Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Następny icon_facepalm.gif

Kolega użytkuje ten sikor?

Noszę bardzo często i jakoś nie mogę tego zaobserwować :)

Mam taki, i te polerowane na wysoki połysk powierzchnię to taki magnes na mikroryski jak w mało którym stalowym zegarku. ;) Możesz chuchać i dmuchać a i tak zalapiesz jakieś ryski, których w innych zegarkach byś tak łatwo nie złapał. A jeszcze jakby do tego była bransoleta...

 

A i podziwiam kolegę, który plastikowe kostki tak masakruje, że po 1,5 roku wymienia bezele. Szacun. Bez szydery.

 

Myślałem, że ja moje 5 letnie DW-5600E używałem zgodnie z przeznaczeniem, ale poza trochę startym bezelem nie ma czego wymieniać, prawie jak nówka sztuka.0e6bb1ce3f6b2fd0003126fe95e59d9f.jpg

 

Wysłane z mojego G-Shocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Możesz chuchać i dmuchać a i tak zalapiesz jakieś ryski, których w innych zegarkach byś tak łatwo nie złapał. A jeszcze jakby do tego była bransoleta...

Na nic nie chucham i nie dmucham, rysuje się tak samo jak inne stalowe zegarki.

Nie wiem jakie masz inne zegarki stalowe że Ci się nie rysują, może chodzi Ci o utwardzaną stal jak w Oceanusie.

Mam OCW-T200S i tam rzeczywiście ciężko zarysować stal bo ma nałożona powłokę, imo dużo lepszą niż w tytanowych DLC.

Zwykły stalowiec rysuje się identycznie na polerowanych powierzchniach.

A jeśli chodzi o branse to już w ogóle nie wiem co chcesz powiedzieć, tam masz stykowe powierzchnie szczotkowane i każda bransa tak samo łapie rysy a przede wszystkim zapięcie.

Myślę że problem w tym bo porównujecie stalowce do plasticzaków na których mankietowych i biurkowych rysek nie widać.

Ktoś Kto nosi nie tylko G i plastik to wie o co chodzi.

Nic się bardziej nie rysuje od standardowego stalowego zegarka ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się bardziej nie rysuje od standardowego stalowego zegarka ;)

Chyba że polerowane złoto ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wprowadzić zakaz rozmowy o rysowaniu od samego patrzenia i BT w tym modelu ;)

Jest - jaki jest. Nie dla każdego i nie do każdego wyjścia z domu. To G na specjalne okazje i to od Ciebie zależy czy chcesz mieć okazje* codziennie, czasami, czy wcale.

 

_________

okazje wszelkiej maści :P


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ta dyskusję z uśmiechem... :)

 

Pewnie że się rysuje jak kazdy stalowy zegarek.

 

Na nic nie chucham i nie dmucham, rysuje się tak samo jak inne stalowe zegarki.
 

 

Dokładnie tak jak koledzy napisali - bezel i bransoleta są z polerowanej stali wiec rysują się jak polerowana stal i tyle.

 

Moim skromnym zdaniem ze stalowymi g-shock'ami należy postępować jak z innymi stalowymi zegarkami i będzie O.K. - plus jest tutaj jedynie taki że łatwo wymienić porysowane elementy - w "zwykłym" zegarku w cenie 1000-2000PLN bo w tej cenie można dostać GMW w stali nie ma takiej możliwości żeby w domu, przy pomocy zwykłego śrubokręta wymienić porysowane elementy.

 

Moim zdaniem stalowy "G" to zegarek który nie powstał z myślą o operatorach koparek czy też kowalach zajmujących się współczesna sztuka użytkową - ale jak koleś w koparce, czy kowal obsługujący miech  zechce sobie GMW założyć na łapsko to też nic się złego nie stanie...

Co do tytanu, jako materiału na bransoletę i bezel... bezel O.K. ale współczuję temu kto będzie musiał kiedyś przeciąć taką bransoletę żeby uwolnić się od zegarka uciskającego puchnącą po jakimś urazie łapę  ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dla odmiany na chwilę czy czymś innym wskoczę. Węgiel to też fajny materiał. :)d5eea7d36df328f0b057ba6e3c55e8fc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To nie wungiel gołąbeczko, ino elektroniczno wago sklepowo angel pietnoście" ;)

 

Tomku, to G-9330? Gdzie takie fajne szlufki można dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

(...)

Tomku, to G-9330? Gdzie takie fajne szlufki można dostać?

Takie fajne szlufki przychodzą w zestawie z paskiem do GW-9330A-4. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widziałem w sąsiednim wątku, że to GW :) G ma chyba zwykłe gumiaki. Sam składałeś, czy gdzieś dorwałeś oryginał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałem oczywiście, bo ten zegar świetnie się składa. Ma dużo małych elementów, przez co z rozsypanki fajnie powoli powstaje całość.

No i ten wyświetlacz naprawdę robi robotę - super czytelny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę spróbować takich układanek, bo ostatnio dostałem ochrzan, że za dziecko klocki lego technicsa składałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz te układanki coraz droższe w zakupie.

Chłopy składali na potęgę (szczególnie limitki) to Casio ukraca proceder ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz te układanki coraz droższe w zakupie.

Chłopy składali na potęgę to Casio ukraca proceder ;)

Co prawda, to prawda - ostatnio zwykłe bezele Zibi wyceniało po 70zł. :) Ale jakoś sobie trzeba przecież radzić. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to się w ogóle dziwię, że Casio sprzedawało/sprzedaje klientom z ulicy praktycznie kompletne zestawy części zamiennych do starszych zegarków, włączając w to wersje limitowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, to prawda - ostatnio zwykłe bezele Zibi wyceniało po 70zł. :) Ale jakoś sobie trzeba przecież radzić. :D

A orientujesz się po ile aku ctl1616? Pamiętam , że z 5 lat temu dawałem 15pln :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się po ile aku ctl1616? Pamiętam , że z 5 lat temu dawałem 15pln :D

Coś koło czterech dych, o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fuuuj gorylla  :unsure:

:P

Jak coś to na sprzedaż, mogę Ci jednego zostawić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej je rozdają za pół darmo?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej je rozdają za pół darmo?

One się przynajmniej na timetrendzie chyba wyprzedały, już z dwa razy stamtąd znikały. Przez Centralę Casio chyba ściągnęli już wszystkie egzemplarze i sprzedali. Ale może się okaże, że jeszcze wrócą. :D

 

Wysłane z mojego G-Shocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to na sprzedaż, mogę Ci jednego zostawić :P

Nie dziękuję, Żona nie nosi G  ;)

U sąsiadów leży na bazarku nówka tego goryla z TT za 200 ziko z przesyłką i nikt tego dziadostwa nie bierze  :P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.