Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Super_kulka napisał:

GST-B200-1AER z mudmasterem

 

xZrG5nz.jpg?1


G-shock fanboy... a może nie? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2020 o 07:22, Admof napisał:

świat zegarkowy gardzący podróbkami traktuje chińskie części jak moda...

Ten lepszy...  

A jak szanowni koledzy się zapatrują?

Gdzieś tutaj wcześniej, ktoś wrzucił DW-5K w chińskim metalowym ubranku... I ktoś inny wspomniał nawet o banie..., że promowanie podróbek itp. No ok. Bezel był podróbą Casio metalowego, którego Casio wypuściło...  

Ale w tym przypadku Casio NIE wypuściło metalowej wersji GA-2100... Pytanie, czy należy się oburzać, czy raczej nie, bo pomimo inspiracji, nie jest to stricte podróbka... 

A jeśli się będziemy oburzać to dlaczego nikt lub prawie nikt się nie oburza na modowane Seiko ?

Edytowane przez Krist-off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur.., że też wam się chce wałkować to w kółko.. Temat był już dostatecznie jasno wyjaśniony..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, czy Casio (czy też inny producent) coś wypuścił, czy nie. Tylko o bezprawne używanie przez jednego producenta zastrzeżonego znaku innego producenta. I zastanawiam się, ile jeszcze razy trzeba będzie powtórzyć, że nie ma żadnego znaczenia, czy dany producent coś wypuścił, czy też nie. Tutaj nie widzę nigdzie napisu G-Shock (na tym screenie, bo filmiku nie odtwarzałem).

Inna sprawa, ale to już rzecz gustu, że dla mnie ten "mod" z filmiku, jak i te na kostkach GW-M5600 wyglądają po prostu tandetnie.

 

Dla mnie osobiście tak samo obciachowe i słabe jest upodabnianie całkiem fajnego G-Shocka do Royal Oak'a, jak i Seiko 5 do Blancpain'a.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, p.r.p. napisał:

Kur.., że też wam się chce wałkować to w kółko.. Temat był już dostatecznie jasno wyjaśniony..

Po prostu szukanie gównoburzy to dla niektórych cel przewodni na forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, p.r.p. napisał:

Kur.., że też wam się chce wałkować to w kółko.. Temat był już dostatecznie jasno wyjaśniony..

Racja. Było, nie użyłem "szukaj" , temat do zamknięcia...  ;)

Godzinę temu, Jogi napisał:

Tylko o bezprawne używanie przez jednego producenta zastrzeżonego znaku innego producenta

W przypadku "RO inspired" raczej nie ma to miejsca... A nawet można polemizować... 

https://clovers.law/en/blog/2018/1/29/the-shape-of-audermars-piguet-royal-oak-is-not-a-3d-trademark

Co do G- bezela mógłbym nawet się zgodzić...  

 

 

Godzinę temu, Jogi napisał:

Inna sprawa, ale to już rzecz gustu, że dla mnie ten "mod" z filmiku, jak i te na kostkach GW-M5600 wyglądają po prostu tandetnie.

Ale...

Godzinę temu, Jogi napisał:

bo filmiku nie odtwarzałem

Co do 5600 zgoda.

Godzinę temu, Jogi napisał:

Dla mnie osobiście tak samo obciachowe i słabe jest upodabnianie całkiem fajnego G-Shocka do Royal Oak'a, jak i Seiko 5 do Blancpain'a.

A Steinhart? 

Wiem o nim też było wiele razy... :)

I o różnych "inspiracjach" też było. 

ale tak mnie naszło, bo "takiego" nie widziałem...  Tu. Na forum. Takiego "body kit'a" inspirowanego, ale dedykowanego do ORYGINAŁU... 

w końcu sprzedaż ani produkcja świateł "lexus look" do aut nie jest zakazana i niezgodna z prawem. 

reszta jest kwestią gustu.

IMO ten RO mod całkiem nieźle wyszedł. 

3...,2...,1...

 

43 minuty temu, tomaliusz napisał:

Po prostu szukanie gównoburzy to dla niektórych cel przewodni na forum :D

Pełna zgoda.

Chciałem tylko poznać zdanie kolegów. I nie ja pierwszy rzuciłem k... Czy "gównem" .

Zdanie "poznane" 

Dziękuję. 

:)

 

Edytowane przez Krist-off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Krist-off napisał:

Racja. Było, nie użyłem "szukaj" , temat do zamknięcia...  ;)

W przypadku "RO inspired" raczej nie ma to miejsca... Co do G- bezela mógłbym nawet się zgodzić...  Ale można też polemizować. 

https://clovers.law/en/blog/2018/1/29/the-shape-of-audermars-piguet-royal-oak-is-not-a-3d-trademark

 

Ale...

Co do 5600 zgoda.

A Steinhart? 

Wiem o nim też było wiele razy... :)

I o różnych "inspiracjach" też było. 

ale tak mnie naszło, bo "takiego" nie widziałem...  Tu. Na forum. Takiego "body kit'a" inspirowanego, ale dedykowanego do ORYGINAŁU... 

w końcu sprzedaż ani produkcja świateł "lexus look" do aut nie jest zakazana i niezgodna z prawem. 

reszta jest kwestią gustu.

IMO ten RO mod całkiem nieźle wyszedł. 

3...,2...,1...

 

Pełna zgoda.

Chciałem tylko poznać zdanie kolegów. I nie ja pierwszy rzuciłem k... Czy "gównem" .

Zdanie "poznane" 

Dziękuję. 

:)

 

 

Jak już cytujesz, to cytuj jak należy, a nie wybiórczo. Wyżej napisałem, że oceniam na podstawie screena. Jest na tyle wyraźny, że nie jest konieczne oglądanie całego filmu. Mam tylko nadzieję, że w filmie nie pojawia się jednak bezel z napisem G-Shock, bo wtedy musiałbym to nazwać podróbką. ;)

 

Poza tym, podobnie jak Twoi poprzednicy, rzucasz różnymi przykładami nie odnosząc się do meritum. Czyli używania przez producenta danej rzeczy, zastrzeżonego znaku innego producenta. Bo właśnie tak definiuje się podróbkę.

 

Nie bardzo rozumiem, co ma podany przez Ciebie link, do zacytowanego fragmentu mojej wypowiedzi. Nigdzie nie pisałem o zastrzeżonym wzorze przemysłowym RO, tylko o zastrzeżonym znaku, w tym przypadku napisie G-Shock. A odnosiło się to do Twojego mylnego twierdzenia, że jak dany producent, czegoś nie wyprodukował jako pierwszy, to inny może to zrobić wykorzystując logo tego pierwszego.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jogi napisał:

Mam tylko nadzieję, że w filmie nie pojawia się jednak bezel z napisem G-Shock, bo wtedy musiałbym to nazwać podróbką. ;)

Pojawia się i tu się zgadzam. 

Chodziło mi bardziej o RO inspired i Wasze zdanie. Link do wyroku w nieco za nisko mi się wkleił...  A tu zaraz G-burza, jak na elektrodzie.... :D

ps. Nie oceniaj filmu po plakacie... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Krist-off napisał:

Pojawia się i tu się zgadzam. 

Chodziło mi bardziej o RO inspired i Wasze zdanie. Link do wyroku w nieco za nisko mi się wkleił...  A tu zaraz G-burza, jak na elektrodzie.... :D

ps. Nie oceniaj filmu po plakacie... 

 

Skoro jednak napis G-Shock pojawia się na tych blaszanych elementach, to jednak faktycznie za szybko oceniłem. A tu w filmie niespodzianka i kolejna podróba.;)

Ale to też pokazuje, w jakim poważaniu mają konsumentów tak producenci, jak i promotorzy tych podrób.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jogi napisał:

Skoro jednak napis G-Shock pojawia się na tych blaszanych elementach, to jednak faktycznie za szybko oceniłem, że nie jest to kolejna podróba. ;)

No chyba tak. Bo w filmiku tym są DWA "mody" . Jeden RO BEZ NAPISÓW i o ocenę tego mi bardziej chodzi i jego odbiór. 

I drugi - podobny do oryginału plastikowego tylko, że z metalu i z napisami G-Schock... I tu się zgodzić mogę...  (Mógłbym tylko zacząć drążyć czy do auta zawsze dajesz ORYGINALNE części zamienne..., ale nie będę...  ;) )

Także o.

Mam nadzieję, że wytłumaczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Krist-off napisał:

No chyba tak. Bo w filmiku tym są DWA "mody" . Jeden RO BEZ NAPISÓW i o ocenę tego mi bardziej chodzi i jego odbiór. 

I drugi - podobny do oryginału plastikowego tylko, że z metalu i z napisami G-Schock... I tu się zgodzić mogę...  (Mógłbym tylko zacząć drążyć czy do auta zawsze dajesz ORYGINALNE części zamienne..., ale nie będę...  ;) )

Także o.

Mam nadzieję, że wytłumaczyłem.

W pierwszym moim poście tej konwersacji poznałeś moje zdanie na temat tego bez napisów. Obejrzenie filmu nic nie zmieniło, na screenie wyglada dokladnie tak samo.

Szkoda, że nadal nie rozumiesz, mimo, że dwa razy już to napisałem, czym jest podróbka. Zamiast się do tego odnieść, wciąż lawirujesz i rzucasz kolejnymi przykładami niezwiązanymi z tematem rozmowy.

I tak, w aucie wszystkie części mam oryginalne.🙂

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jogi napisał:

Szkoda, że nadal nie rozumiesz, mimo, że dwa razy już to napisałem, czym jest podróbka.

 

14 minut temu, Krist-off napisał:

drugi - podobny do oryginału plastikowego tylko, że z metalu i z napisami G-Schock... I tu się zgodzić mogę

 

25 minut temu, Krist-off napisał:

Pojawia się i tu się zgadzam

 

37 minut temu, Jogi napisał:

 

Edycja: dziękuję za opinię. 

Edytowane przez Krist-off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

16 minut temu, Krist-off napisał:

(...)(Mógłbym tylko zacząć drążyć czy do auta zawsze dajesz ORYGINALNE części zamienne..., ale nie będę...  ;) ) (...)

🙃


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Krist-off napisał:

Racja. Było, nie użyłem "szukaj" , temat do zamknięcia...

Panowie ostatnio taka dyskusja na kwadracie skończyła się "wyłączeniem prądu" na dwa dni , więc cieszmy się latem. I jak w cytacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjent GAW 100 - dzisiaj przyszedł i za Chiny Ludowe nie łapie synchro.

Kilka egzemplarzy już miałem, kostka łapie sygnał z szafki w łazience a ten zawodnik uparty ciągle error.

 

Jakieś złote rady zanim przez okno nim nie cisnę ?

 

😉


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu odczekał bym jakiś czas... U mnie jedna kostka czasami również nie może za Chiny złapać sygnału (mimo że druga obok łapie go bez problemu) by następnego dnia łapała go za każdym razem gdy tylko ją o to poproszę
Ewentualnie wyjdź na jakąś przestrzeń (np. balkon) i tam spróbuj złapać sygnał kładąc go na metalowej poręczy.
Tylko uważaj by nie zaliczył gleby pierwszego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak, jak P3ter85 radzi. Upewnij się tylko, że masz włączoną automatyczną synchronizację i zostaw zegarek na noc w miejscu, w którym inne zegarki synchronizowały Ci się bez problemu. Być może w tej chwili, coś w Twojej okolicy powoduje większe zakłócenia.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawię na parapecie, może złapie fixa ;)

Chociaż wymuszałem manualnie na otwartej przestrzeni i echo - raz zaciągnął Lvl 1 i error ;)


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.