Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Na razie casiotrony mozna kupic po okolo 100 zl, a wiec tanio moim zdaniem. mi trafil sie egzemplarz w bardzo dobrym stanie.

Jest fajniejszy niz te okraglke mojim zdaniem

019.jpg

Oczywiscie mam na chodzie i prawie bez rysy, a to tylko zdjhecie z jakiejs kolekcji.

 

JEst to jeden z pierwszych zegarkow kwarcowych bo dopiero na poczatku lat 70-tych zostal przez seiko wymyslony (ale nie opatentowany) mechanizm kwarcowy. Casio zaczelo robic zegarki (w ogole) w 1974. Mialy taki sam mechanizm jak moj, tylko troche inna koperte. Jak go zrobie w taki sposob jak chce to sie pochwale.

Poluje jeszcze na pierwsze g-shocki, a konkretnie na model DW-5000C, ale oryginal nie replike. MAm replike DW-5600B i bardzo ja sabie chwale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ci napisałem, mam takiego z 78 lub 79 roku. Bardzo dokładny, jeden z najdokładniejszych zegarków jakie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deju, wszystko ok, tylko nie polecam z jednego powodu. Zegarek nie jest oficjalnie w polsce. Oznacza to ze nie dostaniesz oficjalnej gwarancji, a sprzedawca zapewni ci gwarancje roczna najwyzej i na przyklad w jednym punkcie watpliwej jakosci w polsce. Oficjalne serwisy casio nie uwzglednia, bo gwarancje miedzynarodowe wazne sa tylko z zagraniczna pieczatka.

Poza tym zegarek jest albo z przemytu, albo indywidualnego importu, albo ogolnie sprowadzany nieoficjalnie, bo tego modelu nie bylo przewidywanego na rynek europejski. A wiec niektore czesci zamienne tez beda niedostepne.

 

A generalnie rough rider to jeden z ciekawszych i lepszych g-shockow ostatnich lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deju

To jaki wziasc polecacie Raidera hmm?? a ten pasek skorzany jest wytrzymaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deju

g-shock do 260 zł??jest jakas alternatywa?? chodzi z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DW-5600B jest gejowski? Mam takiego i bardzo nie zgadzam sie z taka opinia. To jakeis semantyczne naduzycie.

 

:)

.

 

Jak najbardziej męski. Ale kolor wyświetlacza... Niebieski to było by to :D

Jutro połażę po sklepach to popatrzę co tam mają na półkach.


Zim, Poljot Signal, Tissot Seastar, Stowa Flieger, G-Shock, Seiko Orange Monster. Budziki Slava, zegary Majak i Mołnia, Poljot De Luxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ukash

a oto mój rowerowo- terenowy sprzęt w kolorze czerwonym :D a co :wink:

 

361b1ef43c775c3dm.jpg

a969038374bb6a60m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sobie pomysie o tych wszystkich casio ktore mialem i wszystko rozwaliłem , to serce sie kraja :D teraz bym chcial je miec znow :D ile godzin wychodzilem po sklepach wypatrujac kolejnych modeli eee stare dobre czasy

 

post-3082-0-88111600-1330607566.jpg ten był najlepszy i najdrozszy jak pamietam dalem za nie go 570000 u kruka i spadł mi po dwóch dniach i przestał swiecic :D

wczescniej lub w tym samym czasie byly :post-3082-0-88044700-1330607567.jpg jacht taimer sam nie wiem o co tam chodzilo :) i z tachometrem post-3082-0-81907200-1330607568.jpg

na dzien dzisiejszy zostały mi sie dwa na chodzie choc jeden cos jak by wypalony bo jakies jasne cyferki :post-3082-0-77198300-1330607569.jpg

to byly najlepsze casy casio jak dla mnie :)

oczywiscie to tylko czesc z zegrakow casio ktore posiadalem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sirVir

heh witam wszystkich maniaków g-shocków!

Mój stary casio troszkę się styrał, więc postanowiłem kupić nowy czasomierz. Mimo niezaprzeczalnego uroku mechaników, automatic'ów i innych postawiłem na kwarc. Czemu? Bo z doświadczenia wiem, że im więcej mechanizmów, tym bardziej delikatne urządzenie. Dlatego np. nigfy nie kupiłbym ipoda z dyskiem twardym - pare wypadów rowerowych i po nim :(

 

Model ten bardzo mi się spodobał. Szczególnie, że chciałem mieć zegarek z inwersyjnym wyświetlaczem i bajerami:

gw810d-1v_xlarge.jpg

 

Teraz pytanie: jak w tym zegarku uruchomić dodatkowe opcje timera? Tzn. Yacht Timer i Timer z autopowtarzaniem?

 

Z góry dzięki z odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Konstruktor

Gratulacje, super zegarek :( Też miałem ochotę na ten model ale z powodów finansowych musiałem zadowolić się GW-300 :? Niech się dobrze nosi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głupie pytanie:

czemu wiekszości G-Shocków (nawet najtańszemu chyba G-2900F) bateria starcza na 10 lat, a DW-5600B na 2 lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ogol timer ustawia sie uzywajac lewego gornego i przytrzymujac. Wtedy wchodzi w tryb ustawiania czasu i zmieniajac przyciskiem mode zmianiamy pomiedzy minutami i godzinami, a jak jest taka mozliwosc rowniez zatrzymaniem na koncu, albo autopowtarzaniem.

 

a co do baterii, to rozne moduly maja rozne zuzycie energii bo bateria jest na ogol taka sama. stad rozny czas dzialania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż, sądziłem że istnieją głębsze powody, np. te orginalne 5600 miały 2-letnią żywotnośc :lol: pogrzebałem nieco i nie wszystkie nowe g-shocki wytrzymują 10 lat.

szkoda, że jedyny podobający mi się g-shock tak żre energię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sirVir
na ogol timer ustawia sie uzywajac lewego gornego i przytrzymujac. Wtedy wchodzi w tryb ustawiania czasu i zmieniajac przyciskiem mode zmianiamy pomiedzy minutami i godzinami, a jak jest taka mozliwosc rowniez zatrzymaniem na koncu, albo autopowtarzaniem.

 

a co do baterii, to rozne moduly maja rozne zuzycie energii bo bateria jest na ogol taka sama. stad rozny czas dzialania.

 

Też tak myślałem, przytrzymuje lewy górny, i wchodze w zmienianie. Prawym górnym i dolnym zmieniam czas, ale mode nic nie robi... Najwyraźniej mnie wyrolowali w sklepie i w ogóle nie ma takiej opcji, ale to i tak bajer tylko :lol:

 

Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

:lol:

czemu ten drugi ma po prawej stronie oko z sek.?

ciekawostka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sirVir

Może to wersja dla praworęcznych :lol: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:lol:

czemu ten drugi ma po prawej stronie oko z sek.?

ciekawostka

 

moze to anglik :)

 

p.s

a oto moje G-bliźnieta ( podwójene mocne uderzenie :twisted: )

 

img3561zd2.jpg

 

a przy okazji zapytam o tego po lewej ... cyferki sie zrobily jakos jak by takie brązowe i bardziej przeźroczyste ?? czy to da sie wyleczyc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
a oto moje G-bliźnieta

 

piekne,mam takiego(tylko inny kolor wyświetlacza)

ale to niestety nie G-shock choć niezły z niego pancernik

-raczej nurek rasowy

a co do wyswietlacza to zdaje mi sie ze to objawy

zalania-ale głowy nie dam

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt przeciez to nie G- :oops: ale prawie jak G :lol: choc prawie czyni wielka roznice :)

co do zalania ,hmm raczej mu sie to nie trafilo, długo mial wyczerpana baterie w srodku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

w takim razie nie wiem,ale to chyba nieodwracalne

sam mam jednego casioka z takim

czymś

a co do dw-290 to i tak jeden z ciekawszych

jesli chodzi o starsze roczniki

-wytrzymałość itp

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ArturP

Witam!

 

Planuje zakup zegarka z paskiem parcianym i mam pytanie.

 

Poniewaz zegarka prawie nie sciagam z reki (np sie myje zawsze z zegarkiem).

Czy pasek parciany szybko schnie?

Czy nabiera duzo wody?

Czy np sam wyschnie na rece i po miesiacu nie sciagania nie bedzie sie z niego wydobywal brzydki zapach? (z paskiem gumowym nigdy nie mialem takich problemow, a z materialem skoro podobnym tak).

 

Za wszystkie informacje dziekuje.

 

Pozdrawiam

ArturP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.