Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Mam risemana i spełniał on moje oczekiwania w 200%. Ostatnio zacząłem intensywnie biegać i jego rozmiar mi niestety bardzo przeszkadza. Chcę go wymienić na coś z mniejszą średnicą i grubością. Którego G byście polecili? Oczywiście jak trzeba będzie zrezygnować z RC albo Tough Solar na korzyść wielkości to nie pozostaje nic innego jak się poddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma mieć RC i TS to polecam GW-M5610. Jest jeszcze mniejszy od DW-5600 a ten jest mega wygodny ( nie za duży, nie czuć że masz zegarek na ręku a wygląda masywnie i jest :) )

 

Masz porównanie:

 

gwm56001er2.jpg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie!

 

W takim razie poszukuję GW-M5610, w grę wchodzi wymiana na Risemana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-M5600 i DW-5600 są praktycznie takich samych rozmiarów. ;)

Praktycznie to na pewno nie, może w teorii  ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz to opisać dokładniej? GW-M5610 jest o ile mniejszy od DW-5600? ;)

 

Na pewno jest różnica wymiarów między np. GW-5000 (i ogólniej screwbackami) a plastikowymi 5xxx, jednak z tego, co wiem nie ma między GW-M5610 a DW-56000 takiej różnicy, by mówić, że GW-M5610 jest mniejszy od DW-5600.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz to opisać dokładniej? GW-M5610 jest o ile mniejszy od DW-5600? ;)

 

Na pewno jest różnica wymiarów między np. GW-5000 (i ogólniej screwbackami) a plastikowymi 5xxx, jednak z tego, co wiem nie ma między GW-M5610 a DW-56000 takiej różnicy, by mówić, że GW-M5610 jest mniejszy od DW-5600.

Dokładnie o 3 mm. na szerokości i wysokości (koperta - bezel). Jak masz oba modele to zmierz sobie suwmiarką.  :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wiadomo, w przypadku zegarków pojedyncze milimetry potrafią sporo zmienić. ;) DW-5600E ma dokładnie te same wymiary, co screwbacki (bezele są zamienne). Natomiast M5610 jest na tyle mniejszy, że przy zapięciu na tę samą dziurkę był dla mnie odczuwalnie bardziej ciasny niż DW-5000SL.

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z różnicą pomiędzy DW-5000SL a M5610 to się zgodzę, ale nadal nie sądzę, żeby DW-5600E był na tyle większy od GW-5610, żeby to podkreślać. Te kilka milimetrów to czasami wręcz luźniej spasowany bezel. ;)

 

Miałem i DW-5600, i DW-5000, i GW-M5600, i GW-5000 i różnicę widziałem tylko między plastikowymi i screwbackami. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Te kilka milimetrów to ...

 

 

Pracuję w takiej branży gdzie mierzy się w mikronach. Dla mnie 1 mm. to jak dla budowlańca 1 metr.  :P

Naprawdę te 3 mm. mogą mieć znaczenie, tak jak napisał Seven.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z różnicą pomiędzy DW-5000SL a M5610 to się zgodzę, ale nadal nie sądzę, żeby DW-5600E był na tyle większy od GW-5610, żeby to podkreślać.

Ale DW-5600E oraz DW-5000SL są identyczne wymiarowo (a wraz z nimi także GW-5000). Różnica to całe 0,1 milimetra w grubości na rzecz zakręcanych dekli. Miałem Spike'a oraz M5610 przez pewien czas jednocześnie i naprawdę ta różnica była odczuwalna jak napisałem wcześniej. Mimo identycznego paska, w mniejszym M5610 musiałem go poluzować o jedną dziurkę. M5610 lepiej też układał się na moim małym nadgarstku (2 milimetry różnicy lug-to-lug).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

 

To usystematyzujmy.

 

Zgodzę się z Tobą, że GW-M5610 jest mniejszy od screwbacków, chodzi oczywiście o wymiar L2L. W przypadku każdego screwbacka, którego miałem, łapałem się na tym, że jest dłuższy od plastika.

 

Teraz kwestia tego czy DW-5600E jest takiej samej długości jak screwbacki. Twierdzę (m.in. na podstawie tego zdjęcia), że nie, ale nie mam teraz jednocześnie tego modelu i screwbacka, więc nie mogę się teraz o tym przekonać naocznie. Zostawmy to więc.

 

W każdym bądź razie w grę wchodzi różnica 2-3 milimetrów, czyli nieduża. ^_^


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie na tym zdjęciu doskonale widać, że są identyczne. :D Jakiekolwiek wątpliwości rozwiewają też dokładnie takie same wymiary w specyfikacjach oraz zamienność bezeli. Te 2-3 milimetry to faktycznie nie za wiele, ale w zegarku jest to już odczuwalne, przynajmniej było dla mnie w tym przypadku. ;) Różnicy w szerokości (czy inaczej mówiąc "średnicy") nie odczułem.

 

Tak samo wbrew pozorom można odczuć nawet 5-10 gramów różnicy w wadze, dlatego też nie radziłbym koledze mwist kupować M5610 w ciemno, bo w porównaniu do Risemana może okazać się rozczarowaniem. Raptem kilka gramów cięższe GW-5600J czy DW-5600E nie wydały mi się przy pierwszym kontakcie aż tak "plastikowe" jak M5610.

 

Poza tym nie wiem jak jest z wygodą paska w Ryśku, ale w M5610 jest kiepściutko delikatnie mówiąc - pasek jest bardzo plastikowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek w Risemanie jest jeszcze gorszy. To kawał twardego plastiku. Dodatkowo nie ma tu możliwości zmiany na pasek bardziej miękki czy bransoletę (jak w serii 5xxx) i to sprawia, że po dwóch podejściach (zwykły i MIB) dałem sobie spokój z tym modelem...


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proponuję się przejść do salonu i poprzymierzać ponownie. Według mnie ( albo mi się zdawało  -_- ) po przymierzeniu Ryśka ponownie po kilkunastu miechach, odczułem komfort samego noszenia a w szczególności paska ( jakiś wydał mi się bardziej elastyczny niż wcześniej ). Czy to możliwe? , nie wiem , ale może stosują teraz bardziej elastyczne paski lub zależy to od samej produkcji. Tak samo może być z GW-M5610  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj "niechcący" mam DW-5600E (pomyłka sklepu) i pasek jest tak samo plastikowy jak go zapamiętałem (pasek jest ten sam co w M5610). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj "niechcący" mam DW-5600E (pomyłka sklepu) i pasek jest tak samo plastikowy jak go zapamiętałem (pasek jest ten sam co w M5610). :)

Też bym chciał  dostać "niechcący" g-shocka  :D  Oddasz?  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Jestem tu nowy, planuje zakupić swojego pierwszego G-shocka.

 

Rozważam:

GD-100MS(czerwona tarcza, czerwone podswietlenie) nie widzialem go na żywo, a bardzo mi sie podoba na fotach

. lub

GD-100-1BER widziałem u zegarmistrza, wygląda super, ale tarcza jest słabo czytelna

lub

GD-350 -1BER posiada alarm wibracyjny, ale jak z czytelnoscią tarczy negatyw? Posiada moze ktos ten model? Czy alarm wibraacyjny "daje rade"?   minusem jest  wysoka cena...

 

Prosze o sugestie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie z USA długo wyczekiwany i szukany MTG-910DA :)

 

8fb38645bb166b74gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jawko

Cześć,

Jaki masz obwód nadgarstka? Przymierzałeś tego u zegarmistrza? Naprawdę są to wielkie sikory! Z czytelnością negatywów będzie podobnie, bezpieczniej wybrać standard  ^_^

Jeśli chodzi o alarm wibracyjny to podobno zdaję egzamin, ciekawi mnie tylko jak żre baterie  :ph34r:

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc po przeczytaniu setek postów na tym forum, obejrzeniu wielu filmów o G-Shockach, spędzeniu dziś dwóch godzin w sklepie( sprzedawca stracił nadzieje, że cos kupie):

 

Stałem się posiadaczem GD-350-1BER  :D  :D  :D

 

Jest to chyba najbardziej czytelny negatyw wyprodukowany przez Casio. Porównywałem do GD-100-1BER, GD-6900, GDF-100

W GD-350 jasna warstwa tarczy jest lekko żółta(to pewnie jakaś technologia z kosmosu :blink: ) i odbija bardzo dobrze nawet małą ilość światła, przez co cyfry są bardzo wyraźne.

Mam mały nadgarstek a zegarek jest duży.... :P

Alarm wibracyjny jest porównywalny do tego który mamy w tel. kom. Jest dość mocny, i myśle że na luzie zegarek jest w stanie mnie obudzić, czego nie mogę powiedzieć o alarmie dźwiękowym.

Podświetlenie to dwie białe diody. Zaskoczyła mnie też ponadprzeciętna jakość wykonania.

 

645a322bb9e59a14med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.