Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

GPW-2000 i MTG-B1000 - raczej mało tutaj popularne, ale może jest ktoś, kto użytkuje od dłuższego czasu, a się nie przyznaje.

Mają one jakieś cechy lub przypadłości, które z czasem mogą stać się irytujące?

Napisz do kolegi @rbmk1000 - on dość dużo nosi MTG-B. Ja miałem przyjemność ponosić MTG-B1000D-1A przez około 2 tygodnie i mi na moich skromnych 17,5cm leżał super, nic nie przeszkadzało, dobrze doważony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, jestem Tomek i właśnie sprawiłem sobie pierwszego gshock'a

 

ccc3802b36a9e4669023c3b90d00e25e.jpg

94bc80c7737b0d0b5e26427f93d9e2b3.jpg

af91a7e21b308f1a9f25f634852b1839.jpg

 

Z naszego bazarku, 5610 w metalowych portkach :)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z naszego bazarku, 5610 w metalowych portkach :)

Miło widzieć "byłego" jak sprawia innym radość. Niech się nosi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, jestem Tomek i właśnie sprawiłem sobie pierwszego gshock'a

 

 

 

 

 

Z naszego bazarku, 5610 w metalowych portkach :)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Foteczki pierwsza klasa, gratuluje pierwszego G ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to bym jeszcze jakaś kostkę dołożył do kolekcji. Poradzicie w jakim kierunku szperać ?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to bym jeszcze jakaś kostkę dołożył do kolekcji. Poradzicie w jakim kierunku szperać ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jakiegoś screwbacka - wspomniane GW-5000 , którąś jubileuszówkę DW-5030/5035 lub oryginała DW-5600C. Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś screwbacka - wspomniane GW-5000 , którąś jubileuszówkę DW-5030/5035 lub oryginała DW-5600C.

Wspomniałbym jeszcze o Spike'u.


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest Sol? :D

Mogłem tu nie zaglądać :o

 

 

PS. Całkiem nieźle wyszedł

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest Sol?  :D

Fajny ten Giez, ale strasznie długo szedł, to ten z promocji, co jej kiedyś nie było, tzn. była, ale pomyłka, prawda? :P:D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

W sumie to bym jeszcze jakaś kostkę dołożył do kolekcji. Poradzicie w jakim kierunku szperać ?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ładny początek kolekcji,od razu z grubej rury :)

Ja proponuje jakiegoś tytanowego froga GW200 zamiast kostki..bo poprzeczke sobie wysoko ustawiłes

 

GW-5000 a resztę se daruj ;)

 

I efekt będzie taki że oba modele wyladuja w miękkiej,ciepłej i pełnej słońca gablocie :))))

 

Jeżeli chcesz zegarek do tyrania i 'nie przejmowania sie' to podpisuje sie pod postem pana @laryngoskopa

DW5000SL rulez !!!

Przyznaje,nie mam porównania do zakręcanego 5030 i 5035..ale porównując materiał z jakiego jest wykonany model GW5000,do stali która poszła na DW5000SL - to mam wrazenie że ten drugi jest wyspawany z twardszego stopu.

Dodatkowo,czysto prywatnie,podoba mi sie efekt 3D po zapaleniu światełka - mam na myśli ten znaczek w DW5000SL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo zacząłeś... :)

 

Ładny początek kolekcji,od razu z grubej rury :)

...

Nie przesadzacie trochę?

Zegarek ładnie wyszedł to fakt ale gruba rura to teraz zwykły GW-M5610 w ciuchach z Aliexpres? :D

Oczywiście też gratuluję ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłem tu nie zaglądać :o

PS. Całkiem nieźle wyszedł

Za późno :D  

Fajny ten Giez, ale strasznie długo szedł, to ten z promocji, co jej kiedyś nie było, tzn. była, ale pomyłka, prawda? :P:D

Długo? ... zaledwie 5 lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Poza GS-1200B, to jedyny GIEZ, który mi się podoba. Kolory tarczy i sekundnika dodają mu uroku.

 

Napisz do kolegi @rbmk1000 - on dość dużo nosi MTG-B. Ja miałem przyjemność ponosić MTG-B1000D-1A przez około 2 tygodnie i mi na moich skromnych 17,5cm leżał super, nic nie przeszkadzało, dobrze doważony.

Dzięki Tomku. :)


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza GS-1200B, to jedyny GIEZ, który mi się podoba. Kolory tarczy i sekundnika dodają mu uroku.

Nie zgorszy też ten 1200 :)

A wracając do MTG-B1000 to miałem takiego z 3 miesiące i przez ten okres żadnych cech negatywnych nie znalazłem.

Ja miałem na gumie i była rewelacyjna, jakościowo lepszej w Casio nie miałem.

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to bym jeszcze jakaś kostkę dołożył do kolekcji. Poradzicie w jakim kierunku szperać ?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

DW-5035-1 lub DW-5600c (901,691) z naciskiem na DW-5600c.

Poczujesz smak klasyki. Dodatkowo to fajne uczucie nosić ponad 30 letni zegarek.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Nie przesadzacie trochę?

Zegarek ładnie wyszedł to fakt ale gruba rura to teraz zwykły GW-M5610 w ciuchach z Aliexpres? :D

Oczywiście też gratuluję ;)

 

zaraaaz..to to nie jest oryginalne CASIO GMW-B5000? - hehehe..no to skucha z mojej strony.

 

więc zmiana planu..

 

- faktycznie,tak jak pisał tomaliusz - pozostało tylko popatrzeć za GW5000 :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale metalowy mam, w sumie nie do końca planowałem jako pierwszy ale te portki naprawdę robią robotę nie tylko na zdjęciach. A jakby co to Ori gumy czekają w pudełku.

 

Właśnie bardziej się skłaniam jeszcze do jakiegoś klasyka kostkowego. Stąd moje pytanie było.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metalowe to są tylko gacie a koperta jest plasticzna :)

Szukaj GW-5000, będzie Pan zadowolony :)

Edytowane przez lemonln

GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale metalowy mam, w sumie nie do końca planowałem jako pierwszy ale te portki naprawdę robią robotę nie tylko na zdjęciach. A jakby co to Ori gumy czekają w pudełku.

 

Właśnie bardziej się skłaniam jeszcze do jakiegoś klasyka kostkowego. Stąd moje pytanie było.

 

Ten Twój fajny jest, ale to przebieraniec ;), obstawiam że wcześniej czy później włożysz go w oryginalne ciuchy bo w/g mnie kostka ładna jest w każdym kolorze pod warunkiem ze to kolor czarny :) No chyba ze wcześniej sprzedasz. A naprawdę świetna kostka, zarówno pod względem wykonania jak i funkcjonalności to GW-5000 

 

 

Przyznaje,nie mam porównania do zakręcanego 5030 i 5035..ale porównując materiał z jakiego jest wykonany model GW5000,do stali która poszła na DW5000SL - to mam wrazenie że ten drugi jest wyspawany z twardszego stopu.

Dodatkowo,czysto prywatnie,podoba mi sie efekt 3D po zapaleniu światełka - mam na myśli ten znaczek w DW5000SL

 

To raczej złudzenie, miałem równocześnie kilka modeli DW-5030, DW-5025, DW-5035 i GW-5000 - równocześnie z DW-5000SL i nie widziałem żadnych większych różnic jeśłi chodzi o stal z jakiej zrobiona jest koperta - za to na pewno wyświetlacz DW-5030-1, DW-5035D i GW-5000 ma zdecydowanie lepszy kontrast niż 5000SL, dodatkowo w tym ostatnim grafika widoczna podczas podświetlania jest nieco irytująca - żeby nie powiedzieć że przeszkadza.

5000SL to fajny model ale, moim zdaniem, bardziej kolekcjonerski niż do tyrania... ale ja się nie znam ;)

 

]DSC01163.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna odpowiedz. Dzięki bardzo.

 

To że przebieraniec wiadomo, ale jako że nawet nie wiedziałem czy się z G polubie nie miałem zamiaru inwestować na start w metalowe 5000. Ten jest fajny, mogę go wsadzić w gumę a może mnie do siebie tak przekona że się skusze na full metalowego.

 

Jeszcze nieco nie ogarniam zakresu tych kostek która co i jak robi. Ale po malutku.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

To raczej złudzenie, miałem równocześnie kilka modeli DW-5030, DW-5025, DW-5035 i GW-5000 - równocześnie z DW-5000SL i nie widziałem żadnych większych różnic jeśłi chodzi o stal z jakiej zrobiona jest koperta - za to na pewno wyświetlacz DW-5030-1, DW-5035D i GW-5000 ma zdecydowanie lepszy kontrast niż 5000SL, dodatkowo w tym ostatnim grafika widoczna podczas podświetlania jest nieco irytująca - żeby nie powiedzieć że przeszkadza.

5000SL to fajny model ale, moim zdaniem, bardziej kolekcjonerski niż do tyrania... ale ja się nie znam ;)

 

 

W sumie to pisząc szczerze..to sam sobie zasugerowałem że to dwa różne stopy..

 

W ciągu roku kalendarzowego miałem przypadek ze upuściłem GW5000  z wysokości 50cm pod prysznicem i klamerka zrobiła mi slad na deklu..w taki sam sposób upadło mi DW5000SL,z tą róznic ze wysokości większej niż metr i tez powstał ślad po klamerce,tyle ze wręcz nie widoczny...oczywiście tak sobie tylko mniemam,że upadki były identyczne,przynajmniej 'na oko'

 

A co do wyświetlacza,to mi bardziej sie podoba ten w DW5000SL - ale to tylko dlatego ze pod ostrzejszym kątem 'zmienia się w ósemki'

 

@tymancjo - ogólnie to są chyba tylko cztery najważniejsze moduły,pisząc w strasznym skrócie

 

-z blułetutem :)

-z pływami morskimi

-z pięcioma alarmi

-z zapętlanym timerem

 

oczywiście różnią sie od siebie..

Niektóre maja panel słoneczny i pięć alamow,a nie mają radia np G-5600,G-5500

niektóre są na baterie I mają zapętlany alarm np DW-5600e,DW-5000SL jak sie nie myle wszystkie rocznicówki typu 5030,5035

a niektóre mają solar i radio i pięć alarmów np GW-5000,GW-m5600,GW-m5610

-ostatnie nowości mają solar,radio i blułetuta :P  np GMW-B5000

 

Jeżeli coś pomieszałem,to proszę o wybaczenie - pisze to z pamięci,no i od kilku lat tęz mogło sie dużo pozmieniać,a ja nic o tym nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.