Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie na ten temat wpadłem przypadkiem jak mi padł poprzedni wół roboczy. I tak lecę temat stopniowo od końca do początku po kilka stron dziennie. I coś kusi mnie na kolejny zakup po zamówieniu czarnej kosteczki. Obecnie mam dwie "piątki" Seiko i kwarca Citizena. Na piątki skusiłem się na "chłyt matetingowy" - bajeczki o duszy i takie tam... No ale ja tej magii wcale nie poczułem, jedyne co poczułem to wkurzenie ciągłym nastawianiem daty i godziny jak wyciągałem je z szuflady. Są bo są, ubieram je od święta. Częściej na ręce używam kwarca bo jest bezobsługowy (eco-drive). Ale ja jestem leniwy do tego stopnia że nie zmieniam w nim daty bo mi się nie chce... No i tutaj w postach zauważyłem że Casio ma zegarki dla mnie  ;). Wszystko  czego potrzebuję to wr 100/200, solar i wc. Jedyne czego się obawiam to obwód mojej łapy - zaledwie 16cm. Już wiem że kiedyś sobie sprawię GW 5610, ale chciałbym też coś co by miało jakieś wskazówki  :P No i tu kurde zaczynają się małe schody. Piękne wyższe serie to już spore patelnie... Jedyny Casio który wpadł mi w oko to AWG M100, wydaje mi się idealny na mój nadgarstek. Ktoś, coś doradzi? Jakieś propozycje? A może ktoś ma taką łapę jak ja, z chęcią bym zobaczył jak się prezentuje coś większego. Bardzo mi się podoba  M-TG, ale chyba najpierw bym musiał sobie strzelić sterydy w d*pę parę razy + jakieś odżywki i siłownia by mi łapa strzeliła chociaż do 18cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-shock powinien mieć LCD, ze wskazówkami to nie g-shock... :D

Tyle lat na forum i żeby takich podstawowych rzeczy nie wiedzieć?

Nie wiem czy ktoś testował ale wg mnie wskazówkowy nie wytrzyma tyle co LCD.

LCD (DW 6600) mi się posypał po upadku G z nastu metrów na beton, po wymianie wyświetlacza działał dalej.

 

Klik Klak

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo mi się podoba M-TG, ale chyba najpierw bym musiał sobie strzelić sterydy w d*pę parę razy + jakieś odżywki i siłownia by mi łapa strzeliła chociaż do 18cm.

Raczej boczek i golonka i koniecznie dużo cukru! W nadgarstki nie ma mięśni.

Kwestia jak się czujesz w dużych zegarkach. Sam mam nadgarstek 16,5 i bardzo dobrze mi się nosi duże zegarki, małą piątkę zresztą też, ale w dużych zegarkach lepiej się czuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej boczek i golonka i koniecznie dużo cukru! W nadgarstki nie ma mięśni.

Kwestia jak się czujesz w dużych zegarkach. Sam mam nadgarstek 16,5 i bardzo dobrze mi się nosi duże zegarki, małą piątkę zresztą też, ale w dużych zegarkach lepiej się czuję.

 

Hehe, u mnie to tak nie działa. Mam taką przemianę materii że nic mi nie pomoże. A od cukru jestem uzależniony. Tabliczka czekolady jest dla mnie jak baton. Wciągam na raz. Jem dużo i tłusto a i tak wyglądam jak maratończyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, u mnie to tak nie działa. Mam taką przemianę materii że nic mi nie pomoże. A od cukru jestem uzależniony. Tabliczka czekolady jest dla mnie jak baton. Wciągam na raz. Jem dużo i tłusto a i tak wyglądam jak maratończyk.

To pozazdrościć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, u mnie to tak nie działa. Mam taką przemianę materii że nic mi nie pomoże. A od cukru jestem uzależniony. Tabliczka czekolady jest dla mnie jak baton. Wciągam na raz. Jem dużo i tłusto a i tak wyglądam jak maratończyk.

Też tak mam, miałem ale jakby nie było oszczędzać się nie muszę. Obserwuję tylko brzuch żeby nie zaczął żyć własnym życiem. Wracając do zegarków to rozmiar bardziej siedzi w głowie. Oczywiście nie biorę pod uwagę jakiś ekstremalnych rozmiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ocean, spróbuj AWG-M100 w pasującej Ci wersji kolorystycznej. U mnie na kanale znajdziesz przebrany na pomarańczowo na lato jako AWG-M100MR-4AER, jest w podstawowej wersji AWG-M100B-1AER, jak również z założoną dedykowaną bransoletą. Całość materiału tutaj:

 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLgRS4FQ08DdfeCfSwUmbVTh8sqTLyHz_

 

Jak był w pomarańczu, miałem łapcię 18,5cm, o podczas, gdy pasek zastąpiłem bransoletą było 18cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ocean, spróbuj AWG-M100 w pasującej Ci wersji kolorystycznej. U mnie na kanale znajdziesz przebrany na pomarańczowo na lato jako AWG-M100MR-4AER, jest w podstawowej wersji AWG-M100B-1AER, jak również z założoną dedykowaną bransoletą. Całość materiału tutaj:

 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLgRS4FQ08DdfeCfSwUmbVTh8sqTLyHz_

 

Jak był w pomarańczu, miałem łapcię 18,5cm, o podczas, gdy pasek zastąpiłem bransoletą było 18cm.

 

Już widziałem, między innymi dlatego biorę go pod uwagę. Ale myślę też o GW 3500 / 4000. Wielkość to trochę złożona sprawa, bo np. zegarek z wielkim bezelem i małym szkiełkiem wygląda inaczej na łapie niż taki z wielkim ekranem otoczonym cienkim bezelem mimo że mają takie same wymiary. No i grubość też ma znaczenie.

Edytowane przez ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też fajnie, też całkiem nieduże są, ale AWG jest mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

AWG jest w rozmiarze g300/g7700, mały ale fajny.

jakby coś, to używany awg100R, jest do wyjęcia tutaj, za małe pieniążki i w najlepszej  wg mnie, wersji kolorystycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

./...../ I tak lecę temat stopniowo od końca do początku po kilka stron dziennie. I coś kusi mnie na kolejny zakup po zamówieniu czarnej kosteczki. Obecnie mam dwie "piątki" Seiko i kwarca Citizena. Na piątki skusiłem się na "chłyt matetingowy" - bajeczki o duszy i takie tam... No ale ja tej magii wcale nie poczułem, jedyne co poczułem to wkurzenie ciągłym nastawianiem daty i godziny jak wyciągałem je z szuflady. Są bo są, ubieram je od święta. Częściej na ręce używam kwarca bo jest bezobsługowy (eco-drive). Ale ja jestem leniwy do tego stopnia że nie zmieniam w nim daty bo mi się nie chce... No i tutaj w postach zauważyłem że Casio ma zegarki dla mnie /.........../No i tu kurde zaczynają się małe schody. Piękne wyższe serie to już spore patelnie... Jedyny Casio który wpadł mi w oko to AWG M100, wydaje mi się idealny na mój nadgarstek. Ktoś, coś doradzi? Jakieś propozycje? A może ktoś ma taką łapę jak ja, z chęcią bym zobaczył jak się prezentuje coś większego. Bardzo mi się podoba  M-TG, ale chyba najpierw bym musiał sobie strzelić sterydy w d*pę parę razy + jakieś odżywki i siłownia by mi łapa strzeliła chociaż do 18cm.

 

no to mamy prawie identyczne podejście do zegarkow Casio i nie tylko tych, i u mnie chude lapsko i ja uważam ze digital jest najbardziej funkcjnalnym i praktycznym czasomierzem, mam owszem nawet kilka wskazowkowcow w tym

m.inn. tez ecodrive'a chronometr pulsar, Ga400 i G100 i...na codzien zadnego z nich nie nosze, moje ulubione to dwie kostki 5600 i 5610 plus zwykly AE1200 i G2900 wielkości ich sa idealne dla chudzielców, cenie sobie ich bezobslugowosc, zwłaszcza tych trzech ostatnich, nic nie musze zmieniac a timekeeping utrzymują w ciągu m-ca,prawie bez odchyłek,nawet te bez radyjka,jedynie 5600 wyczerpuje caly limit miesięczny, czyli blisko 15 sek/m-c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AWG jest w rozmiarze g300/g7700, mały ale fajny.

jakby coś, to używany awg100R, jest do wyjęcia tutaj, za małe pieniążki i w najlepszej  wg mnie, wersji kolorystycznej.

 

Dzięki, ale zakup planuję na przyszłe miesiące. I ta złota wersja jak dla mnie nie bardzo. Jeśli już to poszedłbym w szarą lub granatową tarczę. Kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie była posucha dwa lata i wpadł taki maluch.

 

 

 

VguFv5e.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie była posucha dwa lata i wpadł taki maluch.

Taki jakby trochę damski... :P  


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś ponosiłem MR-G ale szybko mi się znudził i zmieniłem na coś innego :D

 

PSX_20180129_190111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Śledzę to forum od jakiegoś czasu a ponieważ jakiś czas temu "dorosłem" do g shocka postanowiłem się w końcu przywitać ;) Jakiś miesiąc temu kupiłem sobie Ga 1000 1aer (bardzo podoba mi się jego wygląd , zależało mi na zegarku ze wskazówkami , funkcjonalność jako taka nie miała dla mnie większego znaczenia) Ogólnie zegarek nosi mi się super ;) Mam tylko do was takie jedno bardzo laickie pytanie , (powinienem pewnie napisać w dziale technicznym no ale mam nadzieję że admin mi głowy nie urwie...) Mianowicie chodzi mi o podświetlenie tego modelu , wczoraj w nocy po ciemku , gdy użyłem podświetlenia zauważyłem , że wskazowka godzinowa się nie podswietliła - (wiem , że są one pokryte specjalną substancją , a zegarek leżał ze 2 dni na szufladzie bez dostępu do większego światła) i teraz nie wiem czy podświetlenie wskazówek jest strikte powiązane również z podświetleniem "tarczy" (czyli jak wcisnąłem przycisk mimo wszystko obie powinny świecić nawet gdy wskazówki nie były cały dzień naswietlone?) Ustawienie podświetlenia mam na 1s ... Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale opisałem o co mi chodzi.. nie znam się na tym, dopiero zaczynam przygodę z G shockami , a swojego jakoś nie widzi mi się wysyłać na gwarancję i mam nadzieję, że ktoś mi powie co i jak ... 254bf6cab66b15a0bc9c6ba1e1cccb7f.jpg

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek dobra zabawa z tym smarkiem jest:)

 

Mam garmina który mówi ile odpoczywać, jak dobrze śpię i wiele innych bajerów ale na co to jak trzeba non stop na ręku nosić żeby to wiarygodne było:) nie wyobrażam sobie codziennie mieć tego samego zegarka na ręku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jakby trochę damski...

Bo to Kinga

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Śledzę to forum od jakiegoś czasu a ponieważ jakiś czas temu "dorosłem" do g shocka postanowiłem się w końcu przywitać ;) Jakiś miesiąc temu kupiłem sobie Ga 1000 1aer (bardzo podoba mi się jego wygląd , zależało mi na zegarku ze wskazówkami , funkcjonalność jako taka nie miała dla mnie większego znaczenia) Ogólnie zegarek nosi mi się super ;) Mam tylko do was takie jedno bardzo laickie pytanie , (powinienem pewnie napisać w dziale technicznym no ale mam nadzieję że admin mi głowy nie urwie...) Mianowicie chodzi mi o podświetlenie tego modelu , wczoraj w nocy po ciemku , gdy użyłem podświetlenia zauważyłem , że wskazowka godzinowa się nie podswietliła - (wiem , że są one pokryte specjalną substancją , a zegarek leżał ze 2 dni na szufladzie bez dostępu do większego światła) i teraz nie wiem czy podświetlenie wskazówek jest strikte powiązane również z podświetleniem "tarczy" (czyli jak wcisnąłem przycisk mimo wszystko obie powinny świecić nawet gdy wskazówki nie były cały dzień naswietlone?) Ustawienie podświetlenia mam na 1s ... Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale opisałem o co mi chodzi.. nie znam się na tym, dopiero zaczynam przygodę z G shockami , a swojego jakoś nie widzi mi się wysyłać na gwarancję i mam nadzieję, że ktoś mi powie co i jak ...

Tak wygląda sprawne podświetlenie w tym modelu 

f7dab747990a6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko cenę ma nie "edificeową" ;)

 

A że tak spytam, o co chodzi z tą ceną ? Bo w innym wątku też była o nim mowa i wtedy pomyślałem, że podając orientacyjną cenę, ktoś wpisał o jedno 0 za dużo. Okazuje się, że wcale nie... Czym on więc różni się od innych MR-G, które kosztują 4-6 tys.? A może to jakaś wersja limitowana ?


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ta magia G:)

Ten sam zegarek tylko w innym kolorze może się różnić ceną +/- 5000$

Wiem, to jest chore, ale w sumie jak dobrze pomyśleć to zawsze tak było, może tylko nie na taką skalę

Już modele z lat 90 mogą się różnić +/- 500% ceny w zależności od wersji kolorystycznej. Dobrze to widać np.na frogach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście +/- 500% ceny się różnią.Ostatnio nawet z kolegą rozmawiałem żeby mi pokazał jakąś firmę co ma tyle przebicia.G shocki górą :) Zwykły dw5600c (speed) w dobrym stanie dochodzi pod dwa tysiące a np.taki omega bond z 90 lat by teraz musiał kosztować 45000zł.w w porównaniu do casio a kosztuje mniej jak w sklepie.Taką sobie teorię wymyśliłem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że ceny są większe niż były w sklepach to jedno, ale zabarwienie gumy na inny kolor czy zmiana koloru napisów na bezelu nie kosztuje 500$ lub nawet więcej.

To jest kult limitek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko rozumiem, ale 4 tys. vs 40 tys. ???  Za G-Shocka ???  No pewnie, teraz można by się w ogóle zastanowić, czy ceny przedmiotów noszonych na nadgarstkach nie są czasem "lekko" przesadzone nawet w przypadku firm luksusowych (wszak to nie technologia z NASA, a często zwykły design i prestiż marki wiodą prym przy ustaleniu ceny), ale G-Shock (jaki dobry by nie był), jakoś mi do tej polityki nie pasuje...


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.