Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Gość 0.1

j6he7gyd.jpg

 

Nowe bezelki, nowy pasek i nowe srubki :)

Odkrecanie srubek w giezie to jakas masakra...no ale koncu to screwback, a nie to co te jednorazowe plastiki :P

Edytowane przez 0.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, jak długo oryginalne części wytrzymały u Ciebie przy intensywnym użytkowaniu, to ja chyba nie wcześniej niż za 10 lat będę zmieniał w swoim. :lol:

 

Za kilka tygodni będziemy obchodzić naszą drugą rocznicę, a on nadal wygląda tak. :P

 

bMcflAr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po zdjęciu dekla nieco się wysunął na zewnątrz cały mechanizm, potem o coś oparł czy przekrzywił  i już nie wrócił na miejsce.

Wg mnie musiałbyś wyjąc całość i powoli, dokładnie złożyć. Można samemu ale łatwo coś zgubić.

A wtedy z grupy nie lubianych klientów każdego zegarmistrza (tych którzy sami rozebrali ale nie umieją złożyć) awansujesz do na sam top czyli tych co rozebrali oraz popsuli i pogubili.

;-)

 

KJ

Eh niestety, dzisiaj spróbowałem kilka razy i mnie nerwica złapała. Byłem też u autoryzowanego serwismana w Kielcach i powiedział, że pewnie się wilgoć dostała i trzeba by wszystko dokładnie wyczyścić, a nie jest to opłacalne. Nie wiedziałem, że przez fobię odkażania, (użyłem tylko powierzchniowo skinseptu przyzwyczajenie/ratownik medyczny) narobię sobie biedy. Orientuje się ktoś z was, czy jest na forum, osoba która mogła by pomóc ? Z góry dzięki za info. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zainteresował mnie zegarek GA 110RG 1AER. Czytając opis na stronie, odnośnie timer'a jest podany zakres odliczania od 1min do 24h, czyli nie ma możliwości ustawienia np 30sec? dziwne mi się to wydaje... pytam, bo timer jest dla mnie istotny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, w tym modelu timer można ustawiać tylko z dokładnością do jednej minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a są jakieś modele do max 300,350zł z timerem z dokładnością do sekundy czy tam np  5, 10 sekund? Miło by było, jakby zegarek miał wskazówki+elektroniczny wyświetlacz. 

Edytowane przez snezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Pare dobrych lat juz minelo, pasek jeszcze by wytrzymał bo się nie rozleciał ale stwierdzilem ze pora na odswiezenie :)

Seven a ty nosisz swojego gieza czy tylko na niego patrzysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie był moim jedynym/głównym zegarkiem, do zadań specjalnych mam G-7710, do ubrań z ciasnymi mankietami G przeważnie nie zakładam (nie lubię "wyślizganego" plastiku), tak więc wygląda jak wygląda. :P

 

 

@snezz

Z tego typu G-Shocków nic mi nie przychodzi do głowy. Z normalnych cyfraków np. DW-5600E, DW-6900, G-7700, G-7710, G-8900 czy GD-350 (ten już nieco ponad budżet).

 

 

@adamsk

Lokalizację fabryki masz podaną na deklu (Thailand/China/Japan).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,  no tak a ja szukam po kodach. Okazuje się że made in China. Właśnie kupiłem dzisiaj GR 8900A 1 . Nie wiem czy się przyzwyczaję do tak ciemnego wyświetlacza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seven

chyba ga-110c-1aer ma taki timer, szkoda, że ponad mój budżet bo bardzo mi się podobają analogowe+cyfrowy wyświetlacz.

 

w 5:45 gościu ustawia odliczanie z 10s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie GA są identyczne jeśli chodzi o funkcjonalność i żaden nie ma takiej opcji. Na filmiku jest ustawione 10 minut, a nie sekund. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie sorki. Chyba zbyt mocno szukałem tego typu G-Shocka z takim timerem, że jak zobaczyłem 0:10....0:9 nie pomyślałem, że to sa minuty, a przecież widać sekundy w rogu  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh niestety, dzisiaj spróbowałem kilka razy i mnie nerwica złapała. Byłem też u autoryzowanego serwismana w Kielcach i powiedział, że pewnie się wilgoć dostała i trzeba by wszystko dokładnie wyczyścić, a nie jest to opłacalne. Nie wiedziałem, że przez fobię odkażania, (użyłem tylko powierzchniowo skinseptu przyzwyczajenie/ratownik medyczny) narobię sobie biedy. Orientuje się ktoś z was, czy jest na forum, osoba która mogła by pomóc ? Z góry dzięki za info. Pozdrawiam

Wcześniej się nie pochwaliłeś że użyłeś skinseptu, to dość nowatorska technologia w zegarmistrzostwie ;-)

Skinset zawiera nadtlenek wodoru, silnie utleniający, być może spowodował jakiś problem z elektryką.

Ja bym wyjął, rozebrał to co potem łatwo złożyć ;-), wypłukał w spirytusie i złożył.

 

Powinno pomóc.

 

KJ

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem po dwòch latach zamienić mojego GW-9010 na GW-3000M-4AER

Tylko potrzebuje czasu by go ogarnoàć:-)post-33681-0-28213100-1391186745_thumb.jpg


Casio GD-400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem po dwòch latach zamienić mojego GW-9010 na GW-3000M-4AER

Tylko potrzebuje czasu by go ogarnoàć:-)attachicon.gifimage.jpg

Wie ktoś może jak ustawić alarm? U mine jak na razie nie działa pomimo opisu w instrukcji:-(


Casio GD-400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi proszę dlaczego do G-shocków dają tak słabe szkiełka?

To, że są w zagłębieniu wystarczy do ich ochrony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adambris, alarm ustawiasz przyciskami z prawej strony, włączasz/wyłączasz lewym górnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już wiem:-). Już prawie doszłem o co chodzi. Po prawej stronie jest 24- cztero godzinna tarcza na niej ustawia się alarm. Jak dla mnie jest to złe rozwiàzanie bo jest malo czytelna. Ciężko np ustawić alarm na 7.15 :-)


Casio GD-400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest bardzo łatwy w ustawianiu, kwestia przyzwyczajenia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racje masz kolego:-) Już doszłem o co chodzi . Tylko nie zakumałem że to 24 a nie 12:-) Człowiek ciàgle się uczy.


Casio GD-400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, jak długo oryginalne części wytrzymały u Ciebie przy intensywnym użytkowaniu, to ja chyba nie wcześniej niż za 10 lat będę zmieniał w swoim. :lol:

 

Za kilka tygodni będziemy obchodzić naszą drugą rocznicę, a on nadal wygląda tak. :P

 

bMcflAr.jpg

Jak będę trzymał G na obiektywie nie na łapie to moje też  tak będą wyglądać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariaczi, w taki oto sposób poznałeś zalety stalowych G-shocków. Po wielu miesiącach, roku, kilku latach noszenia wyglądają jak nowe. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.