Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o GF-8235D-1BDR?

 

Jeśli zbierasz limitki to jest O.K. a jeśłi szukasz fajnego g-shocka na co dzień to ten jest przeszacowany ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw acetonem na waciku/patyczku usuwasz stare napisy, a potem nakładasz nową farbę/lakier do paznokci w miejsce usuniętej farby, nadmiar zbierasz i resztę usuwasz acetonem... nie wiem tylko czy ta metoda sprawdzi się na lakierowanych bezelach...

O całkiem nie trudne sie to wydaje. Może kiedyś spróbuję coś pokombinować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zbierasz limitki to jest O.K. a jeśłi szukasz fajnego g-shocka na co dzień to ten jest przeszacowany ;)

 

Właśnie sam nie wiem, czego chcę. ;) W tej chwili myślę nad taką koncepcją. Dobrze by było, żeby każdy z nich wprowadzał coś innego.

 

1jpg_qeawqps.jpg

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam nie wiem, czego chcę. ;) W tej chwili myślę nad taką koncepcją. Dobrze by było, żeby każdy z nich wprowadzał coś innego.

 

Koncepcja dobra - z tym że... jeśli to ma jakoś na łapie wyglądać to minimum 21cm w obwodzie nadgarstka powinno być, moim zdaniem... z tym że ja się nie znam i pomimo że mam te 21cm to wole małe kostki, bo wychodzę z założenia że zdecydowanie lepiej na dużej łapie wygląda mały zegarek niż na małej duży ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zegarek, czy też jego uszy, nie wychodzą poza rękę, jest dobrze. Reszta to kwestia estetyczna oraz indywidualna. ;)

 

King zamówiony. B) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

King zamówiony. B)

 

No i gitarra :)

 

Takie trochę historyczne choć data się prawie zgadza:

 

DSC08839.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.A tak zapytam mimochodem czy ten zegarek byłby wporządku ?

Casio G-Shock DW-5600c stalowy Kombinuję nad jakąś kostką ale sam nie wiem jaką.Na pewno jakiś starszy model.Ten by na takiego wyglądał.

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nim zachwycony, idealny G

 

Bez problemuv wchodzi pod płaszcz czy kurtkę

 

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez ulan66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.A tak zapytam mimochodem czy ten zegarek byłby wporządku ?

Casio G-Shock DW-5600c stalowy Kombinuję nad jakąś kostką ale sam nie wiem jaką.Na pewno jakiś starszy model.Ten by na takiego wyglądał.

I co nikt tu się nie zna na kostkach :) Chodzi o to że kiedyś miałem dw5600 ale z białymi napisami na bezelu i nie wiem czy ten nie jest jakiś mieszany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.A tak zapytam mimochodem czy ten zegarek byłby wporządku ?

Casio G-Shock DW-5600c stalowy Kombinuję nad jakąś kostką ale sam nie wiem jaką.Na pewno jakiś starszy model.Ten by na takiego wyglądał.

 

Ten  model z OLX według szkła, bezela, przycisków i dekla wygląda jak DW-5600c-9cv ale wyświetlacz na zdjęciach wygląda jak zwykły DW-5600c-1 bo 9cv ma taki wpadający w złoty... no chyba że to wina zdjęcia ;)

Stara kostka jest fajna, ale żeby ją użytkować jak normalnego "G" dobrze jest sprawdzić a najlepiej dla pewności wymienić uszczelnienie przycisków i uszczelki pod deklem, jest też problem z bezelem bo dostępne są tylko zamienniki, które nie zawsze wyglądają dobrze (zwróć uwagę że przeważnie w DW-5600C, DW-5000C, DW-5200C przyciski tak "dziwnie" wystają ;) )- od współczesnych 5600 bezel ani pasek Ci nie podejdzie bo pasek, który jeszcze można kupić, jest szerszy w emerycie a bezel musiałbyś "podcinać" żeby pasował a to może wyjść róznie .

 

Tutaj masz zdjęcia oryginału: https://global.rakuten.com/en/store/procontact/item/1111718/

 

Jak chcesz "dziadka" z metalową kopertą ale kompatybilnego ze współczesnymi "gaciami" to ja bym radził szukać któregoś DW-5000 na module 1545 - one były produkowane od 2001 roku, bezel i pasek od współczesnych modeli podchodzi i są na baterii CR-2016 no i tutaj już mas ładne podświetlanie wyświetlacza. W razie problemów moduł 1545 jest nadal stosowany w DW-5600E wiec z serwisem nie ma problemu.

 

EDIT: Moim zdaniem w tym 5600 z OLX'a dekiel powinien być szczotkowany "w winyl" - a nie spolerowany na lustro.

 

DSC01158.jpg

 

DSC01161.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

King już do mnie leci, a mnie nagle naszła myśl, czy nie będzie za duży. Rangeman, którego mam i dobrze leży, chyba nie jest aż tak sporo mniejszy. Hm.

 

13033840_Beztytuu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

King jest większy, kawał zegara, ale MZ znacznie wygodniejszy, także myślę, że "będzie Pan zadowolony" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie odwrotnie: Roman leżał świetnie, a King kompletnie nie pasował. No ale ja mam obwód 17cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście kwesta indywidualna. Ja byłem zaskoczony, że mimo rozmiaru Kinga mi się nosi dość komfortowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kombinuję nad jakąś kostką ale sam nie wiem jaką.Na pewno jakiś starszy model.

Na pewno? W przypadku starszej kostki:

- nie będziesz miał WC (funkcja WaveCeptor - synchronizowanie sie zegara drogą radiową z zegarem atomowym)

- nie bedziesz miał ToughSolar (ładowania światłem, tylko zwykłą bateryjkę)

te dwie funkcje to standard we współczesnych kostkach, przydatne a nie zbędne bajery,

- możesz spodziewać sie że szybciej padną, z wodoszczelnością może być różnie.

 

Starsza kostka ma tylko zaletę ze względu na aspekt "kolekcjonerski". Pod względem "użytkowym", w tym w aspekcie cena/jakość - zdecydowanie wygrywa kostka współczesna (5610 albo 5000, w zależności od budżetu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.