Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Co to DST to wiem ;) Pytałem dlatego że zegarek automatycznie nie złapał synchronizacji tam gdzie złapał ja ręcznie.

A sama opcja jest oczywiście włączona.

Będę szukał odpowiedniego miejsca

 

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to DST to wiem ;) Pytałem dlatego że zegarek automatycznie nie złapał synchronizacji tam gdzie złapał ja ręcznie.

A sama opcja jest oczywiście włączona.

Będę szukał odpowiedniego miejsca

 

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia. Warunki pogodowe i wszelkie zakłócenia zewnętrzne. Dlatego jednego dnia zegarek się synchronizuje a innego już nie, nawet jak jest w tym samym miejscu. Jest to całkiem naturalne. Tzw. Propagacja fal radiowych. Edytowane przez phoenixwb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia. Warunki pogodowe i wszelkie zakłócenia zewnętrzne. Dlatego jednego dnia zegarek się synchronizuje a innego już nie, nawet jak jest w tym samym miejscu. Jest to całkiem naturalne. Tzw. Propagacja fal radiowych.

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalkulator przelezal minimum 23 lata na strychu ,wymienione baterie i działa ;)

 

149305188120170424_155415.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na wstępie chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów :)

Piszę ponieważ mam problem z którym nie mogę sobie poradzić i chciałbym zasięgnąć waszej opinii na ten temat.

W dniu 29 marca kupiłem zegarek marki Casio oczywiście model WVA-M650TD-1AER.

Skusiłem się na to cudeńko ponieważ zapragnąłem mieć zegarek którego nie będę musiał ustawiać a który to samoistnie będzie to robił.

I tutaj zaczęły się moje problemy. Najpierw nie mogłem ustawić czasu DST bo gdy go ustawiłem pokazywał godzinę do przodu. Pomyślałem sobie że w nocy gdy będzie się zegarek kalibrował wszystko ustawi się jak należy ale oczywiście tylko na moich życzeniach się zakończyło. Nie mogłem sobie z zegarkiem poradzić więc udałem się do serwisu w którym pan zegarmistrz stwierdził że coś jest nie tak z ustawieniami zegarka i odesłaliśmy go do serwisu do Sochaczewa. Po dwóch tygodniach zegarek otrzymałem  z powrotem z orzeczeniem serwisu że ekspertyza zegarmistrzowska nie wykazała żadnych nieprawidłowości w działaniu zegarka. Czas DST jednak mi ustawili prawidłowo i godzinę również co do sekundy. Jednak teraz z dnia na dzień zegarek pokazuje o sekundę do przodu tzn. w poniedziałek przyśpieszył sekundę we wtorek były to już dwie sekundy w środę trzy itd. 

I teraz moje pytanie. Ponieważ kalibracja następuje bo nawet dzisiaj gdy wstałem o 5 rano widziałem że znikły wyświetlenia elektroniczne tylko że gdy się pojawiły czas nadal jest zły. Zegarek się kalibruje ale czasu nie ustawia. Co mam teraz zrobić ? Czy jest to możliwe aby sie zegarek kalibrował ale godziny nie ustawiał prawidłowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że znikały wyświetlenia elektroniczne nie znaczy że zegarek się łączył i synchronizował czas tylko po prostu zadziałał Power Save (PS)

Początkowy problem z przestawioną godziną mógł być spowodowany ustawieniem złego Home City. Upewnij się że masz ustawiony np. Berlin (BER) albo Paryż (PAR) i spróbuj ręcznie zsynchronizować czas (w trybie Timekeeping przytrzymaj lewy górny przycisk przez około 2 sek).

Jak pojawi się napis GET po paru minutach to znaczy że zegarek się połączył. Jeśli wyskoczy ERR znaczy że się nie udało - poszukaj innego miejsca i spróbuj ponownie i ogólnie polecam instrukcję. 

 

Edit: możesz też sprawdzić kiedy ostatni raz się zegarek łączył - wg. instrukcji w trybie Timekeeping naciśnij krótko raz  lewy górny przycisk - wyskoczy data i godzina ostatniej udanej próby. 

Edytowane przez Kyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..." i ogólnie polecam instrukcję" ...

 

Najważniejsza porada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Kyo. Musisz mieć coś źle ustawione, DST na auto, odpowiednią strefa czasowa i nie ma bata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już mam nadzieję ostatnie pytanie z mojej strony: czy opcja Power Saving ma wpływ na synchronizację?

 

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wpływu.

 

Currently AWG-M100B-1AER & Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już mam nadzieję ostatnie pytanie z mojej strony: czy opcja Power Saving ma wpływ na synchronizację?

 

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Żadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już mam nadzieję ostatnie pytanie z mojej strony: czy opcja Power Saving ma wpływ na synchronizację?

 

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Absolutnie nie ma żadnego wpływu  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszego nawet. Nic a nic.

 

Currently AWG-M100B-1AER & Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

Nie ma wpływu ani na synchronizację ani też na pogodę w majówkę.

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyższe z przypomnieniem, że pogoda w majówkę może mieć wpływ na synchronizację :)


GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na synchro ps nie ma wpływu,ale jak nie jest załączony to w boże narodzenie szybciej z choinki sypią się igły.oczywiście ze sztucznej

Edytowane przez G-Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....tak, tak a na wielkanoc pisanki szybciej zaczynają śmierdzieć.


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio takiego Mudmana AW-570 w teście, tylko był już pełnoletni i bezel dosłownie kruszył się w palcach. Szkoda, bo to bardzo fajny zegar, jak na tamte czasy.

 

https://youtu.be/UEBrqzaq-iM

 

Currently AWG-M100B-1AER & Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też - guma się zwulkanizowała :(

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezele znalazłem tylko w Brazylii, ale cena trochę odstrasza. Za to pasek trzyma się wyśmienicie.

 

Currently AWG-M100B-1AER & Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie ten popękany czy ofertę z Brazylii?

 

Currently AWG-M100B-1AER & Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.