Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem znaczenie może mieć raczej zmiana sposobu odkładania zegarka, bo zgaduję, że teraz odkładasz go deklem do dołu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś eksperymenty z najsłabszym waveceptorem jakiego miałem, czyli Giezem i to właśnie pozycja deklem do dołu była pierwszą, w jakiej udało mi się go zsynchronizować. :)

 

Na boku łapał sygnał tylko w takiej pozycji, z odbiornikiem przechylonym lekko do góry:

 

G-ShockRisemanGW-920005.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najgorzej łapały sygnał plastikowe G-shocki. 5600/5610, Mudmany. Riseman zwykły łapał raz na miesiąc może, Riseman MB częściej. Za to Giez łapał stosunkowo często. Najczęściej w moim mieszkaniu synchronizację łapał Oceanus T100, no i teraz z podobną częstotliwością GW-5000.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można spytać to gdzie mieszkasz? 

Ja swojego GW-M850 sprawdzałem nawet w komórce i było z LT3 bez problemu.

To mój drugi zegarek z radiem i takie różnice?  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie, w centrum. Coraz więcej wieżowców naokoło, choć jeszcze nie w mojej bezpośredniej bliskości. :)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie da się wyciągnąć żadnej reguły, od zbyt wielu czynników to zależy. :) Mój GS-1150 jest tak słaby w odbiorze, że radia po prostu w nim nie używam. Przez kilka miesięcy miałem też GS-1100 i było tak samo - to był mój pierwszy synchronizowany radiowo zegarek i przez pewien czas nie byłem pewny, czy coś nie jest uszkodzone. ;)

 

5610 nie miały u mnie większych problemów z odbiorem, natomiast zdecydowanie najlepszy był GW-3500B. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc odległości do nadajnika podobne  :)

W stolicy chyba więcej zagłuszaczy  :lol:

Jeżdżąc po Łodzi na CB czasem wszystko trzeszczy i szumi, a z reguły w czasie akcji trzeźwy poranek (często poniedziałek) jest więcej patroli do kontroli  :P

I częste pytanie "sprawdzam radyjko ... " ... coś w tym musi być  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku zegarek metalowy również łapie lepiej sygnał niż plastikowy. Być może metal lepiej zbiera ten sygnał i odbiornik ma lżej by się zsynchronizować.


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GW-5525 w Białymstoku na szafce w środku pokoju łapie sygnał bez problemu.

Co ciekawe w Sokółce synchronizuje się tylko jak jest na parapecie,

mimo ze dokoła nie ma wysokich budynków.

Koperta plastikowa.


Kolekcja: TAG Heuer CV-2110.BA0787; Atlantic SEAHUNTER; casio DW: 5000C 5600C 5600E 6900K 1500; Citizen DQ-7511

Na sprzedarz: Casio G-Shock: DW-001 Jason;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, orientuje się ktoś, czy model gw-a1100 można dostać także na bransolecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę go tylko na pasku ze stalową szlufką, ale to jest nowy model, więc może później wypuszczą dedykowaną mu bransoletę. Na razie jednak raczej jej brak.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości modeli jest taka opcja, ale znając niekonsekwencję funkcjonalności modułów Casio, na pewno znajdą się jakieś wyjątki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Moj Giez bezproblemu lapie sygnal, pewnie dlatego ze mam go na rece cala noc - tak to wynikalo z wczesniejszych obserwacji. Obecnie nie sprawdzam nawet czy sie zsynchronizowal bo to nie ma dla mnie znaczenia - jest zawsze dokladny :)

 

giez218_zpsa06c0d3b.jpg

Edytowane przez 0.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wreszcie przekonam się do robienia zakupów g-shocków zagranicą, bo niektóre modele na prawdę idzie wyrwać po cenach o jakich u nas nie ma opcji. Wiem że na pewno wielu z Was też zamawia G zza wielkiej wody i tu prośba do Was, żebyście podali adresy sklepów, w których nie jeden raz braliście i wszystko było ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://mywatcheshub.com/

http://watchhubs.com/en/

http://www.click-a-watch.com/

 

W tym ostatnim nie ma ryzyka poniesienia dodatkowych opłat celnych, bo wysyłają przez Szwecję, aczkolwiek ja osobiście przy zakupach w pozostałych dwóch też nigdy nic nie zapłaciłem (a dostałem od nich już chyba z 5 paczek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już doszedł to się pochwalę: Casio G-Shock AW-591-4AER
Zamówiony ze sklepu Bigben, serdecznie polecam, profesjonalne podejście do sprawy ;) 
Mam kilka fotek, słabe ale coś widac.
641feb02a9c773a5med.jpg
c59439ed80392567med.jpg
c753f2314cca57edmed.jpg
1f7aa7e692f03e0dmed.jpg

Dodam, że to pierwszy mój taki poważniejszy zegarek i jestem jak na razie zachwycony :D

Może wie ktoś czy jest w tym modelu funkcja mute? W instrukcji nic na ten temat nie wyczytałem.

Edytowane przez Albert509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Seven ;) A orientujesz się może, czy z brytyjskiego amazona w dalszym ciągu nie płaci się cła (w sensie na terenie Unii)? Jest tam jeden model - gw-m5600, który można wyrwać na prawdę po niezłej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie placi sie, jedyna oplata to roznica w podatku, ale to jakies grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, a dokładniej jest to coś około 2%. :)

 

Na pewno chodziło o GW-M5600, bo nie widzę tam takiej oferty? A jeśli miałeś na myśli M5610, to cena jest zupełnie przeciętna. Czasami można trafić na niezłą promocję - widywałem go już za 60-70 funtów.

 

 

Może wie ktoś czy jest w tym modelu funkcja mute? W instrukcji nic na ten temat nie wyczytałem.

Na ogół jeśli taka opcja jest dostępna to uruchamia się ją przytrzymaniem przycisku MODE, ale ja również nic na jej temat w instrukcji nie znalazłem. Ten model posiada w ogóle dźwięki przycisków? Bo na ogół w modelach analogowo-cyfrowych ich nie ma, więc funkcja mute staje się zbędna - zapomniałem wcześniej dodać, że wycisza ona wyłącznie dźwięki przycisków, natomiast pozostałe, jak alarm czy timer trzeba dezaktywować ręcznie.

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda na to, że znaleźliśmy jeden z takich właśnie wyjątków, o jakich wcześniej wspomniałem. ;)

 

Dla pewności możesz spróbować przytrzymać przycisk MODE na kilka sekund - jeśli jest taka funkcja to po tych kilku sekundach zegarek "piknie", a na wyświetlaczu pojawi się odpowiednia ikonka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powaliło mi się z tymi amazonami - na brytyjskim cene gw-5610 odczytałem w dolarach jak na amerykańskim, a przeca wszystko jest w funtach. W takim razie żadna rewelacja - cena jak u nas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.