Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

mój G w plenerze, dziś się wygrzewał w słoneczku- ładował sobie energię  ;)

 

post-42758-0-17501600-1386258136_thumb.jpg

post-42758-0-92133300-1386258180_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Po jesiennym przemeblowaniu moja G-kolekcja zrobiła się bardzo homogeniczna

 

iw26.jpg
 
Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

Też mam taką kolekcję ...........

 

 

 

zardzewiałych rur w piwnicy  :)  :D  :lol:

 

 

Gratulacje Piowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piowa fajna kolekcja  :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zostały mi jeszcze cztery do zdobycia.

 

Powodzenia! Wtedy zostaniesz arcykrólowiem GX-56  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piowa - mam nadzieje, żeś je ściągnął z balkonu przed wczorajszym wiaterkiem. Jak nie, to się na aledrogo pojawią wnet. U mnie tak wiało, że wykrzywiło antenę z enki, na balkonie, a potem poszła linia wysokiego napięcia. Nawet myślałem, coby sikory z rotomatu wyjąć i na parapet dać, niech się pohuśtają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wisiały tylko do zdjęcia. A tu można obejrzeć całą siódemkę Króli plus ósmego zbudowanego w Photoshopie:

 

dtzp.jpg
 
Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange na allegro po 350zł jest, a czarno czerwony dużo drożej :/ niesprawiedliwe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo orange to ciulata firma i muszą jakoś zachęcić - sam mam w niej 2 telefony i non stop korekty f-ry dostaję, bo coś spieprzą :) Inksza rzecz, ze u nas faceci są mniej wyluzowani, niż w lepszych krajach i tradycyjny, czarny kolor rządzi. Podobnie w ubiorze - ilu facetów nosi kolorowe kurtki czy inne ubranka na co dzień. Podobno ma to swój początek w czasach komuny, kiedy to rządziła szarość, bylejakosć i unifikacja wszystkiego co się tylko dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia mody, bo w lato kolorowe "G" rządzą, szczególnie w takich gabarytach :)

Raczej ma to związek z trwałością òw koloru w tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GXW-56-E długo polowałem, ale jednak cena mnie zniechęciła, teraz jest trudno dostępny, a cenowo jeszcze gorzej ;)

 

Powodzenia Piowa w zdobyciu całej kolekcji :)

Edytowane przez selphy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, raz widziałem GWX-56-E na WUS-ie za 180 usd (i to nawet z Polski) ale się spóźniłem o kilka godzin.

DGK oglądałem kiedyś w sklepie (za 719), ale wydał mi się trochę "odpustowy".

GB i KG można wyrwać na e-Bayu (wysyłka z Australii).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, witam forumowiczów, ja i mój nowy urodzinowy Rysiek. Dołączył do starego, ale jarego G-7700 (tego polecam bardzo, ze względu na świetny moduł).

Riseman oczywiście strzał w 10, postanowiłem zamówić na urodziny, póki jeszcze są na rynku ;) Funkcjonalność spoko, brak trochę ustawiania sekund w timerze, łapie "lagi" między trybami (w 7700 przełączanie jest błyskawiczne), alarmy są troszkę ciche, ale mnie i tak zbudzą. 

Synchronizuje się bez problemu, co noc, nawet go nie zdejmuję z ręki. 

 

Zastanawiam się jednak dlaczego "oczko" z wykresem ciśnienia ma u mnie luki, no i rzadko kiedy wypełnia się do końca? Zwykle jest tak jak na zdjęciu; "historia" ciśnienia zapełnia tylko połowę okienka, lewa część jest pusta, tak jakby zapisywał tylko od niedawna. Ktoś jeszcze tak ma? 

 

skjw.jpg

 

8weq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Zastanawiam się jednak dlaczego "oczko" z wykresem ciśnienia ma u mnie luki, no i rzadko kiedy wypełnia się do końca? Zwykle jest tak jak na zdjęciu; "historia" ciśnienia zapełnia tylko połowę okienka, lewa część jest pusta, tak jakby zapisywał tylko od niedawna. Ktoś jeszcze tak ma? 

 

 

 

Zbyt duże skoki ciśnienia, albo zmiany wysokości w ciągu dnia. Jedna krateczka to jeden hpa, a pomiary są co dwie godziny, więc jak w tym czasie ciśnienie skoczy, albo spadnie o 3 hpa to następna kropka w "oku" będzie trzy kratki wyżej albo niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie ALM idziesz przyciskiem FWD/REV do pozycji SIG i wciskasz czerwony przycisk ALTI - włączasz/wyłączasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie stoję przed zakupem G-Shocka, i chciałbym zapytać kolegów co wybrać.

Zegarek będzie używany jako "wół roboczy" dla ratownika medycznego. Wstępny research już zrobiłem i będę wybierał spośród: G-9000-1V, G-9100-1ER, lub GW-9200.

Każdy z nich miałem na ręku, wyglądają pięknie :D Jednak mam pewne wątpliwości, który wybrać.

G-9000-1V przemawia czytelnością, która przyda się np. podczas reanimacji, i tym, że jest dodatkowa gumowa osłona przy wieku(?), tyle zegarka,

G-9100 znów bardziej mi się podoba, szczególnie wersja (MIRO) którą znalazłem na ebay'u :

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390718296941 lub:

http://www.ebay.pl/itm/271336703151?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

GW-9200 połączenie czytelności tarczy, której trochę doskwiera w 9100 no i dodatkowe "ficzery", z których i tak pewnie nie skorzystam. GW-9200 w wersji MIRO odpadnie ze względu na cenę, która oszałamia... Może, ktoś z was stał przed podobnym wyborem i ma jakieś rady, które były by pomocne,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie stoję przed zakupem G-Shocka, i chciałbym zapytać kolegów co wybrać.

Zegarek będzie używany jako "wół roboczy" dla ratownika medycznego. Wstępny research już zrobiłem i będę wybierał spośród: G-9000-1V, G-9100-1ER, lub GW-9200.

Każdy z nich miałem na ręku, wyglądają pięknie :D Jednak mam pewne wątpliwości, który wybrać.

G-9000-1V przemawia czytelnością, która przyda się np. podczas reanimacji, i tym, że jest dodatkowa gumowa osłona przy wieku(?), tyle zegarka,

G-9100 znów bardziej mi się podoba, szczególnie wersja (MIRO) którą znalazłem na ebay'u :

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390718296941 lub:

http://www.ebay.pl/itm/271336703151?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

GW-9200 połączenie czytelności tarczy, której trochę doskwiera w 9100 no i dodatkowe "ficzery", z których i tak pewnie nie skorzystam. GW-9200 w wersji MIRO odpadnie ze względu na cenę, która oszałamia... Może, ktoś z was stał przed podobnym wyborem i ma jakieś rady, które były by pomocne,

Sam już dokonałeś selekcji i sprecyzowałeś potrzeby. Wybrałeś podobne modele względem wielkości, przymierzałeś i ... właśnie - wybór należy do Ciebie  :)

Jeśli to Ci pomoże to ja stawiam na Risemana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie stoję przed zakupem G-Shocka, i chciałbym zapytać kolegów co wybrać.

Zegarek będzie używany jako "wół roboczy" dla ratownika medycznego. Wstępny research już zrobiłem i będę wybierał spośród: G-9000-1V, G-9100-1ER, lub GW-9200.

Każdy z nich miałem na ręku, wyglądają pięknie :D Jednak mam pewne wątpliwości, który wybrać.

G-9000-1V przemawia czytelnością, która przyda się np. podczas reanimacji, i tym, że jest dodatkowa gumowa osłona przy wieku(?), tyle zegarka,

G-9100 znów bardziej mi się podoba, szczególnie wersja (MIRO) którą znalazłem na ebay'u :

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390718296941 lub:

http://www.ebay.pl/itm/271336703151?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

GW-9200 połączenie czytelności tarczy, której trochę doskwiera w 9100 no i dodatkowe "ficzery", z których i tak pewnie nie skorzystam. GW-9200 w wersji MIRO odpadnie ze względu na cenę, która oszałamia... Może, ktoś z was stał przed podobnym wyborem i ma jakieś rady, które były by pomocne,

Kolego, pracę mamy taką samą i mój Riseman sprawdza się doskonale. Pasują czerwone wstawki i ma w sobie ten fun. ;) Miałem kilka G i zawsze mi czegoś brakowało. Riseman spełnia wszystkie wymagania :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma któryś zapętlenie timera?-ustawiasz zapętlenie i nie zapomnisz o podaniu adrenalinki...Też jestem ratownikiem,parę dni temu miałem reanimację,gw m5610 na ręce i trochę mi tego zapętlenia brakowało...

Kolego, pracę mamy taką samą i mój Riseman sprawdza się doskonale. Pasują czerwone wstawki i ma w sobie ten fun. ;) Miałem kilka G i zawsze mi czegoś brakowało. Riseman spełnia wszystkie wymagania :).


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stałem przed podobnym wyborem z tym że na początku myślałem nad gw-7900 i gwx-8900 a i tak padło na ryśka. Riseman jest świetny, ale po głowie chodzi mi cały czas g-9300. Osobiście polecam ryśka bo mam i jedyne czego w nim brak to bardziej rozbudowanego timera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma któryś zapętlenie timera?-ustawiasz zapętlenie i nie zapomnisz o podaniu adrenalinki...Też jestem ratownikiem,parę dni temu miałem reanimację,gw m5610 na ręce i trochę mi tego zapętlenia brakowało...

Jedyny G, o którym wiem, że to ma to G-7700, bardzo fajny zresztą. Nie zaszkodzi ci sprawdzić. 

7700 ma właściwie dwa timery, biegnące na przemian, ustawiane oddzielnie - jeden się kończy, zaczyna się drugi, chyba, że jeden to 0:00 więc jeden z nich chodzi w kółko. No i możesz ustawić co do sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.