Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Piątek z niekoszerna kostką :)

Gdyby był model GMW-5700, to bym pomyślał, że go pilnikiem w tym imadle potraktowałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, a mógłbyś zrobić jakieś foto porównanie z jakąś kostką typu 5610 lub screwbackiem? Jak to na ręku leży?? Kurde podoba mnie się...

A miałeś może kiedyś kanciaka np. Gw-5510? Chodzi za mną ta wersja ale jakoś się waham.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, a mógłbyś zrobić jakieś foto porównanie z jakąś kostką typu 5610 lub screwbackiem? Jak to na ręku leży?? Kurde podoba mnie się...

A miałeś może kiedyś kanciaka np. Gw-5510? Chodzi za mną ta wersja ale jakoś się waham.. ;)

W temacie G-7800 kolega Clusca jest specjalistą  no i kolega Piowa ;)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/1669-podforum-mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-zegark%C3%B3w-casio-g-shock/page-2399 post  #47964

 

https://forums.watchuseek.com/f17/choosing-g-shock-dw5600-vs-g7800-713372.html

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Casio wypuściło tylko krótką serią G-7800, jest ich co prawda 12 wersji ale były produkowane krótko i trudno złapać używkę w dobrym stanie, a jak jest to cena nie zachęca. To naradę świetny zegar, chyba w żadnym innym "G" nie ma takiej możliwości personalizacji zegarka jak w tym modelu i nie chodzi mi o możliwości wpisania w "przypomnieniu" swojego nick'a ale np 7 stopni kontrastu wyświetlacza i mistrzostwo świata moim zdaniem, możliwość ustawienia "bip'a" co godzinnego w taki sposób aby "darł się" co godzinę tylko w określonej części doby - np od 7-mej rano do 21-wszej - w dni powszednie a w weekendy już nie, niby nic a jednak nie używałem tej funkcji w innych zegarka właśnie ze względu na fakt że "bip" działa całą dobę, albo wcale.

 

DSC02248.jpg

 

DSC02245.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daito, rzeczywiście funkcjonalnie to bajka zegar. Ja to bipanie mam ustawione na stałe, ale mój mózg słyszy je może 2-3 razy dziennie, więc w moim przypadku w sumie to "nie drze się co godzinę" tak jakby..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem , że G-7800 ma takie funkcje , niby nic wielkiego a przydatne w codziennym użytkowaniu.

Ja to bipanie mam ustawione na stałe, ale mój mózg słyszy je może 2-3 razy dziennie, więc w moim przypadku w sumie to "nie drze się co godzinę" tak jakby..

Ja też mam we wszystkich włączone i już się przyzwyczaiłem , nawet żona nie narzeka tylko zwraca mi uwagę abym zsynchronizował jak im się czas trochę rozjeżdża :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem , że G-7800 ma takie funkcje , niby nic wielkiego a przydatne w codziennym użytkowaniu.

 

Format wyświetlania daty możesz też zmienić dowolnie -  miejscu gdzie jest wpisane "DAITO" możesz mieć dzień tygodnia i rok - rok i dzień tygodnia - sam dzień tygodnia, ewentualnie słowo do 7 liter - a tak naprawdę dwa słowa bo są dwa przypomnienia - w starych "G" była tylko funkcja REM która niby miała przypominać, ale można było zapomnieć o czym :) również pod godzinowym wskazaniem można mieć kolejność dowolną MM-DD albo DD-MM, są też niezależne timer'y odliczające 1m, 3m, 5m, 10m, 15m, 30m, 45m, 1h, 24h - można je zapętlać. Świetnym dodatkiem jest dioda która mruga na czerwono przy każdym naciśnięciu "mode" - bardzo ułatwia to sprawę - nie trzeba sie zastanawiać "wcisnąłem - nie wcisnąłem???"  zwłaszcza przy słabej widoczności.

 

@Daito, rzeczywiście funkcjonalnie to bajka zegar. Ja to bipanie mam ustawione na stałe, ale mój mózg słyszy je może 2-3 razy dziennie, więc w moim przypadku w sumie to "nie drze się co godzinę" tak jakby..

 

To pewnie można się przyzwyczaić ale, ja najbardziej słyszałem ten "bip" jak zasypiałem i działał na mnie "raczej średnio" - coś jak latający komar - niby nic a nie zaśniesz jak bzyczy... :D

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tych funkcjach wiedziałem , nowością dla mnie jest ten kontrast i ustawianie beepa - nigdy się nie wgryzalem w ten zegar bo jest on jednym z tych , który podoba mi się u kogoś ale u siebie go nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam we wszystkich włączone i już się przyzwyczaiłem , nawet żona nie narzeka tylko zwraca mi uwagę abym zsynchronizował jak im się czas trochę rozjeżdża :)

Dobrą masz Żonę.

P. S. Może nie g-7800, ale też czornyj.. I bipa mi co godzinę..

d7aea0fcf6e236734e6bb854ffeb8a76.jpg

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrą masz Żonę.

Nie mów tego głośno bo jeszcze usłyszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobrą masz Żonę.

P. S. Może nie g-7800, ale też czornyj.. I bipa mi co godzinę..

 

Cześć,

Super wygląda w takim przebraniu :)

Czy jest możliwość zakupu samego bezela i bransolety w kolorze czarnym?

Jeśli tak to gdzie?

 

Pozdrawiam

Radek

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Super wygląda w takim przebraniu :)

Czy jest możliwość zakupu samego bezela i bransolety w kolorze czarnym?

Jeśli tak to gdzie?

 

Pozdrawiam

Radek

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Hej!

Możesz kupić całość bezpośrednio w Zibi Casio w Sochaczewie. Nie wiem ile bezel kosztuje do tego modelu, ale pewnie jakieś 200 parę zł, zaś bransoleta mnie wyniosła 442.

 

Pytaj mailowo na [email protected] o bezel oraz bransoletę do modelu GMW-B5000GD-1. Licz się z tym, że od ręki raczej tego nie mają, choć akurat bransoletę mieli, więc nie musiałem czekać średnio minimum 4 tygodnie jak to ma miejsce zazwyczaj.

 

 

To dla odmiany dziś współczesny bardziej el classico, czyli GW-5000-1JF.

d458c9d305e7eab250c9acfc6fdf7d84.jpg

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto kupował stalowy bezel i bransolete do GW-M5610?

Jak z jakością? Jak to siedzi na kopercie?

 

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto kupował stalowy bezel i bransolete do GW-M5610?

Jak z jakością? Jak to siedzi na kopercie?

 

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Ja kupiłem już w takich portkach i wg mnie bardzo fajnie. Mam ori czarnego metalowca i nie ma wielkiej różnicy porównując.

daf80f10b69d6366d154fda8bde0e326.jpg2e5ab9c441b496cfa6faa4efa2985dd7.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A tak w ogóle to to straszne jest te kostki, wciąga jak bagno. Ledwie dotknąłem pierwszej a już 3 w kolekcji...

e4d5fb867fc956aaecd33ee208e9aab8.jpgf102560e10799f2d119030bcd45e00b9.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja kupiłem już w takich portkach i wg mnie bardzo fajnie. Mam ori czarnego metalowca i nie ma wielkiej różnicy porównując.

 

Kurde, nie pocieszyłeś mnie bo teraz będzie za mną to chodziło żeby sobie skompletować taki zestaw ;-)

 

A powiedz, bransoleta jak w porownaniu z oryginałem? Ona jest pełna tak wogóle czy zwijana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie pocieszyłeś mnie bo teraz będzie za mną to chodziło żeby sobie skompletować taki zestaw ;-)

 

A powiedz, bransoleta jak w porownaniu z oryginałem? Ona jest pełna tak wogóle czy zwijana?

Pełna i śliczna. Serio fajnie wykonana prawie jak Ori.

Ja już sobie zamowilem jedną z Ali żeby ją zmatowic i zrobić na taki postarzany.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto kupował stalowy bezel i bransolete do GW-M5610?

Jak z jakością? Jak to siedzi na kopercie?

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Ja kupowałem (zresztą mój były to ten kolegi @tymancjo ) i jakość naprawdę bardzo dobra , świetne spasowanie. Jeśli nie masz uczulenia na nie oryginalne produkty to szczerze polecam.

A tak w ogóle to to straszne jest te kostki, wciąga jak bagno. Ledwie dotknąłem pierwszej a już 3 w kolekcji...

Gratuluję kolejnej (widzę że skubnąłeś tą z olx) i cieszy fakt kolejnego zarażonego kostkową chorobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, kostki wciągają jak bagno. Po czasie przewinie ci się ich z kilkanaście, po czym zostaniesz gw-5000, lub innym 5610. :) A reszta, cóż.. Skoro się podoba.. ;]

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolego GTB możesz podesłać linka z aukcji gdzie kupowałeś, bo po co szukać jak już jest sprawdzony sprzedawca :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolego GTB możesz podesłać linka z aukcji gdzie kupowałeś, bo po co szukać jak już jest sprawdzony sprzedawca :-)

Kupowałem w maju a teraz ten sprzedawca już nie ma ich w ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format wyświetlania daty możesz też zmienić dowolnie -  miejscu gdzie jest wpisane "DAITO" możesz mieć dzień tygodnia i rok - rok i dzień tygodnia - sam dzień tygodnia, ewentualnie słowo do 7 liter - a tak naprawdę dwa słowa bo są dwa przypomnienia - w starych "G" była tylko funkcja REM która niby miała przypominać, ale można było zapomnieć o czym :) również pod godzinowym wskazaniem można mieć kolejność dowolną MM-DD albo DD-MM, są też niezależne timer'y odliczające 1m, 3m, 5m, 10m, 15m, 30m, 45m, 1h, 24h - można je zapętlać. Świetnym dodatkiem jest dioda która mruga na czerwono przy każdym naciśnięciu "mode" - bardzo ułatwia to sprawę - nie trzeba sie zastanawiać "wcisnąłem - nie wcisnąłem???"  zwłaszcza przy słabej widoczności.

Ten ostatni timer można dowolnie ustawić - tak jak standardowy timer w każdym G :)

 

@Daito

Piotrze, widzę że G się podoba. Mnie również ten model zaimponował swoimi możliwościami. Mam nadzieję, że znajdzie się nas więcej, tj. amatorów tej niepozornej kosteczki :)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna i śliczna. Serio fajnie wykonana prawie jak Ori.

Ja już sobie zamowilem jedną z Ali żeby ją zmatowic i zrobić na taki postarzany.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ok dzięki. Trzeba zatem myśleć coś na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.