Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku dniach...

 

Nie potrafię sobie przypomnieć czy już coś pisałem o moich odczuciach co do gshockowych kostek. Chyba nie.

To sobie pozwolę napisać.

 

To są zaskakujące zegarki. Jeszcze jakiś miesiąc temu (może dwa) zupełnie nie miałem zamysłu dodawania do kolekcji czegokolwiek cyfrowego. Ba! Nawet sprzedałem kwarcowego DH bo jednak nie potrafiłem przekonać się do skoków wskazówki sekundnika. Nie będąc jednak jakimś ortodoksem, a inżynierem i to elektrykiem, doceniam idee kwarcowego serca i płynące z jego stosowania zalety.

 

No to jak ten skaczący sekundnik mi nie pasował, pozostało rozważyć kwarca bez wskazówek. I tak dokoptowalem do pudła retro wskrzeszonego Casio 158. A potem z miejsca naszła mnie idea, że jak on taki fajny to i gshockowa kostka pewno będzie ciekawa.

 

I tak zacząłem się dopytywać rozglądać i sprawiłem sobie 5610 w "aftermarketowej" metalowej zbroi (nie z zamysłu ale trafiła się taka okazja). No i bam! Zegarek cacy. Radości tyle co z przyzwoitego mechanika. Ma swoisty, niepowtarzalny sznyt. Jest historia, marka. Czasoholizm w czystej postaci A do tego ni huhu nikt nie może się czepiać, że zrzynka z Rolexa

 

Na dowód tego jak mnie wzięło, już po bodajże dwóch tygodniach skorzystałem z okazji i rozszerzyłem kolekcję o gmw-b5000 w czarnej karoserii. Zegarek z innym modułem a co za tym idzie wyświetlaczem i funkcjonalnością (nieco). A do tego jest to wersja nieco bardziej premium.

 

Po kilku dniach z obydwoma kostkami takie moje wnioski z używania tychże.

- Akcesoryjne metalowe gacie do 5610 są bardzo podobne do oryginalnego wykonania gwm. Noszą się prawie identyczne.

- Wyświetlacz w negatywie w gwm jest bardzo czytelny, ale za to trudny do fotografowania.

- Układ wyświetlacza 5710 dla mnie jest czytelniejszy (wskaźniki naładowania, alarmu itp. na dole ).

- Rozwiązanie podświetlenia w gwm jest fajne, efekt rozjaśniania i sciemniania "robi robotę".

 

A tak w ogóle, to chyba się uzależniłem

Zdjęcia z "wyborczego" spaceru.

 

8dcce588484f0c0e8ea9b59652e2ab33.jpg

3522fbb0ff6a535bd82cb4b28052a0d6.jpg50c149dbcb6d493c19908d2e7737a405.jpg44f6cd86e9126452c1b94c2bda9ec093.jpg5e7b46ab3027308ad93fd6ab51f31047.jpg

Edytowane przez tymancjo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podróbkowa milicja jeszcze nie dojechała kolegi za podrobione metalowe części? Swego czasu z powodu tych aftermaketowych bezeli i bransolet było tu bardzo gorąco.

 

Wysłane z mojego G-Shocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłeś na wyborach w lesie :P

My i przed i po w lesie ;)

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podróbkowa milicja jeszcze nie dojechała kolegi za podrobione metalowe części? Swego czasu z powodu tych aftermaketowych bezeli i bransolet było tu bardzo gorąco.

 

Wysłane z mojego G-Shocka

Jestem w temacie nowy, nie napadli mnie jeszcze ortodoksi :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend nie miałem czasu się poprzyglądać kostkom i porównać starą z nową 5k, a obiecałem, że coś napiszę od siebie, więc tak na szybko dzisiaj pstryknięta fotka i krótki opis:

 

Kształt koperty i wymiary są zbliżone, GW-5000 jest odrobinę bardziej pucołowaty (szerokość) 44mm vs 42mm, L2L jest identyczne. Grubszy wg moich pomiarów o 1mm jest GMW-B5000 (13mm vs 14mm).

Jeżeli chodzi o wygodę noszenia, to nie odczuwam jakiejś strasznej różnicy, choć GW-5000 jest odrobinę wygodniejszy, może dlatego, że lżejszy, pomimo tego, że też jest na bransolecie (114g vs 156g). Srebrna kostka troszkę bardziej zjeżdża z mojego nadgarstka i ustawia się pod lekkim kątem.

Kontrast w obu modelach jest podobny, choć w GW-5000 szybciej pojawiają się 8-ki patrząc po pewnym kątem, zwłaszcza od lewej strony. W nowej kostce praktycznie niemal to zjawisko nie występuje (a przynajmniej w moim egzemplarzu).

 

A co jeżeli miałbym zostać tylko z jednym z nich, który bym wybrał? Szczerze ... sam nie wiem :D

Czarny jest chyba bardziej uniwersalny i się tak nie rysuje, srebrny natomiast jest bardziej elegancki i od biedy można nawet ubrać do koszuli.

Pewnie ortodoksi wybiorą GW-5000 i to na pasku, a mi podobają się oba i to tak jak są, czyli na bransoletach. Od noszenia na pasku mam GW-B5600 :P

 

Ps. Uprzedzając, tak wiem, synchronizacja rozjechana, nie miałem czasu się pobawić ustawieniami i wyłączyć BT, nie przeszkadza mi to.

post-33253-0-19488900-1571064801_thumb.jpg

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend nie miałem czasu się poprzyglądać kostkom i porównać starą z nową 5k, a obiecałem, że coś napiszę od siebie, więc tak na szybko dzisiaj pstryknięta fotka i krótki opis:

 

Kształt koperty i wymiary są zbliżone, GW-5000 jest odrobinę bardziej pucołowaty (szerokość) 44mm vs 42mm, L2L jest identyczne. Grubszy wg moich pomiarów o 1mm jest GW-B5000 (13mm vs 14mm).

Jeżeli chodzi o wygodę noszenia, to nie odczuwam jakiejś strasznej różnicy, choć GW-5000 jest odrobinę wygodniejszy, może dlatego, że lżejszy, pomimo tego, że też jest na bransolecie (114g vs 156g). Srebrna kostka troszkę bardziej zjeżdża z mojego nadgarstka i ustawia się pod lekkim kątem.

Kontrast w obu modelach jest podobny, choć w GW-5000 szybciej pojawiają się 8-ki patrząc po pewnym kątem, zwłaszcza od lewej strony. W nowej kostce praktycznie niemal to zjawisko nie występuje (a przynajmniej w moim egzemplarzu).

 

A co jeżeli miałbym zostać tylko z jednym z nich, który bym wybrał? Szczerze ... sam nie wiem :D

Czarny jest chyba bardziej uniwersalny i się tak nie rysuje, srebrny natomiast jest bardziej elegancki i od biedy można nawet ubrać do koszuli.

Pewnie ortodoksi wybiorą GW-5000 i to na pasku, a mi podobają się oba i to tak jak są, czyli na bransoletach. Od noszenia na pasku mam GW-B5600

 

Ps. Uprzedzając, tak wiem, synchronizacja rozjechana, nie miałem czasu się pobawić ustawieniami i wyłączyć BT, nie przeszkadza mi to.

attachicon.gifGWvsGWB.jpg

Powiem tylko, że nawet gdybyś chciał połączyć ww dwa kwadraty w jedno, to i tak nie będziesz mógł się zdecydować. ;) Ja też mam ww komplet, a po kupnie GMW-B5000G-1 i dokupieniu do niego bransolety myślałem, że właśnie będę miał 2w1, czyli i czerń gw-5000 i stal gmw-b5000d. Nawet naszły mnie głupie myśli na pozbycie się srebrnego. Po dłuższym namyśle stwierdziłem, że gw-5000 nie byłbym w stanie sprzedać, a srebrny ma swój urok no i lubię obydwa. Stanęło na tym, że zostały wszystkie..

5f0d91bea04259f807cc35aceedff3c4.jpg

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie chyba też się tak skończy, że zostaną wszystkie 3 kostki :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie chyba też się tak skończy, że zostaną wszystkie 3 kostki :D

I wówczas będzie "Cholercia, który by tu dziś... No każdy ładniutki kurde..".

Po czym założysz najtańszą kostkę i powiesz "No! ".

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo najtańszej najmniej żal, taka prawda :D Bezel i pasek można zmienić za grosze.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Kilka lat temu wyleczyłem się z G i poszedłem w divery. Przez kilka lat zmieniałem Citizeny na Seiko, Seiko na Orienty, ale wszystkie te zegarki były takie same i po niedługim czasie mi się zwyczajnie nudziły. Niedawno postanowiłem że powrócę do G i jeżeli ponownie zaiskrzy, to zostaję z szokami gje. Pierwsze co zrobiłem to zacząłem szukać GIEZ-a... Zegarki te były trudno dostępne już zanim zrobiłem sobie przerwę od G-Shocków, więc ich całkowity brak w ogóle mnie nie zdziwił, ale to co mnie bardzo zdziwiło i zabolało, to brak Ryśków - nie mogę się pogodzić z brakiem Risemana (już wiem jak się czuł John Spartan, gdy po odmrożeniu w 2032 roku, dowiedział się że na świecie nie ma już papieru toaletowego) ;) Myślę OK, pewnie wyszło dużo fajnych G przez ten czas, więc zacząłem przeglądać różne modele, ale każdy następny był tylko gorszy - sztucznie pompowane kobyły, plastikowe tarcze, paskudne duże zagięte indeksy nachodzące na boczną podziałkę... Myślę sobie, no nic, trzeba szukać czegoś w starszych dostępnych modelach. Radio i solar muszą być, wiec pierwsze co przyszło mi do głowy, to seria AWG i gęba mi się uśmiechnęła, bo M100 jest ciągle w sprzedaży (nigdy go nie miałem wcześniej, ale zawsze go chciałem mieć), wiec zamówiłem AWG-M100-1AER i na drugi dzień było już pukane. Jak tylko rozpakowałem, to szajba na G powróciła :) Co mogę powiedzieć o samym zegarku - mały (jak na G), lekki, sportowy wygląd (bardzo podobny do GIEZ-a), metalowy bezel, indeksy są przepiękne, a tarcza która jest w całości panelem słonecznym o strukturze plastra miodu wygląda obłędnie. Już wiem że zostaję z G :)

 

post-110508-0-68314300-1571086856_thumb.jpg

Edytowane przez kobramordulec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Wytrwa,wytrwa :)

Jak mu chodził od początku Giez po głowie,to tak sam z siebie z głowy nie wyjdzie...

Giezów bardzo dużo widziałem na ebay.co.uk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczące ustawienia radiowego - czy jest to normalne, żeby zegarek nie łapał nigdzie sygnału, nawet na dworze? Ostatnim moim zegarkiem z radiem był Rysiek i nie było większych problemów ze złapaniem fali w domu, a AWG od 3 dni nie łapie fali nigdzie, nawet na dworze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ustawiłeś poprawne home city / nadajnik?

Najlepiej Berlin.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.