Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Naszła mnie taka myśl odnośnie pakowania do nowych modeli modułu BT i wymuszania korzystania z niego przez brak WC.

To bardzo wygodne dla Casio rozwiązania, bo w ten sposób mogą:

1. zyskać informacje na temat lokalizacji użytkowników, a także ich przemieszczania się...

2. obserwować co dzieje się z zegarkami przeznaczonymi na dany rynek (np. zegarek przeznaczony na rynek azjatycki, loguje się w USA)

3. w związku z powyższym uszczelniać rynki, jeżeli jest taka potrzeba

4. zyskać informację na ile duży jest rynek wtórny

5. zyskać przybliżone informację o długości życia danego zegarka.

6. trudno powiedzieć co jeszcze może robić aplikacja zainstalowana na komórce...

7. ciekawe kiedy pojawi się opcja Znajdź Swój Skradziony Zegarek? :rolleyes: 

 

Oczywiście ktoś powie, że to teoria spiskowa, ale znając praktyki innych producentów, bardzo mym się dziwił gdyby Casio nie wykorzystało takiej możliwości.

 

Sami oceńcie czy jest to dla nas, użytkowników, równie dobre? :unsure:


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście ktoś powie, że to teoria spiskowa, ale znając praktyki innych producentów, bardzo mym się dziwił gdyby Casio nie wykorzystało takiej możliwości.

Nikt rozsądny tak nie powie - choć z rozsądkiem to w "nowoczesnym społeczeństwie" bywa coraz gorzej, a informacja to najskuteczniejsza broń i najgorętszy towar w obecnych czasach...

Jedyne co to z tym "uszczelnieniem rynku" bym raczej poszedł w stronę rozszerzenia rynku - bo uszczelnienie nie jest w interesie Casio, to po pierwsze, a po drugie nawet jakby "zabetonowali rynek" to i tak jeśli chcesz to kupisz co tam chcesz, tyle że się nakombinujesz albo dasz zarobić komuś kto będzie kombinował za Ciebie.

 

 

@Daito

Piotrze, widzę że G się podoba.

Sprawa jest bardzo rozwojowa :D

 

Uważam że jest to jeden z najciekawszych "G" jakie weszły na rynek - gdyby Casio zrobiło jak pisałeś, czyli wbiło ten zegarek w stalową, zakręcaną kopertę, dołożyło solar no i ewentualnie, ale nie koniecznie, WC to  G-7800 zeżarło by GW-5000 bez popijania, szczególnie jeśli chodzi o klientów z większymi nadgarstkami. Ma kilka bardzo funkcjonalnych rozwiązań które są albo bardzo rzadko spotykane w innych modelach, albo są zastosowane tylko w tym zegarku... Nie wiem czy którykolwiek inny "G" oferuje zmianę czcionki na wyświetlaczu - ja się nie spotkałem z taką funkcją


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o uszczelnieniu miałem na myśli różne rynki zbytu w, często, innych cenach.

Przykładowo zegarek w USA może być tańszy niż ten w Europie. Patrząc po numerze ID danego zegarka można łatwo wyłapać, że teoretycznie nie powinien się on pojawiać w UE i, jeżeli takich sytuacji jest więcej, przeprowadza się odpowiednią rozmowę z dystrybutorem :)

 

Znam temat z branży IT.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam miało by zeżreć gw-5000 i po co.. ale fakt, chętnie bym widział ww funkcje g-7800 w tradycyjnych bardziej kostkach. A propos... GW-M5610SD-8JF raz jeszcze.

2f3579f3aeaf8c795adbc27433c3683a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej myślę, że przejście na bluetooth to profilaktyczne przygotowanie się na wyłączenie nadajników nadających sygnał pozwalający na synchronizację zegarków. Głośno było ostatnio, że administracja Trumpa chciała obciąć fundusze na nadawanie sygnału z Fort Collins, Colorado. A telefon każdy ma.

 

Wysłane z mojego G-Shocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jeszcze dwa lata i wyłączają nadajniki :)

 

No i dobrze - przestanę się zastanawiać nad ściąganiem GW-9300 i GXW-56


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jeszcze dwa lata i wyłączają nadajniki :)

Podobno to mieli znieść zmianę czasu z letniego na zimowy i na odwrót, a na razie się jednak na to nie zanosi :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, bez nerwów ;)

Już widzę jak te wszystkie GW pikują z ceną w dół ... i panika :D

Wszyscy na bazar póki czas :P

Teoretycznie taki G-9300 okazałby się droższy od GW-9300 bo to niedziałający gadżet :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można sobie samodzielnie nadajnik zbudować. :P

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieńcie temat, bo moje Multibandy zaczęły nerwowo "pobipiwać", a i ja wolałabym mieć dalej tą cichą satysfakcję widząc znaczek RCVD i że Multiband 6 na szkiełku to nie tylko atrapa.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Podobno jeszcze dwa lata i wyłączają nadajniki :)

 

Masz na myśli wszystkie nadajniki? Czy tylko  za oceanem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieńcie temat, bo moje Multibandy zaczęły nerwowo "pobipiwać", a i ja wolałabym mieć dalej tą cichą satysfakcję widząc znaczek RCVD i że Multiband 6 na szkiełku to nie tylko atrapa.. ;)

Są ponoć jakieś emulatory DCF77 na komórki, więc będzie można sobie samemu sygnał nadawać codziennie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno, podobno …………………..podobno a jakiś konkret czy tylko plotki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Panowie..prosze o jakies namiary na w/w informacje dotyczące tych nieszczęsliwych nadajników

Bo temat nie pozwala mi zasnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno, podobno …………………..podobno a jakiś konkret czy tylko plotki ?

Dcf77 emulator w sklepie Play. Tylko czas opóźniony o 1 sek.

Edytowane przez BlueAmper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.