Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście Jogi.

Nie zwróciłem uwagi na to.

 

Zostaje e-bay. Widzę 2 sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, kupiłem ze 3,5 roku  temu mudmana g-9000 i jak to w tych modelach często bywa mój wspaniały zegar zaparował, nie chciało mi się wysyłać zegara do Zibi, oddałem do zegarmistrza do uszczelnienia, niestety nie pomogło i postanowiłem sam zadziałać, w ruch poszedł śrubokręt rozebrałem  i wyciągnąłem moduł okazało się że wokół szkiełka jest szpara to zalałem to super glu, co zostało na szkiełku zdrapałem nożem, szczelność wyraźnie się poprawiła bo para na szkiełku zmniejszyła się do małej plamki. No to rozbieramy jeszcze raz, wyciągnąłem z obudowy wszystkie przyciski, na uszczelki dałem wazelinę techniczną bezkwasową poskładałem i było prawie idealnie, niestety miesiąc temu padła bateria, zegarek się resetował to wymieniłem i pomogło. Jednak przy wymianie baterii przekręciłem jedną śrubę od dekla i teraz puenta mojego wywodu,  co mogę z tym zrobić???, czy może zalać jakimś klejem i potem wywiercić dziurę i wkręcić śrubę? Może któryś z kolegów miał podobny problem? Proszę o poradę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niedobrze bo już się napaliłem.  Piszą że to jeden z najczytelniejszych negatywòw g shock.  Miałem kiedyś 1 negatywa G i to była porażka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, kupiłem ze 3,5 roku  temu mudmana g-9000 i jak to w tych modelach często bywa mój wspaniały zegar zaparował, nie chciało mi się wysyłać zegara do Zibi, oddałem do zegarmistrza do uszczelnienia, niestety nie pomogło i postanowiłem sam zadziałać, w ruch poszedł śrubokręt rozebrałem  i wyciągnąłem moduł okazało się że wokół szkiełka jest szpara to zalałem to super glu, co zostało na szkiełku zdrapałem nożem, szczelność wyraźnie się poprawiła bo para na szkiełku zmniejszyła się do małej plamki. No to rozbieramy jeszcze raz, wyciągnąłem z obudowy wszystkie przyciski, na uszczelki dałem wazelinę techniczną bezkwasową poskładałem i było prawie idealnie, niestety miesiąc temu padła bateria, zegarek się resetował to wymieniłem i pomogło. Jednak przy wymianie baterii przekręciłem jedną śrubę od dekla i teraz puenta mojego wywodu,  co mogę z tym zrobić???, czy może zalać jakimś klejem i potem wywiercić dziurę i wkręcić śrubę? Może któryś z kolegów miał podobny problem? Proszę o poradę.

Pozdrawiam.

Już pora na nowy  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, kupiłem ze 3,5 roku  temu mudmana g-9000 i jak to w tych modelach często bywa mój wspaniały zegar zaparował, nie chciało mi się wysyłać zegara do Zibi, oddałem do zegarmistrza do uszczelnienia, niestety nie pomogło i postanowiłem sam zadziałać, w ruch poszedł śrubokręt rozebrałem  i wyciągnąłem moduł okazało się że wokół szkiełka jest szpara to zalałem to super glu, co zostało na szkiełku zdrapałem nożem, szczelność wyraźnie się poprawiła bo para na szkiełku zmniejszyła się do małej plamki. No to rozbieramy jeszcze raz, wyciągnąłem z obudowy wszystkie przyciski, na uszczelki dałem wazelinę techniczną bezkwasową poskładałem i było prawie idealnie, niestety miesiąc temu padła bateria, zegarek się resetował to wymieniłem i pomogło. Jednak przy wymianie baterii przekręciłem jedną śrubę od dekla i teraz puenta mojego wywodu,  co mogę z tym zrobić???, czy może zalać jakimś klejem i potem wywiercić dziurę i wkręcić śrubę? Może któryś z kolegów miał podobny problem? Proszę o poradę.

Pozdrawiam.

Ja, jak coś mam trwale naprawić to używam poxiliny. Wprowadziłbym ją w otwór w kopercie, zostawił do wyschnięcia po czym nawiercił cieniutkim wiertełkiem i na koniec kręcił śrubkę.

Poxilina osiąga twardość zbliżoną do metalu więc powinna rozwiązać problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem ostatnio (nie mogę teraz znaleźć) jak dokładnie w tym modelu ktoś po prostu wkręcił w miejsce przekręconego wkrętu większy. Twierdził, że trzyma.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj kup drugiego ;)

A najlepiej innego :D


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrodze - ten nieszczęsny negatyw o którym pisałem wcześniej  to zielony(oliwkowy) MS 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już 4 inne ale tego szkoda, dzięki za poradę, znajdę większą śrubę bo to najprościej, a jak nie pomoże to poxilina, :)

dzięki za poradę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć tych zdjęć, a nie pamiętam nawet na którym forum. Gość użył wkrętu z jakiegoś laptopa. Było widać, że to ewidentnie nie z tej parafii ale tragedii nie było. Tylko otwór w dekielku trzeba powiększyć.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zróbcie na tą poxylinę, będzie jak oryginał.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię poxiliną, bo faktycznie będzie estetyczniej no i oryginał, przekonaliście mnie:)

dziękuję bardzo. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym zaczął od poxyliny albo tej spawarki w tubce. W sumie to zacznę po niedzieli bo zauważyłem, że w moim tez jeden wkręt się w miejscu kręci :ph34r:  Powiększyć otwór zawsze się zdąży jak nie wyjdzie.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem go i na pasku i na bransolecie ale dla mnie za mały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem i po paru dniach poszedł bo lepiej się prezentował na zdjęciach niż na moim nadgarstku :P Na początku bardzo się napaliłem na niego...szczególnie na wersje na bransolecie bo tylko taka w grę wchodziła....jak już znalazłem, kupiłem,  przymierzyłem to poszedł w świat 

 

Zostało tylko wspomnienie :P

 

 

post-64161-0-68062100-1438281564_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście to maluch ale  przez to bardzo wygodny  :)

Dzięki szuwar  :)

A u mnie w tej chwili tylko 2 G  :(

murcins, miałem też kiedyś GW-M850, taka sama koperta   :)  

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Murcins, miałem to samo :)

Napaliłem się na GW-810BXD na czarno-srebrnej bransolecie ale jak już go kupiłem to też szybko sprzedałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sprzedam tylko będę tyrał w nim  :P .

Powoli nawracam się do g-shocków, były momenty że miałem kilka sztuk na stanie a mniej mechaników i diverów  :rolleyes:

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi został już teraz tylko jeden mechanik i przy okazji diver (Anchar) a miałem ich więcej.

Nie licząc mechaników z kolekcji radzieckiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.