Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku może nie wypada mówić, ale chyba się odkochałem od G-Shocka ????

Jakby ktoś był zainteresowany GW-5000, to wystawiłem na bazarek


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mirosuaw napisał:

W tym wątku może nie wypada mówić, ale chyba się odkochałem od G-Shocka ????

Jakby ktoś był zainteresowany GW-5000, to wystawiłem na bazarek

 

Przepraszam, czy jest gdzieś przycisk do zgłoszenia kandydatury użytkownika do wypisania z wątku "PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK"? ;)

 

A tak serio, to już kilkukrotnie mierzyłem się z myślami o upłynnieniu GW-5000, ale jakoś za każdym razem mi przechodziło.

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, clusca napisał:

 

Przepraszam, czy jest gdzieś przycisk do zgłoszenia kandydatury użytkownika do wypisania z wątku "PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK"? ;)

 

Sam popełnię seppuku, jak przystało na starego samuraja :ph34r:


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka
Godzinę temu, Mirosuaw napisał:

W tym wątku może nie wypada mówić, ale chyba się odkochałem od G-Shocka ????

Jakby ktoś był zainteresowany GW-5000, to wystawiłem na bazarek

 

Czyzby cos zupelnie innego zawladnelo twoimi uczuciami ? Moze to tylko chwilowy kryzys,taki jak w kazdym zwiazku? 

Moze popatrz jeszcze raz na jej tylek - mam na mysli tylek kosteczki...Chlopcy podobno lubia opalone :)

 

A tak powaznie - chodzi o katy patrzenia ? tzn ze robia sie szybko osemki ? Szczelam,bo u mnie 5K ma za to minusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mrovka napisał:

A tak powaznie - chodzi o katy patrzenia ? tzn ze robia sie szybko osemki ? Szczelam,bo u mnie 5K ma za to minusa

 

Masz kiepski kontrast w GW-5000??? Dobrze zrozumiałem? Bo jeśli tak to jesteś chyba pierwszą osobą która o tym wspomina i stawiałbym na podmieniony wyświetlacz bo ten model w tym temacie wypada bardzo dobrze.

2 godziny temu, Mirosuaw napisał:

W tym wątku może nie wypada mówić, ale chyba się odkochałem od G-Shocka ????

 

 

To i tak masz lepiej niż ja bo mi ogólnie "zegarkoholizm" przeszedł... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Sam kontrast jest w porzadku,tyle ze patrzac pod katem okolo 35-40 stopni - obstawiam ze tyle wynosi kat - robia mi sie osemki.

W porownaniu z katami w DW5000SL to 5K wypada slabo.

 

Moj jest z 2009,czyli ta pierwsza seria...i moze podczas produkcji tej drugiej serii wkladali juz inne wyswietlacze.

Wiem ze przerwa miedzy jedna a druga seria to bylo gdzies 2-3 lata, wiec dlatego takie moje gdybanie.

Oczywiscie,zakladajac ze faktycznie jest roznica miedzy rocznikiem 2009, a rocznikiem np 2013

 

Nie sadze by byl zamieniony wyswietlacz - aczkolwiek dwa lata wedrowal po kilku forumowiczach.

Musieliby sie wypowiedziec Ci ludkowie,co go sobie przekazywali :)

 

Ale tez nie wpadam w qurw..bo jak dobrze kojarze to GWm5600 lub GW5610 zachowywalo sie podobie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daito napisał:

To i tak masz lepiej niż ja bo mi ogólnie "zegarkoholizm" przeszedł... ;)

 

To pocieszające. Dobrze wiedzieć, że jest światełko w tunelu, bo mnie dopiero zaczyna dopadać, a z tego co widzę, to droga zegarkomaniaków jest swojego rodzaju schematem. Najpierw zaczyna się od jednego zegarka. Wydawać by się mogło dość drogiego, za równowartość malta ze średniej półki. Potem dochodzi drugi, a jak pojawi się trzeci, to jest już z górki. Zegarki są coraz "tańsze", coś, co było kiedyś kwotą idiotyczną do wydania na zegarek staje się super okazją. Sprzedaje się kilka mniej kosztownych, aby kupić ten jeden upragniony, z nieco wyższej już półki, po czym odkupuje się wcześniej sprzedane, bo jednak fajne były. No i w końcu docieramy do momentu, kiedy chcemy zostać jednozegarkowcem ;) Najgorsze jest to, że ten cykl przemian zegarkowej drogi zmienia się sinusoidalnie, więc jeszcze wszytko przed nami.

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mrovka napisał:

Sam kontrast jest w porzadku,tyle ze patrzac pod katem okolo 35-40 stopni - obstawiam ze tyle wynosi kat - robia mi sie osemki.

[...]

Ale tez nie wpadam w qurw..bo jak dobrze kojarze to GWm5600 lub GW5610 zachowywalo sie podobie

 

 

Jeśli kontrast jest dobry to te ósemki się nie pojawiają ;) To "ósemkowanie" okrutnie mnie drażniło właśnie  w GW-M56100 i kilku innych zegarkach w 5000 coś takiego nie powinno się dziać.

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest z końca 18r i też  są ósemki niestety 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka
55 minut temu, Daito napisał:

 

Jeśli kontrast jest dobry to te ósemki się nie pojawiają ;) To "ósemkowanie" okrutnie mnie drażniło właśnie  w GW-M56100 i kilku innych zegarkach w 5000 coś takiego nie powinno się dziać.

 

 

Napoewno ? :)

A jak poprawiasz kontrast w tv to dlatego ze robia ci sie osemki ?? /zarcik,bez zlosci/

 

Nie chce sie spierac,ale wydaje mi sie ze kontrast,a osemki to dwia rozne i inne zdarzenia....i prawde piszac tak cale zycie myslalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zostały 3 kostki i jeden król kostek.

DW-5600E - żadnych ósemek, kontrast słabszy kiedy patrze pod kątem leworęcznego (nosząc na prawej ręce, tak jak nosze), nosząc na lewej nie byłoby problemu z czytelnością.

DW-5035 - żadnych ósemek i kontrast, widoczność doskonała z każdego kąta, góra, dół, lewo, prawo.

GW-5000 (z 2018) - ósemki się pojawiają jak patrze od godziny 6 (i wtedy nie ma szans odczytać godziny), lewo, prawo, góra jest OK. 

GX-56-1B - żadnych ósemek, kontrast i czytelność super z każdej strony (biorąc pod uwagę głęboko osadzony wyświetlacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Musze sie sam doprostowac.

Ja poznalem definicje kontrastu zanim na swiecie pojawily sie wyswietlacze cieklokrystaliczne - wiec sila rzeczy defincja mogla sie zmienic.

Z drugiej strony,w mysl tej znanej mi definicji - patrzac na dwa zegarki z gory,gdy w jednym i drugim sa wyrazne liczby (DW5000SL i GW5000) no to nie moge stwierdzic ze jeden ma gorszy kontrast od drugiego

Dopiero patrzac pod katem,gdy w jednym pojawiaja sie osemki,a drugi jest jeszcze czytelny to jedynie co moge powiedziec ,to ze jest inne ustawienie krysztalow..ale efekt docelowy,tzn ten kontrast,jest taki sam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trwogą sięgnąłem po swojego GW-5000, bo przyznam, że "ósemek" jeszcze na nim nie sprawdzałem. Nie wiem, co musiałbym robić, żeby się pojawiły. Prędzej wyświetlacz staje się nieczytelny z uwagi na perspektywę, z której się patrzy, niż pokazują się ósemki :) Podobnie jest z GW-M5610, gdzie sam kontrast jest chyba najlepszy ze wszystkich cyfrowych G, które mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Jak patrzysz z gory,lub pod katem 80 stopni, to teoretycznie nigdy zadne osemki nie maja prawa powstac - my piszemy o sytuacji gdy patrzysz na wyswietlacz np pod katem 45 stopni

 

clusca - to Ty chyba masz najlepsze wyswietlacze jakie wyprodukowano,lub zle nas zrozumiales.

Naprawde jak patrzysz na GW5000 od godziny 6 pod katem np 40-45 stopni to mozesz odczytac godzine ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia pomniejszone bez wyostrzania, żeby nie poprawiać kontrastu:

 

90 stopni od płaszczyzny wyświetlacza

1684862233_01_90.jpg.e039fb86339a0530651b59ad4a3915bb.jpg

 

 

60 st.

1016925113_02_60.jpg.28aaf4c94a3191816937fa59462d7639.jpg

 

 

45 st.

1650018670_03_45.jpg.a96ad46541707374b732acb1e67d04a0.jpg

 

 

30 st.

1664071831_04_30.jpg.7102400028d637d6dc7e477dd73df67d.jpg

 

 

Jeszcze bardziej ekstremalny kąt. Tutaj coś się pojawia, ale godzina nadal jest czytelna.

306420699_05_20.jpg.99d0073a9bc552c07a83a3cf226b1380.jpg

 

 

Na koniec 30-45 st. od boku

1756176768_06.45-45.jpg.206ec004a1c01325bf17e69c4d61c313.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

O KURNA !!!!

No to moj zachowuje sie zupelnie inaczej..bo spogladajac na moj pod katem 45 st,patrzac od godz 6 zmienia sie w osemki

Ale np gdy popatrze na niego pod tym samym katem od godziny 5 jest czytelny

Tak samo jest gdy patrze na zegarek od godz 7. /Twoje ost zadjecie/

Ty masz ladne cyferki,a unie w tej pozycji jest pelny osemek

 

hmmm

 

zaryzykuje stwierdzenie,po ogladnieciu Twoich fotek,ze to chyba musi byc zalezne od czynnika ludzkiego i teraz rozumie przyczyne poszukiwan idealnego romka 

 

PS.Nie chcesz sie go pozbyc  ?? w rozliczeniu daje moj egzemplarz,Gieza i SL :)

/zarcik/

 

 

Edytowane przez mrovka
literowki i dopiski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mrovka napisał:

 

Napoewno ? :)

A jak poprawiasz kontrast w tv to dlatego ze robia ci sie osemki ?? /zarcik,bez zlosci/

 

Nie chce sie spierac,ale wydaje mi sie ze kontrast,a osemki to dwia rozne i inne zdarzenia....i prawde piszac tak cale zycie myslalem

 

Też nie chcę się spierać ale raczej na pewno. Wyświetlacz w TV nieco się różni od tego który masz w zegarku. Poprawiasz kontrast w TV bo obraz jest niewyraźny, rozmyty - czyli mniej więcej tak jak w Twoim zegarku ;)
 

G-7800 ma regulację kontrastu w skali od 1 do 7, jeśli mam 1 to ostrość wyświetlanych cyfr jest słaba patrząc pod kątem np 45 - 50 stopni i najlepiej na dobrze oświetlony wyświetlacz, ostrość jego wskazań maleje i pojawiają się wszystkie komórki wyświetlacza w których jest "ciekły kryształ" (czyli upraszczając widać same ósemki), zwiększając kontrast zwiększa się głębia koloru wyświetlanych cyfr i już przy 3-ce stają się wyraźniejsze i ósemki się nie pojawiają i patrząc w zasadzie pod każdym kątem (na ile pozwalają "ranty" bezela) widzę tylko właściwe wskazania zegarka,  wiec obstawiam że kontrast jednak ma coś tam wspólnego z tymi ósemkami.... ;) Choć może faktycznie się nie znam... :)

 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, clusca napisał:

 

To pocieszające. Dobrze wiedzieć, że jest światełko w tunelu, bo mnie dopiero zaczyna dopadać, a z tego co widzę, to droga zegarkomaniaków jest swojego rodzaju schematem. Najpierw zaczyna się od jednego zegarka. Wydawać by się mogło dość drogiego, za równowartość malta ze średniej półki. Potem dochodzi drugi, a jak pojawi się trzeci, to jest już z górki. Zegarki są coraz "tańsze", coś, co było kiedyś kwotą idiotyczną do wydania na zegarek staje się super okazją. Sprzedaje się kilka mniej kosztownych, aby kupić ten jeden upragniony, z nieco wyższej już półki, po czym odkupuje się wcześniej sprzedane, bo jednak fajne były. No i w końcu docieramy do momentu, kiedy chcemy zostać jednozegarkowcem ;) Najgorsze jest to, że ten cykl przemian zegarkowej drogi zmienia się sinusoidalnie, więc jeszcze wszytko przed nami.

Nie strasz mnie. ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mrovka napisał:

O KURNA !!!!

No to moj zachowuje sie zupelnie inaczej..bo spogladajac na moj pod katem 45 st,patrzac od godz 6 zmienia sie w osemki

A masz go "ze sklepu" czy z drugiej ręki?

Z tego co opisujesz wyświetlacz zachowuje się tak jak w moim GW-M5610

 

A tutaj fotki (robione "beleczym")  DW-5030-1 moim zdaniem jeden z lepszych "kontrastowo" "G"

 

IMG-20200602-165615.jpg

 

IMG-20200602-165436.jpg

 

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DW-5030 vs GW-5000, dw z drugiej lib trzeciej reki, gw ze sklepu.

15911115181091641464199.jpg

1591111585729813884539.jpg

Edytowane przez Puncur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Mam go ze sklepu i sprowadzony z Japoni

Byl caly komplet.

 

Glebie koloru liczb,patrzac od gory mam taka sama ja 'clusca' - czern,krawedzie sa i wyrazne i identyczne 

(personalnie to wlasnie podciagam pod definicje kontrastu i dlatego napisalem ze kontrast mam taki sam)

Gdybym mial inny kontrast to moje literki musialby byc bardziej szare,wyblakle i z rozmytymi krawedziami

-dobrze mysle ?? Czy moze myle to z 'nasyceniem' ??

Pytam,bo juz sam nie wiem :)

 

Czytajac definicje wyswietlacza cieklokrystalicznego zrozumialem ja tak, ze te osemki zaleza od foli polaryzacyjnej i tego jak ukladaja sie krysztaly

 

Jestem przekonany ze moje 5k zachowuje sie  jak Twoje GWm - rozumie ze mowimy o osemkach :)

To co to znaczy...ze im szybciej pojawiaja sie osemki to tym bardziej jest spaprany kontrast ? 

Nie mowie ze nie...ale na to by wychodzilo ze wiekszosc GW ma sparane kontrasty i tylko DW moze miec  dobry kontrast ?

 

 

Panowie,nie atakuje,poprostu dociekam sobie bo moze czas na moje wewnetrzna i zyciowa weryfikacje

 

 

 

 

 

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.