Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

No tak. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Przeglądanie forum wciąga i zachęca do poszukiwań. Pewnie za miesiąc umieszczę nowe zdjęcie ,bo butów faktycznie żonie przybywa ;-))

Edytowane przez radio71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zaglądaj na WUSa i pod żadnym pozorem nie oglądaj filmów Tanaki, bo wtedy to już na pewno kiła mogiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he. Piowa a forum podobno pomaga. Weekend spędzam w pracy, także nudno nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski GW-9400 również fajnie wygląda. A ja dzisiaj kolegi Ryśka mierzyłem i mi się spodobał:

 

qWlaEYw.jpg

 

Tylko bhyba dozbieram do Rangemena.

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie za miesiąc :( ,ale stawiam na ten model.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               post-69935-0-97712100-1393616371.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, posiadam G-shock model 591, z modułem 4778 i za cholerę nie działa mi alarm, jest ustawiony, załączony na ON, jak przychodzi godzina alarmu, to na ekranie miga wskaźnik ale dźwięku niestety nie wydaje, jest możliwość, że uszkodzony jest mechanizm wydający ten dźwięk czy bardziej ja coś źle robie ? biggrin.gif

 

Edit:

 

ok, działa, ale czy powinno być tak, że ledwo go słychać nawet przy przyłożeniu ucha do zegarka ? naprawdę gdybym nie leżał dzisiaj z zegarkiem przy uchu to nie dowiedziałbym się, że w ogóle działa, powiedzcie czy tak jest u was ?

 

Odgrzewam starego posta, bo mam podobny problem z alarmem w g-shock DW-9005V , alarm słychać bardzo cicho ( ledwo słyszalny przy uchu-a mam wyśmienity słuch ;)) i to przy zegarku dostawionym do ucha  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam starego posta, bo mam podobny problem z alarmem w g-shock DW-9005V , alarm słychać bardzo cicho ( ledwo słyszalny przy uchu-a mam wyśmienity słuch ;)) i to przy zegarku dostawionym do ucha  :(

Chyba trzeba będzie się z tym pogodzić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie za miesiąc :( ,ale stawiam na ten model.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               attachicon.gifphpThumb_generated_thumbnailjpg.jpg

Ciekawe jak ten kolor obudowy będzie się zachowywał w trakcie użytkowania...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito pewnie będzie widać zabrudzenia. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się podzieliś pewnym doświadczeniem dotyczącym adapterów.

 

Zawsze zastanawiałem się, jak g-shocka będzie się nosiło na pasku typu nato, ale jak wiadomo z adpaterami jest pewien problem. Od jakiegoś czasu są dostępne w Polsce, niestety takich dedykowanych do mojego ulubionego g-shocka, czyli g-100 nie ma. Znalazłem informację, że odpowiednie będą adaptery do G2300B - takie również nie są dostępne. Ale porównałem wymiary i wyszło mi, że powinny pasować adaptery do AW-591 - taka sama szerokość mocowania, 16mm i bardzo zbliżona szerokość paska. Niestety- zakupione adaptery zwróciłem, bo jednak nie pasują. Inne wyprofilowanie sprawia, że brzydko odstawały i dziwnie wyglądały przy zegarku. Tak więc nie tylko zbliżone wymiary mocowania i paska przesądzają o tym, czy adpater pasuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS-1100 od 1150 różni się tylko multibandem 5<>6 czy czymś innym ?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza wyglądem zewnętrznym generalnie wszystkim, moduł ma zupełnie inną funkcjonalność (wielofunkcyjny sekundnik, multitasking - można przełączać funkcje bez czekania na wskazówki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem bezel i pasek  :) . Czy to  możliwe żeby była naklejona folia na wyświetlacz? Z początku myślałem że to rant brudu powstały od ścianek bezela, ale za cholerę nie mogłem go sczyścić i jest ewidentny próg

(głowy nie dam ale wygląda na folie  :ph34r:).

Złożyłem już zegarek i nie chcę wracać do rozkręcania (osłabiać gwintów) ale jestem ciekaw czy ta folia jest możliwa? :blink:

1.jpg

2.jpg

 

Edit: Na pierwszym zdjęciu brak jeszcze elementu z obudowy (srebrnego wypełnienia górnej obudowy bezela). Wypadł przy chowaniu starego bezela do pudełeczka i wtedy się kapłem że o nim zapomniałem  :(

I musiałem znowu rozkręcić, ale to było już po myśleniu o możliwej folii  ;)

A przyklejanie płytki z napiem sensor powinno być inaczej rozwiązane ( imo powinno być na wpust w kanałki a nie na taśme dwustronną :) )

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

fajny kolorek :)

ze tez chcialo ci sie to wszystko rozkrecac i skrecac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych miłośników G-Shocków!

 

Od zawsze szalenie podobał mi się design G-Shocków, tak bardzo wyrózniajacy się na tle "zwykłych" zegarków. Nie ukrywam również, że marka i siła loga produktu Casio (która pracowała na siebie wiele lat owocnych w świetne modele) również zrobiły swoje.

 

Przechodząc do sedna - w końcu zdecydowałem pozwolić sobie na swojego pierwszego G-Shocka. Nie wiem czemu, ale wybór padł na biały model GA-110RG -7AER. Jestem bardzo zadowolony, stanowi świetny kontrast do ciemnych ciuchów, a obecny na tarczy odcień rose gold jest moim zdaniem rewelacyjny.

12913683103_4d180e8080_z.jpg

WP_20140303_007 by Draco022, on Flickr 

Brałem pod uwagę możliwość, że znajdę w przyszłości dla niego jakiegoś braciszka, ale nie spodziewałem się, że żądza zakupu nowego G-Shocka nadejdzie tak szybko :) Po niecałym miesiącu stoję zatem przed dylematem wyboru kolejnego modelu. Mam zamiar pozostać w monochromatycznych tematach, dlatego upatruję dla siebie czegoś czarnego. W przyszłości zapewne będę miał ochotę poeksperymentować nieco z kolorami.

 

Zastanawiam się nad dwoma modelami: GW-7900B -1ER i GW-9200.

Bardzo przemawiają do mnie wulgarne śrubki i negatyw GW-7900B, ale z drugiej strony kusi mnie (domyślam się, że magiczna dla miłośników G-Shocków) nazwa Riseman. Gdyby dało się dorwać GW-9200MBJ brałbym w ciemno, ale rozumiem, że to jakaś wersja limitowana i nie do dostania w Polsce? Przejdę się do Bigbena i (jeżli będą mieli na stanie) porównam ze sobą oba zegarki, po czym podejmę decyzję. Ale mimo to zadam pytanie na forum - czy ktoś chciałby przekonać mnie jakimś argumentem do zakupu Risemana? Dodam, że zegarek ma dla mnie przede wszystkim wyglądać i pokazywać godzinę :) Dodatkowe bajery w które wyposażony jest Riseman raczej nie mają dla mnie znaczenia. Moim G-Shockom nie grozi również wystawianie na próbę ich legendarnej wytrzymałaości (jestem raczej pedantyczną sobą, o przedmioty które darzę jakimś tam sentymentem dbam jak tylko mogę, a zegarek mam zwyczaj zdejmować w chwili powrotu do domu). W nadgarstku marne 16 cm, ale nie boję się dużych zegarków.

Edytowane przez Draco022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny kolorek :)

ze tez chcialo ci sie to wszystko rozkrecac i skrecac ;)

Dzięki  :)

No napracowałem się  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1.jpg

 

 

A przyklejanie płytki z napiem sensor powinno być inaczej rozwiązane ( imo powinno być na wpust w kanałki a nie na taśme dwustronną :) )

Po twoim wpisie i zdjęciach dla "G" mówię stanowcze "NIE", "NIE", "NIE", "NIE", "NIE" i jeszcze raz "NIE"!!!

Że pod bezelem/protektorem są wklejane na taśmę dwustronną gumowe amortyzatory - wiedziałem,

ale, przez 5lat łudziłem się, że napis SENSOR to rzeczywiście fragment metalowego sensora, który widoczny jest przez wycięcie w protektorze.

A tu proszę - wypisz wymaluj, tandetna naklejka.

Pewnie w 9400 przyciski są tak samo z metalu jak ten sensor !

 

Głowa i oczy mnie bolą od takiego wizualnego "szitu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Burns ale chociaż ta naklejka jest metalowa  ;). Natomiast nie widziałem tam żadnych gumowych protektorów?  :huh:

Mimo że to tylko plastik, mnie się podoba i już  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

między protektor a kopertę,

w szczeliny, które zaznaczyłem na czerwono wchodzą takie gumki, które pełnią rolę amortyzatora. (Na kopercie zegarka, też zaznaczyłem wycięcie na tą gumkę)

Zdjęcie pochodzi od g-9100

Może w twoim ich nie ma, albo zostały w protektorze i nawet tego nie zauważyłeś.

Biegli w "G" i ich rozkręcaniu powinni wiedzieć o czym mowa.

post-32788-0-17877100-1393932989_thumb.jpg

post-32788-0-75308400-1393933440_thumb.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

''Po twoim wpisie i zdjęciach dla "G" mówię stanowcze "NIE", "NIE", "NIE", "NIE", "NIE" i jeszcze raz "NIE"!!!

Że pod bezelem/protektorem są wklejane na taśmę dwustronną gumowe amortyzatory - wiedziałem,

ale, przez 5lat łudziłem się, że napis SENSOR to rzeczywiście fragment metalowego sensora, który widoczny jest przez wycięcie w protektorze.

A tu proszę - wypisz wymaluj, tandetna naklejka.

Pewnie w 9400 przyciski są tak samo z metalu jak ten sensor !

 

Głowa i oczy mnie bolą od takiego wizualnego "szitu"  ''

 

:D  ;)   Keep calm and carry on !

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bul bul (nie)tonę:

 

11bmejc.jpg


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

:D  ;)   Keep calm and carry on !

 

Kontynuując - w 9400 przynajmniej czujnik nic nie musi udawać  :lol:

post-32788-0-63319400-1393942746_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns cenie u ciebie trzeźwe spojrzenie na sprawę G-schock-ów , nie jarasz się wodotryskami a zdjęcia jeszcze raz mnie uświadamiają , że za cholerę nie dam kasy na te pierdoły ( czujniki itp ) .Będzie zwykły mudman , lub GW-6900   <_<

Edytowane przez yacek _b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tak to jest, każdy chwali to co ma a narzeka na to czego nie ma ;)

Sorry ale taka prawda :P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.