Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

@TomG80

Tomek, na Aliexpress za 15 PLN dostaniesz elektroniczną suwmiarkę z plastiku. Idealnie będzie się nadawała do tego celu. A wymiary na stronach internetowych w zależności od strony różnią się dość mocno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TomG80

Tomek, na Aliexpress za 15 PLN dostaniesz elektroniczną suwmiarkę z plastiku. Idealnie będzie się nadawała do tego celu. A wymiary na stronach internetowych w zależności od strony różnią się dość mocno ;)

:P Tak jak wyniki mierzenia plastikowymi suwmiarkami z Chin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P Tak jak wyniki mierzenia plastikowymi suwmiarkami z Chin. 

A potrzebujesz do tego celu dokładność wymiarów w setkach czy nawet dziesiątkach milimetrow? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@starzec, @tomaliusz, @clusca Czyli jednak chcecie, żeby mierzyć. Dobra. Tylko dajcie proszę jakiś link do konkretnego produktu, który warto kupić, bo ja na Ali jeszcze nic nie kupowałem i nie chce mi się - prawdę powiedziawszy - zgłębiać tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze nie ale za 15PLN wolalbym wypic piwo, niz kupic chinski plastikowy badziew.


A potrzebujesz do tego celu dokładność wymiarów w setkach czy nawet dziesiątkach milimetrow? 

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińskie to nie znaczy złe, teraz prawie wszystko jest chińskie  ;)

A można już kupić to poniżej 5 zł., taniej niż piwo  :P

Do tego celu idealnie się nada  :)

Linijkę taką do szkoły za 2 zł. dzieciom nigdy nie kupowałeś?

Lepiej firmową za 200 zeta wziać która zmierzy tak samo  :P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@starzec, @tomaliusz, @clusca Czyli jednak chcecie, żeby mierzyć. Dobra. Tylko dajcie proszę jakiś link do konkretnego produktu, który warto kupić, bo ja na Ali jeszcze nic nie kupowałem i nie chce mi się - prawdę powiedziawszy - zgłębiać tematu.

Mierzenie bedzie tak beznadziejne jak to mozna zaobserwowac na YT.  ;)  Dobrze robisz porownujac dwa modele obok siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińskie to nie znaczy złe, teraz prawie wszystko jest chińskie  ;)

A można już kupić to poniżej 5 zł., taniej niż piwo  :P

Do tego celu idealnie się nada  :)

Linijkę taką do szkoły za 2 zł. dzieciom nigdy nie kupowałeś?

Lepiej firmową za 200 zeta wziać która zmierzy tak samo  :P

Nie wchodz w linijki i marketowe piwa.  ;)

Ja osobiscie po prostu nie lubie otaczac sie gownem. Takie moje zdanie.  :P

Najlepiej nie mierzyc a porownac jak bylo dotychczas. Co to? Urzad Miar ?  :D

No w sumie jakby miał wszystkie zegarki zwymiarować z filmu to by z 3 godziny trwał  :D

Jak dwie czesci Potopu.  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że suwmiarka cyfrowa nada się do tego idealnie.


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że suwmiarka cyfrowa nada się do tego idealnie.

jak nie uczyli w szkole jak używać tradycyjnej  :P  :D  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P Tak jak wyniki mierzenia plastikowymi suwmiarkami z Chin. 

W sumie masz rację, ale jak spojrzysz na oferty w polskich sklepach, to okaże się, że za 100 PLN w Polsce kupisz dokładnie takie samo narzędzie jak w Chinach za nie więcej niż 5 USD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację, ale jak spojrzysz na oferty w polskich sklepach, to okaże się, że za 100 PLN w Polsce kupisz dokładnie takie samo narzędzie jak w Chinach za nie więcej niż 5 USD ;)

Tak masz rację, pamiętać jednak należy, że są narzędzie i coś co je udaje bez względu na kraj, w którym są sprzedawane:

 

https://www.merazet.pl/kategoria/drogownictwo-budownictwo-i-geotechnika/metrologia-narzedzia-warsztatowe/suwmiarki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, fajny :)

Jeszcze nowego MTG potrzebujesz ;)

Dzięki :) Co do nowego to narazie jestem na nie, może kiedyś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, pozwolę sobie jeszcze na wtrącenie w kwestii pomiarów.

Jestem sceptyczny co do mierzenia w trakcie kręcenia filmu. Ręce się trzęsą, film niepotrzebnie się wydłuża. Lepiej moim zdaniem wykonać pomiary wcześniej, a podczas filmu przytoczyć wyniki w formie migawek (zdjęć), albo jako przezroczyste napisy w rogu lub na dole kadru.

Gdyby na Twoich filmach były podawane wymiary wszystkich omawianych zegarków w podobnej formie, to by było cenne źródło informacji.

Edytowane przez SQ2EJQ

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, pozwolę sobie jeszcze na wtrącenie w kwestii pomiarów.

Jestem sceptyczny co do mierzenia w trakcie kręcenia filmu. Ręce się trzęsą, film niepotrzebnie się wydłuża. Lepiej moim zdaniem wykonać pomiary wcześniej, a podczas filmu przytoczyć wyniki w formie migawek (zdjęć), albo jako przezroczyste napisy w rogu lub na dole kadru.

Gdyby na Twoich filmach były podawane wymiary wszystkich omawianych zegarków w podobnej formie, to by było cenne źródło informacji.

 

i ja bylbym za takim rozwiązaniem,natomiast Tomek, co do zrodla zakupu sprzętu pomiarowego niewiele mogę pomoc, nie znam polskich sklepow, w każdym razie nawet  gdyby Tomasz tylko podal wlasny pomiar dokonany wcześniej, to byłaby to cenna informacja, bo istotnie dane ze stron internetowych bywaja rozne, i podobnie jak kobiety uważam, ze ...hi..hi  jednak rozmiar zawsze ma znaczenie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, uzbierało mi się w jednym momencie aż 8 różnych kostek, więc postanowiłem nakręcić ich moje subiektywne porównanie. Zdaję sobie sprawę, że znawcy tematu, jak @Daito czy @GitBit nie znajdą tu nic odkrywczego, ale myślę, że paru osobom, które dopiero nad kostką się zastanawiają, poniższy filmik może pomóc w wyborze odpowiedniego modelu.

 

Przekazuję również serdeczne podziękowania koledze @mariushko, dzięki którego uprzejmości zagościły u mnie dwie kostki z tego porównania: GW-S5600-1JF oraz GW-M5610-1ER.

 

Bardzo fajny film.

Po nim nasuwa mi się kilka wniosków: moduł w żadnej kostce nie jest kompletny, w każdej czegoś brakuje (chociaż wydaje mi się, że GW-M5610 wypada tutaj bardzo dobrze), trzeba bardzo dokładnie przemyśleć zakup negatywa, bo niestety może być kiepsko z jego czytelnością, kostki fajnie wyglądają na bransoletach (szkoda tylko, że w przypadku GW-M5610 jest to połowa wartości zegarka).

Barzo fajna jest ostatnia kostka z filmu, szkoda tylko, że cena jest tak wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel.G7

 

"(...) moduł w żadnej kostce nie jest kompletny, w każdej czegoś brakuje"

 

Co masz na myśli?


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby pierwszy lepszy przykład z brzegu, np. różnica w timerach między GW-M5610, a GLXem z początku filmu, bardziej rozbudowany stoper, brak możliwości ustawienia alarmu na konkretną datę i wiele innych podobnych smaczków :)

Edytowane przez Pawel.G7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby pierwszy lepszy przykład z brzegu, np. różnica w timerach między GW-M5610, a GLXem z początku filmu, bardziej rozbudowany stoper, brak możliwości ustawienia alarmu na konkretną datę i wiele innych podobnych smaczków :)

I podświetlenie. Dlaczego podświetlenie w GW-M/GW-S/GW-5000 jest tylko półtorasekundowe? Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba celowa polityka Casio, żeby ludzie kupowali kolejne modele G. W erze smartwatchy po dosyć cienkimi lodzie stąpają bo raczej nie jest to kwestia technologiczna modułu. Ostatni ich bastion to bateria chociaż smarty na jakiś ekranach elink też już dają radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.