegarków.

       
      Zamierzam wykonać dwa "wałki" na któych będą spoczywać zegarki, a następnie te wałki zamontować w drewnianym stelażu. 
      Rozbudowa polegałaby na konstruowaniu kolejnych większych segmentów, które byłyby podstawą poprzednich. Jedynym ograniczeniem może być materiał obszycia wałków, aby był jednakowy, żeby nie wyglądało to pstrokato.
       
      Wałki wykonałem z rolek po ręcznikach papierowych, owinąłęm je pianką a wszystko to obszyłęm czarnym sztruksem. 



       
      Następnie zamierzam wykonać drewniany stelaż, który polakieruje na ciemny orzech. 
       
      Wszystko co do tejpory wykonałem jest opisane powyżej, kolejnej relacji możecie się spodziewać koło czwartku.
      Myślę, że natchne kogoś moim pomysłem do zrobienia czegoś podobnego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.