Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

przyszla pora po kilku latach zmienic GA110-1A na cos fajniejszego. Wybór padł na GST-W130BC-1A3ER, zegarek w drodze, ale w miedzyczasie zastanawiam sie nad GSG-100-1A8 (bo doplacac kilka stowek dla synchronizacji w GWG-100 mi sie nie chce). MIal ktos te dwa modele obok siebie? Jakies wady, zalety?

Na watchia.com mają GWG-100-1A8 za 200 funtów. Nie wiem za ile znalazłeś GSG-100, ale może Ci się ta informacja przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na watches2u masz wersje z zielonym paskiem za nieco ponad 190 funtow z darmowa przesylka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takiego cudaka widzieli? Dość odważna kolorystyka jak na MTG ;)

 

Tęczowa limitka dla no... tęczowo limitowanych mężczyzn :rolleyes:;) 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I gdzie na bazarku te nietrafione prezenty świąteczne B)


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga młodość ;)

Nie uszkodzileś sensora przy okazji zmiany bezela? Bo to czesto sie zdarza w tym modelu , jak ktoś chce wyczyścić ładnie kopertę i nieświadomie usuwa "glutka" z sensora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno knefel porysował i kiepsko wygląda nowy bezel ze zmasakrowanym kneflem  :P


Potrzebujesz używanego lapka do 300-400zł lub części? Pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki knefel?;p bezel w tym zegarku był ściągamy już wiele razy i nic się nie działo. Z okolicami sensora staram soe zawsze być ostrożny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego materiału są paski?

 

Chcę zmienić pasek w jednym G-schocku.

Zwróciłem uwagę na opisy materiału z jakiego jest zrobiony pasek i często, dla tej samej serii (pasek pasuje do kilku, różnych modeli), jest podany różny materiał: guma, kauczuk, "wysokiej jakości tworzywo sztuczne".

 

Czy ten sam model, ale w innej wersji kolorystycznej może mieć pasek z innego materiału?

 

Na anglojęzycznych stronach znajduję nazwę materiału paska: resin. Jak to przetłumaczyć?

Jeszcze czasem pojawia się: silicone. To będzie odpowiednik kauczukowego?

 

PS

Który z tych materiałów jest najlepszy na...upały?

Tzn. chodzi mi o to, który najmniej będzie się 'przyklejał/przysysał' do skóry, wydaje mi się, że z tworzywa sztucznego?

I czy w tym kontekście materiał guma i kauczuk będzie miał ten sam negatywny efekt i nie ma między nimi różnicy?

Edytowane przez Rhotax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego materiału są paski?

 

Chcę zmienić pasek w jednym G-schocku.

Zwróciłem uwagę na opisy materiału z jakiego jest zrobiony pasek i często, dla tej samej serii (pasek pasuje do kilku, różnych modeli), jest podany różny materiał: guma, kauczuk, "wysokiej jakości tworzywo sztuczne".

 

Czy ten sam model, ale w innej wersji kolorystycznej może mieć pasek z innego materiału?

 

Na anglojęzycznych stronach znajduję nazwę materiału paska: resin. Jak to przetłumaczyć?

 

PS

Który z tych materiałów jest najlepszy na...upały?

Tzn. chodzi mi o to, który najmniej będzie się 'przyklejał/przysysał' do skóry, wydaje mi się, że z tworzywa sztucznego?

I czy w tym kontekście materiał guma i kauczuk będzie miał ten sam negatywny efekt i nie ma między nimi różnicy?

Polskie tłumaczenie nazewnictwa anglojęzycznego "resin" to czysta kreatywność tłumaczących, dodać do wymienionych przez Ciebie można jeszcze poliuretan (skrót PUR na wewnętrznej stronie paska). Jednak wszystkie one są wykonane z tego samego materiału, choć w składzie mogą występować różne proporcje składników mające wpływ np. na sztywność paska. Różny też skład mogą mieć różne wersje kolorystyczne pasków do tego samego modelu zegarka. Niemniej potliwość (jeśli takie są skłonności organizmu) będzie występowała pod każdym z nich. Można pójść w takiej sytuacji w kierunku pasków parcianych (typu NATO), one mogą zmniejszyć ten efekt, ale warto wybierać droższe, sprawdzone modele, gdyż tańsze mogą drapać i również powodować zaczerwienienie skóry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając na chwilę do pasków dodam, że są jeszcze paski z dodatkiem włókna węglowego, co powinno zwiększać wytrzymałość.

Co do paska na lato, to najlepszy będzie ten, który nie jest głaski od wewnątrz, bo nie będzie się tak kleił do nadgarstka.

Ale wszystko zależy od modelu zegarka.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskie tłumaczenie nazewnictwa anglojęzycznego "resin" to czysta kreatywność tłumaczących, dodać do wymienionych przez Ciebie można jeszcze poliuretan (skrót PUR na wewnętrznej stronie paska). Jednak wszystkie one są wykonane z tego samego materiału, choć w składzie mogą występować różne proporcje składników mające wpływ np. na sztywność paska. Różny też skład mogą mieć różne wersje kolorystyczne pasków do tego samego modelu zegarka.

Czyli podsumowując mogę zupełnie patrzeć co jest napisane w parametrze materiał bo to i tak zawsze jest to samo?

Tylko czasem sztywniejsze, a czasem bardziej miękkie?

 

Bo mam zegarek z czarnym paskiem i taki sam zegarek (model) z czerwonym paskiem i ten z czarnym jest bardziej miękki, a ten z czerwonym sztywny, twardy. Myślałem, że ten sztywny to właśnie "tworzywo sztuczne" :|

 

I jak porównuję ze sobą te dwa to ten miękki "gumowy" przybiera dokładnie kształt ręki i przylega do skóry, jakby się 'zasysając'.

A ten "sztywny" bardziej zachowuje swój kształt, dotyka skóry w jakby w mniejszej ilości punktów i przez to jest bardziej..."przewiewny".

 

Ale jeszcze raz podsumowując to jest zawsze ten sam materiał tylko z większą ilością domieszki "sztywności" i nie ma sensu na to patrzeć? A jak chcę kupić bardziej sztywny to bez bezpośredniego zobaczenia i dotknięcia tego nie da się określić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał wyżej Sol, paski do niektórych modeli G są w dwóch wersjach: zwykłej i z włóknem węglowym (carbon fiber). I to w zasadzie główna różnica. Potwierdzam Twoje spostrzeżenia, że paski do niektórych modeli są znacznie bardziej miękkie od innych, i to zarówno wśród tych z i bez "carbon fiber". Dobitnie widać to na przykładzie paska do modelu GW-5000, który wygląda identycznie jak paski do modeli DW-5600, jednak porównując, widać kolosalną różnicę. Pasek do GW-5000 jest "supermiękki". Ma to oczywiście swoje odzwierciedlenie w cenie obu pasków ;)

 

Jako ciekawostkę dodam, że moje dwie wersje modelu G-7800, jeden z pozytywnym, drugi z negatywnym wyświetlaczem, mają niby identyczne czarne paski, z tym, że jeden jest z "ni to gumy, ni z plastiku", czyli taki właśnie "resin", a drugi z twardego i sztywnego tworzywa sztucznego, które ma więcej wspólnego z plastikiem niż z gumą. Mam też trzeci taki pasek, lecz w kolorze szaro-srebrnym, który jest tak pomiędzy, jeśli chodzi o sztywność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.