Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Gość mrovka

Nic sie nie odwala - mrovka sie doksztalca .... ot co :)

 

Moj 5k zachowuje sie dokladnie w taki sam sposob jak na filmie murcins

Brzydko zabrzmi to co napisze,ale czuje sie lepiej wiedzac ze nie jestem sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mrovka napisał:

Nic sie nie odwala - mrovka sie doksztalca .... ot co :)

 

Moj 5k zachowuje sie dokladnie w taki sam sposob jak na filmie murcins

Brzydko zabrzmi to co napisze,ale czuje sie lepiej wiedzac ze nie jestem sam.

Eee no to chyba normalne pod takimi ostrymi kątami. Przynajmniej tak jak na w/w filmie kolegi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, mrovka napisał:

Jestem przekonany ze moje 5k zachowuje sie  jak Twoje GWm - rozumie ze mowimy o osemkach :)

To co to znaczy...ze im szybciej pojawiaja sie osemki to tym bardziej jest spaprany kontrast ? 

Nie mowie ze nie...ale na to by wychodzilo ze wiekszosc GW ma sparane kontrasty i tylko DW moze miec  dobry kontrast ?

 

 

Kurcze teraz to ja też już sam nie wiem...   Dotąd myślałem że GW-5000 obligatoryjnie ma świetną czytelność, zdecydowanie lepszą od GW-M5610 a tu okazuje się że jednak nie.
 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Daito napisał:

 

Kurcze teraz to ja też już sam nie wiem...   Dotąd myślałem że GW-5000 obligatoryjnie ma świetną czytelność, zdecydowanie lepszą od GW-M5610 a tu okazuje się że jednak nie.
 

To te same lcd, zależy jak trafisz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Daito napisał:

 

Dotąd myślałem że GW-5000 obligatoryjnie ma świetną czytelność, zdecydowanie lepszą od GW-M5610 a tu okazuje się że jednak nie.
 

A niby czemu miałby mieć lepszą skoro w środku siedzą identyczne moduły ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

 

34 minuty temu, murcins napisał:

Myślałem, że to standard  :D

 

Ja tez tak myslalem,zwlaszcza ze podobne zjawiska widzialem na kazdym wyswietlaczu...no i dlatego na samym poczatku swoich wypocin zalozylem ze te osemki wkurzyly Miruslaw'a

 

Clusca zepsul wszystko :)   bo okazuje sie ze ma najlepszy wyswietlacz

Albo mam poprostu ordynarna podrobe :)

 

19 minut temu, Daito napisał:

 

Kurcze teraz to ja też już sam nie wiem...   Dotąd myślałem że GW-5000 obligatoryjnie ma świetną czytelność, zdecydowanie lepszą od GW-M5610 a tu okazuje się że jednak nie.
 

 

Ten temat trzeba chyba zostawic,bo odlecimy ...

 

13 minut temu, GTB napisał:

A niby czemu miałby mieć lepszą skoro w środku siedzą identyczne moduły ? 

 

No wlasnie clusca nam udowodnil ze moga byc rozne..popatrz na jego fotki i porownaj to z filmem murcins'a

Tez mi sie to nie podoba :)

 

Logikai mojej teori spiskowej opiera sie na tym ze moga byc inne folie polaryzacyjne - ale to tylko moja domorosle gdybanie....tzn tak mi to osobiscie najbardziej pasuje,co nie znaczy ze mam racje.

Tak sobie to tlumacze.

 

 

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mrovka napisał:

Clusca zepsul wszystko :)   bo okazuje sie ze ma najlepszy wyswietlacz

Albo mam poprostu ordynarna podrobe :)

Wydaje mi się, że jest tak samo jak u wszystkich jeżeli chodzi o ósemki, jakby kolega bardziej nachylił to by wyszły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o niczym to nie świadczy bo wyświetlacze o lepszej bądź gorszej "widoczności" występują w wielu modelach (sam się o tym przekonałem na przykładzie GW-M5610 a i wiele było już tu powiedziane o różnicach w Romkach) , to różnica w poszczególnych egzemplarzach (partiach?) i póki się miesci w normach producenta będą nadal występowały. Tak naprawdę to takie niuanse są zagwozgdką wyłącznie dla wąskiej grupy pasjonatów bo główna , docelowa grupa odbiorców nawet na to nie zwraca uwagi , a to oni są głównymi klientami Casio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak.

 

30546c2bce4eb90f0c3dce8762ce9453.jpg

ada975db91ef6adfe3214e94100a90ee.jpg

a353636f71c5cbc9780c6497e93f2c77.jpg

Jak widać moja wersja jest bardziej dla tych co na prawej noszą.

Ale ja patrzę zazwyczaj tak. I tu jest bajeczka. Uwielbiam GW-5000-1JF.

5be3859b0e08ab02b416f58162a37dda.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, fidelio napisał:

 

Ale słodko :D Prawdziwi faceci różu się nie boją ????


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
1 minutę temu, tommly napisał:

Ale słodko :D Prawdziwi faceci różu się nie boją ????

 

Ba, wiadomo ???? Jutro rano tą kosteczkę zabieram na rower ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, tommly napisał:

Ale słodko :D Prawdziwi faceci różu się nie boją ????

Ten róż nie jest taki jaki wychodzi na fotkach, raczej to taki oldschool, lata 90-te. Świetna ta kostka jest, wyróżnia się, ale tak nie na siłę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, GTB napisał:

A niby czemu miałby mieć lepszą skoro w środku siedzą identyczne moduły ? 

 

Chyba temu ze za jednego 5000 możesz kupić dwa, albo trzy GW-M5610.... W DW-5600, DW-50XX też masz ten sam moduł a jedne modele mają lepszą czytelność (np 5030-1) a inne gorszą (np 5600E-1V).

"Lekko" drażni mnie taka loteria...
 .


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku 5030-1 i 5600e jest różnica spora ale one mają całkiem inne lcd :) 5610 i 5000 mają ten sam numer wyświetlacza (jako część). 5030 oraz 5600e różne numery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, siwus90 napisał:

Eee no to chyba normalne pod takimi ostrymi kątami. Przynajmniej tak jak na w/w filmie kolegi. 

 

Dokładnie. Na filmie murcinsa wyświetlacz jest świetnie czytelny pod kątem 45 stopni. U mnie również patrząc na wyświetlacz pod bardzo małymi kątami widać wszystkie segmenty wyświetlacza (ósemki), ale nie zlewają się tak bardzo - dość długo da się rozróżnić wyświetlane cyfry od tych "martwych" (a w zasadzie odwrotnie ;) ). Różnica między nimi zanika pod takim kątem, że samo czytanie wyświetlacza jest już prawie niemożliwe. Dodam jeszcze, że GW-M5610 zachowuje się podobnie, z tą różnicą, że patrząc pod małym kątem od dołu i z lewej strony pojawiają się jednak słynne ósemki, ale pod dość ekstremalnym kątem, pod którym rzadko patrzy się na zegarek.

 

Zauważyłem jeszcze jedno, mianowicie kontrast i widoczność wyświetlacza, pod każdym chyba kątem, dość mocno jest uzależniona od natężenia i kierunku padania światła na wyświetlacz. Wystarczy stanąć tyłem do okna, przez które wpada ostre światło z zewnątrz i obserwując wyświetlacz obracać się wokół swojej osi. Oglądając w ten sposób mojego Romana widać zarówno kijowy, jak i fantastyczny kontrast wyświetlacza, patrząc cały czas na niego na wprost :)

 

@mrovka, jeżeli u Ciebie jest jak u murcinsa, to nie jest źle przecież. Mnie natomiast wkurza co innego. Chodzi o podświetlenie, przy czym nie ma znaczenia, czy jest to EL, czy LED. Włączając je w ciemności i patrząc na wyświetlacz na wprost, cyfry są niemal nieczytelne. Trzeba lekko odchylić zegarek, by coś odczytać. Nie w każdym się tak dzieje, ale np. w DW-5035 jest fatalnie. Roman GW-9430EJ, którego miałem również nie był mistrzem świata, Jeśli o to chodzi. Cóż, nie ma zegarka idealnego, zawsze są jakieś "ale" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej 'czytelnosci' w podswietleniu brakuje DW5035. W najgorszych ciemnosciach nigdy nie mialem problemu z odczytem godziny jak i rowniez przez ostatnie 10lat w DW5600E ????

Edytowane przez fonfelinni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemu nie ma jak ustawię nieco wyświetlacz pod odpowiednim kątem. Jak patrze na wprost, to wszystko się jakby zlewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuning Gulfmana - montaż paska od G-9100BP-1 (stylistycznie identyczny jak w GW-9200). Zyskuje na wygodzie i (moim zdaniem) wyglądzie.

 

CollageMaker_20200605_164126677.jpg

CollageMaker_20200605_164203023.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.