Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Są kreseczki niebieskie, a pixele swoją drogą :)

Tak, z różną mocą EL też się spotkałem :/


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Mam pytanko do kogoś kto posiada GWN-1000. Jak wygląda mocowanie paska, czy to tylko na dwie śrubki? i czy są wkręcone w plastik, czy w metal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby pasek był zamocowany na tych większych śrubkach które widać oraz na jednej od spodu. Wszystkie są chyba wkręcone w kasetę.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Dzięki, dziwne to mocowanie, bardziej podoba mi się w całej serii GW-3000 

 

Co do nieszczęsnej aukcji z giezem, to mówią prawdę, zdjęcia są stare robione aparatem olympus C-750 UZ a to już zabytek  :(

Edytowane przez dingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak wyszło, "Nie mamy pana płaszcza. I co nam pan zrobi?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do nieszczęsnej aukcji z giezem, to mówią prawdę, zdjęcia są stare robione aparatem olympus C-750 UZ a to już zabytek  :(

 

Akurat, czym zostały wykonane zdjęcia, to ma znikome znaczenie. Znam osoby, które do tej pory pstrykają fotki starymi zenitami i nijak nie da się ich przekonać, do nowszych lustrzanek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

945299d2c295a86aa9567cf8baa3c674.jpg

 

Nie mogę się nadziwić jak bardzo doskonały zegarek to jest. Mały, poręczny, wygodny. Doskonały na codzień i do prac wszelakich. I ten retro wygląd ma coś w sobie. Z frontu wygląda myślę lepiej niż gw-m5610.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Bo to jest zegarek według wzoru ze starej dobrej szkoły casio, nigdy się nie opatrzy i zawsze delikatny dla nadgarstka. Kwadraty górą  :)

 

25.05.jpg

Edytowane przez dingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Fajny ten twój murzynek  ;)  pamiętam jak był na bazarku  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest mały dzięki czemu wygodny, niepozorny ale z pazurem.
Ma wszystko to co może być potrzebne w codziennym użytkowaniu, bez zbędnych wodotryskow. Klasyczny wygląd, funkcje, cena wszystko za nim przemawia na plus.
Z jednym sie tylko nie zgodzę.. Z wyglądu GW-M5610 jest na pewno ciekawszy moim zdaniem. W DW-5600 brakowało mi tylko tego czegoś.. i dopiero jak go trochę przerobiłem stał się dla mnie moim ulubionym G.  :)

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarnuch :)

 

post-71916-0-44915000-1432586737_thumb.jpg

post-71916-0-19268900-1432586768_thumb.jpg

Edytowane przez Waldzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej małe porównanie wersji oryginalnej z wersją zmodyfikowaną. 

Zdjecie co prawda nie mojego autorstwa ale widać nie tylko ja wpadłem na pomysł na taką modyfikacje.

 

IgwuO9k.jpg

 

Zdjecia zaczerpniete z instagrama autorstwa @peterw77

 

Żeby nie było swojego też wrzucę  :)

 

3Wqxh86.jpg

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają, mam i ja :D

DSCN0007a_zpsu0axxnqt.jpg

 

GitBit jak stuningować zwykły wyświetlacz na taki zielonkawy? Widziałem tylko tutoriale jak przemienić w negatyw.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Wymieniłeś wyświetlacz? czy jakaś folia? 

A to mój następny kwadraciak po nieudanej renowacji bezela  :o

Schowek01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe i ja miałem o to samo zapytać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dingo brokatem go pomalowałeś? :D


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Sprayem brokatowym, bo akurat taki miałem pod ręką  :P  bezel i tak był do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GitBit jak stuningować zwykły wyświetlacz na taki zielonkawy? Widziałem tylko tutoriale jak przemienić w negatyw.

 

Na początku przełożyłem moduł z DW-5600CS do standardowej wersji DW-5600E, zmieniłem bezel na błyszczący i założyłem branzoletę. Ostatnio jeszcze zamieniłem sam wyświetlacz gdyż w CS jest moduł 1545 z kalendarzem do 2039r a w 3229 kalendarz jest do 2099 więc przełożyłem sam wyświetlacz z tego starszego modułu CS do nowszego 3229 i tak już zostało.

Jakby ktoś chciał się pobawić to na bazarku kolega ptrk sprzedaje DW-5600CS w idealnym stanie  ;)

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

co jak co, ale casio ma fajne patenty na wyświetlacze. Nie wiem, ale domyślam się, że kombinują z foliami polaryzacyjnymi. W jednym wyświetlaczu segmenty są takie atramentowe a w innym grafitowe  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie :) Chociaż trochę liczyłem, że wystarczy może jakaś folia, bez głębszych ingerencji.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprayem brokatowym, bo akurat taki miałem pod ręką bezel i tak był do wymiany

Ja też ostatnio chciałem odświeżyć bezel i pasek od białego glx-5600 przy pomocy farby w sprayu ale niestety farba po wyschnięciu zaczęła trochę pękać. Może miałem złe warunki albo złą technikę.

<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

co jak co, ale casio ma fajne patenty na wyświetlacze. Nie wiem, ale domyślam się, że kombinują z foliami polaryzacyjnymi. W jednym wyświetlaczu segmenty są takie atramentowe a w innym grafitowe   :ph34r:

 

 

Kombinują, kombinują i bardzo dobrze że tak kombinują  :)

To są folie polaryzacyjne w różnych kolorach. Czasem zależnie od modelu folia jest zabarwiona w pewnych miejscach na inny kolor np GW-6900-1 w miejscu tych 3 kólek. Ale chyba najbardziej kolorowe wyświetlacze i warjacje kolorystyczne wystepują w DW-6900XX.

Np w GW-M5630-4 wyświetlacz jest zrobiony tak że jest folia polaryzacyjna w zóltawym odcieniu plus taka plytka blaszka jakby, drobno podziórkowana i oszlifowana mechanicznie w taki sposób że ten wyświetlacz specyficznie i dość efektownie dzieki niej sie mieni.

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.