Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

post-90102-0-70330900-1516438529_thumb.jpg

"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TomG80 , @Matej , Panowie jest szansa, że będziecie na swoich filmach używać suwmiarki? Osobiście, myślę, że nie tylko ja, lubię jak widać wprost jakie wymiary ma dany zegarek. Posłużę się przykładem, Tomek w filmiku o G-9100 porównujesz go do 6900 i mówisz, że 6900 jest większy, a ja patrzę i nie dowieżam bo 9100 wydaje mi się większy. Zastanawiam się skąd to złudzenie? Perspektywa, budowa koperty?

Edytowane przez a4ry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TomG80 , @Matej , Panowie jest szansa, że będziecie na swoich filmach używać suwmiarki? Osobiście, myślę, że nie tylko ja, lubię jak widać wprost jakie wymiary ma dany zegarek.

 

a4ry moim skromnym zdaniem mierzenie średnicy g-shock'a jest absolutnie pozbawione sensu, to czy zegarek jest większy nie ma, bardzo często, żadnego wpływu na wygodę jego noszenia i ma się nijak z wszelkimi wyobrażeniami wykreowanymi na podstawie obserwacji "tradycyjnych" zegarków - taki GW-M5610 ma 44mm "bez koronki" jak bezel jest nowy, jak jest używany może mieć nawet 47mm (mnie w każdym bądź razie taki wynik udało się uzyskać "miętoląc" bezel w celu jego powiększenia ) bo polimer "się rozciąga" w miarę użytkowania, a jakby nie było 44mm w przypadku np Orienta Big Mako czy Seiko Sumo to już zupełnie inna bajka.

To jakie wrażenie i jak wygodny jest dany model g-shock'a to kwestia czysto indywidualna - mnie np w ogóle nie podszedł GPW oraz za pierwszym razem GWF, za to bardzo lubię GW-M5610 a po zmianie sposobu noszenia GWF również stał się wygodnym zegarkiem, a łapsko mam 21cm obwodu, GW-M-5610 również bardzo lubi moja Szanowna, a ostatnio przymierzała się do mojego GWG (niecałe 15cm w rąsi posiada) - wielkość zegarków nie ma tutaj nic do rzeczy.

Poza tym średnicę możesz sobie "wystukać" u "wujka Google" podobnie jak porównanie wizualne każdego praktycznie modelu z każdym - ale i tak, moim zdaniem, warto przymierzyć każdy model przed zakupem...  bo g-shocki maja zdecydowanie inna budowę niż "tradycyjne zegarki" nie maja uszu a to jak leży na łapie zależy głównie od sposobu mocowania paska do koperty.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc już o wrażeniach dotykowych różnych pasków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito, ale mi nie chodzi o wygodę, tylko i wyłącznie o pogląd i wiedzę skąd dokąd jest dany wymiar. Choćby z racji różnicy budowy, o której wspominasz. Z google można również można wyciągnąć wszystko o czym chłopaki mówią, a jednak to nie to samo ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Z google można również można wyciągnąć wszystko o czym chłopaki mówią, a jednak to nie to samo ;).

 

To akurat nie do końca prawda ;)

 

 

Wymiary zegarka masz na każdej stronie sklepu który go sprzedaje... :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito, ale mi nie chodzi o wygodę, tylko i wyłącznie o pogląd i wiedzę skąd dokąd jest dany wymiar. Choćby z racji różnicy budowy, o której wspominasz. Z google można również można wyciągnąć wszystko o czym chłopaki mówią, a jednak to nie to samo ;).

W sumie to nie widzę problemu, tylko czy informacja o wymiarach konkretnego modelu prezentowanego w filmiku będzie miarodajna gdy nie porównamy go z innym w jednym nagraniu ? Wychodziłem z założenia, że tak jak @Daito wymiary znajdę szybko w necie i prezentowanie na nadgarstku z podanym obwodem będzie wystarczające ;) w ga-800 już nie zdążę ale może w przyszłości ? ;) Pozdrawiam

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnego masz tego Range’a!

Dzięki :)

<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy tylko ja lubię takie rzeczowe wizualizowanie. Jak mam odniesienie do miarki to jest mi znacznie łatwiej przyjmować dane i przekładać na swój nadgarstek. W g-shokach chyba szczególnie wydaje mi się to pomocne, bo mają one fikuśne koperty, a podawane wymiary nie bardzo wiedziałem jak odnieść do rzeczywistości i jest ich wg mnie za mało (postaram się pokazać to poniżej). Jak w innym zegarku mam napisane: koperta fi45mm bez koronki to wiem wszystko, a tu niekoniecznie. Chociaż jak zobaczę w filmie, że ktoś łapie wymiar tak jak sobie go wyobrażę to od razu lepiej się czuję :).

Jak Matej opowiadał o GD-120 od razu się w nim zauroczyłem ale już po filmie Tomka miałem wątpliwości związane z gabarytem. Obawiałem się, że zegarek będzie wyglądał komicznie ale tak nie jest bo okazuje się, że podawane wymiary to wymiary prawie totalnie skrajne koperty z uszami. 

Pokazywanie zegarka na nadgarstku dla mnie jest trochę mylące bo szczupły nadgarstek nie koniecznie oznacza szczupłą rękę. 

Pokażę o co mi chodzi z tymi wymiarami, GD-120 zwymiarowany jest w sieci tak 55mm x 51,2mm x 17,4mm. Szerokość zgadza się i tu magi nie ma ale już przy długości można podjąć polemikę bo wymiar 55 to wymiar koperty łącznie ze znacznie przedłużonymi uszami, a wymiar samej koperty w tym kierunku to tylko 47,5mm. 

Tak to wygląda z suwmiarką (sprzęt wypasiony za całe 5 pln za dwie sztuki):

 

23hb09d.jpg

 

Mam nadzieję, że trochę rozświetliłem moje spojrzenie bo to nie chodzi o to żeby z nim polemizować, bo jeden woli córkę drugi matkę, tylko o to, że można mieć inny sposób postrzegania.

Edytowane przez a4ry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Macie może przez ostatnie dni problemy z synchronizacją do zegara atomowego? W moim gw-7900 ostatnią synchronizację mam 14-tego i ani automatycznie ani ręcznie nie łapie sygnału lepszego jak L2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepska pogoda i grube warstwy chmur, nie są sprzyjające dla synchronizacji radiowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mamy. :) Pozostałe zegary też sprawdzałem - synchro dziś w nocy.

 

Wiele czynników ma wpływ na udane synchro, w dużej mierze pogoda, która ostatnio jest dość zmienna, także nie przejmuj się: jeśli się synchronizował, to wcześniej czy później synchronizować się będzie.b43dd17f692712e037a73681bd93450f.jpg4edb81a3818efa1ff1ed8dcaa3ebe183.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GW7900 cały czas łapie tylko L1, ale synchronizuje bez problemu o 2:02 każdej nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do tej pory nie było większych problemów max dwa dni brak synchro przy jakiś wiatrach czy deszczu a teraz tydzień więc się zastanawiam czy wszystko ok.

Czyli trzeba poczekać na lepszą pogodę i zobaczymy co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do tej pory nie było większych problemów max dwa dni brak synchro przy jakiś wiatrach czy deszczu a teraz tydzień więc się zastanawiam czy wszystko ok.

Czyli trzeba poczekać na lepszą pogodę i zobaczymy co będzie.

Poszukaj lepszego miejsca w chacie

 

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj lepszego miejsca w chacie

 

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

W tych miejscach co śpię i mam go na ręce nie bylo problemów. Nawet jak w szafie leżał to robił swoje a ręcznie jak próbuje to zawsze przy oknie kładę go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiliśmy z córą bałwana, to tak mi samo przyszło do głowy. :)

 

No i musiałem też takie zrobić. Model zegarka może mniej zaawansowany, ale śnieg tak samo zimny  :D

 

post-90102-0-48394000-1516557782_thumb.jpg


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i musiałem też takie zrobić. Model zegarka może mniej zaawansowany, ale śnieg tak samo zimny :D

 

 

Mniej zaawansowany, ale zacny. Bardzo lubię tą konstrukcję i miło wspominam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem Rangeman’a bo właśnie ten zegarek go wyparł. Czuć w nim stary styl G-Shock’a, old school

 

884f876c8785924f0322f65f87de195e.jpg

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moją rękę za mały, bez bajerów i jeszcze paruje. Ale nic to. Trzymam i nie sprzedam.

Ma swój niezaprzeczalny urok. I wywołuje uczucie sentymentalnych wędrówek, za starszymi modelami ..


GW-9400-1ER, MTG-910DA, GD-350-1BER, GWG-1000-1A3ER, G-9000-1VER, GW-3500B-1AER, G-9300-1ER, GWN-1000B-1BER, MTG-960DE-2VER, GWG-1000-1AER, GX-56-1AER, GW-6900A-9ER, GW-7900RD-4ER, GW-4000-1A3ER, GW-M5610BC, DW-003H-4T, PRW-3500-1JF, G-7800-1ER, GW-7900-1ER, SPF-60D-7AVER, GW-9300CM-1ER, OC-108D-1A, GST-W100D-1A4ER, GDF-100-4ER, GW-A1000, GXW-56-1BER, GW-3000M-4AER, GW-A1100R-4AER,  GX-56-4ER, GX-56GB-1ER, GWF-D1000-1ER, GWN-1000-2A, GD-X6900-1ER, GW-9400-DCJ, GD-X6930E-9ER, GPW-1000GB-1AER, GW-A1100-1A3ER, GB-6900B-1ER, GW-9200-1E, GWF-D1000B-1ER, GD-400-4ER, GD-X6900SP-1, GWX-8900C-3ER, GD-X6900SP-1JF, GD-X6900 SUPRA, MTG-S1000BD-5AER, GD-X6900FB-8, GW-M5610-1ER, MTG-G1000D-1A2ER, GWF-1000-1C, GWN-Q1000-1AER, GF-8250CM-2ER, GX-56BB-1DR, GA-100ST-2AER, GWX-8900B-7ER, GAW-100-1AER, MTG-S1000D-1AER, GPW-1000-4AER, GPW-2000-1AER, GPW-1000-1BER, GD-X6900CS-7CR, MTG-S1000D-1A4ER, GW-6900BC-1JF., GPW-1000TBS-1AER, MTG-S1000BD-1AER, MTG-S1000V-1AER, GD-X6900MH, GR-B100-1A3ER, GPR-B1000-1ER.

Instagram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moją rękę za mały, bez bajerów i jeszcze paruje.

 

Mój nigdy nie zaparował, a używałem go naprawdę intensywnie i w różnych warunkach.

 

Też miło wspominam, ale ja niestety sprzedałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.