Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Szkiełko jest przede wszystkim wciskane na plastikowa uszczelkę.

a mi z tego filmu wychodzi, że jest jednak wklejane

no i chyba nie ma czegoś takiego jak plastikowa uszczelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W modelach z panelem słonecznym jest taśma klejąca która trzyma panel słoneczny ze szkłem natomiast plastikowa uszczelka która otula szkiełko do okoła jest montowana w większości jak nie we wszystkich G. 

 W dziale technicznym masz wszystko ładnie opisane przeze mnie jaki i przez kilku innych kolegów. ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tylko o ratowaniu zegarka z lombardu, ale manuala do montażu szkła tam brał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam też dokładnie widać tą plastikową uszczelkę szkła po lewej stronie na jednym ze zdjęć. Nie wiem zamierzasz wymieniać szybkę w jakimś G że tak dociekasz?

Montaż szybki odbywa sie dokładnie w ten sam sposób co demontaż, tylko w odwrotym kierunku, to tak jakbyś odkręcał srubkę i ja przykrecał z powrotem. 

Wpierw wkładasz plastikową uszczelkę a następnie wpychasz szkło używając do tego specjalnego narzedzia, stolarskiego scisku lub jak wolisz siły dłoni.

 

Na tym filmiku widać wszystko dokładnie.

https://youtu.be/VGgpbHaWJ_8

Jak widzisz nie jest to skomplikowane


Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to na stronę w którą wkłada się uszczelkę do koperty. Z jednej strony ona jest ciut cieńszą a z drugiej ma taki wystający rant. Wkłada się ją tym rantem do wnętrza koperty a cienszą stroną na zewnątrz. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, mam pytanko do użytkowników dw 5600 - po ilu latach musieliście wymienić baterię ? Dziękówa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, mam pytanko do użytkowników dw 5600 - po ilu latach musieliście wymienić baterię ? Dziękówa :)

 

mój ma już ponad 5 lat i nic nie wskazuje na to, żeby zanosilo się na wymiane w nim ogniwa fabrycznego.

i teraz zobaczyłem na amazon uk. 'nowy' dw5600 jest zmiana tłoczonego dekielka na calkiem nowy dekielek frezowany laserem, a i jest  zmiana w opakowaniu, zamiast kartonika i ten model tak jak inne G dostal metalowa puszke, cena bardzo korzystna 56 funtow,..tak, tak kupiłem w tym momencie, od 12 listopada będzie już trzecim 5600 w mojej szafie..hi..hi.. :D  

Edytowane przez starzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że podzielę się z Wami ciekawostką, na którą natrafiłem przypadkiem. Jest strona serwisowa, prawdopodobnie tylko dla pracowników serwisów Casio, na której można dla danego modelu znaleźć listę części zamiennych i ich kody. Na razie to jedyna w praktyce przydatna funkcjonalność, jaką odkryłem. Ponadto są podane stany magazynowe, ale nie jest powiedziane, gdzie one się znajdują (Europa, Japonia?)

 

W pole "Model Name Key" wpisujemy nazwę modelu, klikamy "Select Go", na następnej stronie zatwierdzamy wybór lub wybieramy inną wersję kolorystyczną z rozwijanej listy na górze, klikamy znowu "Select Go" i voila: wyświetla się lista części zamiennych dla danego modelu. Po kliknięciu w dany numer części odsyła ona do strony, gdzie podane są inne modele, do których ona też pasuje - tutaj właśnie odnajduję dla nas, jako pasjonatów marki, praktyczną przydatność tego serwisu.

 

UWAGA: Nie klikamy na dole w ">Return to the Top Menu.", bo wyjdziemy do strony logowania i będzie po ptakach.

 

https://www.servicecasio.com/web/newpf2/index.php

 

Miłej zabawy. :)

 

EDYTA: Jeśli w kolumnie NLA przy danej części jest na czerwono w tabeli NLA (No Longer Available), to znaczy, że dana część nie jest już produkowana.

Edytowane przez TomG80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superr!

Teraz widzę, że moje części nadal niezamówione - hahaha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superr!

Teraz widzę, że moje części nadal niezamówione - hahaha ;)

Prace intensywnie trwają. :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać, zobaczmy po śrubkach czy aplikacja działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka..

 

24.11 w sobotę o 16ej planujemy kolejne G-spotkanie w Wawie, BierHalle Hala Koszyki, Koszykowa 63.

Jeśli będzie ktoś chętny się spotkać, napić piwka i pomacać swoje G, to zapraszamy. Dajcie mi tylko na tydzień wcześniej znać na priv, bo muszę zarezerwować stoliki na konkretną ilość osób.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 jedna pare blizniakow już mam 2x gw-m5610,a  za chwile będzie druga podobna para dw5600e..

ten już ma za soba , wiec jest troche wyslizgany ..mam go od rana na lapie i tak sobie patrze..a  po co pod litera N jest ta biala kropka? jakiś tajny kod masoński?  :D  dobra wiem,ze i wy nie wiecie, a doktoratu z tego nie będziemy pisać.13407705_20181022_121530.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika, czym różni się pasek i bezel z żółtego GW-M5630E-9JR od G-5600A-9?

Edytowane przez bartq88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 
 

 

Pozwolę się nie zgodzić z wami Panowie.. Czasem warto jest pokombinować, chociażby dla takiego efektu jak ponizej  :P

(...)

Czasem warto tez lekko stiuningować kostkę żeby nabrała jeszcze lepszego wygladu niż wersja oficjalna wypuszczona przez Casio. ;)

 

 

 

GitBit - Ty jestes mistrzem estetyki i masz po prostu fantazje. A poza tym, u Ciebie nic niczego nie udaje - to sa po prostu modele, ktore nigdy nie weszly do seryjnej produkcji :D :D :D


Kupie ciekawe kolorystycznie kwadraciaki DW/GXX-5XXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja po prostu cenie sobie indywidualizm, mam też tak że jak coś pozmieniam, ulepszę pod siebie to bardziej się z tym zżywam emocjonalnie ale nie jest to regułą ;) 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto drugi z blizniakow, teraz dotarl, wiec tak..dekiel z tylu niestety jest starego typu, a wiec wytłaczany tu amazon ma nieaktualne fotki,ale nie problem, ale okragla puszka jest w komplecie, niespodzianka jest sam pasek, otoz jest miekki, nawet powiedziałbym bardzo miekki, w stylu gw-5610 i gw5000, i jeszcze cos..tajemnicza kropka pod litera N jest wieksza,a pod szklem powiekszajacym okazało się ze to dwie litery DH,a wiec tajemnica jest nadal i to jeszcze wieksza niż dotychczas  :D  dw5600e-1ver-13420230_20181103_140039.jpg

Edytowane przez starzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Marek, fajnie to poskładałeś :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, fajnie to poskładałeś :-)

Dzięki:) pomagał mi dwuletni szerszeń... Powoli wymięka i może niedługo pójdzie spać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.