Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się. I można to ustawić bardzo precyzyjnie, więc trwa to dłuższą chwilę (tarcza daty obraca się bardzo powoli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło,ale lag reakcji tarczy daty na kręcenie koronką jest olbrzymi poza tym wskaźnik dnia tygodnia też był off o parę klików. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto po odbiorze od zegarmajstra, wyświetlacz wymieniony - wreszcie mam unikatową wersję, taką jak chciałem :)

 

post-90102-0-01057500-1504188744_thumb.jpg


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Prosto po odbiorze od zegarmajstra, wyświetlacz wymieniony - wreszcie mam unikatową wersję, taką jak chciałem :)

Prezentuje się zacnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto po odbiorze od zegarmajstra, wyświetlacz wymieniony - wreszcie mam unikatową wersję, taką jak chciałem :)

 

Zyskał na wyglądzie zdecydowanie


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na czytelności przede wszystkim, co mnie bardzo cieszy. Chyba znów na jakiś czas "przyrośnie" mi do ręki :)


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze śrubki bym wymienił na czarne i najładniejsza wersja by była jaką widziałem:) Mój też nie schodzi z ręki i czasem ustępuje miejsca 9400.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto po odbiorze od zegarmajstra, wyświetlacz wymieniony - wreszcie mam unikatową wersję, taką jak chciałem :)

 

attachicon.gif_20170831_160852.JPG

Ile faka przyjemnosc kosztiwala?

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cenie LCD pisałem kilka postów wcześniej, a sama wymiana 50 zł. Podobno nie było to łatwe i kosztowało zegarmistrza sporo nerwów. A oddałem do takiego, o którym tu na forum czytałem pochlebne opinie, więc raczej nie był "z łapanki".

W każdym razie stwierdził, że następnemu Klientowi z takim problemem chyba odmówi ;)


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

W GW-9400 to jest dopiero robota, przez te diody ze czterema sprężynkami  :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie - skończyłem projekt :)

 

 

 

Like or Hate - there is no other option :)

 

 

 

https://youtu.be/AuSt9AOwpoE

Super sprawa,szczególnie z powodu T-72, czasy wojska się przypomniały a służyłem na tym czołgu

 

Tapnięte z MI 5s Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto po odbiorze od zegarmajstra, wyświetlacz wymieniony - wreszcie mam unikatową wersję, taką jak chciałem :)

 

_20170831_160852.JPG

Wygląda super ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GW-9400 to jest dopiero robota, przez te diody ze czterema sprężynkami  :angry:

Nie wiem, czy to też ma związek ze sprężynkami, ale mi także wspominał o jakichś punktach AC (? mogłem coś pokręcić), których było więcej, niż 1 i że się zdziwił, że wszystkie trzeba zresetować, czy coś takiego...

 

Summa summarum poradził sobie :)


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy i chciałem się przywitać na początku :) Zakupiłem G-Shock GA-100-7AER i ciekawi mnie sprawa wymiany baterii na gwarancji. Z tego co już wiem samodzielna wymiana i żegnam się z gwarancją. Ale rozumiem, że mogę to zrobić w jakimś autoryzowanym zakładzie, a nie koniecznie w serwisie? Jaki jest orientacyjny koszt takiej usługi, tzn., bateria, uszczelka (bo podobno od razu wymieniają) i... jakiś test na szczelnośc robią...? Czy taki zakład autoryzowany też taki test robi, czy tylko serwis Casio? Powiedzcie też z własnego doświadczenia, czy warto wykupić dodatkową gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

Cześć  :)

Na ten model moim zdaniem nie warto wykupywać dodatkowej gwarancji, a bateria powinna wystarczyć jakieś dwa lata. Uszczelkę wystarczy przesmarować przy wymianie smarem silikonowym. Ja sobie wymieniam i nigdy nie robiłem testów szczelności

GA-100 to prosty model i wytrzymały, byle nie jeździć po nim czołgiem  :P

Edytowane przez Capri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, że czasami będę go zabierał na basen, lub jakiś inny kontakt z wodą będzie możliwy, więc nie chcę późniejszych niespodzianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli potrafisz, możesz nawet samemu wymienić baterię. Jeśli ma się w tej dziedzinie minimum doświadczenia, dwie sprawne ręce i wkrętak PH00 dobrej jakosci, to jest to bez problemu do ogarnięcia we własnym zakresie. Ważne tylko, żeby nie narobić śladów (nie obrobić gniazd śrub, nie przyszczypać uszczelki itp.) - wówczas nawet serwis się nie zorientuje, że ktoś otwierał zegarek (oczywiście poza faktem, że będzie założona bateria innej marki). Odnośnie przedłużenia gwarancji to zgodzę się z kolegą @Capri: w tym modelu moim zdaniem nie ma sensu wykupować dodatkowej gwarancji, ponieważ jest to zegarek raczej bezawaryjny, więc prawdopodobieństwo skorzystania z niej jest bliskie zeru, a wartości zegarka do ewentualnej późniejszej odsprzedaży i tak to nie zwiększy, ponieważ rynek jest tym modelem bardzo nasycony i wszyscy kupują nowe egzemplarze, bo można je kupić już poniżej 300zł z pełną gwarancją.

 

Przy wymianie baterii nie ma konieczności wymiany uszczelki - wystarczy wizualnie ocenić jej stan. Jeśli jest wilgotna od oryginalnego smaru, w szczelinie, w której leży, układa się idealnie i nie ma tam żadnych zanieczyszczeń, to po wymianie można bez stresu o szczelność składać zegarek na tej samej uszczelce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, że czasami będę go zabierał na basen, lub jakiś inny kontakt z wodą będzie możliwy, więc nie chcę późniejszych niespodzianek.

Zerknij na mój filmik z testami ga-100 www.youtube.com/matejmatejgshock zobacz jak wytrzymałe są "G"

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Super sprawa,szczególnie z powodu T-72, czasy wojska się przypomniały a służyłem na tym czołgu

 

Tapnięte z MI 5s Plus.

Dzięki, T-72 i pozamiatane ;)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie 

Szybki temat,Naszemu koledze z paczki kuriera wyciągnięto sikora.

Poszukiwany to GD-100 Gundam-sam zegarek 

Zegarek będzie bez opakowania gdyż zostało w paczce

 

post-94368-0-35486900-1504214376_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie

Szybki temat,Naszemu koledze z paczki kuriera wyciągnięto sikora.

No co za skur...... Współczuję straty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żeby to był zwykły GD-100 to by tak nie bolało jak przy limitce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :( 

Został tylko karton :( 

Sprzedawca sprawdzony na 100% wiele transakcji więc pewnie kurier.

Jeżeli ktoś zobaczy zegar proszę o kontakt ze mną albo bezpośrednio z osobą dotknięta stratą kolega Mariusz Błażejczyk Żuromin-FB.Można też przez grupę Huberta na FB 

Dziękuję za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.