Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

tomaliusz masz rację. Mam 5 zegarków miałem 6 no i mój czerwony G ma trochę zabrudzeń i niestety się nie da tego doczyścić.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem białego "G" latem i po sezonie sprzedałem.

Nie wyglądał źle ale odbarwienia na rantach i szlufce zacząłem dostrzegać.

Trzeba o kolorek dbać, często prać i w zasadzie tylko do krótkiego rękawka zakładać :)

Kupić na sezon i sprzedać po :D

I tak co roku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie DW5600 to będzie chyba najmniejsze G, tak? Już dawno chodził mi ten model po głowie, wcześniej miałem 7800-1ER, ale wolałbym coś jeszcze mniejszego i padnie chyba na DW5600, chyba, że jeszcze coś możecie zaproponować? Chciałbym all black, ale nie widzi mi się dopłacać 200zł do całego czarnego DW5600...

Edytowane przez DUBHEAD

ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalnie mniejszy jest jeszcze GW-M5610 oraz G-5600E, ale różnica jest niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-M5610 świetny, ale chyba jednak zostanę przy DW5600 bo miało być tanio i żeby potem serce nie bolało przy ewentualnych ranach zegarkowych, bo jak to G, będzie służył raczej do zadań specjalnych ;)

 

edit: Jeszcze mam pytanie, rozumiem, że do DW5600 nie było puchy tylko tekturowe opakowanie? Zamierzam kupić na allegro, sprzedawca: dawidparaszczyn1, sprzedawca chyba w porządku?

Edytowane przez DUBHEAD

ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: Jeszcze mam pytanie, rozumiem, że do DW5600 nie było puchy tylko tekturowe opakowanie? Zamierzam kupić na allegro, sprzedawca: dawidparaszczyn1, sprzedawca chyba w porządku?

Sprzedawca w porządku, a opakowanie na rynek azjatycki albo amerykański. Te na rynek europejski chyba powinny być w puszkach, ale pewności nie mam. Zresztą nawet jeśli takowe występują to nie musi być to regułą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca OK. Pucha jest w oficjalnej dystrybucji na nasz rynek :)

Zobacz u bigbena, może warto dla puchy i gwarancji parę dudków dorzucić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że u bigbena brak póki co, tylko biały jest. Znalazłem jeszcze casio-sklep-pl, coś piszą o "metalowej, gustownej puszce" :lol: Tylko to może jakaś ich puszka, a nie od G - Shock'a. Oprócz tego zegarkowy_pl (gwarancja 36 miesięcy, instrukcja o pudle nic nie pisze) i calineczka-15 (piszę, że oryginalne pudełko ale jakie to nie wiem, 36 miesięcy gwarancji). Będę chyba pisał jutro do każdego po kolei co to za opakowanie dają, chyba, że wy wiecie i możecie napisać to będę wdzięczny, na samej puszce aż tak nie zależy, mam jedną gdzieś chyba, bardziej na gwarancji :)

Edytowane przez DUBHEAD

ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 2,5 mm cieńszy (ale o 1mm szerszy) od 5600 jest 056B ale nie jest all black i mniej elastycznie się układa mocowanie paska do koperty.

No i jest jeszcze jeden model Baby-G tak bardzo all black że w zasadzie nawet nie widać napisu Baby-G.

 

KJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, ale zostanę przy 5600, myślałem, żebym miał za dużo pieniędzy to bym wziął 5610, prawie taki sam jak 5600, a jednak bardziej się podoba, może kiedyś ;)


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja (sorry, że post pod postem):

 

calineczka-14: "Zegarek jest zapakowany w oruginalne pudełko casio, dołączona jest instrukcja w języku polskim, paragon oraz gwarancja"

rolem: "ten model nie jest pakowany w puszkę tylko w pudełko g-shock gdzie zegarek jest na plastikowym stelażu.
instr po polesku jak najbardziej jest gwarancja oczywiście też"

skle-casio-pl: "Zegareki licytowane na tej aukcji pakowane są w metalową, ozdobną puszkę, ale na Pańskie życzenie mogę dołożyć również oryginalne opakowanie Casio. Oczywiście jest też gwarancja i instrukcja obsługi w języku poslkim."

 

I od którego sprzedawcy brać? Skłaniałem się ku calineczka-14, bo wydaje mi się, że nigdzie nie dostanę puszki, chyba, że dopłacę praktycznie 100zł, a to bez sensu wg. mnie jak wszędzie jest gwarancja. W TimeTrend jest ten model kosztuje ponad 300zł także wolę zaoszczędzić i zamówić w internecie.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda do puchy dopłacać. Bierz od Caliny lub rolema (chyba to bliźniaczy sprzedawcy).

Jak koniecznie chcesz puchę to poczekaj na ofertę od bigbena, jeszcze niedawno miał je na stanie.

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź tomaliusz, wezmę od "Caliny" :D Puszkę jedną już mam także druga nie jest jakoś bardzo ważna. Jak dojdzie to się pochwale w odpowiednim temacie.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yqumu3ad.jpg

A oto moja chuda reka + nowy g :) model ga-120 bb, bardzo ladnie (kwestia gustu, wiem) sie prezentuje i jest bardzo wygodny :) zakupiony w timetrend.pl

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba niewielki, bo nie wygląda zbyt estetycznie :P. Ale to może kwestia zdjęcia :P.

 

A do mnie wczoraj przyszedł taki:

AWG-M100-1A_8m_zps9aa30219.jpg

 

I jestem bardzo mile zaskoczony jakością wykonania :D. Spodziewałem się dużo plastiku jak to często w G, a tu tarcza z wieloma nakładanymi elementami, metal na kopercie :D. Chyba to będzie mój ulubiony G :D. Jest moc! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nadgarstku 16,5, moze kwestia zdjecia bo na rece prezentuje sie na prawde elegancko :) a co do nowego zakupu Jazz'a to tez nad nim myslalem z tym ze w wersji black :) jednak sam bezel i tarcza sa troche male wiec padlo na ga120bb :)

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest większy niż dw-5600, czyli dla mnie w sam raz. Ogólnie nie jestem zwolennikiem tendencji do przesadzonych wielkościowo zegarków. Ale to już kwestia gustu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ma ktoś Gulfman'a i nieduży nadgarstek, tj. 16 - 17cm i chciałby wkleić fotkę jak się prezentuje? Jutro pojadę do TimeTrendu, ale nie pamiętam czy go mieli na stanie, a może zamówię w sieci (jak będzie ok), w 5600 brakuje mi czegoś, 5610 trochę za drogi, a Gulfman już dawno mi chodził po głowie, tylko obawiam się rozmiaru...

 

edit: znalazłem na WUS taką fotkę http://i315.photobucket.com/albums/ll453/jpinedaiii/G-Shock%202/Picture059.jpg i nie wygląda to chyba zbyt dobrze...

Edytowane przez DUBHEAD

ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gulfman nie jest wcale duży, podobny wielkościowo do Risemana a nawet może ciut mniejszy. Powinien być dobry na Twój nadgarstek  :) . Ja mam 17 cm. i Rysiek wygląda chyba dobrze ;) , mierzyłem też Gulfiego i leżał podobnie  :)

Masz moją fotkę:

xrrp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie 16, 5cm, Riseman faktycznie dosyć dobrze się prezentuje, mam nadzieje, że Gulfman będzie dostępny w TimeTrendzie to przymierze, ten nowy świetny, ale i cena odpowiednio wyższa... Mam jakąś blokadę żeby wydać więcej niż 300zł na zegarek z cyfrowym wskazaniem czasu i do tyrania, nie wiem czemu :lol: Żeby było inaczej już dawno bym "kliknął" to (tylko wrzuciłbym na pasek bo bransoleta choć pewnie świetna jakościowo mi nie pasi):

 

5610a5001.jpg


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek może i ładnie wygląda na zdjęciach, ale moje kilkumiesięczne doświadczenie z tym modelem wyglądało tak, że po początkowym zachwycie nagle mi się znudził i w końcu rozczarował. Zwyczajny wyświetlacz w tym modelu jest o wiele lepszy (miałem obydwa). Bransoleta świetna jeśli chodzi o wygodę, ale ogólnie pozostawia spory niesmak - za dużo w niej plastiku, a ogniwa łączone są teleskopami. Obecnie mam G-5600E (nie mylić z DW-5600E ;)) i chyba znalazłem swój ideał z serii 5000, a może i nawet ideał cyfrowego zegarka ogólnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uda się przymierzyć Gulfmana i będzie ok to wezmę właśnie ten zegarek, ale jak będzie za duży to padnie pewnie na DW-5600E tak jak na początku było planowane, chyba, ze po wizycie w sklepie jeszcze coś wpadnie w oko, ale przyznam, że główny wymóg to rozmiar, a tutaj seria 56xx wypada najlepiej dla ludzi o niewielkich nadgarstkach.

 

edit:

 

faktycznie, już poprawione tomaliusz :D

Edytowane przez DUBHEAD

ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.