Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Siemano. Mam pytanie, czy zegarki/zegarek na tej aukcji to fejk?

http://allegro.pl/casio-g-shock-g-7900-czarny-bialy-czerwony-zegarek-i3845208745.html

 

Proszę o odpowiedź, z góry dzięki :)

Tak, to podróba.

 

 

@XYS

G-100 to nie jest duży model, powinien dobrze leżeć na takim nadgarstku. Najmniejsze G to np. DW-5600E albo G-7700/7710, te na pewno będą dobre (sprawdzone osobiście na nadgarstku < 16 cm).

 

Modele analogowe z termometrem to np. GA-1000 albo GW-A1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteście świadomi użyteczności: WC I TS to dołożenie(dozbieranie) 100 zł powinno być jedną z lepszych inwestycji.

Każdy człowiek który korzysta z komunikacji publicznej, powinien zawsze wiedzieć dokładnie która jest godzina(najlepiej w przybliżeniu co do sekundy).  Ja dzięki zainwestowaniu w zegarek korygowany za pomocą fal radiowych, dowiedziałem się że np. pociągi KM często odjeżdzają kilkanaście sekund od godziny zaplanowanego odjazdu...więc spóźnienie się o 30 sekund jest często związane z dłuuugim oczekiwaniem na kolejny skład.

 

Po poszuszikwaniach znalazłem 2 ciekawe oferty, fajnych i w miarę tanich czasomierzy z oficjalnego...i najtańszego obecnie źródła.

http://allegro.pl/zegarek-casio-gw-6900-1er-g-shock-gw-pl-wawa-i3812125994.html           Klasyczny cyfrowy G...w wersji żóltej jest tańszy.

 

http://allegro.pl/zegarek-casio-awg-m100nv-2aer-g-shock-gw-pl-waw-i3824308130.html    Analogowo - cyfrowy G, o mrocznym obliczu


Casio Gw 9200 Riseman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Każdy człowiek który korzysta z komunikacji publicznej, powinien zawsze wiedzieć dokładnie która jest godzina(najlepiej w przybliżeniu co do sekundy).  Ja dzięki zainwestowaniu w zegarek korygowany za pomocą fal radiowych, dowiedziałem się że np. pociągi KM często odjeżdzają kilkanaście sekund od godziny zaplanowanego odjazdu...więc spóźnienie się o 30 sekund jest często związane z dłuuugim oczekiwaniem na kolejny skład.

 

 

Ty na pewno piszesz o polskiej komunikacji publicznej???? :blink:  :D 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteście świadomi użyteczności: WC I TS to dołożenie(dozbieranie) 100 zł powinno być jedną z lepszych inwestycji.

Każdy człowiek który korzysta z komunikacji publicznej, powinien zawsze wiedzieć dokładnie która jest godzina(najlepiej w przybliżeniu co do sekundy).  Ja dzięki zainwestowaniu w zegarek korygowany za pomocą fal radiowych, dowiedziałem się że np. pociągi KM często odjeżdzają kilkanaście sekund od godziny zaplanowanego odjazdu...więc spóźnienie się o 30 sekund jest często związane z dłuuugim oczekiwaniem na kolejny skład.

Ale po co?

Na dworcu masz tablice cyfrowe, coraz częściej sa tez na przystankach tramwajowych.

A jak nie ma a wiemy, że rozkład PKP ma Cię/Mnie/Nas w d...pie to po co Ci dokładna informacja?

Jak przyjedzie to będzie a jak nie przyjedzie to będzie następny albo i nie.

Więc?

 

Nie masz wpływu na to czy dany środek transportu się spóźni czy nie.

Wiec po co Ci dokładność do jakiś setnych sek ?

Gdyby w PL komunikacja jeździła zgodnie z zegarem atomowym to taki zegarek dla Ciebie miałby sens.

W obecnej sytuacji i tak musisz wyjść 5 min wcześniej z domu - a takiego opóźnienia zegarki raczej nie notują [sprawne w każdym razie]. Więc IMO WC w tym przypadku to tylko bajer [jeżeli rozpatrujesz zegarek jako narzędzie do niespóźniania się].


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że codziennie jeżdżę pociągami i nigdy nie zdarzyło się aby przyjechał co do minuty a co dopiero co do sekundy :D:D. WC( oczywiście oprócz tego, które znajduje się pomiędzy wagonami ;)) jest raczej  zbędnym bajerem. Przepraszam za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z Risemanem.

Wstaje dziś rano patrzę na zegarek a on jakby się zresetował

Wszyskie ustawienia wróciły do fabrycznych (data 1.01.05) a wskaźniki naładowania akumulatora migały wszystkie na raz

Po ok. 30 min. wskaźnik pokazywał H , ustawiłem strefę czasową , ręcznie zsynchronizowałem i na razie wszystko działa.

Co się mogło stać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Powiem Ci, że codziennie jeżdżę pociągami i nigdy nie zdarzyło się aby przyjechał co do minuty a co dopiero co do sekundy :D:D. WC( oczywiście oprócz tego, które znajduje się pomiędzy wagonami ;)) jest raczej  zbędnym bajerem. Przepraszam za OT

 

 

Bo PKP nie posługuje się czasem atomowym. :D

 

A tak poważnie to o jakiej koordynacji możemy mówić, jeśli zawiadowca stacji, dyrektor pociągu i peronowe zegary nie mają żadnego sprzężenia między sobą? ;)

Edytowane przez AndrzejMick

Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jeśli zegary, a co najważniejsze składy poruszałby się zgodnie z zegarem atomowym to wtedy WC miałby sens :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko odnośnie szybki w g-shockach. Kombinował ktoś z was z folią ochronną?? Jak wiadomo bezel i pasek można wymienić ale szybki już nie bardzo i tak mnie natchneło by ulepszyć to co i tak jest dobre , ryski łapie. Tylko nie mam pojęcia jak wpłynie to na solar.

 

Nikt nie pomoże ?

 Mi jeszcze się nic takiego nie przytrafiło. Jak bedzie dalej szalał to serwis

Edytowane przez Azuel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 i tak mnie natchnęło by ulepszyć to co i tak jest dobre ,

 

Pamiętaj że lepsze jest wrogiem dobrego ;):D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jestem zdecydowany na zakup G-Shocka GB-X6900B tylko nie wiem czy wybrać wersję 1er ( czarną ) czy 2er ( niebieską ) ? Czy taki niebieski kolor wypada nosić facetowi?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypada :) czarny jednak fajniejszy.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnośnie g-shocka dw-6900. Nie wiem jak ustawić cogodzinną sygnalizację. I jeszcze jedno, w instrukcji jest napisane, że podczas alarmu zegarek będzie wibrował, jednak instrukcja nie dotyczy jedynie tego modelu i nie wiem czy coś jest zepsute czy ten model nie posiada takiej funkcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model DW-6900 nie posiada wibracji. Jeśli chodzi o cogodzinną sygnalizację to włączasz ją w trybie alarmów - SIG na on

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to sorry. Pomyliłem Cię z Artur0156. ;)

 

Tak jak napisał Tomaliusz - modele DW/GW-6900 nie mają wibracji. Modele z bluetoothem, GB-6900, mają.

Edytowane przez AndrzejMick

Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc:) A używa ktoś może tego modelu? Jestem bardzo cieakwy opinii o nim:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję pomocy w wyborze odpowiedniego G-Shocka, chodzi mi o w miarę najtańszy model z technologiami Tough Solar i Waveceptor, ewentualnie sam Tough Solar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję pomocy w wyborze odpowiedniego G-Shocka, chodzi mi o w miarę najtańszy model z technologiami Tough Solar i Waveceptor, ewentualnie sam Tough Solar.

Jaki nadgarstek? Analogowy czy cyfrowy?

Może taki: http://allegro.pl/bestseller-casio-awg-m100-1a-g-shock-solar-i3839554612.html lub :http://allegro.pl/bestseller-casio-gw-m5610-1c-g-shock-solar-i3853246301.html

Może ten: http://allegro.pl/zegarek-casio-gw-7900rd-4er-na-prezent-nowosc-i3798175512.html

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.