Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda sprawne podświetlenie w tym modelu

 

To wiem ;) chodzi mi poprostu o kwestie wskazówek, w tym modelu naświetlają się szybko i długo trzymają, mi chodzi o to czy one nie powinny się podświetlać tak jak i cyfry itd na tym zdjęciu po wciśnięciu przycisku nawet gdy zegarek leżał w szufladzie bez dostępu do światła przez np 2 dni ;) ale chyba tu jest tak , że przycisk podświetla cyfry i kreski godzinowe oraz "wspomaga" neobrite ze wskazówek które w mniejszym lub większym stopniu muszą się naświetlić za dnia a w moim przypadku nie miały jak.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dotarł mój murzyn. Miałem go na zielono przerobić ale chyba zrezygnuję, bo on w czerni piękny jest. Nawet się zastanawiam czy sobie nie sprawić do pary 5610 BB.

 

203092994ce05bb2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękności  :wub:


GW-9400-1ER, MTG-910DA, GD-350-1BER, GWG-1000-1A3ER, G-9000-1VER, GW-3500B-1AER, G-9300-1ER, GWN-1000B-1BER, MTG-960DE-2VER, GWG-1000-1AER, GX-56-1AER, GW-6900A-9ER, GW-7900RD-4ER, GW-4000-1A3ER, GW-M5610BC, DW-003H-4T, PRW-3500-1JF, G-7800-1ER, GW-7900-1ER, SPF-60D-7AVER, GW-9300CM-1ER, OC-108D-1A, GST-W100D-1A4ER, GDF-100-4ER, GW-A1000, GXW-56-1BER, GW-3000M-4AER, GW-A1100R-4AER,  GX-56-4ER, GX-56GB-1ER, GWF-D1000-1ER, GWN-1000-2A, GD-X6900-1ER, GW-9400-DCJ, GD-X6930E-9ER, GPW-1000GB-1AER, GW-A1100-1A3ER, GB-6900B-1ER, GW-9200-1E, GWF-D1000B-1ER, GD-400-4ER, GD-X6900SP-1, GWX-8900C-3ER, GD-X6900SP-1JF, GD-X6900 SUPRA, MTG-S1000BD-5AER, GD-X6900FB-8, GW-M5610-1ER, MTG-G1000D-1A2ER, GWF-1000-1C, GWN-Q1000-1AER, GF-8250CM-2ER, GX-56BB-1DR, GA-100ST-2AER, GWX-8900B-7ER, GAW-100-1AER, MTG-S1000D-1AER, GPW-1000-4AER, GPW-2000-1AER, GPW-1000-1BER, GD-X6900CS-7CR, MTG-S1000D-1A4ER, GW-6900BC-1JF., GPW-1000TBS-1AER, MTG-S1000BD-1AER, MTG-S1000V-1AER, GD-X6900MH, GR-B100-1A3ER, GPR-B1000-1ER.

Instagram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haribo

236c338282ad711c01df8db625da7027.jpg


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moją żabę też lubię nosić  :)


a dzisiaj mam gravity, ostatnio coraz bardziej lubię ten zegarek...

post-101935-0-63695600-1517409970_thumb.jpg

post-101935-0-34290300-1517410375_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach te baby...

.. to znaczy żaby :)

na forum tematycznym frogmanów bałbym się to napisać , nie wiem jak ten zegarek może się podobać no i jeszcze ta cena :blink:. oczywiście każdy ma swój gust i nawet Fiat Multipla lub Nissan Tida może się podobać. Mam nadzieję, ze nikogo nie uraziłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał w planach G-7900 to w dekatlonie promocja, ceny chyba bardziej promocyjnej nie znajdzie się. Resztką sił powstrzymałem się żeby nie kupić, alet to chyba tylko dlatego, że moje plany są inne.  aaaa i nie na powystawówk, były świeże w opakowaniu.

 

f5989v.jpg

Edytowane przez a4ry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum tematycznym frogmanów bałbym się to napisać , nie wiem jak ten zegarek może się podobać no i jeszcze ta cena :blink:. oczywiście każdy ma swój gust i nawet Fiat Multipla lub Nissan Tida może się podobać. Mam nadzieję, ze nikogo nie uraziłem :D

Powiem tak: za nowego froga troszkę szkoda byłoby mi dać 5k PLN, choć zegarek jest niesamowicie wykonany. Ja na szczęście mojego kupiłem za 50% tej ceny...nowego, z Japonii... co i tak nie jest mało jak na mój portfel. Kto pływa, nurkuje, jest to naprawdę super sprzęt. Kto nie pływa i nie nurkuje, to też naprawdę może się ucieszyć, bo jest to kawał dobrego sprzętu, naprawdę. Co do wyglądu? Mnie się bardzo podoba. Ale jest to kwestia gustu. Ja mam póki co 3 zegarki CASIO: Mudmastera, Gravity i Froga. Mnie najbardziej podoba się GWG-1000, ale wszystkim moim znajomym (w tym żonie, szwagierkom i tzw. płci pięknej - najbardziej podoba się Frogman. Po prostu ma to "coś"). Tak naprawdę, żadne zdjęcie nie "wyciąga" tej magii tego zegarka. Ta asymetria robi niesamowite wrażenie. Zegarek rzuca się w oczy. Ale rozumiem to, że jednym się podoba innym nie - faktycznie jak z tą Multiplą  :)  mam kolegę, który nią jeździ i mówi, że auto świetne i bardzo go lubi  :)  Choć tak naprawdę "żaba" to taka legenda troszkę jeśli chodzi o CASIO, bardziej porównałbym go do mercedesa "beczki" :wub: . Całkiem niedawno na tym forum jeden z kolegów napisał, że w g-shockach fajne jest to, że można żonie powiedzieć, że zegarek kosztował 200 zł i ona w to uwierzy  :)  i jest to świetna uwaga. Te zegarki na pozór "plastikowe" - kryją w sobie "to coś" i za to je kochamy  :)  Jedne modele bardziej, inne mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum tematycznym frogmanów bałbym się to napisać , nie wiem jak ten zegarek może się podobać no i jeszcze ta cena :blink:. oczywiście każdy ma swój gust i nawet Fiat Multipla lub Nissan Tida może się podobać. Mam nadzieję, ze nikogo nie uraziłem :D

;) ;) ;)mam Froga i mam Multiple ;) ;)

Edytowane przez Zibi8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) ;) ;)mam Froga i mam Multiple ;) ;)

To jeszcze Forda Ka stara buda do kompletu brakuje  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze Forda Ka stara buda do kompletu brakuje :D

Za mały dla mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde podrzućcie gdzie Froga za pół ceny...... To mój króliczek jest. Na dziś.

Ja przyatakowałem na stronce zenmarket.jp  , tylko trzeba być cierpliwym i można w bdb cenie czasem "wyrwać" jakąś sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierta Froga jak macie okazję, piszę to ja, największy przeciwnik G-shocków do niedawna :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierta Froga jak macie okazję, piszę to ja, największy przeciwnik G-shocków do niedawna :) .

No ale po co?

W naszych czasach ten zegarek praktycznie nie ma sensu :-)

 

Klik Klak

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale po co?

W naszych czasach ten zegarek praktycznie nie ma sensu :-)

 

Klik Klak

 

 

 

Idąc tym tropem... to w naszych czasach kupowanie jakichkolwiek zegarków praktycznie nie ma sensu  :) takie jest moje zdanie oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem... to w naszych czasach kupowanie jakichkolwiek zegarków praktycznie nie ma sensu  :) takie jest moje zdanie oczywiście.

O, nie idziesz moim tropem, absolutnie. Dla mnie riseman ma bardzo dużo sensu i jest wiele sytuacji w których jego funkcji nie zastąpię np. telefonem.

 

Klik Klak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, nie idziesz moim tropem, absolutnie. Dla mnie riseman ma bardzo dużo sensu i jest wiele sytuacji w których jego funkcji nie zastąpię np. telefonem.

 

Klik Klak

To wszystko zależy od tego do czego używa się zegarka. Riseman to świetny zegarek. Ale Frogman to tak samo świetny zegarek m.in. dla osób, którzy dużo czasu spędzają w wodzie. Tych funkcji też nie ma w telefonie, choć wiadomo są specjalne zestawy dla profesjonalnych nurków, więc dla nich ten zegarek mógłby być pewnym dodatkiem tylko. Ale dla osób, którzy "bawią" się w takie rzeczy jest to jak najbardziej ciekawy zegarek. Choć ja nie nurkuję za często i nie była to kluczowa sprawa przy zakupie tego zegarka. Po prostu podobał mi się i chciałem go mieć :) Inną kwestią jest to, że tak naprawdę ciężko sprowadzić zakup zegarka do czystego pragmatyzmu. Myślę, że większość z nas nie kupuje ich po to aby korzystać tylko z ich funkcji. Bo zawsze można powiedzieć: jaki ma sens zakup zegarka Patek Phillipe za 200k PLN skoro mogę kupić dobre Seiko za 1k i też sprawdzę godzinę i wcale nadgarstka nie szpeci  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, każdy zegarek powyżej 200 zł jest fanaberią, a że takie miewam, to i kupuję :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od tego do czego używa się zegarka. Riseman to świetny zegarek. Ale Frogman to tak samo świetny zegarek m.in. dla osób, którzy dużo czasu spędzają w wodzie. Tych funkcji też nie ma w telefonie, choć wiadomo są specjalne zestawy dla profesjonalnych nurków, więc dla nich ten zegarek mógłby być pewnym dodatkiem tylko. Ale dla osób, którzy "bawią" się w takie rzeczy jest to jak najbardziej ciekawy zegarek. Choć ja nie nurkuję za często i nie była to kluczowa sprawa przy zakupie tego zegarka. Po prostu podobał mi się i chciałem go mieć :) Inną kwestią jest to, że tak naprawdę ciężko sprowadzić zakup zegarka do czystego pragmatyzmu. Myślę, że większość z nas nie kupuje ich po to aby korzystać tylko z ich funkcji. Bo zawsze można powiedzieć: jaki ma sens zakup zegarka Patek Phillipe za 200k PLN skoro mogę kupić dobre Seiko za 1k i też sprawdzę godzinę i wcale nadgarstka nie szpeci  :)

nurkowałem 20 lat i z mojego punktu widzenia ten zegarek jest bezużyteczny. Pokazuje tylko głębokość a na dodatek baaardzo małymi cyframi (jak na potrzeby dobrego odczytu pod wodą). Nie zastąpi komputera nurkowego  w żadnej sytuacji. Lepiej sprawdzi się zwykły analogowy diver z obrotowym bezelem jako ew alternatywny pomiar czasu pod wodą. Dlatego wybrałem ...GWG1000

 

Edytowane przez Kiniusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nurkowałem 20 lat i z mojego punktu widzenia ten zegarek jest bezużyteczny. Pokazuje tylko głębokość a na dodatek baaardzo małymi cyframi (jak na potrzeby dobrego odczytu pod wodą). Nie zastąpi komputera nurkowego  w żadnej sytuacji. Lepiej sprawdzi się zwykły analogowy diver z obrotowym bezelem jako ew alternatywny pomiar czasu pod wodą. Dlatego wybrałem ...GWG1000

Ja nie mam sporej kolekcji g-shocków, mam tylko 3: GWF-D1000, GPW-2000 oraz GWG-1000. I z tej trójki póki co moim numerem 1. jest również GWG-1000. Może dlatego, że najbardziej mi się podoba oraz kupiłem go w bdb pieniądzach i to też ma wpływ na ocenę. Aż tak w nurkowaniu nie siedzę, ale powiem szczerze, że ten nowy Frogman ma super podświetlenie (nie wiem jakie było we wcześniejszych modelach), ale to jest  naprawdę świetne. Alarm dekompresyjny też jest ciekawym rozwiązaniem oraz ten kompas horyzontalny (szkoda, że Mudmaster tego kompasu nie ma). Wiadomo, komputera nurkowego nie zastąpi w 100%. Moje zdanie jest takie: ja 5k PLN za niego bym nie dał, mimo, że jest wykonany baaardzo solidnie. Reszta to kwestia gustu. Swego czasu "chorowałem" na Seiko SBEX001 ale dałem sobie spokój...  :)  Jest tyle ciekawych zegarków... mnie najbardziej żal w tym wszystkim jest tego, że mogę tak naprawdę mieć na ręce tylko jeden (no...maksymalnie dwa ;) ) i wkurzam się, że pozostałe są w tym czasie nieużywane - to chyba taki największy "wyrzut sumienia" dla początkującego kolekcjonera jakim jestem  :huh:  :) a drugim takim "wyrzutem" są wydane pieniądze. Ale to zawsze staram się tłumaczyć: "nie palę, nie piję...tzn. okazjonalnie" to od czasu do czasu można coś kupić jeśli się zachoruje na jakąś sztukę  :wub:  A po każdym zakupie mówię, że to już ostatni. Takie tłumaczenie coś mi przypomina...  ;) 

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alarm dekompresyjny (powinien nazywać się wynurzeniowy) w tym Frogu jest całkowicie nieprzydatny bo sygnalizuje tylko przekroczenie prędkości wynurzania co z de facto dekompresją ma niewiele wspólnego. Poza tym informacja tylko, że jest przekroczona owa prędkość wynurzania bez podania o ile, może wywołać tylko niepotrzebny stres. Była by to pierwsza funkcja którą bym wyłączył. Prędkość wynurzania zależy też od głębokości i czasem innych parametrów a o to Froga nie podejrzewam aby miał oprogramowanie stricte nurkowe. Ew kompas mógłby być przydatny ale (o zgrozo) nie cyfrowy!!! Pod wodą liczy się czytelność i uproszczenie (właściwie stosuje się tylko analogowe kompasy i to też nie każdy daje radę) dlatego nikt nie zapamiętuje azymutu tylko ustawia bezel (1 wypustka wypływamy vis a vis są 2 wypustki i to jest powrót)

pozdrawiam wszystkich Frogmanowców 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.