Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Nie martw się, wróci :)

Po prostu wartość ciśnienia wyszła po za wykres.

To dobrze, bo nieraz coś tam koryguje w wysokościach i wcześniej w ustawieniach hpa i myślałem że coś naknocilem, choć hpa od kiedy ustawiłem działają Ok, tylko wysokość coś nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma solara, to generalnie autolight wyłącza się automatycznie po ok. 6 h. ;)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Solara nie ma,więc będę musiał go włączać przed spaniem żeby tak do rana jak jeszcze ciemno działało. ale sprawdzę dokładnie ile czasu trzyma  włączenie tej opcji.Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na to- myślałem, że może to jest powodem

No właśnie nie wykonywałem przed wyświetleniem info o słabej baterii żadnych z opisanych w instrukcji czynności, które mogłyby spowodować chwilowy spadek napięcia zasilania. Niemniej jednak na 99% jest to wina spadku napięcia zasilania z jakiegoś bliżej nieokreślonego powodu lub ewentualnie jakiegoś zwarcia, które taki spadek mogłoby spowodować. Ewentualnie na WUS podejrzewają pole elektromagnetyczne pochodzące od vibry (ktoś miał podobny problem z GB5600), ale wątpię, żeby to mogłoby być to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dotyczące serii GST. Wiem, że seria 300 to mniejsze wersje zegarków z serii GST-S100 i GST-W100, ale czy istnieją (szukałem, ale nie znalazłem) mniejsze odpowiedniki analogowych GST-B100. które wymiarami odpowiadają mniej więcej GST-S100 ?

 

 

Swoją drogą, spróbowałem zebrać wiarygodne dane dot. wymiarów poszczególnych serii GST i oto, co znalazłem wg różnych żródeł (nie wszędzie modele są identyczne, ale przynajmniej odpowiadające sobie pod względem specyfikacji technicznej):

 

g-shock.com
GST-S120L-1A - szer. 59,1 x 52,4 mm / gr/ 16,1 mm
GST-S310D - szer. 55,9 x 49,3 mm / gr. 15.3 mm
GST-B100D - szer. 58,1 x 53,8 mm / gr. 14,1 mm

 

timetrend.pl
GST-W110D-1AER - szer. 52,5 mm /  gr. ?
GST-W310D-1AER - szer. 49,0 mm / gr. ?
GST-B100-1AER - szer. 53,8 mm / gr. 14,1 mm

 

zegarkicentrum.pl
GST-W110D-1AER - brak danych
GST-W310-1A - szer. 46,0 mm / gr. ?
GST-B100D - brak danych

 

zegarownia.pl
GST-W110D-1AER - szer. 52,0 mm / gr. 16,0 mm
GST-W310D-1AER - szer. 50,0 mm / gr. 16,0 mm
GST-B100X-1AER - szer. 58,00 mm / gr.14,0 mm
 
zegarek.net
GST-W110D-2AER - szer. 48,0 mm / gr. 17,0 mm
GST-W310D-1AER - szer. 46,0 mm / gr. 16,0 mm
GST-B100X-1AER - szer. 49,0 mm / gr. 14,0 mm
 
 
I komu tu wierzyć ??

"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w końcu dotrą te części... zaraz miną 2 miesiące... jestem cierpliwy, ale wszystko ma granice :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w końcu dotrą te części... zaraz miną 2 miesiące... jestem cierpliwy, ale wszystko ma granice :(

Hubert dlaczego nie zapytasz u źródła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w końcu dotrą te części... zaraz miną 2 miesiące... jestem cierpliwy, ale wszystko ma granice :(

U mnie opóźnienie dopiero tydzień, także narazie mam jeszcze spokój. :)

Hubert dlaczego nie zapytasz u źródła?

Obawiam się, że szybciej mogą przyjść części, niż e-mail od nich z odpowiedzią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert dlaczego nie zapytasz u źródła?

Serwisu ? pytałem, tydzień temu mieli połowę zamówienia 

 

U mnie opóźnienie dopiero tydzień, także narazie mam jeszcze spokój. :)

Obawiam się, że szybciej mogą przyjść części, niż e-mail od nich z odpowiedzią...

Lepiej dzwonić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie opóźnienie dopiero tydzień, także narazie mam jeszcze spokój. :)Obawiam się, że szybciej mogą przyjść części, niż e-mail od nich z odpowiedzią...

TomG80 nie znasz "ukladow" Huberta;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomG80 nie znasz "ukladow" Huberta;)

Nie ma układów w tym przypadku.

Lepiej pisać, bo słowo pisane zawsze zostaje a do tego data i kto do kogo napisał/odczytał a jak zadzwonisz to nikt potem nic nie wie i nie pamięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma układów w tym przypadku.

Lepiej pisać, bo słowo pisane zawsze zostaje a do tego data i kto do kogo napisał/odczytał a jak zadzwonisz to nikt potem nic nie wie i nie pamięta.

Dokładnie ;)

Może i tak, chociaż żeby się dowiedzieć co już jest na magazynie to wystarczy zadzwonić . Napisana data realizacji nic nie da, wszyscy je mają w nosie. To już chyba lepiej do wróżki napisać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając terminy w Zibi już w październiku zamówiłem części do wakacyjnej kostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dotyczące serii GST. Wiem, że seria 300 to mniejsze wersje zegarków z serii GST-S100 i GST-W100, ale czy istnieją (szukałem, ale nie znalazłem) mniejsze odpowiedniki analogowych GST-B100. które wymiarami odpowiadają mniej więcej GST-S100 ?

 

 

Swoją drogą, spróbowałem zebrać wiarygodne dane dot. wymiarów poszczególnych serii GST i oto, co znalazłem wg różnych żródeł (nie wszędzie modele są identyczne, ale przynajmniej odpowiadające sobie pod względem specyfikacji technicznej):

 

g-shock.com

GST-S120L-1A - szer. 59,1 x 52,4 mm / gr/ 16,1 mm

GST-S310D - szer. 55,9 x 49,3 mm / gr. 15.3 mm

GST-B100D - szer. 58,1 x 53,8 mm / gr. 14,1 mm

 

timetrend.pl

GST-W110D-1AER - szer. 52,5 mm / gr. ?

GST-W310D-1AER - szer. 49,0 mm / gr. ?

GST-B100-1AER - szer. 53,8 mm / gr. 14,1 mm

 

zegarkicentrum.pl

GST-W110D-1AER - brak danych

GST-W310-1A - szer. 46,0 mm / gr. ?

GST-B100D - brak danych

 

zegarownia.pl

GST-W110D-1AER - szer. 52,0 mm / gr. 16,0 mm

GST-W310D-1AER - szer. 50,0 mm / gr. 16,0 mm

GST-B100X-1AER - szer. 58,00 mm / gr.14,0 mm

 

zegarek.net

GST-W110D-2AER - szer. 48,0 mm / gr. 17,0 mm

GST-W310D-1AER - szer. 46,0 mm / gr. 16,0 mm

GST-B100X-1AER - szer. 49,0 mm / gr. 14,0 mm

 

 

I komu tu wierzyć ??

GST-B100 to nowy model i nie ma mniejszego odpowiednika. Danych technicznych nie szukaj w sklepach tylko u źródła https://www.casio-europe.com/euro/products/watches/g-shock/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się swoim nowym nabytkiem który znalazłem pod choinkę na wigilię kobieta mnie kocha 4ef4778c49cf8594a12319675f7e3e9d.jpg

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pochwalę się swoim nowym nabytkiem który znalazłem pod choinkę na wigilię

Graty, a jak pięknie świeci. Jedno z najlepszych podświetleń w G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TomG80 to fakt jestem nim podekscytowany.

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając terminy w Zibi już w październiku zamówiłem części do wakacyjnej kostki

 

ja pod koniec października wysłałem pierwszego maila a potwierdzenie zamówienia dostałem 8 listopada :D 

To jeszcze nic, Kamil zamówił we wrześniu  :blink:  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nic, ostatnio ktoś pisał, że dostał zamówienie ze stycznia czy grudnia ? Nie pamiętam dokładnie ale jakis rekord :)

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Zibi mi sie sprawdza następująca metoda:

Zamów

Zapomnij

Zapłać

 

Czym szybciej drugi etap nastąpi po pierwszym, tym szczęśliwszy będziesz

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Zibi mi sie sprawdza następująca metoda:

Zamów

Zapomnij

Zapłać

 

Czym szybciej drugi etap nastąpi po pierwszym, tym szczęśliwszy będziesz

 

Taplaltakl.

Bardzo słuszne podejście. Tylko żeby u nich dało się dokonać przedpłaty, a nie odbierać paczki za pobraniem, gdzie brak jest kompletnie informacji o wysyłce i trzeba albo w domu/firmie zostawiać komuś kasę albo grzecznie czekać osobiście na kuriera, który nigdy nie wiadomo, kiedy przyjedzie.

 

Nie znam innej firmy, która w ten sposób podchodziłaby do obsługi klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zibi nie trybi na czym polega poważny biznes, widać ze zarząd z nadania to kiepski pomysl i dla klientów i w ostatecznym rozrachunku dla nich samych, amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zamawiałem w grudniu i niestety do tej pory nie przysłali wszystkiego.

Brakuje conajmniej połowy części, a pierwszą połowę rozbili na 2 dostawy przez co nie dostałem rabatu.

No masakra jakaś.

Muszę się znowu przypomnieć chyba bo na ostatniego mojego maila to już nawet nie odpisali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie biznesem dla nich jest sprzedaż nowych zegarków, a dział części zamiennych traktują niejako po macoszemu, jako zło konieczne. Gdyby posadzić tam kogoś na stanowisku kierowniczym, komu zależy, to naprawdę w zasadzie bezkosztowo możnaby poprawić jakość obsługi klienta. Mi osobiście tak bardzo nie przeszkadza czas realizacji zamówienia, ile brak jasności co do cen (czasem za te same elementy zdarzało mi się płacić różne ceny i nie wynikało to z rabatu za wielkość zamówienia), brak informacji o realizacji zamówienia oraz brak możliwości dokonania przedpłaty. Cholernie niewygodne jest zostawianie komuś w firmie gotówki na paczkę za pobraniem w okresie urlopowym, gdzie ktoś komuś musi ciągle przekazywać, że tu jest kasa Tomka na paczkę, która nie wiadomo kiedy przyjdzie. Przecież nawet wystarczyłoby, żeby ktoś wysyłając paczkę, podczas wypełniania formatki listu przewozowego na stronie FedEx'u uzupełnił adres e-mail odbiorcy i wówczas już dzień wcześniej wiedziałbym o nadchodzącej przesyłce i kwocie pobrania. A tam po prostu najzwyczajniej w świecie komuś nie chce się tego zrobić i tyle.

 

Sam zajmuję się w firmie m.in. obsługą zamówień internetowych i zawsze na każdego maila u nas Klient otrzymuje odpowiedź, jest na bieżąco informowany o statusie zamówienia, ma podsyłany w momencie wysyłki na maila numer listu przewozowego itp. U nas od lat to jest standardem, a w dziale części zamiennych oficjalnego importera Casio na Polskę to jakaś czarna magia. Ale jak już wspomniałem wyżej: wystarczą dobre chęci i wszystko możnaby ogarnąć. Tylko najpierw musi się komuś chcieć i zależeć.

Edytowane przez TomG80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.