Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Po ustawieniu Berlina dalsze wciskanie lewego dolnego guziczka (mode) bedziesz przeskakiwał do kolejnych ustawień i tam będzie opcja DST opcje onn i off.

Robię tak jak mówisz i nic. Dalej już są alarmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz WC to DST ustawia się na auto. Musisz również pamiętać żeby ustawić synchronizację na auto.

Opcji P.Save nie wyłączaj ona nie ma wpływu na synchronizację.

Zawsze możesz zsynchronizować go ręcznie,  w trybie timekeeping wciśnij i przytrzymaj guzik D, musisz pochodzić po mieszkaniu i zobaczyć gdzie złapie sygnał na 3.

 

Jeżeli chodzi o ustawienie DST i innych funkcji typu P.S to w trybie timekeeping wciskasz i przytrzymujesz A zaczyna migać strefa czasowa ustawiasz ją guzikami B i D następnie wciskasz C i przechodzisz do reszty ustawień.  -DST-12/24-sek-min-h-lata-miesiace-dni-dzwięk klawiszy-czas podświetlenia-p.s-strefa czasowa-

Edytowane przez Michał Lipiński

GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze może Michał ma rację z tym DST, sorki za wprowadzenie w błąd :-)

Chociaż w moim GW-A1100 jest WC i mam możliwość ustawienia czasu na DST STD oraz AUTO wiec nie jest to chyba wyznacznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można ustawić ręcznie ale po co skoro jest WC :)


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem w instrukcji, jest tak jak myślałem, opcja czasu letniego musi być ustawiona na auto, jest jeszcze do wyboru onn i off, obrazek poniżej :-)

Także nawet jak jest WC to trzeba zdefiniować auto :-)

http://i.imgur.com/auTbFK2.jpg

Edytowane przez Matej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb dst można włączyć, wyłączyć lub ustawić na auto, wówczas po synchronizacji zegarek sam wykrywa czas letni lub zimowy pod warunkiem że jest włączon właśnie tryb auto dst i auto synchronizacja. Aby ustawić tryb dst na auto należy wejśc do ustawień czasu na ekranie głównym (timekeeping) poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku adjust, tam dopiero tak jak kolega Matej napisał po przyciśnięciu klawisza mode kilka razy będzie ta opcja do wyboru. Jak zacznie migać dst to prawym dolnym lub górnym klawiszem można wybrac on, off lub auto.

Aby ustawić auto synchronizacje trzeba przejsć do trybu receiving i po dłuższym przytrzymaniu przycisku adjust wybrać prawym dolnym lub górnym przyciskiem on i wsio. ;)

 

Do każdego trybu ustawień wchodzimy poprzez dłuższe przyciśnięcie przycisku adjust i wychodzimy z nich poprzez jedno krótkie wciśnięcie tego samego przycisku. To podstawa ale może kolega nie wiedzieć więc pisze.

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb dst można włączyć, wyłączyć lub ustawić na auto, wówczas po synchronizacji zegarek sam wykrywa czas letni lub zimowy pod warunkiem że jest włączon właśnie tryb auto dst i auto synchronizacja. Aby ustawić tryb dst na auto należy wejśc do ustawień czasu na ekranie głównym (timekeeping) poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku adjust, tam dopiero tak jak kolega Matej napisał po przyciśnięciu klawisza mode kilka razy będzie ta opcja do wyboru. Jak zacznie migać dst to prawym dolnym lub górnym klawiszem można wybrac on, off lub auto.

Aby ustawić auto synchronizacje trzeba przejsć do trybu receiving i po dłuższym przytrzymaniu przycisku adjust wybrać prawym dolnym lub górnym przyciskiem on i wsio. ;)

 

Do każdego trybu ustawień wchodzimy poprzez dłuższe przyciśnięcie przycisku adjust i wychodzimy z nich poprzez jedno krótkie wciśnięcie tego samego przycisku. To podstawa ale może kolega nie wiedzieć więc pisze.

Dzięki, przydał się szczegółowy opis ustawiania tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zamiast P w indeksie mam DST, poprawnie jest?  Czas który pokazuje jest chyba o 1 min i 10 sek do przodu, ale przynajmniej pokazuje prawie poprawnie, nie jak wczesnej. Jak ustawić auto podświetlanie przy ruchu ręki i gdy jest ciemno? Po ustawieniu DST, przestało pokazywać fazy księżyca oraz pływy. Jak pójdę do zegarmistrza to za pieniądze będzie w stanie skonfigurować ten zegarek tak jak chce? Powoli zaczyna mnie nudzić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz film o modelu 9110 ale ma ten sam moduł co twój zegarek

 


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Po przerobieniu kilku zegarków z WC stwierdziłem, że ta funkcja, w moim przypadku, to zbędny bajer . Mieszkam na Bielanach i w mieszkaniu mam jedno miejsce, gdzie czasem złapię L2. Ustawienie z komputerem, jest mniej czasochłonne. Poza tym czasem występuje sekundowa odchyłka po synchronizacji  :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszą pomoc i posty. Zegarek ustawiłem, złapał połączenie z zegarem wzorcowym. Tylko jeszcze powiedzcie jak wyłączyć alarm, udało mi się to ale włączyłem kolejne dwa inne. alm i sig. i z tymi mam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu masz 4 alarmy plus jeden z funkcją drzemki i opcje sig czyli sygnał pełnej godziny. Wszystkie alarmy włącza się i wyłącza za pomocą prawego dolnego lub górnego przycisku. 

W przypadku gdy chcesz ustawić alarm na daną godzinę wciskasz dłużej przycisk adjust który powinien być Ci już znany i gdy zacznie migać godzina ustawiasz godzinę za pomocą prawych przycisków i po przyciśnięciu lewego dolnego  przycisku przechodzisz do ustawień minut ale to już powinieneś wiedzieć  ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu masz 4 alarmy plus jeden z funkcją drzemki i opcje sig czyli sygnał pełnej godziny. Wszystkie alarmy włącza się i wyłącza za pomocą prawego dolnego lub górnego przycisku. 

W przypadku gdy chcesz ustawić alarm na daną godzinę wciskasz dłużej przycisk adjust który powinien być Ci już znany i gdy zacznie migać godzina ustawiasz godzinę za pomocą prawych przycisków i po przyciśnięciu lewego dolnego  przycisku przechodzisz do ustawień minut ale to już powinieneś wiedzieć  ;)

Dzięki.

Zegarek po dzisiejszym katowaniu. (sorki za fote, telefon a do tego zmarznięte ręce)

http://zapodaj.net/a682c7eda30ad.jpg.html

Edytowane przez Pawel91x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!. Czy ktoś posiada może bezel do DW-002? Na priv.


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Frogman GF-8250CM-2 jest już w polskiej dystrybucji. Cena katalogowa 1990, znalazłem za 1631, może ta informacja się komuś przyda. 8-)

 

http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/16252_Casio_G-Shock_Specials_GF-8250CM-2ER

 

Rangeman Camo (katalogowo 1990 pln) i Mudman GW-9300 Camo (katalogowo 1790 pln) też już są w PL

 

http://www.zegarkistyle.pl/casio-gw-9400cmj-3er-p-20945.html

 

http://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-CASIO-G-SHOCK-QUARTZ-WAVECEPTOR-GW-9300CM-1ER/11673

 

pozdrawiam, Piowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Frogman GF-8250CM-2 jest już w polskiej dystrybucji. Cena katalogowa 1990, znalazłem za 1631, może ta informacja się komuś przyda. 8-)

 

http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/16252_Casio_G-Shock_Specials_GF-8250CM-2ER

 

Rangeman Camo (katalogowo 1990 pln) i Mudman GW-9300 Camo (katalogowo 1790 pln) też już są w PL

 

http://www.zegarkistyle.pl/casio-gw-9400cmj-3er-p-20945.html

 

http://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-CASIO-G-SHOCK-QUARTZ-WAVECEPTOR-GW-9300CM-1ER/11673

 

pozdrawiam, Piowa

Świetna cena za froga:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki zgora - polecam sprzedawce, na longinesy tez maja swietne ceny a obsluga klienta i zamowien rewelacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie go nie nosze i dziś pomyślałem, że go sprzedam ale założyłem do pracy i już mi przeszło sprzedawanie :)

Pozdro z rana :)

 

post-71916-0-19333700-1428472228_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Nie przejmuj się, mam tak samo z moim  :wub:

 

zzzIMG_0269.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie to najpiekniesze G ze wszystkich, cala seria  XX5600/5610 i pozytywy i negatywy, mam zamiar dokupic kolejne kazdy w innym anturazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co fakt to fakt 56ki mają to coś w sobie.. a na bransoletach to już wogóle.  :)

 

YEiSmEW.jpg

 

Ja swojego kwadraciaka na pewno prędko też się nie pozbędę.  :rolleyes:

 

Dingo Twój to DW-5030? 

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.