Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Up@ moim zdaniem ten GW-9200BWJ-1JF zegarek będzie Ci ciężko dostać w pl gdyż jest dedykowany na japoński rynek.Ja ma takiego właśnie z japońskiego rynku GW-9230BJ-1 JR w pl niedostępny.Wysłane z białego GT-I9300 :-D

Gdzie zamawiałeś? No ile czekałeś.

 

AddMaster gratuluje zakupu. Też na miego poluje tylko nie wiem czy wziaść taki jak twój czy dedykowny na Japonie

Edytowane przez ptakug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek  :D

 

56yq.jpg

 

Obczajam instrukcję i na razie nie wiem jak ustawić dobrze położenie geogr. na pływy i fazy księżyca  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mieć chyba ustawioną odpowiednio strefę czasową i długość geograficzną 17 stopni E (wschód) i powinno być ok. W moich zegarkach w różny sposób sie to ustawia ale w glx-5600 bez radia i solara wchodzę przez dłuższe przytrzymanie adjust w trybie timekeeping


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wejść w ustawienia to bez problemu z każdą funkcją  :). Pytanie tylko jaka długość ( ile stopni - Łódź (chyba 19E stopni) i interwał jaki? 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mierzyłem dzisiaj gw-7900b i rozmiarowo znacznie lepiej od gw-9200. Jednak chciałbym jeszcze zrobić przymiarkę do GX-56 co może być kłopotem, bo w Bydgoszczy są 2 salony TT i w żadnym go nie ma. Pytałem, czy mogą sprowadzić, ale kręcili nosem i mówili, że nie bardzo. Ewentualnie jeśli się zadeklaruję i wpłacę zaliczkę to tak... Trochę się podłamałem, a w ciemno też nie chcę kupować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up@ moim zdaniem ten GW-9200BWJ-1JF zegarek będzie Ci ciężko dostać w pl gdyż jest dedykowany na japoński rynek.Ja ma takiego właśnie z japońskiego rynku GW-9230BJ-1 JR w pl niedostępny.Wysłane z białego GT-I9300 :-DGdzie zamawiałeś? No ile czekałeś.

AddMaster gratuluje zakupu. Też na miego poluje tylko nie wiem czy wziaść taki jak twój czy dedykowny na Japonie

 

Zastanawiałem z japońskiego sklepu czekałem około 8 dni roboczych

 

Wysłane z białego GT-I9300 :-D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek  :D

 

56yq.jpg

 

Obczajam instrukcję i na razie nie wiem jak ustawić dobrze położenie geogr. na pływy i fazy księżyca  :wacko:

Bardzo ładnie się prezentuje. :P Jedno pytanko, jak Twoje wrażenia dotyczące gabarytów? Nie jest za duży? Chodzi mi o grubość. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się prezentuje. :P Jedno pytanko, jak Twoje wrażenia dotyczące gabarytów? Nie jest za duży? Chodzi mi o grubość. :)

Dzięki. :)

Jest gruby, ale myślę że to dodaje mu uroku :)

Prawda taka że zegarek na lato, tzn. krótki rękaw.

Jak długi i ciasny to założę DW-5600

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak wejść w ustawienia to bez problemu z każdą funkcją  :). Pytanie tylko jaka długość ( ile stopni - Łódź (chyba 19E stopni) i interwał jaki?

 

 

To już nas nie interesuje bo w łodzi nie ma morza i pływów.

 

Jeżeli faza księżyca zgadza się z tym co pokazuje zegarek to ustawienia są w porządku. Mi się zgadza co do dnia.

Edytowane przez zielony991

GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poszperałem w necie i znalazłem jeszcze jeden punkt TT w Bydgoszczy - galeria Drukarnia (w mojej opinii najlepszy TT w Bydgoszczy). Sprzedawca (z którym akurat miałem do czynienia) - fascynat. Można porozmawiać o zegarkach - nie tylko tych z oferty, do tego udziela nie tylko informacji wyczytanych z broszurek, ale też potrafi opowiedzieć o walorach użytkowych. 

 

No a wracając do wizyty... Od wejścia od razu kierowałem się do gabloty z G Shock. I tak jakby czekał na mnie:

 

149676d1282914737-casio-g-shock-gx-56-1a

 

 

Dzisiaj zrobiona rezerwacja. Odbiór w poniedziałek z 20% zniżką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakupisz, to pochwal się, jak wrażenia, no i ile pln-ów musiałeś zapłacić, jeśli, to nie tajemnica ;) Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim G-9000, zauważyłem że nie jest dokładny. 

Nie potrafię powiedzieć dokładnie ile przyspiesza na miesiąc ale na pewno nie są to sekundy ale koło minuty. 

Był synchronizowany kilka dni temu a już przyspieszył o 9 sekund. 

W Lorusie mam 3s różnicy w skali miesiąca dlatego mnie to martwi.

Mógł się w jakiś sposób uszkodzić (i czy to naprawialne) czy to normalne? 

 

Gratis mogę dorzucić zdjęcie z obozu, po brudnej szybce łazi sobie kowal bezskrzydły :)

DSC01437

 

Edytowane przez HNIW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim Mudmanie mam to samo, wychodzi ok. 1-2 sek. na dobę, także chyba nie masz się czym martwić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dużo jak na kwarca.

 

HNIW, tak było od zawsze czy wcześniej nie sprawdzałeś i dopiero teraz zauważyłeś? Chód kwarca można wyregulować, ale wymaga to eksperymentów i najprawdopodobniej nie uda się dobrze trafić z regulacją już przy pierwszym otwarciu zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale było tak od nowości?  

Minuta to dużo za dużo! ( chyba że to mudman automatic :D ). G-shocki mają standard na poziomie   +/- 15 sek. Można by reklamować produkt jako niezgodny z umową. Mój jeden "G" spieszy ok 10 sek. na miesiąc, a drugi jeszcze więcej ( w trakcie testów  :) ).  Wszystko zależy jak się uda  ;) . Ten sam model może późnić lub spieszyć 15 sek./m.  Z reguły spieszą. Mój inny casio spieszy 25 s/m. ale on ma w instrukcji  -+30 sek.

Niektórzy się dziwią jak mówię że "G" spieszy 15 sek. bo niektórzy mają odchyłki do 5 sek. ( szczęściarze  :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim Mudmanie mam to samo, wychodzi ok. 1-2 sek. na dobę, także chyba nie masz się czym martwić :)

 Do 60 sekund na miech? :blink:  to już jest powód do reklamacji, mój mechanik ma mniejszą odchyłkę  :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem czas na swoim g-7710, bo akurat mija miesiąc od zakupu, i wyniosło +5s, więc chyba nie jest tak źle. Ale minuta to już sporawo. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobię synchro i sprawdzę dokładnie ile wyjdzie za miesiąc.

 

Seven nie wiem czy tak było, po prostu niedawno zauważyłem jak mi przyspieszył o dwie minuty pewnie z 2-3 miesiące nie synchronizowany także się zaniepokoiłem. A zegarek kupiony używany, prawie pół roku temu i dawno już po gwarancji także z jakiejkolwiek reklamacji nici. Mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza, tak go polubiłem że mogę i co miesiąc tą minutę kasować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój gw-1400 jakoś nie ma odchyłek więc nie wiem co tam macie za dziadostwa pokupowane :P


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój gw-1400 jakoś nie ma odchyłek więc nie wiem co tam macie za dziadostwa pokupowane :P

GW zwykle nie mają odchyłek 8-)

Chyba że poza zasięgiem nadajnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie przyszedł, pierwszy G, jest potężny i piękny, zdjecia tego nie oddaja :-D

6tgw.jpg

jrq2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawał sikora. Niech się dobrze nosi  :)

Też kupiłem białasa  :D ale cyfraka, dla mnie łatwiejszy i szybszy odczyt godziy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe to chyba raczej dla raperów żeby się jeszcze bardziej rzucały w oczy :) Jak do tyrania to powinien być, czarny, prosty, ładny i tani. Teraz jak na allegro od tego użytkownika można wyrwać tak tanio zegarki to może bym na tego G-7900 Mudmana zmienił, brakuje mi w nim do szczęścia tego ładnego czerwonego "G" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.