Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Już kiedyś pisałem ale mój Casio EF-543D, którego już nie mam chodził na 0 :)

Już prawie zapomniałem jakiego brzydala miałeś  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem ale mój Casio EF-543D, którego już nie mam chodził na 0 :)

 

Też go kiedyś miałem ;) z końcówką 2A, żółty.

Kiedyś miałem fazę na Edifice i miałem ich chyba z 10 ale zraziłem się i padło na G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój G100 Już na pokładzie, od dzisiaj to mój ulubiony G. :)

post-76027-0-80438600-1420750383_thumb.jpg


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w moim G pasek poszedł w odstawkę.. 

Trochę czekałem na przesyłkę ale było warto.  :) 

 

be2vsTk.jpg

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w moim G pasek poszedł w odstawkę..

Trochę czekałem na przesyłkę ale było warto. :)

 

be2vsTk.jpg

Gdzie można dostać taka bransoletę ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał Strzała w tiktox lub przez serwis zibi.

Ja akurat zamówiłem wysyłając maila [email protected]

Zamówienie złożyłem 15 grudnia, wczoraj ją wysłali dziś już była u mnie.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w moim G pasek poszedł w odstawkę..

Trochę czekałem na przesyłkę ale było warto. :)

 

be2vsTk.jpg

Wygląda fajnie. W moim odczuciu ta bransoletka jest trochę za lekka przez te plastikowe ogniwa i wydaje mi się delikatna ale do tego modelu nie mogła być inna. Jest dobrze wyważona i dobrze się prezentuje przy kształcie tej koperty.

Ja do swojego chce założyć taki bezel jak u Ciebie i sprawdzić czy mój "czarnuch" nie będzie wyglądał lepiej z bardziej widocznymi napisami na bezelu. U mnie wszystko czarne ;)

 

post-71916-0-58011400-1420755400_thumb.jpg

Sorry za foto ale tylko takie znalazłem w telefonie.

Jaki to jest dokładnie ten Twój model?

Widzę, że u Ciebie napisy są białe a są też bezele z napisami siwymi. Chyba, że to to samo tylko światło tak myli.

Edytowane przez Waldzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie. W moim odczuciu ta bransoletka jest trochę za lekka przez te plastikowe ogniwa i wydaje mi się delikatna ale do tego modelu nie mogła być inna. Jest dobrze wyważona i dobrze się prezentuje przy kształcie tej koperty.

Ja do swojego chce założyć taki bezel jak u Ciebie i sprawdzić czy mój "czarnuch" nie będzie wyglądał lepiej z bardziej widocznymi napisami na bezelu. U mnie wszystko czarne ;)

attachicon.gifgallery_71916_1853_744240_resized.jpg

Sorry za foto ale tylko takie znalazłem w telefonie.

Co fakt to fakt, za ciężka to ona nie jest przez te plastikowe ogniwa ale jest znacznie cięższa od paska i dzięki temu o wiele lepiej układa się na ręku a i z samą plastikową kopertą dobrze się równoważy.

Lubie w bransoletach to że jakby nie "machać" ręką  to po opuszczeniu jej zegarek i tak zawsze zsunie się na nadgarstek bezproblemowo, wcześniej jak miałem założony pasek to zazwyczaj druga ręką poprawiałem zegarek żeby leżał tak jak lubię.

Co do bezela to ja np w swoim DW-5600 wymieniłem go na co prawda błyszczący ale akurat w nim napisy są bardziej białe i jakby tłustsze, mam wrażenie ze wygląda to trochę lepiej niż w oryginale ale to może tylko takie moje  odczucie. 

Spróbować zawsze możesz, majątku nie stracisz a nawet jeśli Ci nie podejdzie to będziesz mieć zapasowy bezel na wszelki wypadek, chociaż Ty i tak rzadko go pewnie zakładasz więc raczej za szybko go nie przytyrasz jeśli w ogóle.  :)

W moim odczuciu może wyglądać fajniej bo napisy z bezela będą współgrały z białymi napisami na szkle a całościowo zegarek tak jakby się ożywi.  ;)

 

Edyta: Ja mam klasyczną wersje GW-M5610.. co do bezeli to np ten oryginalny który od nowości jest na zegarku ma minimalnie bielsze i grubsze litery niż zapasowy który kupiłem na allegro więc nie wiem.. Na pewno ten z allegro ma wyraźnie bielsze litery niż Twój bezel.

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja święta trójca :P

post-76027-0-80787000-1420788573_thumb.jpg


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie w bransoletach to że jakby nie "machać" ręką  to po opuszczeniu jej zegarek i tak zawsze zsunie się na nadgarstek bezproblemowo, wcześniej jak miałem założony pasek to zazwyczaj druga ręką poprawiałem zegarek żeby leżał tak jak lubię.

Mam dokładnie to samo dlatego nie lubie za bardzo pasków. Szkoda, że nie ma bransy do Rangemana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wbiła się w oko ;)

 

Szukałem dla kontrastu G z białą tarczą i pozwole sobie jeszcze raz wrzucić fotkę nowego egzemplarza. Tym razem moją, nie z internetów ;)

 

post-71916-0-71504400-1420826282_thumb.jpg

Edytowane przez Waldzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma bransy do Rangemana :)

 

I wersji z czterema "diamentami" Svarovskiego w miejscu czterech śrubek na bezelu.

Edytowane przez tomery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wersji z czterema "diamentami" Svarovskiego w miejscu czterech śrubek na bezelu.

O, kolega lubi cyrkonie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie które analogowe modele G (jeśli takie są) posiadają analogowy chronograf?


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy G łapie jakieś odchyłki względem zegara atomowego i jest to normalne, jedne tylko łapią te odchyłki rzędu kilku sekund na miesiąc inne kilkunastu. Generalnie różnie z tym bywa, zdarzają się pewnie i takie egzemplarze które idą łeb w łeb z zegarem atomowym. W instrukcji jest napisane że dokładność wskazań może wynosić + - 15s/m bez odbioru sygnału kalibracji czasu z tym że w normalnej temperaturze wiec ona zapewne też ma wpływ na dokładność..

Np mój DW-5600 przyspiesza sekundę dziennie wiec nawet nie mieści się w tych widełkach łapserdak. Z kolei taki Edifice EFA-132-BK przyśpiesza mi 18s/m.

Kiedyś też było już na forum  poruszane to że np G z radiem mogą być mniej dokładne niż te bez z uwagi na to że skoro posiadają radio to ich granica błędu może być większa. Osobiście w to wątpię i moim zdaniem radio niema tu nic do rzeczy, mój DW-5600 jest tego dobrym przykładem czy zaprzeczeniem tak samo Rangeman Kornela91, sekunda na tydzień bez włączonego synchro to całkiem niezły wynik, gratuluje  ;) 

Reguły jednak nie ma, kilku sekundowe odchyłki  normalnym zjawiskiem.

 

 

 

 

 

Edytowane przez nexus2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj GA-110HC-1A po miesiacu ma -0.5s, to by moj pierwszy G Shock w zyciu, ogladalem go w Polsce na wakacjach a kupilem w zatoce z US, 116$-420zl z podatkiem, clem, i calymi 2 tygodniami czekania do angli. Dobrze wyglada nawet z garniturem (navy blue) czego potwierdzeniem byl komplement od osoby ktorej nie znam podczas rozmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. W sumie jest 7 modeli, a 3 dostępne w Polsce. Msz wybrali dla nasnajciekawsze.

8-)

Dokonałem wyboru GPW-1000-4A :) Ja lubię takie kolorowe wynalazki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj GA-110HC-1A po miesiacu ma -0.5s, to by moj pierwszy G Shock w zyciu, ogladalem go w Polsce na wakacjach a kupilem w zatoce z US, 116$-420zl z podatkiem, clem, i calymi 2 tygodniami czekania do angli. Dobrze wyglada nawet z garniturem (navy blue) czego potwierdzeniem byl komplement od osoby ktorej nie znam podczas rozmowy.

 Ekhm...G-Shock do garnituru pasuje jak gumofilce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 tam sie czepiacie, skoro mu pasuje to znaczy jest ok. chociaz ja do garnituru  plastika nie zaloze..na codzien tak, bo lubie casio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie które analogowe modele G (jeśli takie są) posiadają analogowy chronograf?

 

Giez-1100,1150,1400

A także np. GW-3000, GW-4000, GW-A1000, GW-A1100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo klapki kubota i białe skarpetki do kompletu :P

Dziadygo kupilem G Shocka poniewaz po pierwszym zalozeniu Xicorra do pracy zrobila sie rysa. Jezdze motocyklem i kurtka zalatwila powloke dlc guzikiem metalowym na rekawie. Od tego momentu przeszedl mi zapal zakladania tak delikatnego zegarka na motor do pracy. Stad pomysl na G Shocka ktorego nie bedzie mi zal jak sie poobija. W ciagu dnia nie jezdze motorem wiec zakladam sikora Tekst z klapkami taki sobie, przychamuj chlopie, Po twoim nicku cudow literackich bym sie nie spodziewal ale troche kultury by Ci sie przydalo, nie bedzie g shock pasowal na 5ke nawet na 4ke z gajetem to logiczne ale na 50 osob w budynku w nocy jak dla mnie konca swiata nie ma a spi mi sie spokojniej ze nie porysuje sie jak Xicorr.

Edytowane przez nexus2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.