Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

alarm dekompresyjny (powinien nazywać się wynurzeniowy) w tym Frogu jest całkowicie nieprzydatny bo sygnalizuje tylko przekroczenie prędkości wynurzania co z de facto dekompresją ma niewiele wspólnego. Poza tym informacja tylko, że jest przekroczona owa prędkość wynurzania bez podania o ile, może wywołać tylko niepotrzebny stres. Była by to pierwsza funkcja którą bym wyłączył. Prędkość wynurzania zależy też od głębokości i czasem innych parametrów a o to Froga nie podejrzewam aby miał oprogramowanie stricte nurkowe. Ew kompas mógłby być przydatny ale (o zgrozo) nie cyfrowy!!! Pod wodą liczy się czytelność i uproszczenie (właściwie stosuje się tylko analogowe kompasy i to też nie każdy daje radę) dlatego nikt nie zapamiętuje azymutu tylko ustawia bezel (1 wypustka wypływamy vis a vis są 2 wypustki i to jest powrót)

pozdrawiam wszystkich Frogmanowców 

 

W pełni się zgadzam - zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że "płetwonurka/nurka poznasz po tym że nie nosi frogmana" ;) choć sam lubię ten zegarek (GWF-1000) ale nie za funkcję tylko za... wygląd i metalową kopertę, po prostu go czuć na łapie w przeciwieństwie do innych g-shock'ów i przez brak symetrii "jest inny", co mi się podoba.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurcze to ja z moim nie wchodzę do wody, bo narobię sobie tylko obciachu...  :) żartuję oczywiście, macie Panowie  rację z uwagami powyżej.

Ja też kupiłem go głównie "za wygląd" i bardzo go lubię. Może CASIO nas "zgshockuje" w najbliższym czasie i zrobi nową wersję Frogmana ale jako zegarek analogowy? Takie połączenie frogmenowskiej asymetrii i Doxy Seahuntera mogłoby być ciekawe. Oni ostatnio lubią eksperymentować z nowymi edycjami. Nowy Rangeman też będzie inny, taki troszkę smartzegarek  :) I też będą nasuwały się zasadne pytania typu: po co taki GPS nawigator w zegarku skoro mam telefon i zawsze mogę mieć w plecaku powerbank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj szperałem jeszcze troszkę nt. firm i zegarków do nurkowania i znalazłem jedną małą ciekawostkę. Nuno Gomes gdy pobijał kolejne rekordy w nurkowaniu głębinowym w 1996 oraz 2005 miał ponoć na ręce Frogmana DW-6300. Wiadomo, marketing firmy CASIO pewnie zrobił swoje... ale to taka pozytywna wiadomość dla tych wszystkich, którzy mają te zegarki DW-6300 oraz samego Frogmana  :) W kolejnych latach używał już zegarków Seiko z serii Marine Master. Być może Seiko dało lepszą ofertę  :D

Ciekawostką jest również to, że ponoć Seiko na początku robiło bardzo kiepskie zegarki tzw. divery, dopiero w ostatnich latach weszli do czołówki i są traktowani jako jedni z najlepszych, a Doxa ponoć od samego początku wyznaczała trendy w tym temacie... Fajnie jest czasem poszperać i czegoś nowego się dowiedzieć.

Miłego weekendu dla Wszystkich!


Wczoraj szperałem jeszcze troszkę nt. firm i zegarków do nurkowania i znalazłem jedną małą ciekawostkę. Nuno Gomes gdy pobijał kolejne rekordy w nurkowaniu głębinowym w 1996 oraz 2005 miał ponoć na ręce Frogmana DW-6300. Wiadomo, marketing firmy CASIO pewnie zrobił swoje... ale to taka pozytywna wiadomość dla tych wszystkich, którzy mają te zegarki DW-6300 oraz samego Frogmana  :) W kolejnych latach używał już zegarków Seiko z serii Marine Master. Być może Seiko dało lepszą ofertę  :D

Ciekawostką jest również to, że ponoć Seiko na początku robiło bardzo kiepskie zegarki tzw. divery, dopiero w ostatnich latach weszli do czołówki i są traktowani jako jedni z najlepszych, a Doxa ponoć od samego początku wyznaczała trendy w tym temacie... Fajnie jest czasem poszperać i czegoś nowego się dowiedzieć.

Miłego weekendu dla Wszystkich!

faktycznie jest "na łapie":

post-101935-0-55211400-1517571284_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GST-B100 :-)DSC_5570.jpg


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* sprostowanie z tym Seiko u Nuno Gomesa... Inny nurek używał Seiko Marine Master. Ech, źle sobie przetłumaczyłem  :unsure:

Nuno Gomes używał oficjalnie tylko Frogmana - to tytułem sprostowania tylko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieć na ręku a używać to dwie różne rzeczy  :) . poza tym aby wygodnie odczytywać komputer nurkowy umieszcza się go na wewnętrznej części przedramienia (co akurat widać na filmiku) a on ten zegarek miał założony "normalnie" co praktycznie uniemożliwia jakikolwiek odczyt (suchy skafander bardzo ogranicza ruchy gdyż nie jest elastyczny ). Druga sprawa to nie wiemy jak zniósł ten Frogman tą głębokość  :rolleyes: . ale reklama była i pewnie dużo kasy to Casio kosztowało. Spoko, nic do Frogmana nie mam ale wiem, że go nie kupię no chyba, że jako ciekawego G shocka ale wtedy wart jest dla mnie max 500zł. Ja do nurkowania czasem zabierałem Citizena ze wskazówkowym pomiarem głębokości ale tylko jako bajer i test czy działa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przy takiej akcji komputer jest niezastąpiony. Co do wytrzymałości to myślę, że gość nie skłamał i było tak jak napisał, że wytrzymał i miał na ręce ten sam model w 1996 oraz 2005, pomimo sponsoringu ze strony CASIO. Myślę, że ta wytrzymałość jest robiona z pewnym zapasem. Znalazłem ciekawy filmik gdzie Seiko Marinemaster Professional 1000 m - wersja kwarcowa przestała pracować dopiero na głębokości 3284 m , a mechaniczna wersja tego zegarka dopiero na 4299 m. Czyli mając WR 1000m oba modele pracowały normalnie na głębokości 3000 m. Ile w tym marketingu a ile prawdy tego też nie wiemy, bo w sumie po co komu taka WR  :) i w normalnych warunkach przecież tego nie da się sprawdzić. A taki test można wykorzystać jako dodatkowy chwyt reklamowy:

 

A Frogman GWF-1000 ponoć dał radę na 1000m  :o tutaj  akurat mam mieszane uczucia...czy to prawda:

ale jeśli to prawda...to śmiało dzisiaj mogę wziąć prysznic nie ściągając go z ręki  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w to, że wytrzyma ciśnienie to raczej wierzyłem. chodziło mi jak zniósł tą głębokość czujnik ciśnienia tzn czy po takiej próbie dalej w miarę dokładnie mierzył swój zakres głębokości. Oczywiście to jak napisałeś sztuka dla sztuki. Nurkowanie rekreacyjne to max 40-50m (w zależności od organizacji nurkowej), wszystko co głębiej to już nurkowania techniczne a z kolei tam Frogman ma za małą max głębokość pomiarową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Frogman DW-6300, którego miał na ręce (pierwsza generacja) chyba nie miał możliwości pomiaru głębokości. Tak naprawdę (może się mylę) ale wydaje mi się, że możliwość pomiaru głębokości poprzez czujnik ma tylko ta ostatnia generacja GWF-D1000.

Ale dzięki Twoim wpisom tak naprawdę uświadomiłem sobie, że ten Frogman to taka bardziej "zabawka" niż prawdziwy sprzęt dla profesjonalnego nurka.

W ogóle zastanawia mnie żywotność "elektroniki" w tych zegarkach CASIO (ogólnie G-Shocki czy seria "premium" Master of G) - ale to już inny temat i z pewnością był już poruszany wcześniej dlatego nie będę już zanudzał  :) Pewnie jedne modele były bardziej udane, inne mniej. Kwestia "sztuki", modelu, fabryki itp. Ale oby jak najdłużej chodziły i cieszyły oko  :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem casio jest nieśmiertelne :D o ile się nie zaleją albo nie wyleje bateria to chyba nic ich nie zabije :)

Jak casio nie padnie w ciągu gwarancji to chyba będą chodziły wiecznie.

Co do głębokościomierza to wiadomo, że do nurkowania ze sprzętem casio za mało oferuje względem komputerów ale np na moje potrzeby nurkowania z maską i rurką okazjonalnie w wakacje taki głębokościomierz jest jak znalazł.

Edytowane przez DamianDe

<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obym nie doświadczył usterki w najbliższym czasie, bo słyszałem, że serwis Zibi działa bardzo szybko  :unsure:  :D  Z drugiej strony tak sobie myślę, że dobrze, że Frogman to nie jest komputer nurkowy bo kto by go na nadgarstku chciał nosić i pod koszulą chować  :) Oby już nie kombinowali z rozmiarem na większy...

Ja w sumie nie mogę się już doczekać kiedy będę go mógł przetestować przy jakichś lekkich zanurzeniach wakacyjnych. Póki co moja żaba "widzi" wodę z umywalki i czasem na basenie  :) Dziwnie zabrzmiało to ostatnie zdanie  :ph34r: Ale wiecie o co mi chodzi  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

casio to nie firma od komputerów nurkowych. Doświadczenie w tym temacie zdobywa się przez dziesiątki lat. ten rynek zdominowało Suunto, Uwatec (w kategorii komputerów do zastosowań nie profesjonalnych). Swoją drogą Suunto ma kilka fajnych modeli komputerów wyglądających jak fajny zegarek (są też nimi) i wcale nie są przesadnie wielkie. I tańsze od Froga.

Edytowane przez Kiniusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Suunto wyglądają bardzo ciekawie. Przyznam,że nie słyszałem o tej firmie. Fajny sprzęt z tego co widzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem casio jest nieśmiertelne :D o ile się nie zaleją albo nie wyleje bateria to chyba nic ich nie zabije :)

Jak casio nie padnie w ciągu gwarancji to chyba będą chodziły więcej.

Co do głębokościomierza to wiadomo, że do nurkowania ze sprzętem casio za mało oferuje względem komputerów ale np na moje potrzeby nurkowania z maską i rurką okazjonalnie w wakacje taki głębokościomierz jest jak znalazł.

I dodam że dotyczy to nawet najtańszych modeli za kilkadziesiąt złotych. I to iest dopiero firma.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak żonie w baby g padło oświetlenie, to da się to naprawić czy do wymiany moduł? Światełko to dioda u dołu ekranu. Moduł zdaje się 5001 jeśli nie pomyliła a nie mam go teraz pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak żonie w baby g padło oświetlenie, to da się to naprawić czy do wymiany moduł? Światełko to dioda u dołu ekranu. Moduł zdaje się 5001 jeśli nie pomyliła a nie mam go teraz pod ręką.

Obawiam się, że moduł do wymiany, no chyba, że potrafisz lutować SMD, a i tak nie ma gwarancji, że zadziała. Nowy moduł pewnie poniżej 100zł, także nie wiem, czy warto rzeźbić. Ale może jest jakiś fachura, który potrafiłby ogarnąć wymianę diody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w czwartek Romana z eglobal wybierając przesyłkę ubezpieczona i się zastanawiam czy dostane nr listu przewozowego żeby sobie ją śledzić? Póki co mam status "Pakowania i niedługo zostanie dostarczony"

Edytowane przez amesv87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dostaniesz niebawem link do śledzenia paczki. Najpierw w ichniejszym systemie, a jak paczka trafi do Polski, to będziesz miał link do trackingu DPD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :) A powiedzcie mi czy gdybym wybrał darmowa przesyłke to też by ona była dostarczona DPD. Czy wgl opłaca się brać ta ubezpieczona?

 

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wartości zamówienia. Romana darmową przesyłką też by dostarczyło DPD. Ja brałem GWG darmową, to mi DPD przywiozło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :) A powiedzcie mi czy gdybym wybrał darmowa przesyłke to też by ona była dostarczona DPD. Czy wgl opłaca się brać ta ubezpieczona?

 

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka

Bierz darmowa przesylke ,dodaj ubezpieczenie i płac PayPal (kolejne zabezpieczenie)

Edytowane przez Zibi8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno niedługo mają być takie dwie nowości hmm...

Stalowy to GMW-B5000D-1 A złoty to limitka GMW-B5000TFG-9.

Podobno...c57568b9ba3a2647d74e87f67ed3a60c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.