Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem ten zegarek-Casio G-Shock GW6900 i jako że celuję głównie w zegarkach vintage[mechanicznych] zielonego pojęcia o nowym nabytku nie posiadam ;) -pierwszy w życiu zegarek kwarcowy :)

Interesują mnie wszelkie informacje na temat tego modelu-oznaczenia,synchronizacja-czy jest automatyczna...etc

 

Dzięki :) ,Marek


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze oznaczenia jakie widać na zegarku to:

 

MULTI BAND 6 - sześciozakresowa synchronizacja czasu, domyślnie powinna być ustawiona jako automatyczna, wciskając prawy dolny przycisk możesz sprawdzić datę i godzinę ostatniej udanej kalibracji. Jeśli ostatniej nocy zegarek się zsynchronizował, to nad sekundnikiem widoczna będzie ikonka RCVD.

 

TOUGH SOLAR - zasilanie słoneczne. Wskaźnikiem naładowania baterii jest kółeczko z lewej strony - HIGH to najwyższy poziom naładowania, MID średni, LOW najniższy powodujący już ograniczenia w funkcjonalności, CHG całkowicie wyłącza zegarek. PS to funkcja oszczędzania energii - jeśli zegarek leży bez ruchu w ciemnym miejscu przez co najmniej godzinę, to o godzinie 23 wyłączy się wyświetlacz.

 

To tak pokrótce. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... -pierwszy w życiu zegarek kwarcowy :)

 

:blink: ... jeśli tak to dużo straciłeś i koniecznie musisz to nadrobić. Każdy "zegarkowiec" powinien posiadać swojego g-shocka. A już żadnego kwarca?  :huh: .

Może chociaż taki kwarcyk w radyjku, wieży lub odbiorniku tv  :P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze oznaczenia jakie widać na zegarku to:

 

MULTI BAND 6 - sześciozakresowa synchronizacja czasu, domyślnie powinna być ustawiona jako automatyczna, wciskając prawy dolny przycisk możesz sprawdzić datę i godzinę ostatniej udanej kalibracji. Jeśli ostatniej nocy zegarek się zsynchronizował, to nad sekundnikiem widoczna będzie ikonka RCVD.

 

TOUGH SOLAR - zasilanie słoneczne. Wskaźnikiem naładowania baterii jest kółeczko z lewej strony - HIGH to najwyższy poziom naładowania, MID średni, LOW najniższy powodujący już ograniczenia w funkcjonalności, CHG całkowicie wyłącza zegarek. PS to funkcja oszczędzania energii - jeśli zegarek leży bez ruchu w ciemnym miejscu przez co najmniej godzinę, to o godzinie 23 wyłączy się wyświetlacz.

 

To tak pokrótce. ;)

Dzięki,jak już jutro go będę miał w łapach to będzie ciąg dalszy pytań ;):D

 

:blink: ...

Może chociaż taki kwarcyk w radyjku, wieży lub odbiorniku tv  :P

Trudno nosić na ręku.....radio :D

No i kupiłem go "po złości" bo mi zarzucają że tylko zegarki z mechanicznym naciągiem ,a kwarce bezduszne :D;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kupiłem ten zegarek-Casio G-Shock GW6900

:blink: no nie wierzę... :lol: znaczy że Świat się kończy...

 

Gratuluję Marku "będzie Pan zadowolony" :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem go "po złości" bo mi zarzucają że tylko zegarki z mechanicznym naciągiem ,a kwarce bezduszne :D;)

 

Przez wiele lat szukałem tej legendarnej duszy w mechanikach i nie znalazłem. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo błądzileś lub szedłeś ciemną doliną.......napisz a wskaże Ci wlasciwą drogę..... :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek mam już na ręku :D ,stan naładowania HIGH,ostatnia synchronizacja 07.12.2013 ,2:05

oznaczenia na pudełku:

GW-6900-1CR

Na deklu:

202A220C

3179

 

Wszelkie informacje mile widziane-te odnośnie funkcji [jak ustawić] też.... :D

 

Dziękuje z góry za informacje

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki-czyli zegarek relatywnie nowy ;) -8 sierpień 2013rok

Pomimo instrukcji [angielski znam] trzeba mi wytłumaczyć jak "krowie na granicy" wszelkie ustawienia funkcji......

 

"Kwarcowy Tuman" :D

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiać go nie musisz - sam się ustawia, ostatni raz przedwczoraj w nocy. ;)

 

Na początek możesz zapoznać się z instrukcją od GW-M5610:

 

http://watchnerd.blogspot.com/2013/03/casio-gw-m5610-modu-3159.html

 

W zasadzie to niemal identyczne zegarki pod względem funkcjonalnym i obsługowym. Największa różnica to piąty przycisk od podświetlenia w 6900, przez co w niektórych funkcjach używasz przycisku B (prawy górny) zamiast przycisku A - na przykład do włączania alarmów czy resetowania stopera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to "dobry zakup"?-w klasie G-Shocka oczywiście :)

 

Edit;

Jak aktywować automatyczne podświetlenie?

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to "dobry zakup"?-w klasie G-Shocka oczywiście :)

 

Edit;

Jak aktywować automatyczne podświetlenie?

Bardzo dobry wybór jeśli się podoba właścicielowi  :). Mnie trochę odrzucają te kółeczka, ale pewnie do tego modelu też trzeba dojrzeć  ;)

Jest to kultowy model g-shocka. Starszy brat DW-6900 został wyprodukowany w 1993 r. i jako pierwszy "G" miał podświetlenie illuminator. 

Automatyczne podświetlenie uruchamiasz przez przytrzymanie podświetlenia do momentu aż na wyświetlaczu pojawi się ikonka A.EL 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :)

A podoba się....i to jest dziwne ;) -jak pisałem to pierwszy zegarek tego typu w kolekcji,reszta to raczej Omegi vintage...... :) [kilka innych też się znajdzie]


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój rysiek pozytywnie mnie zaskoczył,a dokładniej funkcja WC. Próbowałem go zsynchronizować (atomatycznie kładąc zegarek na parapet jak i manualnie)kilka razy u siebie w pokoju gdzie okno wychodzi na północny wschód, za każdym razem wyskakiwało na wyświetlaczu error. Przedwczoraj pierwszy raz zsynchronizowal mi się automatycznie w drugim pokoju gdzie okno mam na polodniowym zachodzie. Dziś mnie zaskoczył bo też mi się zsynchronizowal jak spałem z nim na ręku w moim pokoju. Ciekawi mnie tylko czy to jednorazowy wybryk czy się dostroil na auto i już problemu nie będzie. A muszę zaznaczyć że mieszkam w bloku na parterze otoczony w koło blokami. zobaczymy jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie będę spał dziś o 2 w nocy ,więc mam pytanie-jeśli zegarek się synchronizuje to jest to widoczne?,jeśli tak ,to jak? :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno już nie miałem synchronizowanego cyfraka, ale jeśli dobrze pamiętam to automatyczna wygląda chyba tak samo jak ręczna - czyli ikonka RCVD zaczyna mrugać, a w miejscu sekundnika pojawia się wskaźnik siły/mocy/jakości odbieranego sygnału (L1, L2 lub L3 - im wyższa cyfra tym lepiej). Możesz sobie to "obejrzeć" już teraz, przytrzymując prawy dolny przycisk na około dwie sekundy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Riseman radzi sobie dobrze z synchro i tak jak pisałem wcześniej łapie sygnał w nocy będąc na rączce i to czasami pod kołdrą :)

Ręczna synchronizacja w dzień też bez problemu ale trzeba wiedzieć gdzie się z zegarkiem ustawić. Nie chodzi tu o kierunek geograficzny ale raczej o ilość zakłóceń.

Najlepszy pod względem łapania sygnału był u mnie GW-M850. Skurczybyk łapał prawie od razu 3 kreski mocy i po pierwszej pełnej minucie sygnału ustawiał się. Zawsze po nocy 2:02 udane synchro, żadnego poślizgu. Łapał sygnał w dzień nawet w łazience i komórce :)

Testowałem razem z Rychem i mimo że Rych dawał sobię radę to przy GW-850 męczył się :P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w pobliżu mam lotnisko ale "wymuszona" synchronizacja się udała....zobaczymy jak będzie w nocy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem casio ga-100b 7a. Jak na razie jestem mega zachwycony jakością wykonania tego zegarka.

Jak na razie umiem tylko ustawić w nim godzinę, możecie mi powiedzieć jakie ma ciekawe funkcje ? Mogę w nim ustawić automatyczne podświetlanie lub coś takiego? Jak uruchomić stoper?

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne podświetlenie włączasz, przytrzymując przycisk podświetlenia (na około 3 sekundy) dotąd, aż w lewym kółeczku zapali się ikonka A.LIGHT. Po sześciu godzinach funkcja samoczynnie się wyłączy.

 

Funkcje przełączasz przyciskiem MODE. Tryb główny rozpoznasz po dniu tygodnia na prawym wyświetlaczu (dziś będzie to TUE), a kolejne funkcje to:

 

1) STW - stoper. Opis przycisków używanych w trybie stopera znajduje się na obwodzie tarczy, przy indeksach godz. 3 oraz 9. START-STOP uruchamiasz/zatrzymujesz stoper, SPLIT-RESET zerujesz jeśli stoper jest zatrzymany lub mierzysz międzyczas kiedy stoper jest uruchomiony

2) TMR - timer

3) WT - World Time (czas na świecie)

4) ALM - tryb alarmów (pięć alarmów, w tym jeden z funkcją drzemki - SNZ, oraz sygnalizacja pełnej godziny - SIG)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siara jako prawdziwy facet nigdy nie czyta instrukcji :) Też tak mam, przynajmniej przez kilka pierwszych dni hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.