Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Gość 0.1

Kolego 0.1, nie za dużo tych białych G? ;)

 

Wiecej raczej bialych nie bedzie i tak nie byl planowany ten zegarek, chociaz wczesniej chcialem bialego 6900 a ze tak wyszlo nieoczekiwanie no to wszedlem w posiadanie :)

 

Ja też nie rozumiem tego zachwytu białymi G-shock-ami , kolor kompletnie nie pasujący do image serii , może dla babeczek pasuje , ale dla faceta ?

Jasne :) czyli wg. twojej filozofii facet nie powinien zakladac rowniez bialych koszulek, koszul, spodni, swetrow, skarpetek, butow, itd... gdyz biel na facecie nie pasuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Blatio, rozwiązałem zagadke GX-56-4ER !

 

Ok, jestem ciekaw :)


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w moim GS znowu sekundnik cofa o 2s :/ nie wiem o co może chodzić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne,zastanawia mnie tylko ta ekspertyza lub bardziej jej wynik, który niczego nie wykazał.Jak nic, zegarek domaga się ponownego badania.Cóż,czasu nie oszuka się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Moze w twoim otoczeniu jakies pole magnetyczne rozkalibrowuje wskazowki, poeksperymentuj, moze przenies w inne miejsce zegarek i zostaw na dluzszy czas, bo tak sam modul chyba nie powinien fiksowac.

Edytowane przez 0.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ekspertyzy, to mam znajomego który pracuje w jednym z Polskich TT, i mówi mi, że jakość serwisu pogorszyła się strasznie i zapewne nawet nie otworzyli mojego GS :/

 

Więc jestem w trakcie pisania pisma do serwisu w którym opiszę swoje niezadowolenie itp.

 

Co do pola magnetycznego to raczej niczego takiego nie ma u mnie w okolicy bo mam 1100 i nic się z nim nie dzieje, miałem też już jakiś czas 1150 i z nim też się nic nie działo :/

 

Będę oddawał zegarek na niezgodność towaru z umową i będę żądał wymiany na nowy model lub zwrot gotówki bo 1000 pln piechotą nie chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

... zapewne nawet nie otworzyli mojego GS :/

Moim zdaniem to plus po co otwierac jeszcze cos spartola <_< , zawsze jestem zdania ze serwis to ostatecznosc <_<

Zreszta juz pisalem o przypadku partaczenia zegarka gs-1150 przez serwis glowny Zibi w Sochaczewie.

 

Będę oddawał zegarek na niezgodność towaru z umową i będę żądał wymiany na nowy model lub zwrot gotówki bo 1000 pln piechotą nie chodzi ;)

Jesli dobrze sie orientuje zegarek powinien byc 3 razy w serwisie i jesli nie da sie naprawic to wtedy mozna zadac zwrotu pieniazkow badz wymiany na calkowicie nowy model - skontaktuj sie z rzecznikiem praw konsumenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blatio, przedstawiam Ci model gxW-56.Jak widzisz podświetla na niebiesko i na tarczy nad "Casio" widnieje napis "MULTI BAND 6", którego GX nie ma.Nie jestem w pełni

 

usatysfakcjonowany, ale zawsze to już jakiś trop ;)

 

 

http://50-gs.blogspot.com/search?q=gxw-56

 

 

 

 

 

 

0.1 gratuluje zakupu Snowmana, choć pojawienie się go w teledysku LMFAO chyba chwały mu nie przynosi :P

Edytowane przez kurczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. O złożeniu zegarka jako niezgodny z umową to polecił mi mój kolega

:)

 

Co do otwierania to masz rację 0.1 :)

 

Jutro na pewno zdam relację co udało mi się ugrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje baaardzo za pomoc i wskazowki!! Ulatwiliscie mi wybor prezentu!WIELKIE DZIEKI!!!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i GS pojechał znów do serwisu, ale napisałem pismo reklamacyjne o niezgodność towaru z umową i tak też moje zgłoszenie zostało zaznaczone na kwitku reklamacyjnym. Zibi ma 2 tygodnie na odniesienie się do pisma. Pani ze sklepu która już kojarzy mnie bo często u nich kupuję, powiedziała mi, że przy seriach GS które są ciężkie i do tego wskazówkowe podobno producent dopuszcza przesuwanie się wskazówek podczas wstrząsów (np. jazda samochodem, bieganie itp.) co trochę mnie zdziwiło bo G-shock powinien jednak więcej znosić niż jazda samochodem i to po mieście a nie WRC :/ Czekam na decyzję serwisu. Ale ogólna konkluzja jest taka, że więcej nie kupie wskazówkowego G, a już na pewno nie GS za ~1000 pln. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję kłopotów z GS; szkoda bo to fajny zegarek i mało nie kosztuje. Nieco zaskakujące jest tłumaczenie pani ze sklepu, bo przecież G shock z założenia jest zegarkiem dla osób aktywnych i ma wytrzymywać coś więcej niż użytkowanie w warunkach pracy biurowej. Życie pokazuje, że przypadku G najbezpieczniejsze są chyba modele cyfrowe, w których nie ma żadnej mechaniki potencjalnie wrażliwej na uderzenia czy wstrząsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tłumaczenie Pani ze sklepu w żaden sposób mnie nie przekonało, dodatkowo biorąc pod uwagę, że mam gs-1100 i z nim nic się nigdy nie działo, a miał o wiele cięższe życie niż 1150 :) No nic, muszę czekać i być dobrej myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani ze sklepu mówi to, co pamięta z ostatniego szkolenia, albo to, co jej kazali w takich sytuacjach mówić. Może klient uwierzy i się odczepi. Ciekawe, co odpowie serwis na pismo w sprawie niezgodności towaru z umową; miejmy nadzieję, że dostaniesz nowy, sprawny zegarek albo zwrot gotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Jesli "eksperci" z serwisu nie potrafia usunac tej usterki to powinien zostac wymieniony modul lub caly zegarek na nowy. I nie ma co sie zrazac do wskazowkowych G - wiem latwo powiedziec, ale awarie sie zdazaja i to serwis powinien zalatwic to w takie sposob, aby klient byl zadowolony. Wiec trzeba byc pozytywnej mysli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dotarł mój czarnuch w pełnej okazałości,pudełeczko papierowe,metalowe,instrukcja,metki,papierki,folie na bransolecie itd :)

casio GW 5600BC

 

p1060406m.jpg

p1060402y.jpg

p1060397c.jpg

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@0.1 : wiem, że nie można się zrażać, ale niestety takie odczucie stwarza serwis, który pokazuje, że ma klienta głęboko :/

 

@ Sapek : świetny ten 5600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie też cieszę,nawet bardzo się cieszę bo;

po pierwsze primo ; obudowa onego jest matowa tzn czarny bez połysku

-po drugie primo ,że doszedł w całości

-po trzecie primo ,że w ogóle doszedł bo wiadomo jak to czasami bywa czy to na poczcie czy też z internetowymi dilerami.

-po czwarte primo ,że w dobrej cenie się udało.

 

Przez moją rękę przewinęło się dużo różnych zegarków w tym również G schocków ,ten okazał się Graalem B)

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sapek

Również gratuluję. Piękny zegarek. Powiedz mi co to za pasek plastikowy z zapięciem jak na stalowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bransoleta wykonana z podobnego tworzywa gumowego (żywicy syntetycznej) jak pasek.


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest ten GW 5600BC.Równie dobry jest chyba tylko GW-5610.Gratulacje! (o ile adresat to czyta ;) )

Edytowane przez kurczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie do długoterminowych użytkowników G-shocków, a mianowicie- jak u nich z trwałością paska? Byłem dzisiaj w TT przymierzyć 2 modele, którymi jestem zainteresowany (dw(albo g)5600 i dw6900) i szczerze powiedziawszy liczyłem na coś mocniejszego. Miałem Mudmana i pasek w nim był sporo grubszy i sztywniejszy, taki bardziej plastikowy. Może to kwestia przeznaczenia zegarka- wiadomo Mudman to czołg, ale tak czy inaczej wolę zapytać przed zakupem, żeby potem nie było zaskoczenia. Domyślam się oczywiście, że pasek nie rozleci się po 3 latach użytkowania, ale zastanawiam się, czy jest sens dokupić zapasowy pasek, żeby w przyszłości nie było problemu, gdyby dany model nie był już produkowany (chociaż jeżeli chodzi konkretnie o te 2 modele to raczej nie powinno być z tym problemu?)

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

 

W odpowiedzi na zadane pytanie:

Mam AW-571-9A od 2004 roku

Pasek zachowuje wciąż te same właściwości, nie traci na elastyczności, giętkości.

Proponuję wybrać model z paskiem podwójnie dziurkowanym, ma on dziurki bliżej siebie.

Pomaga to łatwej przypasować zegarek, niż np, w 6600 który ma dziurki bardziej rozstrzelone.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez inf40890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) Ja raczej jestem delikatny wobec swoich zegarków więc myślę, że podczas zapinania nie powinienem zrobić mu krzywdy :)

 

W Kosowie takie były za 5 euro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.