Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi




Tomku, gdybyś wcisnął tam szybkę od
GW-M5610LG-8JF to wówczas faktycznie wyglądał by jak GW-5000.


Oooo, faktycznie, nieźle by to mogło wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierając zegarek outdorowy poszlibyście w stronę ProTrek`a z serii PRW-6100FC-1, czy raczej w GWG1000? Niby zegarki różne, ale dość podobne. 

Taka para modeli ma, chyba, miejsce w modelach PRT-B50 i GG-B100...

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, petruss napisał:

Wybierając zegarek outdorowy poszlibyście w stronę ProTrek`a z serii PRW-6100FC-1, czy raczej w GWG1000? Niby zegarki różne, ale dość podobne. 

Taka para modeli ma, chyba, miejsce w modelach PRT-B50 i GG-B100...

 

W temacie "miłośników zegarków Casio g-shock" pytasz czy wybrać g-shock'a czy protrek'a? Odważnie :D

Odpowiedź może być tylko jedna ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Daito napisał:

Odważnie :D

 

Tak może lekko prowokacyjnie...😎

 

 

 

IMG_3448.JPG

G Musi być

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Good Morning, Sunshine 🌤🌅

 

2230E4CF-BF63-4320-A1B7-4C0DE8F469FA.thumb.jpeg.d14e66fd0f507eb689f5a4e3afde7769.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po chacie trzeba chodzić niczym Napoleon żeby nie zaliczyć każdej futryny ale polubiłem dziada ;d

Piękne!! 🤣 🤣 A sam zegar fakt, też mi się podoba. Zwłaszcza wersja z zielonym paskiem lub niebieska, jak TomkaG80. Ale póki co wyleczyłem się na razie z takich gabarytów, więc prędko nie kupię..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej pasuje wersja która obecnie posiadam, ale to raczej oczywiste. Wydaje mi się taka najbardziej spójna kolorystycznie, choć zielony tez sztosik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy bo mnie dziś zamurowało.

Gg1000 padła bateria. Poszedłem do salonu który ma lub miał dystrybucję Casio w moim mieście i zegarmistrz powiedział że nie wymieni baterii bo nie ma kluczyka. Z tego co wiem jest ampula do paska i krzyżak do pokrywki?

Podejrzewam że problem pojawił się przez uszczelki pod deklem?

Mniejsza o to, wątpię by w Jeleniej Górze lub okolicy byk ktoś z forum zostaje mi tylko wysyłka? Jak wygląda to w przypadku gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotowań do wakacji ciąg dalszy ;)

 

20210112_224736-800px.thumb.jpg.02f67768ccaa7ebf0652a7616e182dc0.jpg

 

 

 

16 minut temu, kepa416 napisał:

Gg1000 padła bateria. Poszedłem do salonu który ma lub miał dystrybucję Casio w moim mieście i zegarmistrz powiedział że nie wymieni baterii bo nie ma kluczyka. Z tego co wiem jest ampula do paska i krzyżak do pokrywki?

 

Może mu o imbusa do paska chodziło? Sam sobie wymień tą baterię. Tutaj "how to": https://www.youtube.com/watch?v=d7QtFpIaR2s

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Panowie pomocy bo mnie dziś zamurowało.

Gg1000 padła bateria. Poszedłem do salonu który ma lub miał dystrybucję Casio w moim mieście i zegarmistrz powiedział że nie wymieni baterii bo nie ma kluczyka. Z tego co wiem jest ampula do paska i krzyżak do pokrywki?

Podejrzewam że problem pojawił się przez uszczelki pod deklem?

Mniejsza o to, wątpię by w Jeleniej Górze lub okolicy byk ktoś z forum zostaje mi tylko wysyłka? Jak wygląda to w przypadku gwarancji?


Klucza imbusowego 2,5mm zegarmistrz faktycznie mógł nie mieć, bo to rzadko stosowany klucz w zegarmistrzostwie, chociaż z drugiej strony ja mam taki bit w amatorskim zestawie wkrętaków, więc trochę dziwi jego brak u sprzedawcy Casio. Uszczelka to prosta sprawa: jeśli zegar nie jest leciwy, to zazwyczaj po roku czy dwóch uszczelka pod deklem jest jeszcze na tyle w dobrym stanie, że można po przesmarowaniu założyć ją ponownie. Uszczelkę wymieniamy, gdy widać na niej jakieś odkształcenia, najczęściej od nacisku dekla robi się płaska w przekroju, a powinna być okrągła - wtedy jest to dobry moment do wymiany uszczelki. I faktycznie rodzajów uszczelek jest tyle, że zegarmistrz mógł nie mieć jej od ręki, ale w takim przypadku powinien ją zamówić. Wówczas jednak usługa nie byłaby od ręki, tylko po zegarek trzeba byłoby wrócić za dni kilka.

Jeśli nie znajdziesz kogoś, kto Ci to ogarnie lub nie czujesz się sam na siłach, to w razie potrzeby mogę pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonię jeszcze jutro dopytam czy o to chodziło. Mi to nie problem czy 1 dzień czy tydzień chodzi o to że to nie sprzęt który wymaga specjalistycznych narzędzi do wymiany baterii. Można poczekać żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taka kostka wymaga jakiegoś serwisu po ponad 6 latach noszenia? 

 

Wygląd wyglądem, ale czy uszczelkę trzeba wymienić? Przyznam, że jak się ubrudzi, to wrzucam go do pralki z ubraniami.

 

Jest jakaś metoda usunięcia rys ze "szkiełka"?

 

 

IMG_20210111_001646.jpg

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
2 minuty temu, piotreek napisał:

Przyznam, że jak się ubrudzi, to wrzucam go do pralki z ubraniami.

 

 

Naprawdę pierzesz go w pralce? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kwiatek napisał:

Naprawdę pierzesz go w pralce? :)

Tak, a co?

Kilka razy się zdarzyło. Wychodzi czysty i pachnący :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Mam na imię Krzysztof i to mój pierwszy post na tym forum, więc witam się ze wszystkimi.

 

Może ktoś będzie potrafił mi pomóc, bądź wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Otóż moja żona jest posiadaczem G-shocka GMD-S6900SM. Ostatnio zaczęła się wyczerpywać bateria, więc żona zaniosła go na wymianę baterii.

Nie wymieniła jednak baterii w serwisie, ani nawet u zegarmistrza, a u "pana Zdzicha", co to wymienia baterie, dorabia klucze i naprawia buty.

Po wymianie baterii w zegarku:

1. pojawiła się funkcja pokazywania faz księżyca, czego wg instrukcji (manual 3436 zgodnie z nr na zegarku) ten zegarek nie ma (i wcześniej nie miał), 

2. przycisk L (G), który odpowiadał za włączanie podświetlenia tarczy, nie działa. 

3. przycisk B (reset), który wcześniej odpowiadał za np. resetowanie stopera, nie działa jako reset, a właśnie włącza podświetlenie tarczy 

4. Teraz stoper resetuje się przyciskiem A (adjust)... 

 

Ma ktoś pomysł co mogło się stać? Soft nawalił? Da się to cofnąć?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

pozdrawiam wszystkich miłośników G-Shocków

Krzysiek

 

 

Edytowane przez Niszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne sensowne wyjaśnienie, to że "majster" uszkodził moduł podczas wymiany i zastąpił go innym, pasującym rozmiarami i rozstawem przycisków. Innej możliwości chyba nie ma.

Pokaż jakieś zdjęcie z tymi fazami księżyca. BTW, aż spojrzałem na kalendarz, czy aby dziś nie 1 kwietnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.