Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki - to świetnie że można w pełni kontrolować / wyłączyć tę synchronizację.

Co do GW A 1000 czy 1100 to przez te osłony koronki wyglądają na duże i asymetryczne - mam barierę psychologiczną bo mój największy dotychczas tolerowany zegar to 42 mm. Z tych powodów odpada też GA 100 MC który jest na pasku parcianym i wygląda że podobny rozstaw ma sporo palastikowych pasków serii GA 100.

Myślałem o czymś z serii GW 3000 lub coś jeszcze prostszego - np. G-100 ( tylko czy on jest jeszcze w obrocie? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - to świetnie że można w pełni kontrolować / wyłączyć tę synchronizację.

Co do GW A 1000 czy 1100 to przez te osłony koronki wyglądają na duże i asymetryczne - mam barierę psychologiczną bo mój największy dotychczas tolerowany zegar to 42 mm. Z tych powodów odpada też GA 100 MC który jest na pasku parcianym i wygląda że podobny rozstaw ma sporo palastikowych pasków serii GA 100.

Myślałem o czymś z serii GW 3000 lub coś jeszcze prostszego - np. G-100 ( tylko czy on jest jeszcze w obrocie? )

generalnie nie jest mały i też zastanawiałem się czy będzie to dobre rozwiązanie dla warunków w których ma być używany, czyli rower, basen, siłka itd.

ruch w nadgarstku nieco ograniczony, ale nie ma tragedii, w zasadzie to podobnie leży jak wizualnie mniejszy 8900

ja mam 19cm nadgarstek i tak się prezentuje

 

2015-01-20%2019.40.44.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niemal jak Rolex GMT ; ) - średnica i grubość to jedno ale mnie przeszkadza wszystko co tak jednoznacznie wystaje poza bezel - nawet w tak ważnym celu jak ochrona koronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pytałem o GD-400. piowa dzięki za opinię.  W ostatni weekend mierzyłem go w TT. Zegarek naprawdę super. Jest jednak jedno ale... Rozmiar :/ 

 

Poszukałem czegoś mniejszego, jednak jak to zwykle bywa to co mi się podoba, jest ciężko dostępne w PL. Zawsze miałem słabość do serii MIRO, więc spodobał mi się M5610MR-4ER. Dostępny też średnio, jest dostępny na "masters in time", czy ktoś miał z nimi jakąś styczność? Zastanawia mnie też gwarancja, czy można z taką 2 letnią normalnie udać się do Zibi Polska? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu widziałem go w TT "złote tarasy".

 

Znalazłem go też na stronie zegarki-diament z 3 letnią gwarancją Zibi.

 

pozdrawiam, Piowa

Edytowane przez piowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,potrzebuję pomocy w ustaleniu czy bezel i pasek z modeli gf-8230 lub gf-8250 pasuje do modelu do dw-8200?

Następne pytanie czy ktoś wie czy przycisk" mode" z w/w modeli pasuje do modelu dw-8200.

Kupiłem okazyjnie froga ale wypadł mu przycisk mode i okazało się że część przycisku znajdująca się w kopercie jest pogięta :( stąd pytanie.Dzięki za jakiekolwiek info bo nie wiem czy zamawiać w zibi tę część czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piowa dzięki jeszcze raz za pomoc. Dzięki temu dziś z rana kurier przywiózł to :

 

 

IMG_20150129_100255.jpg IMG_20150129_100302.jpg

 

 

Fotka na szybko i niewiele na niej widać. Co nie zmienia faktu, że jestem bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to dokładnie model 56XX? GW-M5610-XX?

Prezentuje się całkiem spoko, jak z czytelnością?

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GitBit dokładnie to model: 

GW-M5610MR-4ER

Co do czytelności, nawet w ciemnym pomieszczeniu jest ok. I najważniejsze, kolor, ta pomarańcza nie jest "świecąca" jak w MIRO 9100XX czy 9200XX . Jest wpadająca w mat?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko już obczaiłem na Tanace, gdzie go dorwałeś?

Mi chodzi po głowie GW-M5630E-9..


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piowa dzięki jeszcze raz za pomoc. Dzięki temu dziś z rana kurier przywiózł to :

 

 

IMG_20150129_100255.jpg IMG_20150129_100302.jpg

 

 

Fotka na szybko i niewiele na niej widać. Co nie zmienia faktu, że jestem bardzo zadowolony :)

 

Superowy-gratulacje.Orientujecie się panowie gdzie i za ile można kupić takie ubranko? Chętnie ubrałbym w nie mojego gw m 5610 :D


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superowy-gratulacje.Orientujecie się panowie gdzie i za ile można kupić takie ubranko? Chętnie ubrałbym w nie mojego gw m 5610 :D

 

Skontaktuj się z serwisem Zibi.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i GW 3000B wylądował na moim nadgarstku ( na zdjęciu jeszcze przymiarki) .

Plusy

-spełnia teoretycznie wszystkie bazowe założnia bezproblemowego, prostego zegarka do zabaw na lądzie w wodzie i powietrzu

- wygląda jak milion dolarów ( jak na G- shocka oczywiście ) i się podoba

- nie przytłacza nadgarstka rozmiarem

- to G- shock

Minusy

- umiarkowana czytelność tarczy

- w przewlekłych ciemnościach - bezradny

- obsługa - w pierwszym czytaniu mało intuicyjna ( wyświetlacz jednak podpowiada co ta za funkcja a tu trzeba wiedzieć co wciskać )

- oprawa ...hmm - puszka po szprotach ( bez pudełka ) i skserowany manual , średnio zorientowany ale za to pewny siebie sprzedawca w firmowym salonie

- nie jest tani jak na komponenty z których go złożono

- to Casio ; )

Ale suma sumarum - jestem zadowolony. Dzięki za rady.

post-55792-0-34008200-1422560422_thumb.jpg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, ma superowe wskazówki i kolor czcionki i indeksów. Niech się dobrze nosi.

PS. Mój GW 3500 i tak fajniejszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny  ;)

ja mocno sie zastanawialem nad gwa1000, ale ostatecznie odpadl ze wzgledu na brak podswietlenia (to chyba jakas pomylka) i brak wyswietlacza, chociazby takiego malego jak jest u mnie albo w nizszych modelach... dla mnie akurat wygodniej jak korzystam ze stopera albo timera... no i wszystkie zegarki mam analogi (poza drugim gshockiem), wiec troche urozmaicenia jest wskazane :D

ale trzeba mu przyznac ze tez robi robote :D

 

GWA1000-1A_xlarge.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zegarek i dla mnie fajne jest to połączenie koloru pomarańczowego z czarnym:) Szkoda tylko,że nie ma podświetlenia takiego jak w GPW-1000 np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Zastanawiałem się nad GW3500 który też wygląda dobrze i na pewno jest bardziej funkcjonalny ale nie jest " fajniejszy" ; ) - załączam mój test nadgarstkowy tego zegara - może ktoś ma podobny dylemat.

post-55792-0-61419300-1422622546_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW3500 jest funkcjonalniejszy i JEST fajny. Ja tam jestem bardzi zadowolony. No i funkcje digi są ekstra - tak jak powinno być, timer, stoper itp. Lepiej nie trzeba. Aczkolwiek wskazówki GW3000 miażdżą wszytskie inne. Musisz zastanowić się co Ci się bardziej przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się już zastanowiłem ... Kupiłem czysty, niezniszczalny analog a całą elektronikę na dużo wyższym poziomie załatwia dziś smartfon. Ale 3500 też może się podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy G w kolekcji DW 8300 :)

 

Mam z nim mały problem  , po włączeniu podświetlenia wszystko znika.  Ponieważ przeleżał swoje w szufladzie wnioskuję że bateria się kończy i tu moje pytanie. Wie ktoś może jaki typ baterii siedzi w tym module i jakiej firmy baterię najlepiej kupić?

post-76027-0-02968700-1422639472_thumb.jpg


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy G w kolekcji DW 8300 :)

 

Mam z nim mały problem  , po włączeniu podświetlenia wszystko znika.  Ponieważ przeleżał swoje w szufladzie wnioskuję że bateria się kończy i tu moje pytanie. Wie ktoś może jaki typ baterii siedzi w tym module i jakiej firmy baterię najlepiej kupić?

 

CR2016, jak w większości...

 

PS. A w ogóle to zazdraszczam, ponosiłbym...

Edytowane przez koroshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem rozkręcić swojego Kinga aby go wyczyścić, pochwalę się co zatałem pod skorupką...

35be8224bebe0213gen.jpg

dfcd3d60a340fab0gen.jpg

60b3046252113a10gen.jpg

 

Teraz mam kilka pytań, najpierw zdjęcia:

cafed06e2968e09egen.jpg

8e986a18c3f9b4d5gen.jpg

 

Nie miałem pojęcia jak wyciągnąć guziki z tej części, aby móc wyciągnąć te plastiki ze środka. Tam też znajduje się chyba bateria słoneczna z tego co widzę, racja? Mimo to wyszorowałem to w całości pod bieżącą wodą i teraz zastanawiam się czy:

 

1. Nie zniszczyłem tym sposobem już tej baterii, czy po wysuszeniu jest szansa że będzie działać, czy już raczej "po ptokach"??

2. Jak widać na zdjęciu na szybce zebrała się woda i para, czy da się to teraz jakoś usunąć?

3. Jeżeli okaże się, że to zniszczyłem, to czy można taką część zamówić w serwisie i ile to może kosztować?

 

Jutro idę do jakiegoś zegarmajstra, a może nawet znajdę jakiś autoryzowany punkt Casio we Wrocławiu, żeby mi fachowa ręka teraz poskładała ten zegarek do kupy tak, aby był on wciąż szczelny, i może żeby przeprowadzili test szczelności (wiem, że chyba jest do tego specjalna aparatura?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.