Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedalem Risemana i kupilem GW-A1100-1AER

 

Dobrze lezy na reku, lepiej niz Riseman 

 

f927.jpg
 
tutaj z kolega nurkiem :
 
xi8s.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie wygląda, chyba idealnie leży na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

reXio gratulacje. Świetnie wygląda ten zegarek.

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reXio pogratulować! Może byś pokusił się o mały opis lub reckę tego G? Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena ok. Jak spotykałeś bez gwarancji to pewnie podróbki.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tez chciałem to napisać że chyba masz na myśli podróbki

Chyba że chcesz podróbkę bez gwarancji czego nie polecam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś coś mi się na forum obiło, że w Zibi była opcja bez gwarancji ale może coś pomieszałem albo źle zrozumiałem. No nic wezmę tego GX56, będzie fajny zegarek do treningu i pracy. Założyłem też temat dotyczący sprzętu na specjalne okazje, będę bardzo wdzięczny reXio jakbyś wypowiedział się na temat GW-A1100 bo jest jedną z opcji, które rozpatruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś coś mi się na forum obiło, że w Zibi była opcja bez gwarancji ale może coś pomieszałem albo źle zrozumiałem. No nic wezmę tego GX56, będzie fajny zegarek do treningu i pracy. Założyłem też temat dotyczący sprzętu na specjalne okazje, będę bardzo wdzięczny reXio jakbyś wypowiedział się na temat GW-A1100 bo jest jedną z opcji, które rozpatruje.

Przymierzałeś GX-a? Ile masz w nadgarstku?

 

Tu na mojej ręce (17-17,5 cm.):

3c4e.jpg

 

A tu z mniejszym bratem   :lol:

okxx.jpg

 

Wątpie że taki kolos będzie wygodny do pracy i treningu  ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 cm wow to grubo ponad przeciętną myślę że będzie dobrze leżał na nadgarstku ale co do wygody to chyba raczej nie sprawdzi się przy jego rozmiarach.

 

Decyzja należy tylko i wylacznie do Ciebie - osobiście sam chcę zakupic ten model mimo iż mam mniejszy nadgarstek i warunki pracy gdzie raczej na ręce nie powinno być takiego olbrzyma ale co mi tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skrócę pasek w swoim G-Shock'u to nie stracę gwarancji? I macie dobry sposób żeby obrobienie paska było bliskie oryginałowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałbyś stracić gwarancję?

 

Ja robiłem to tak: Najpierw ucinasz do pożądanej długości i przycinasz rogi nadając kształt zbliżony do oryginalnego (albo inaczej jeśli wolisz), następnie bierzesz papier ścierny - najpierw bardziej ziarnisty, potem wykończenie drobniejszym. Szczerze mówiąc nie pamiętam z jakiego korzystałem. Jeśli będzie za gruby to szybciej zrobisz wstępną obróbkę, ale później dłużej będziesz musiał wygładzać postrzępione krawędzie. Najlepsze byłyby do tego pilniczki do paznokci, albo przynajmniej przyklejenie papieru do czegoś twardego. Ja z braku cierpliwości robiłem samym papierem, ale jego giętkość trochę utrudnia pracę. ;) Na koniec wciąż jeszcze matowy plastik wygładziłem, trąc o stare dżinsy. :)

 

W kilka, może kilkanaście minut można uzyskać taki efekt:

 

ley6WTw.jpg

 

Natomiast przy trochę większej cierpliwości niż moja spokojnie można obrobić go do poziomu zbliżonego do oryginału. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jaki model chodzi? Skracałem też kiedyś pasek od GW-3500B, który jest bardziej gumowaty niż ten w G-7710 i jego obróbka była nieco łatwiejsza. :)

 

A tutaj porównanie oryginalnego oraz skracanego paska na moim 16-centymetrowym nadgarstku:

 

UwT4lJf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda? ;) Nie cierpię tych sterczących końcówek, a niestety z takim nadgarstkiem dość często mi się to przytrafia. Na szczęście łatwo można się ich pozbyć.

 

Miałem zamiar jeszcze nieco dopracować obróbkę w wolnej chwili, ale w końcu zostało tak jak na tej fotce. I tak nie zwracam na to uwagi, a z czasem krawędzie same się wygładzą. ;)

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model to AW-591-4AER. Już wykonałem, tylko jest troche matowy. Da sie zrobić tak, zeby był zbliżony do oryginalnego "połysku? Myślałem o samochodowym Plaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plak jest tłusty i się zetrze, a to trzeba wypolerować.

Edytowane przez seayea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.