Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

mpxxl, Bingo ! O Gieza mi się właśnie rozchodzi, poza tym już wcześniej pytałem na forum o ten model, także ten.. :) Bardzo mi się spodobał, lecz niestety nie miałem przyjemności zobaczenia go na żywo.. Byłem przez weekend w galerii, zahaczyłem o salon Time Trend i popytałem, choć nie spodziewałem się, że go zobaczę bo już go niestety nie produkują.

No i brawo! Stalowe G-shocki to jest to! ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miczel1, A mógłbyś rozwinąć nieco swoją wypowiedź ? Jest jakiś powód dla którego byś go nie chciał kupić czy tylko "bo tak" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o mudmanie G9000 1VER Jest na alle jedna sztuka za coś ok 450. Sprzedajacy chwali sie że jest oficjalnym sprzedajacym casio i gwarancja 3 lata zibi

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4415418409

Jeśli chcesz ten model to po co przepłacać?

Bierz tu: http://allegro.pl/zegarek-casio-g-9000-1v-g-shock-gw-pl-wawa-mudman-i4452917691.html

też oficjalna dystrybucja  :)

 

Nie chodzi o przeładowanie a ciągłe rozładowywanie  i ładowanie, które w efekcie zmniejsza pojemność baterii.

Tak samo jest w laptopach, jak ciągle masz podłączoną ładowarkę i bateria jest na full to nie ładuje póki nie spadnie co najmniej o 5% co zapobiega przegrzewaniu baterii i ładowarki  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Miczel1, A mógłbyś rozwinąć nieco swoją wypowiedź ? Jest jakiś powód dla którego byś go nie chciał kupić czy tylko "bo tak" ?

Ja mam nadgarstek 20,5-21cm i biceps ok 45.Jak ponosze dłużej kinga to nawet Ga100 wypada blado i pare dni musze się przyzwyczajać.Poprostu zegarek jest dla mnie za mały.Gdzieś w głowie też mysle że bardziej podoba mi sie forma "plastikowa" czyli taka jaka g-shock zawsze był.Wolał bym kupić Rangmena w Polsce albo skoro metalowy to Froga a może GXW czy też Rangmena ale z Singapuru :) Bo jeszcze jak Cie tfu tfu cło dopadnie to ja nie wiem :( Wiec odpowiedz raczej "bo tak" Swoją drogą wiem że jest to bardzo udany model :)

Mówiąc poważnie to majać na zegarek pow 1000zł to nie wiem czy nie zdradził bym casio na rzecz np Citizena Ecozilla czy Vostoka Anchara itp ...mówie o używkach z bazarku od nas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Gdzieś w głowie też mysle że bardziej podoba mi sie forma "plastikowa" czyli taka jaka g-shock zawsze był.

Pierwszy G-shock był stalowy. Następne G-shocki przez kilka lat również.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Pierwszym G-shockiem był o ile sie nie myle DW5000 w 1983 r i chyba był plastikowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym G-shockiem był o ile sie nie myle DW5000 w 1983 r i chyba był plastikowy?

 

 

Nie, nie był. Był stalowy z zakręcanym deklem. DW-5600C też był stalowy.

Edytowane przez AndrzejMick

Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

doprecyzujmy miał cała stalowa koperte czy stalowa koperte pokryta plastikiem? Bo chodzi nam o to że wyglada jak plastikowy tak,a giez wyglada i jest metalowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie był. Był stalowy z zakręcanym deklem. DW-5600C też był stalowy.

Zegarek o którym piszesz wyszedł dopiero w 1987 roku, czyli 4 lata później niż pierwszy g-shock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Po prostu podałem symbol ostatniego G-shocka z serii 5xxx, który standardowo miał stalową kopertę, tak jak pierwszy G-shock. ;)

 

doprecyzujmy miał cała stalowa koperte czy stalowa koperte pokryta plastikiem? Bo chodzi nam o to że wyglada jak plastikowy tak,a giez wyglada i jest metalowy :)

 

 

Chyba nie rozumiesz na czym polega idea G-shocków i rozróżnienie ich. ;)

 

Każdy G-shock (z malutkim wyjątkiem całych metalowych lub tytanowych) ma bezel z poliuretanu lub uretanu, czyli plastiku. Niektóre mają pod spodem stalową kopertę z deklem zakręcanym. Tak było na początku serii G-shock. Dziś te ze stalową kopertą są w zdecydowanej mniejszości. Większość ma plastikową kopertę ze stalowym deklem skręcanym na śrubki.

Edytowane przez AndrzejMick

Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Skoda ma silnik TDI z VW ale jest Skoda :) A jak od góry widać plastik to jest plastik :)  :D  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoda ma silnik TDI z VW ale jest Skoda :) A jak od góry widać plastik to jest plastik :)  :D  :lol:

 

Taaa... Przyznaj się - nie miałeś nigdy w ręku stalowego G-shocka? ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytał o doprecyzowanie, jest stalowy ale bezel jest plastikowy i nie mają wyglądu metalowego - ktoś kto się na tym zna będzie wiedział o tym od razu a sądząc po "obudowie" stwierdzam iż jest plastikowy. Giez ma wygląd metalowego i to na pierwszy rzut oka. Zresztą weź sobie DW-5600 screw back i zwykłego i powiedz mi że patrząc na przód zegarka widzisz, że jest metalowy a nie plastikowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie interesuje wygląd, a budowa koperty, bo ta w G-shockach jest istotna. A o G-shockach mających stalowe koperty mówi się (i całkiem słusznie), że są stalowe, w odróżnieniu od tych, które mają plastikową kopertę, a o których mówi się, że są plastikowe. Możesz jeszcze spotkać określenie "screwback" - tak jak podał Strzała. Chodzi o to, że te ze stalową kopertą mają dekiel zakręcany, a nie skręcany na śrubki.

Edytowane przez AndrzejMick

Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Taaa... Przyznaj się - nie miałeś nigdy w ręku stalowego G-shocka? ;)

Moja wina  :lol: NIE MIAŁEM :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matulu o czym tu Pany dyskutujecie :)

Przeca to oczywista oczywistość , że jak ma stalową kopertę to stalowy, a jak plastikową to plastikowy.

Diesla od benzyniaka po masce też nie odróżnisz.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diego, problem w tym, że niektórzy tego nie do końca rozumieją. ;)

 

Moja wina  :lol: NIE MIAŁEM :)

Tak czułem. Ci, co mieli w ręku, znają różnicę. Ci, co spróbowali dzielą się na tych, którym stalowe G-shocki nie podobają się i na tych, którym się podobają. Jednak i jedni, i drudzy wiedzą, że różnica jest kolosalna.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak z tym jak najbardziej się zgodze ale cały czas mówię, że chodzi mi o wygląd, tak jak napisał to Diego, chyba że jednak różnią się czymś z "wierzchu" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę chociaż nie bardzo jest czym ale kuzynostwo casio póki co skromna rodzina :)  Liczę że jak najszybciej się powiększy ;)

post-72301-0-26800000-1406740038_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adek, G-shock to taki sam zegarek jak wszystkie inne, ale dodatkowo ma na kopercie plastikowy ochronny bezel. Dlatego w przypadku G-shocków, tak jak u innych zegarków, liczy się z czego jest zrobiona koperta, a nie że z wierzchu jest plastik.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy zakup. Bardzo przyjemnie się nosi.

Model G-5600E-1JF

 

ladny, ile dałeś? ja czekam na nowość  dw-d5600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.