Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Ja czytam instrukcję jeszcze zanim kupię zegarek. Ba, często czytam nawet jeśli nie mam wobec danego zegarka zamiarów zakupowych. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem automatyczną synchronizację-2;51,czy to norma,czy są jakieś stałe godziny?

Dodam że zegarek miałem na ręku,był właczony komputer,tv i dekoder...... ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, nie widziałem jeszcze czegoś takiego. Przy słabym odbiorze sygnału synchronizacja powinna trwać najwyżej kilkanaście minut, po czym jest wznawiana dopiero o kolejnej pełnej godzinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie jak napisałem GET 12 10

                                                 2;51


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 12-10 2:03 Ale to jest godzina, o której nastąpiła synchronizacja, nie? Do tej pory zawsze miałem 3:07 albo coś koło tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czasie letnim pierwsza próba synchronizacji następuje o 3:00, natomiast na aktualnie nam panującym o 2:00, więc zapewne stąd ta zmiana. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może ze względu na zakłócenia próbował i próbował począwszy od 2:00 aż do skutku, ale tak jak pisałem wcześniej - po kilkunastu minutach powinien przerwać i próbować ponownie dopiero o 3:00. Zapewne sygnał był silny, ale niestabilny i dlatego wciąż kontynuował - żadne inne sensowne wytłumaczenie nie przychodzi mi do głowy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie zimowym tak jak kolega seven napisał synchronizacja rozpoczyna się od godz. 2:00.

Jak pisałem wcześniej najszybciej zapisze się o 2:02 po pierwszej pełnej minucie ( zaczyna synchro po wybiciu sygnału pełnej godziny np. po 2:00 to o 2:01 nie ma pełnej minuty  :) ). Można to zauważyć jak wymusimy ręczną synchronizację przed wybiciem pełnej godziny, przypuśćmy o 13:59 to o 14-stej. po sygnale pełnej godziny przerwie synchro.

Najpóźniej udane synchro miałem 9 minut po pełnej godzinie (2,3, lub 4).

Udane synchro o 2:51  :blink: , to się namordował  :D . A może przez przypadek w śnie uruchomiłeś ręczne synchro  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rysio synchronizuje sie o 3:03 tak miałem wczoraj i dziś w nocy, o synchro ręcznym u siebie mogę zapomnieć bo ledwo sygnał łapie. A odnośnie zegara atamowoge rysiu chodzi jakoś mnie więcej 1,5 sekundy do przodu w stosunku co do zegara np. z tej strony:

http://www.zegaratomowy.pl/

to normalne czy coś jest nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAUAT - Niestety ale instrukcji nie znalazłem w pudełku z zegarkiem :/ Tylko książeczka gwarancyjna i uwagi.

Edytowane przez SiaraWSRH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rysio synchronizuje sie o 3:03 tak miałem wczoraj i dziś w nocy, o synchro ręcznym u siebie mogę zapomnieć bo ledwo sygnał łapie. A odnośnie zegara atamowoge rysiu chodzi jakoś mnie więcej 1,5 sekundy do przodu w stosunku co do zegara np. z tej strony:

http://www.zegaratomowy.pl/

to normalne czy coś jest nie tak??

Polecam stronę time.is

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniższą stronę sprawdzałem kiedyś z kilkoma radiowymi G-Shockami i zgadzały się idealnie, oczywiście w granicach możliwości porównania wzrokowego. ;)

 

http://wwp.greenwichmeantime.com/time/scripts/clock-8/runner.php?tz=europe_paris

 

 

Niestety ale instrukcji nie znalazłem w pudełku z zegarkiem :/ Tylko książeczka gwarancyjna i uwagi.

Jeśli angielski Ci niestraszny to instrukcję znajdziesz tutaj: http://support.casio.com/en/manual/009/qw5081.pdf

 

Możesz też przejrzeć kilka ostatnich stron w temacie z instrukcjami - chyba ktoś tam wrzucał polską instrukcję do serii GA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam stronę time.is

sprawdziłem i według tych stron a także tej podanej przez sevena ,zegarek cyka idealnie. Porównałem nawet czas z stronką którą ja podałem i niestety ma opżnienie wynoszące około 2sek. Zły wzornik wybrałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem i według tych stron a także tej podanej przez sevena ,zegarek cyka idealnie. Porównałem nawet czas z stronką którą ja podałem i niestety ma opżnienie wynoszące około 2sek. Zły wzornik wybrałem :(

A ja polecam program 1-go radia(oczywiście analog - brak opóźnień).

Strona internetowa może być obciążona przez wydajność owej sieci lub sam sposób odświerzania.

A w radyjku 1-ym co godzinkę usłyszymy dokładny czas (szczególnie w południe jest objaśnienie wzorca czasu) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pewnie temat był już poruszony na forum, ale nie mogę znaleźć: pytanie: Dlaczego na alledrogo jest taka rozbieżność cenowa odnośnie G-Shock' ów ? Np. g-9000 można kupić za 299zł albo 449? Czy możliwe, że część z nich pochodzi z ebay'u ?

 

Aha i jeszcze jedna kwestia:

Znalazłem na ebay'u taką aukcję:

http://www.ebay.pl/itm/380749119458?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Jak myślicie, czy to dobra okazja? Z opisu wynika, że wszystko z nim OK, tylko martwi mnie okres gwarancji wynoszący tylko 12miesięcy, z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena raczej mało okazyjna biorąc pod uwagę ryzyko dodatkowych opłat celnych, czas oczekiwania na przesyłkę oraz właśnie wspomnianą gwarancję.

 

Różnice w cenach? Mamy wolny rynek, każdy wystawia sobie ceny jakie mu się podoba/opłaca. ;) Tutaj masz z oficjalnej dystrybucji i z ogólnopolską gwarancją: http://allegro.pl/zegarek-casio-g-9000-1v-g-shock-okazja-gw-pl-wawa-i3738167970.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale trzeba brać pod uwagę taką możliwość. ;) Przy pozostałych czynnikach o których wspomniałem, te 70-80 pln to marna moim zdaniem oszczędność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seven ma rację oszczędność mała a gwarancja jednak się przyda. Tym bardziej, że można przedłużyć do 6 lat jak ktoś chce jeden zegarek nosić :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.