Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Duży skubaniec.. za duży :)

 

Nie sądzę. Widać, że Twój nadgarstek nie należy do wąskich, a zegarek leży całkiem spoko. W końcu nie został stworzony wyłącznie dla ludzi o łapie niedźwiedzia. Ba, został stworzony przez małych z natury Japończyków ;-)

 

G-shock nie ma i nigdy nie miał leżeć na ręce, jak skromny garniturowiec. Oczywiście każdy ma gdzieś tam swoją granicę, po przekroczeniu której zegarek zaczyna mu przeszkadzać i ja np. nigdy nie nosiłbym tej wielkości czasomierza, ale mam mniejszego G-Shocka, który w mojej "kategorii wagowej" i tak jest spory. I pasuje mi to, bo to G-shock :-)


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G

 

Ta wersja to dla mnie numer 2 metalowych kostek. Numer jeden to czarna w złotych gaciach. :D

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Widać, że Twój nadgarstek nie należy do wąskich, a zegarek leży całkiem spoko. W końcu nie został stworzony wyłącznie dla ludzi o łapie niedźwiedzia. Ba, został stworzony przez małych z natury Japończyków ;-)

 

G-shock nie ma i nigdy nie miał leżeć na ręce, jak skromny garniturowiec. Oczywiście każdy ma gdzieś tam swoją granicę, po przekroczeniu której zegarek zaczyna mu przeszkadzać i ja np. nigdy nie nosiłbym tej wielkości czasomierza, ale mam mniejszego G-Shocka, który w mojej "kategorii wagowej" i tak jest spory. I pasuje mi to, bo to G-shock :-)

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem, za duży dla mnie :) I nie chodzi tu o wygląd na nadgarstku a o mój komfort w użytkowaniu.

Ostatnio praktycznie cały czas noszę GW-5000 i szczerze mówiąc co raz rzadziej spoglądam na inne modele.. Nie tak dawno jeszcze chorowałem na nowego Froga ale po dzisiejszej (kolejnej) przymiarce doszedłem do wniosku, że.. chyba jednak za duży dla mnie ;) a taką górną granicą zostaje dla mnie GW-9400. Romka pewnie ponoszę latem a na długorękawowe pory roku zdecydowanie preferuję kostkę 5000 :)


GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna generacja Romana i będzie można mówić, że to nie właściciel zakłada zegarek, a zegarek zakłada właściciela ;)

Oj tam oj tam - po prostu będzie taczka w zamiast puszki i tyle... :P


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22.22.22 NIE udało się "upolować" , to chociaż 23.00.00 dałem radę ;)

 

1550882908airbrush_20190222230454.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj było mierzone :)

Duży skubaniec.. za duży :)

 

Wszystko powyżej wielkości pierwszego Romana (a dla mnie też i on) to niestety karykatura zegarka i nie ważne ile ma się w nadgarstku.

To że je nosimy to już inna sprawa ale z wygodą użytkowania to nie mają nic wspólnego i żadne zaklinanie rzeczywistości nie pomoże.

Pamiętam jak w pracy z ciekawości daliśmy przymierzyć Kinga koledzy który jak później się okazało ma 25 cm. w nadgarstku, łapy jak bochen chleba :D

Niestety nie udało mu się go zapiąć bo nadzwyczajnej brakło paska ale pamiętam jego reakcje na ten zegarek.

Osoba nie nosi zegarków i się nimi nie interesuje wcale ale zapytał czy to nie jest jakiś gadżet na biurko bo chyba nie do noszenia jak to takie wielkie a pasek za krótki :P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi G-Shockami. Mam już kilka zegarków ale myślałem, że G nie jest dla mnie - nie podobają mi się a jednak przyszedł czas, że chciał bym go mieć. Tylko jaki? Na stalowego mnie nie stać (myślę o jakimś tanim modelu) a tylko te stalowe wg mnie jakoś wyglądają. Te plastikowe kojarzą mi się z zabawkami. Te "ubogacone" w złote kolory czy połyskujący czarny plastik kojarzą mi się z kiczem. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) myślałem, że G nie jest dla mnie - nie podobają mi się a jednak przyszedł czas, że chciał bym go mieć.

Hehe, miałem podobnie. G-shocki, te kolorowe, wyglądały dla mnie jak zabawki, a dziś, choć póki co mam te bardziej klasyczne wzorniczo, są dla mnie spoko.

Ja Ci powiem, jak to działa - to magia tego forum! Nie zaglądaj tu więcej, bo inaczej skończysz z kilkoma G w najlepszym przypadku, a w najgorszym popłyniesz, jak niektórzy kolekcjonerzy tu. :-D

Edytowane przez Flaming

"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie wydam 400 za jakiegoś nowego ale może znajdę jakiś używamy w dobrym stanie i spróbuję... Podpasuje czy nie :)

 

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi G-Shockami. Mam już kilka zegarków ale myślałem, że G nie jest dla mnie - nie podobają mi się a jednak przyszedł czas, że chciał bym go mieć. Tylko jaki? Na stalowego mnie nie stać (myślę o jakimś tanim modelu) a tylko te stalowe wg mnie jakoś wyglądają. Te plastikowe kojarzą mi się z zabawkami. Te "ubogacone" w złote kolory czy połyskujący czarny plastik kojarzą mi się z kiczem. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem. 

 

Wybierz się do jakiegoś salonu i pooglądaj.

Nie wszystkie wyglądają jak zabawki :)

 

Ja bym zaczął od klasycznej kostki, np.

DW-5600E


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi G-Shockami. Mam już kilka zegarków ale myślałem, że G nie jest dla mnie - nie podobają mi się a jednak przyszedł czas, że chciał bym go mieć. Tylko jaki? Na stalowego mnie nie stać (myślę o jakimś tanim modelu) a tylko te stalowe wg mnie jakoś wyglądają. Te plastikowe kojarzą mi się z zabawkami. Te "ubogacone" w złote kolory czy połyskujący czarny plastik kojarzą mi się z kiczem. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem. 

 

o co chodzi ?  raz weźmiesz na lub do reki i ....już go chcesz mieć, to zegareki najbardziej funkcjonalne ze wszystkich, +/_ 15 sek. na m-c...takiej dokladnosci nikt nie oferuje,a zwłaszcza  żaden mechanik, ilość i roznorodnosc funkcji w G sa nie do pobicia, nie będę wymienial ale jest ego sporo, o wytrzymalosci to już nawet nie wspominam i uwaga..one sa za***iscie ladne, zwłaszcza na reku, pasuja każdemu zawsze i wszędzie, amen. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na tym forum można szukać używanych G? Jest tylko dział ogólny i dedykowane typy w pod-forach tylko niektórych marek. Poszukał bym sobie używanego a na olx itp. to się boję że używaną to kupię podróbkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na tym forum można szukać używanych G? Jest tylko dział ogólny i dedykowane typy w pod-forach tylko niektórych marek. Poszukał bym sobie używanego a na olx itp. to się boję że używaną to kupię podróbkę. 

http://zegarkiclub.pl/forum/forum/116-sprzedam/


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki "kolega" wczoraj do mnie dotarł  :lol:

post-91920-0-54639500-1550932525_thumb.jpg

 

Jest SUPER  :wub:  warto było czekać.

 

post-91920-0-21969900-1550932533_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdzie na tym forum można szukać używanych G? Jest tylko dział ogólny i dedykowane typy w pod-forach tylko niektórych marek. Poszukał bym sobie używanego a na olx itp. to się boję że używaną to kupię podróbkę.

Na pierwszą część pytania już Ci @Daito odpowiedział, ja odpowiem na drugą: zanim kupisz, zapytaj nas - jest odpowiedni ku temu wątek "Podróbki Casio". Albo pisz do mnie na priv - jak wolisz. Postaram się pomóc zgodnie ze stanem swojej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki oto zegarek nabyłem na przypadkowej wyprzedaży za cenę wyjścia do kina dla 2 osób z popcornem, colą:-)

 

Prawie G-shock, więc prawie nadaje się do tego wątku ;-)

 

post-90102-0-51863500-1550952252_thumb.jpg

 

post-90102-0-86419700-1550952281_thumb.jpg

 

Spodobał mi się i wydaje się całkiem solidny. I taka też mnie refleksja naszła, czy czasem Casio nie strzela sobie delikatnie w kolano. Niby wiem, że ten zegarek nie ma konstrukcji antywstrząsowej, ma plastikową klamrę paska itd., ale czym on się będzie różnić dla zwykłego Kowalskiego od G-Shocka? Pomijam oczywiście pasjonatów marki (to chyba my) i lanserów, którzy muszą mieć odpowiedni napis na zegarku.

I pewnie się mylę, bo G-Shocki będą się nadal świetnie sprzedawać, ale podobieństwo tego modelu do serii G dało mi do myślenia. Ciekawy ruch Casio.

 

W każdym razie ja będę go nosił bez wstydu. Jest super! :-)


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki oto zegarek nabyłem na przypadkowej wyprzedaży za cenę wyjścia do kina dla 2 osób z popcornem, colą:-)

 

Prawie G-shock, więc prawie nadaje się do tego wątku ;-)

Mnie tam bardziej PRW-5100 przypomina niż g-shock'a

Pokażesz od d..y strony???


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokażesz od d..y strony???

 

Nie ma problemu, jutro wkleję dodatkowe zdjęcia.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda, co to za model - jest jeszcze w sprzedaży czy to już "dziadek"?  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda, co to za model - jest jeszcze w sprzedaży czy to już "dziadek"? ;)

CASIO Sport HDC-700-3AVEF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cel zrealizowany. Miał być na 40 urodziny i jest, co prawda troszkę wcześniej bo była promocja ale rok sie zgadza :-) ad2139ecd7ba639d68b9ed3b576d7808.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki oto zegarek nabyłem na przypadkowej wyprzedaży za cenę wyjścia do kina dla 2 osób z popcornem, colą:-) ,...

Jeśli to seans 3D a popcorn i cola duża to przepłaciłeś :D

Imo Casio sobie w nic nie strzela, rynek się zmienił i konsumenci są bardziej wymagający szukając dóbr "luksusowych" ( oczywiście to słowo na wyrost).

Podobieństwo jest na pierwszy rzut oka ale już w odbiorze rzeczywistym, dotyku różnica jest znacząca.

A Ci którzy na to nie patrzą i nie potrzebują to wezmą podobny Skmei za 30 zł. ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.