Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko odnośnie "G" DW-5600E-1, czy przycisk do ustawiania czasu jest tak specjalnie jakby wgłębiony(czym odróżna się od reszty przycisków) żeby przypadkiem się nie wcisnął, czy może mój nowy egzemplarz ma taką przypadłość?

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie "G" DW-5600E-1, czy przycisk do ustawiania czasu jest tak specjalnie jakby wgłębiony(czym odróżna się od reszty przycisków) żeby przypadkiem się nie wcisnął, czy może mój nowy egzemplarz ma taką przypadłość?

Tak, jest specjalnie schowany aby przypadkiem nie przestawić godziny  :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie "G" DW-5600E-1, czy przycisk do ustawiania czasu jest tak specjalnie jakby wgłębiony(czym odróżna się od reszty przycisków) żeby przypadkiem się nie wcisnął, czy może mój nowy egzemplarz ma taką przypadłość?

 

To normalne tak jak napisał Tomaliusz, jest to specjalnie tak zrobione żeby nie przestawić przypadkowo godziny. 

Przez tą jego wklęsłość resetowanie stopera czy timera to nie lada wyczyn, jeśli akurat danego dnia obcięliśmy paznokcie to już w ogóle trzeba się nieźle nagimnastykować. Mnie to na tyle przeszkadzało że wymieniłem sobie ten przycisk na dokładnie taki sam jak pozostałe a że mam jedną 56ke jako dawce części to nie było z tym żadnego problemu. Teraz resetowanie stopera i timera to czysta przyjemność i nie zdarzyło mi się jeszcze aby po tym zabiegu godzina przypadkowo sama się zmieniła.  ;)

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jeszcze jedno jest wkurzające w tym modelu. Na pasku zostają ślady po metalowej szlufce. W mdv-106 jest trochę inne tworzywo i nie ma tego problemu. Poza tym jest genialny. :)

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

nareszcie dzisiaj udało mi się zakupić bransoletę do mojego Aviatora i tak on wygląda.

GitBit miał rację, w realu dopiero można ocenić bransoletę- IMO jest mega :-D

 

http://imgur.com/a/a12Zj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, jak się nosi lepiej niż na pasku?

Gdzie kupiłeś i ile Cie ona wyniosła jeśli to nie tajemnica?

Ja ostatnio pytałem w Zibi o bransoletę do GA-1000FC to mi wycenili na 335PLN plus jeszcze wysyłka około 20PLN kurcze.. Ponoć to jest ta sama bransoleta co w GW-A1100 właśnie..

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, jak się nosi lepiej niż na pasku?

Gdzie kupiłeś i ile Cie ona wyniosła jeśli to nie tajemnica?

Ja ostatnio pytałem w Zibi o bransoletę do GA-1000FC to mi wycenili na 335PLN plus jeszcze wysyłka około 20PLN kurcze.. Ponoć to jest ta sama bransoleta co w GW-A1100 właśnie..

Hej dzięki, zupełnie inny zegarek niż na pasku i zupełnie inaczej się nosi, czy lepiej? Inaczej ;-) pewnie lepiej ale muszę się do niego przyzwyczaić i się nim nacieszyć ;-)

 

Wiesz szukalem, pytalem i dzwonilem do wielu miejsc i najtaniej jak znalazłem to była cena 300 PLN no ale do tego dochodził koszt założenia i skrócenia bransolety 30 PLN. I tak byłem sobie 3 tygodnie temu na spacerku z rodzinką i przechodziłem obok zegarmistrza w moim mieście i myślę sobie wejdę i zapytam. Zegarmistrz spisał dane z zegarka i po dwóch godzinach oddzwonił, cena 280 PLN i założenie plus skrócenie gratis ;-)

Wiec cały zabieg wyniósł mnie 280 PLN.

 

Masz rację, kiedyś z Kyo szukalismy i ta bransoleta pasuje do gw-a1100 gw-a1000 i ga-1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie Ci się udało, 70PLN taniej niż w Zibi to już dobra oferta. Dobrze wiedzieć zatem że można ogarnąć ją ciut taniej, zapewne w kwestii innych bransolet było by podobnie. Ten zegarmistrz to jakiś wiekrzy sieciowy sklep czy lokalny fachura z Twojego miasta? 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie Ci się udało, 70PLN taniej niż w Zibi to już dobra oferta. Dobrze wiedzieć zatem że można ogarnąć ją ciut taniej, zapewne w kwestii innych bransolet było by podobnie. Ten zegarmistrz to jakiś wiekrzy sieciowy sklep czy lokalny fachura z Twojego miasta?

 

Lokalny mały zegarmistrz / jubiler ale wydaje mi się ze może być autoryzowanym przedstawicielem Zibi bo maja niezłą wystawkę G i chyba jako jedyni w mieście robią test szczelności zegarków, dobrzy są. Wydaje mi się,że to sprzedawcy narzucają mega marżę a same bransolety nie są aż takie drogie - 280 PLN i jeszcze na mnie zarobili i to na pewno nie 30 PLN tylko więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matej a ile czasu czekałeś ??


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wychodzi na to ze Zibi nie dość ze zbija kasę na zegarkach narzucając sporą marże to i na częściach w serwisie również.

Matejtak tak jak piszesz taki lokalny zegarmistrz jeszcze zarobił na tej bransolecie i to na pewno nie 30PLN ,wiec ile przytulać musi Zibi..

Z drugiej strony mają te swoje salony, wynajem powierzchni w tych centrach handlowych swoje kosztuje, pracownicy i inne mniej mi znane koszta również więc zapewne stąd maja takie ceny.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wychodzi na to ze Zibi nie dość ze zbija kasę na zegarkach narzucając sporą marże to i na częściach w serwisie również.

Matejtak tak jak piszesz taki lokalny zegarmistrz jeszcze zarobił na tej bransolecie i to na pewno nie 30PLN ,wiec ile przytulać musi Zibi..

Z drugiej strony mają te swoje salony, wynajem powierzchni w tych centrach handlowych swoje kosztuje, pracownicy i inne mniej mi znane koszta również więc zapewne stąd maja takie ceny.

Tak jak piszesz, szkoda tylko, ze sprzedawcy internetowi tez liczą jak ci stacjonarni a wielu z nich prowadzi male sklepiki gdzie koszta są dużo niższe. Inna sprawa, pytalem innych zegarmistrzów i wszyscy (za wyjątkiem tego co sprowadził bransoletę) zgodnie odpowiadali, ze Casio specjalnie robi zegarki, do których nie da się dopasować innej bransolety - chodzi o specyficzne zapięcie - montaz bransolety czy tez paska do koperty, i żaden z nich nie chciał się bawić w sprowadzanie. Często niestety jest tak, ze to właśnie na częściach i serwisie producenci zarabiają krocie. Edytowane przez Matej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stali zegarmistrzowie lub dawne jak i obecne serwisy mają w zibi 20-30% rabat na części jak i na zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldzior ma rację. Ja jak pracowałem w zaopatrzeniu to często kupowałem materiały elektryczne przez pośredników. Pośrednik zarabiał na mnie ale było taniej niż jakbym ja brał bo on miał 25% rabatu a ja na początek 10% dostawałem.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupach części w zibi za ponad 400zl netto jest rabat w wysokości 15%. Wiem, bo ostatnio poszalałem z paskami i bezelami, i taką zniżkę dostałem ;)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka :)

Edytowane przez Waldzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

662Q8rY.jpg?1

 

Ani chybi DW-5600 to magiczny model, noszę go od piątku, a narzeczona do dzisiaj nie zauważyła, że mam znowu nowy zegarek. :D uff.

 

cichociemny

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, Admof. Też kilka razy mi się to przytrafiło. Najdziwniejsze, że raz udało się z pomarańczowym GX-56, który rzuca się w oczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku, bo ostatnio zawsze zauważyła, ba, nawet jak wyciągnąłem, któryś z moich czasomierzy co miesiąc leżał w szufladzie i rzadko miałem go na ręku do tej pory to zawsze słyszałem "znowu masz nowy zegarek"? :D Ale co się dziwić, z jednozegarkowca z tym samym zegarkiem przez 9 lat w niespełna cztery miesiące stałem się posiadaczem 10 zegarków, więc mogła być trochę zaniepokojona tempem przyrostu taniej mej kolekcji ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bezel nowy pasek i GW-300 jak nowy za 79pln :)

post-76027-0-50312200-1426412599_thumb.jpg


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też go lubię mimo że WC nie działa w Europie.


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.