Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Coś dużo tu 41 latków... Urodziłem się w styczniu 1973, noszę tylko i wyłacznie G

Eeetam za dużo... to po prostu dobry rocznik jest ot co... :rolleyes:


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem "dużo", a nie "za dużo". Tak czy inaczej 73 rządzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pozytywnie zakreconych posiadaczy G-Shock'ów. Ze swoim G-510D nie rozstaję się od 5 lat. Ostatnio jednak pojawił się problem...mianowicie "urósł" mi nadgarstek i bransoleta trochę ciśnie. Skracałem ją po zakupie i oczywiście ogniwa zaginęły po przeprowadzce. Chętnie kupię jeżeli jeszcze ktoś posiada takowe. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, od 2,5 roku posiadam od nowości GS-1150. Ostatnio zauważyłem, że często mam niezsynchronizowany sekundnik. Oczywiście za każdym razem koryguję go do pozycji "zero", ale po kilku dniach znowu jest rozkalibrowany. Zegarka używam w normalnych warunkach więc nie ma prawa się ona przestawić od wstrząsów. Próbowałem obserwować sekundnik, ale w trakcie obserwacji nie zauważyłem dziwnych przeskoków lub zatrzymań. Chciałbym się Was poradzić czy macie doświadczenie z serwisowaniem i naprawą G-Shocków. Czy warto oddawać zegarek, za który dałem 1200 zł do naprawy? Pytam o to pod kątem tego kto to będzie naprawiał - czy autoryzowany serwisant Zibi czy odsyłają go do Casio. Ostatnio jak u autoryzowanego serwisanta Zibi wymienili mi baterię w Atlanticu to mam już jakiś paproch pod kopertą  :mellow: Z góry dziękuję za Wasze rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem w swoim 1150, kilka razy w miesiącu musiałem regulować sekundnik. Po mniej więcej roku problem mocno się nasilił, aż w końcu wskazówka zaczęła się całkowicie blokować i odesłałem go na gwarancję - w serwisie wymienili cały moduł. W kwietniu minie rok od naprawy i jak dotąd problem ani razu się nie powtórzył.

 

PS. Paprochy na tarczy też dostałem w gratisie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Widzę, że sprawa w brew pozorom nie jest błaha i wymaga interwencji serwisu. Na zegarek zostało mi jeszcze pół roku gwarancji więc czym prędzej go oddam. Przy okazji może naprawią inną niedoróbkę, która od nowości występuję w moim GS-1150 - opisałem to już kiedyś w innym poście: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/1669-podforum-mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-zegark%C3%B3w-casio-g-shock/page-272?do=findComment&comment=713297

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styczeń 73 rządzi :D

Mam Mudmana i Risemana, a chodzi za mną jeszcze 5600. Na wiosnę będę w Bagram i tam widziałem je ostatnio po 40$, nie będę wybrzydzał :)

Edytowane przez Darecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, mam nadzieję że serwis nie będzie robił problemów, ale praktyka pokazuje, że różnie z nimi może być. U mnie usterka była już ewidentna, ale inny z forumowych kolegów w podobnej sytuacji jak Ty niestety poległ w starciu z serwisem. :(

 

Odsyłam do jego postów sprzed dwóch lat:

Usterka i odesłanie do serwisu: #6277

Powrót z serwisu: #6363

Kolejny dzień, ponowne pojawienie się usterki: #6380

Jeszcze raz do serwisu: #6388

Powrót, znów nic nie znaleźli: #6436

 

Zarówno mój, jak i opisywany wyżej egzemplarz pochodziły z tej samej partii produkcyjnej z lipca 2010. Jaki numer wybity jest na deklu Twojego egzemplarza?

 

 

Co do wskazówki to u mnie również nie jest idealnie i szczerze mówiąc jak dotąd tego nie zauważyłem, jak dla mnie to głupstwo. ;) Aczkolwiek na wskazówkę sekundową i mały zegar na prawej tarczy już zwróciłem uwagę - jest gorzej niż było w starym module, ale to również nigdy mi nie przeszkadzało. O wiele bardziej wkurzał mnie krzywo zamontowany moduł w kopercie, ale to w końcu sam sobie poprawiłem, bo serwisanci nigdy tego nie zauważyli, a odwiedzał ich dwukrotnie (pierwszy raz na wymianę akumulatora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styczeń 73 rządzi :D

Mam Mudmana i Risemana, a chodzi za mną jeszcze 5600. Na wiosnę będę w Bagram i tam widziałem je ostatnio po 40$, nie będę wybrzydzał :)

Również mam Risemana i być może niedługo dojdzie DW-6900.

DW-5600 i G-7900 miałem i na 100% procent do Nich wròcę bo są mega wygodne :)

A jak już tam będziesz to możesz kupić jedną 5600 dla mnie?

Za ok. 40$ też bym nie wybrzydzał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już tam będę i rozpoznam "rynek" to oczywiście się odezwę. Dawniej jankesi mieli spory wybór G w bazach, ale w zeszłym roku był tylko 5600. Zresztą od studiów kupuję coraz to inne G a i tak zawsze żałuję że nigdy nie jest to 5600, po prostu zawsze wydaje mi się że brakuje mu paru bajerów. No ale za 40$ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten brak bajerów i prostota dodają mu charakteru :-)

Naprawdę super klasyk na nie za duże nadgarstki.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanko - odbywa się co roku jakiś ogólnopolski zjazd miłośników G?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahha ;) masz racje wykazałem się brakiem inteligencji zadając takie pytanie ;)

 

jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do G, ale wczoraj radośnie postanowiłem to zmienić i zakupić w happytime.com.pl bo akurat w Krakowie jest,a  teraz tak sobie chodzę po forum i nic o nim za bardzo nie ma ;)

Edytowane przez SebastianRog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Poszukuje właśnie gshock gdyż od dłuższego czasu nie mogę się zebrać z zamiarem kupna.. Az tu nagle.. Boom, stało się :-P

Zapewne znacie się na zegarkach, i tutaj znajdę pomoc:-)

 

Chciałbym coś na silownie, i na co dzień, sportowego :-P

 

Cena niezbyt wygórowana :-P

 

Pomożecie coś dobrać?

 

Wysłane z mojego LG-P875 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być duży, mały, elektroniczny czy analogowy? Kolorowy czy czarny? Określ co lubisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, mam nadzieję że serwis nie będzie robił problemów, ale praktyka pokazuje, że różnie z nimi może być. U mnie usterka była już ewidentna, ale inny z forumowych kolegów w podobnej sytuacji jak Ty niestety poległ w starciu z serwisem. :(

 

Odsyłam do jego postów sprzed dwóch lat:

Usterka i odesłanie do serwisu: #6277

Powrót z serwisu: #6363

Kolejny dzień, ponowne pojawienie się usterki: #6380

Jeszcze raz do serwisu: #6388

Powrót, znów nic nie znaleźli: #6436

 

Zarówno mój, jak i opisywany wyżej egzemplarz pochodziły z tej samej partii produkcyjnej z lipca 2010. Jaki numer wybity jest na deklu Twojego egzemplarza?

 

 

Co do wskazówki to u mnie również nie jest idealnie i szczerze mówiąc jak dotąd tego nie zauważyłem, jak dla mnie to głupstwo. ;) Aczkolwiek na wskazówkę sekundową i mały zegar na prawej tarczy już zwróciłem uwagę - jest gorzej niż było w starym module, ale to również nigdy mi nie przeszkadzało. O wiele bardziej wkurzał mnie krzywo zamontowany moduł w kopercie, ale to w końcu sam sobie poprawiłem, bo serwisanci nigdy tego nie zauważyli, a odwiedzał ich dwukrotnie (pierwszy raz na wymianę akumulatora).

 

Dziękuję bardzo za zaangażowanie i pomoc! Trochę się zmartwiłem, że w przypadku innego forumowicza procedura naprawy trwała tyle czasu i zawierała tyle przygód. Niestety mam już podobne doświadczenie z reklamowaniem urządzenia RTV w ostatnio czasie kiedy serwis dopiero za trzecim razem wymienił niesprawną ładowarkę pomimo moich próśb i wskazywania wady od samego początku. Na domiar złego sewis Zibi jest 50 km od mojego miasta więc zapewne będzie mnie czekało wiele kosztownych wycieczek  :(

 

Jeżeli chodzi o numer wybity na dekielku to jest następujący: 002A204J. Czy można z niego odszyfrować jakąś kluczową informację?

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc!

Edytowane przez sebastian.wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek możesz odesłać pocztą do serwisu centralnego w Sochaczewie - ja tak robiłem ze swoim. Do Ciebie zegarek wróci już na koszt serwisu.

 

Numer taki sam jak u mnie, czyli to już trzeci przypadek z tej wadliwej partii. Przy pomocy tych numerów można odczytać datę produkcji danego egzemplarza - w tym przypadku jest to lipiec 2010 jak już wspomniałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SebastianRog Glx nie jest zły :) miałem 4 miesiące pomarańczkę. Trafił mi się bardzo dokładny egzemplarz +2s/miesiąc,  fajna funkcja super led po włączeniu jej jak chcesz zobaczyć godzinę i zbliżasz nadgarstek sam sie podświetla, trzy alarmy jeden z funkcją drzemki, taki mało potrzebny bajer jak migające podświetlenie podczas alarmu. A tak wyglądał:

 

Qw07WD3.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

kornel91 dzięki wielkie ;) najważniejsze, że już nie muszę się tak martwić, że jak przez przypadek w coś zahaczę to będę żałował tego do końca życia :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może miał lub słyszał o takim przypadku, żeby w G (oczywiście w tych z kopertami z tworzywa) uszkodziły się - pękły, wykruszyły itp. uszy w kopercie w miejscu mocowania teleskopów/śrub od paska. Dotychczas miałem same metalowe koperty w zegarkach, więc małe szanse na ich uszkodzenie. Ale za to teleskopy wyginają się i pękają mi dosyć często - nawet te grubsze. A wydaje mi się, że jeżeli teleskopy często nie wytrzymują, to również jest duża szansa, żeby uszkodzić uszy w kopercie, jeżeli będą z tworzywa.  Dlatego zastanawiam się, czy komuś przytrafiło się, żeby zniszczyła mu się koperta G w miejscu mocowania teleskopów lub śrub (pomijając przypadek, że komuś G wpadł pod samochód itp. ;) ). 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.