Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.05.2020 o 14:47, Kot20 napisał:

Walizka wakacyjna ?

Wow! Gratuluję. Masz większą kolekcję wakacyjną i nie tylko, niż ja klocków lego w dzieciństwie. Tak mnie ciekawi, jak byś miał tylko jeden do wyboru jaki byś wybrał?

Edytowane przez Bald8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Elixir napisał:

 

Niesamowita kolekcja. Gratulacje Panie Kocie ?

Bardzo dzięki Panie Elixirze ?

Cieszę się,że się podoba. 

36 minut temu, Bald8 napisał:

Wow! Gratuluję. Masz większą kolekcję wakacyjną i nie tylko, niż ja klocków lego w dzieciństwie. Tak mnie ciekawi, jak byś miał tylko jeden do wyboru jaki byś wybrał?

Ale tylko jeden z "walizki wakacyjnej"?... czy tylko jeden ze wszystkich walizek?...,a może tylko jeden z całej kolekcji? ?
Tak naprawdę to gdybym umiał wybrać to nie byłoby tej kolekcji?
Ale skoro już rzeczywiście musiałbym wybierać, to miałbym dylemat pomiędzy żółtym 8150 , a czerwonym 8300 ,w którym oddałem do pozłocenia bezel i śrubki prawdziwym 24k złotem.
Wygląda pięknie, ale to strasznie niewygodny zegarek do noszenia, za to 8150 leży idealnie i ma bardzo ciekawy design oraz moduł, stąd dylemat.

P.s.

Jak dobrze, że nie muszę wybierać ?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kot20 napisał:

Bardzo dzięki Panie Elixirze ?

Cieszę się,że się podoba. 

Ale tylko jeden z "walizki wakacyjnej"?... czy tylko jeden ze wszystkich walizek?...,a może tylko jeden z całej kolekcji? ?
Tak naprawdę to gdybym umiał wybrać to nie byłoby tej kolekcji?
Ale skoro już rzeczywiście musiałbym wybierać, to miałbym dylemat pomiędzy żółtym 8150 , a czerwonym 8300 ,w którym oddałem do pozłocenia bezel i śrubki prawdziwym 24k złotem.
Wygląda pięknie, ale to strasznie niewygodny zegarek do noszenia, za to 8150 leży idealnie i ma bardzo ciekawy design oraz moduł, stąd dylemat.

P.s.

Jak dobrze, że nie muszę wybierać ?
 

Dzięki za odpowiedź. Chodziło o całą kolekcję ? Pytam, bo masz i NOSISZ dużo G-shock'ów, więc Twoja opinia będzie bardzo rzetelna. Z tego co pamiętam masz też kilka DW 6600, a u mnie od nich zaczęła się "pasja" G-shock. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20200525_095055.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że moje pytanie odnośnie wygody noszenia Gulfmana G-9100 pozostało bez odpowiedzi postanowiłem sam to sprawdzić na moim wybrednym nadgarstku - no i jest :

IMG_20200526_154845.jpg

 

Nigdy wcześniej nie miałem okazji obcować z tym modelem i po wyjeciu z pudełka zrobił na mnie spore wrażenie - wykonaniem praktycznie w niczym nie odbiega od "większych" braci G-9300 czy GW-9400 a w przeciwieństwie do nich ma kompaktowe gabaryty (nosi się prawie jak kostka a ma wygląd muskularnego G) , no i smaczki "łechtające ego" w postaci wszystkich elementów metalowych z tytanu (mała rzecz a cieszy) , no i do tego cena ... mniej niż 300zł a tyle radochy ????

Kilka fotek w środowisku do którego został stworzony :

IMG_20200526_152652.jpg

 

IMG_20200526_152505.jpg

 

IMG_20200526_154404.jpg

Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tego Gulfmana kiepsko wspominam, imo gorsze materiały niż w G-9300 czy GW-9400 a sam moduł to porażka ????

Przełączanie między funkcjami to jakaś katorga, czekasz jak animacja przeleci, beznadziejne to ????

A dodatkowo Koledze z pracy na tego Gulfa wylał się wrzątek z czajnika i zegar zdechł przy świadkach ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu użytkowników tyle opinii , ja jestem zadowolony (szczególnie rozmiarem) , a co do gorszej jakości użytych materiałów w bezpośrednim porównaniu z G-9300 ja nie zauważyłem - widocznie się nie znam ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także uważam, że to świetny model. Na forum same Ryśki, więc niemalże awangarda. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
5 godzin temu, GTB napisał:

Jako że moje pytanie odnośnie wygody noszenia Gulfmana G-9100 pozostało bez odpowiedzi postanowiłem sam to sprawdzić na moim wybrednym nadgarstku - no i jest :

 

 

Nigdy wcześniej nie miałem okazji obcować z tym modelem i po wyjeciu z pudełka zrobił na mnie spore wrażenie - wykonaniem praktycznie w niczym nie odbiega od "większych" braci G-9300 czy GW-9400 a w przeciwieństwie do nich ma kompaktowe gabaryty (nosi się prawie jak kostka a ma wygląd muskularnego G) , no i smaczki "łechtające ego" w postaci wszystkich elementów metalowych z tytanu (mała rzecz a cieszy) , no i do tego cena ... mniej niż 300zł a tyle radochy ????

Kilka fotek w środowisku do którego został stworzony :


Ja na takich G w ogóle się nie znam - ale fotki świetne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, maritimeeng napisał:


Ja na takich G w ogóle się nie znam - ale fotki świetne...

 

Poszedłeś w droższe maszyny, a warto tutaj skręcić. Właśnie buduję zbiór takich budżetowców i mam masę frajdy. Żona co chwilę coś podbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
10 minut temu, Istvan napisał:

 

Poszedłeś w droższe maszyny, a warto tutaj skręcić. Właśnie buduję zbiór takich budżetowców i mam masę frajdy. Żona co chwilę coś podbiera.

Kupiłem kostkę (taką tanią z radiem) i po 2 dniach oddałem młodemu. W ogóle to do mnie nie gadało. 
Czekam na G-LIDE GBX-100, bo trochę większe i ciekawsze moim zdaniem. Zobaczymy...

 

Ło, taki był 

 

B0316BE3-C148-46F1-ADBD-C30A9390C1CA.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, maritimeeng napisał:


fotki świetne...

Dziękuję.

14 minut temu, Istvan napisał:

 

 buduję zbiór takich budżetowców i mam masę frajdy

Coś w tym jest , po wszystkich naszpikowanych "ficzerami" modelach te najprostsze , spełniające podstawowe wymagania cieszą tak samo - a czasem nawet bardziej.

4 minuty temu, maritimeeng napisał:

Kupiłem kostkę (taką tanią z radiem) i po 2 dniach oddałem młodemu. W ogóle to do mnie nie gadało. 

Kostka to specyficzny model - albo się go kocha albo nienawidzi (choć w większości jest to pierwsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też kostki nie przemawiają ze względu na rozmiar, ale mają swoich miłośników. Nie wiem jednak, czy nie kupię ich kilka w różnych kolorach, głównie ze względu na żonę.

 

Jestem zdania, że warto przerobić parę znanych egzemplarzy G-Shocków. Zwłaszcza te, które z nieznanego mi powodu są pomijane na forum. 9100 jest tego świetnym przykładem.

 

Zgadzam się również ze stwierdzeniem, że oklepane modele z mnóstwem funkcji może i są fajne, ale prostsze modele nie ustępują im pola. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Chłopaki czy może jest ktoś zorientowany, gdzieś widział, słyszał czy cokolwiek wie, czy można w ogóle jeszcze kupić MTG-S1000BD-1AER?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, GTB napisał:

Jako że moje pytanie odnośnie wygody noszenia Gulfmana G-9100 pozostało bez odpowiedzi postanowiłem sam to sprawdzić na moim wybrednym nadgarstku - no i jest :

 

Nigdy wcześniej nie miałem okazji obcować z tym modelem i po wyjeciu z pudełka zrobił na mnie spore wrażenie - wykonaniem praktycznie w niczym nie odbiega od "większych" braci G-9300 czy GW-9400 a w przeciwieństwie do nich ma kompaktowe gabaryty (nosi się prawie jak kostka a ma wygląd muskularnego G) , no i smaczki "łechtające ego" w postaci wszystkich elementów metalowych z tytanu (mała rzecz a cieszy) , no i do tego cena ... mniej niż 300zł a tyle radochy ????

Kilka fotek w środowisku do którego został stworzony :

 

Mam podobnie. Także model z serii 9xxx. A na chwilę obecną z metalowych mechaników na plastiki ???? Zdjęcie takie se, ale zegar póki co cieszy.

 

IMG_20200526_205650.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, _Kwiatek_ napisał:

Chłopaki czy może jest ktoś zorientowany, gdzieś widział, słyszał czy cokolwiek wie, czy można w ogóle jeszcze kupić MTG-S1000BD-1AER?

Na eBay jest https://m.ebay.pl/itm/Casio-Herrenuhr-MTG-S1000BD-1AER-schwarz/264544273321?hash=item3d981143a9:g:M5IAAOSwTA9X9M3J ale pewnie cena ci nie będzie odpowiadała.

Szukasz dla siebie ? Czyżby zostanie jednozegarkowcem nie wyszło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, _Kwiatek_ napisał:

Chłopaki czy może jest ktoś zorientowany, gdzieś widział, słyszał czy cokolwiek wie, czy można w ogóle jeszcze kupić MTG-S1000BD-1AER?

Drugi raz do tej samej wody? ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
10 minut temu, _Kwiatek_ napisał:

Chłopaki czy może jest ktoś zorientowany, gdzieś widział, słyszał czy cokolwiek wie, czy można w ogóle jeszcze kupić MTG-S1000BD-1AER?

E,e,e. Kwiatek, hamuj piętą jednozegarkowcu ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Szukam dla brata. A że brat zegarków nie nosi to będzie mi pożyczał B)

36 minut temu, GTB napisał:

Na eBay jest https://m.ebay.pl/itm/Casio-Herrenuhr-MTG-S1000BD-1AER-schwarz/264544273321?hash=item3d981143a9:g:M5IAAOSwTA9X9M3J ale pewnie cena ci nie będzie odpowiadała.

Szukasz dla siebie ? Czyżby zostanie jednozegarkowcem nie wyszło ?

Za taką cenę to ja dziękuję :(

32 minuty temu, tomaliusz napisał:

Drugi raz do tej samej wody? ????

To był zegarek który zrobił największą furorę u kolegów z pracy (tzn to nie koledzy tylko znajome twarze) :D

trochę brakuje mi go.

 

33 minuty temu, maritimeeng napisał:

E,e,e. Kwiatek, hamuj piętą jednozegarkowcu ????

Jak wyżej, to dla brata! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki czy może jest ktoś zorientowany, gdzieś widział, słyszał czy cokolwiek wie, czy można w ogóle jeszcze kupić MTG-S1000BD-1AER?
Na oeliksie gość z Wrocławia sprzedaje dwie sztuki: lekka używka po 2,3k i nówka po 2,7k, ale jak dawno ta nówka kupiona, to nie wiem. Myślę, że warto zerknąć.

P.S. To bardzo przyjemny zegar. :De6ac552aac117897f4faf8b92589f830.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ja to wiem, że fajny. Tylko dlaczego on jest tak cholernie drogi? Ja go kupowałem chyba po 1700 złotych a teraz te ceny to trochę z... d**y!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.