Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Jakby co można sobie będzie poradzić lokalnie jako DIY.

 

 

http://jrcomputing.com.au/Set_Watch/Set_Watch_Manual.html

 

A w między czasie u mnie wylądowało coś innego z gshockowej stajni.

Staczam się...

 

Nic podobnego.    :)

podstawowa wersja G nie oznacza, że się staczasz.

Fajny jest.....bo ładny. 

Po to się kupuje takie zegarki aby pracowały z Tobą i Ga-100 takie jest.  :)

Proste a funkcjonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy pasek z DW-5750E będzie pasował do GLS-5600CL-1ER?

Z góry dzięki za pomoc  :)


Potrzebujesz używanego lapka do 300-400zł lub części? Pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy pasek z DW-5750E będzie pasował do GLS-5600CL-1ER?

Z góry dzięki za pomoc  :)

Będzie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie kupię najtaniej ;) MRG-G1000D-1ADR ?

Haha :D

Najtaniej pewnie będzie w Ocarat we Francji, ale nie wiem czy jeszcze je mają. Ewentualnie poluj na WUS-ie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zmiany czasu zrobiłem mały test, który jest kontynuacją pewnej obserwacji z poprzedniej zmiany.

GPW-1000, Rangeman, oraz GMW-B5000D doprowadziłem do stanu uśpienia (ponad 7 dni w ciemnościach), tak by się na pewno nie synchronizowały.

Potrzymałem je trochę dłużej dla pewności i sprawdziłem czy na pewno śpią ;)

 

Efekty:

GPW i GMW ujęły sobie godzinę same z siebie, czyli jak już wcześniej pisałem, odnośnie GPW, zegarek ma zaprogramowaną zmianę czasu i niezależnie od synchronizacji przestawia godzinę -1 / +1

Rangeman - idzie sobie dalej letnim czasem...

 

Ciekawe jak ze starszymi modelami?

Ma ktoś jakieś obserwacje?

Mam jeszcze GW-6900m ale akurat był w użyciu.

Jak nie zapomnę, to wiosną sprawdzę.

To chyba już będzie ostatnia szansa na taki test ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strona etsy.com to znana jest ? pewniak ?


obecnie: DW-5600C-9CV * DW-5300G-9V * DW-6600E-1V * G-2000BM-1MJF* G-3011F-1V   *  G-700-3AV  *   GW-9010-1 *  GW-9200-1 *  EF-535SP-1AV  * DW-5030-1
kiedyś : DW5600E-1 * DW-8150-1V * GT-000D-7 * DW-8030-1 * DW-8600J-8A * GX-56-1A * G-9000-8V * G-9000-3V * GW-9000A-1 * G-2900-1A  * G-7700-1 * G-3000LV-7 * GR-8900A-7 * GA-100-1A1 * GX-56-1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem przyjemność obejrzeć mojego wymarzonego MRG-G1000DC-1A i muszę przyznać, że mam dobry gust ;) przepiękny, solidny i nietuzinkowy czasomierz. Wydawało mi się zawsze, że będzie ciężki jednak jest lżejszy niż wygląda. Ech czasem warto pomarzyć...

A tymczasem aktualny mój No.1c3a661e24932b48ef09118cf44b08098.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem przyjemność obejrzeć mojego wymarzonego MRG-G1000DC-1A i muszę przyznać, że mam dobry gust ;) przepiękny, solidny i nietuzinkowy czasomierz. Wydawało mi się zawsze, że będzie ciężki jednak jest lżejszy niż wygląda. Ech czasem warto pomarzyć...

A tymczasem aktualny mój No.1

No to mamy podobny gust, bo akurat ten MRG, to też mój MUST HAVE :D

Kardynał to również No.1, choć już go nie mam w kolekcji.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^_^

 

Na mały nie wygląda - choć duży nie jest...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^_^

Tomasz kupiłeś z myślą o tym jak kibel wyłączą ? :P:D

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Tomasz kupiłeś z myślą o tym jak kibel wyłączą ? :P:D

 

ciiiii - nawet o tym nie mów głośno i nawet nie myśl o tym często :P

Swoją droga,wierze ze UK tego nie zrobi,bo tutaj czas w całym kraju jest wzorowany na nadajniku

//zawsze miałem przednią zabawe na stacjach metra,kolei lub zwykłych dworcach autobusowych - no po prostu co do sekundy :P//

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Romek GW-9400-1B. Myślę, że zanim ocenimy na tak, lub na nie, trzeba to najpierw zobaczyć na żywo. Premiera styczeń 2020r.1d619941378720a3a63b75b61d0cbfe8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek fajny.

A ja dzisiaj zmieniłem baterię w GDF-100-4ER Panowie po 7 latach. Dodatkowo jeszcze nie padła tylko jak chciałem włączać Baro to kilka sekund migal wskaźnik pustej baterii i potem pokazało. 7 lat przy tych funkcjach super.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie zmajsrtrowałem coś co mi chodziło po głowie dłuższej chwili. Customowe metal gacie zrobiłem sobie w macie

Z czerwonym akcentem.

17ff9c50d1f84bab27cafbce03142d2a.jpg5b001e5c306416df499045768d500697.jpg51398c906a9e2441d199474b2be9f479.jpg0f1e4458c0194e392f92669071e301bb.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja sobie zmajsrtrowałem coś co mi chodziło po głowie dłuższej chwili. Customowe metal gacie zrobiłem sobie w macie

Z czerwonym akcentem.

Napisy na bezelu wyszły Ci genialnie. Jaką techniką je nakładałeś? Orientujesz się, jak z ich trwałością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy techniki tymancjo , choć sam popełniłem też coś podobnego - wiosną potrzebowałem zrobić na nierdzewnej grawerowanej tabliczce wypełnienie grafiki i skorzystałem z kuferka żony (lakier do paznokci hybrydowy utwardzany w lampie UV). Jak na razie trzyma się dobrze , zobaczymy jak będzie po zimie bo jest zamocowana na zewnątrz.

W przypadku tradycyjnego bezela ta metoda również się sprawdza bo też próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Napisy wypełniłem lakierem olejnym do modeli bo taki miałem pod ręką.

Czas pokaże jak z trwałością.

ed9d2a865fe0b2805c075c8e11007908.jpgf44e577d16d3a5eb4700aa0ec4bc56fa.jpg4d15406898c39bfcdd85baa76b83ac5c.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy na bezelu wyszły Ci genialnie. Jaką techniką je nakładałeś? Orientujesz się, jak z ich trwałością?

Hybrydę Szanownej można nałożyć - jakby co... trwalsza niż lakier.

 

 

A ja sobie zmajstrowałem coś co mi chodziło po głowie dłuższej chwili. Customowe metal gacie zrobiłem sobie w macie

Z czerwonym akcentem.

 

Świetna robota, zdecydowanie lepiej to wygląda niż "błysk psich jajek" - no i czerwony akcent rewelacja.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei polecam do liter w naszych G flamastry z farbą np. Tamiya

 

4a8b2cbf34023b79.jpg

 

Napisy wychodzą jak fabryczne. Najlepiej jak do sciagania nadmiaru farby używa się taśmy klejącej zamiast od razu skorzystać ze zmywacza bo w ten sposób nie narażamy farby która ma zostać w literkach na kontakt ze zmywaczem.

 

P. S.

Matej, special for You...

 

7eeafd0f453e7102.jpg

 

6cdba4021617177f.jpg

 

9a1a9b20848517b7.jpg

 

f5fbea682f3b97bf.jpg

 

Według mnie jest to najładniejszy MRG i na szczęście jeszcze bez bluetooth'a, który jest profanacją w tak ekskluzywnym modelu.

Edytowane przez Kot20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Według mnie jest to najładniejszy MRG i na szczęście jeszcze bez bluetooth'a, który jest profanacją w tak ekskluzywnym modelu.

Też jestem tego zdania, najładniejszy mrg oraz BT to profanacja, według mnie we wszystkich modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.