Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Jak są w takiej pozycji. Okno 2m po prawej od zegarków- to czasu nie pobiorą. Ustawie przodem do oka I pobiorą prawie każdej nocy.

https://imgur.com/a/an1A0kA

 

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie muszą być bardziej na zachód ustawione. W stronę szfabenadajnika. Wówczas nawet w szafie, zamknięte w pudełku, łapią sygnał i się synchronizują. No chyba, że za duże zachmurzenie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, murcins napisał(-a):

Jak są w takiej pozycji. Okno 2m po prawej od zegarków- to czasu nie pobiorą. Ustawie przodem do oka I pobiorą prawie każdej nocy.

https://imgur.com/a/an1A0kA

casio ma antenę do odbioru na 12 - dlatego przodem od okna (u mnie są dwa i też przodem - znaczy leża na boku ale 12 jest skierowana w okno w innej nie łapia ) - a  w citizenie antena jest na 3 i musze ustawiać bokiem i wtedy dobrze łapie  - ale powinny im bliżej nadajnika łapać w każdym miejscu domu ale jest jak jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, p.r.p. napisał(-a):

U mnie muszą być bardziej na zachód ustawione. W stronę szfabenadajnika. Wówczas nawet w szafie, zamknięte w pudełku, złapią sygnał i się synchronizują. No chyba, że za duże zachmurzenie jest.

Żeby to człowiek jeszcze wiedział jak kompas obsługiwać czyli gdzie ten zachód  😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, murcins napisał(-a):

Żeby to człowiek jeszcze wiedział jak kompas obsługiwać czyli gdzie ten zachód  😛

hheheh mech na drzewie rośnie na północ :) hhehe wiec reszta to już łatwiej :) ale przecież masz kompas w 9400 :) jaki jest tak jest ale coś tam jest :) 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, unadarek napisał(-a):

hheheh mech na drzewie rośnie na północ :) hhehe wiec reszta to już łatwiej :) ale przecież masz kompas w 9400 :) jaki jest tak jest ale coś tam jest :) 

Żebym jeszcze wiedział co on pokazuje  😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, unadarek napisał(-a):

podobno i pogoda ma znaczenie i urządzenia w pobliżu bo tak myślałem nad zakupem ściennego zegara z synchronizacją  ale to widzę bez sensu - a przydałby mi się taki na ścianę  

Wydaje mi się, ze zegar ścienny będzie miał jednak większy odbiornik fal radiowych, aniżeli tutejsze Casio. 
 

U mnie synchronizacja wbrew pozorom najlepiej przeprowadza się w szafce, gdzie trzymam wszystkie zegarki - natomiast przy oknie - nie zawsze. Pora i oczywiście pogoda również ma duże znaczenie.
 

Pomimo tych małych „ale” - bardzo wartościowa jak dla mnie funkcja. Lubię mieć po prostu idealnie ustawione zegarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MshR napisał(-a):

Wydaje mi się, ze zegar ścienny będzie miał jednak większy odbiornik fal radiowych, aniżeli tutejsze Casio. 
 

U mnie synchronizacja wbrew pozorom najlepiej przeprowadza się w szafce, gdzie trzymam wszystkie zegarki - natomiast przy oknie - nie zawsze. Pora i oczywiście pogoda również ma duże znaczenie.
 

Pomimo tych małych „ale” - bardzo wartościowa jak dla mnie funkcja. Lubię mieć po prostu idealnie ustawione zegarki. 

ja tez lubię dobrze ustawione - bo zegarki do tego służą :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, unadarek napisał(-a):

ja tez lubię dobrze ustawione - bo zegarki do tego służą :) 


Do tego służy telefon - zegarki służą do patrzenia na nie i przecierania rękawem 😈

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Louis Cypher napisał(-a):

Do tego służy telefon - zegarki służą do patrzenia na nie i przecierania rękawem 😈

ciężko odczytać godzinę z ,

1987225454_Zrzutekranu2021-05-09154518.jpg.13b1ac8b7a7f347a42260cd07b8b76af.jpg

 

 

no chyba że zadzwonimy 19226

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



dlatego przodem od okna


Dziwne, bo przodem do okna mi nie łapią.
Moje leżą 5m od onka (okna na zachód mam), ale tak godziną 7-8 w stronę okna i codzienne zsynchronizowane.

G-shock fanboy... a może nie? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, drVanSteiner napisał(-a):


 

 


Dziwne, bo przodem do okna mi nie łapią.
Moje leżą 5m od onka (okna na zachód mam), ale tak godziną 7-8 w stronę okna i codzienne zsynchronizowane.

 

u mnie tylko przodem jak leża w innej pozycji odrazu nie ma sygnału  wszytko uwarunkowane od pogody, warunków terenowych, urządzeń w pobliżu, pewnie odległości itd... ale im bliżej nadajnika powinna być lepiej u mnie jest daleko - granica wschodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego wstawi solar i mb6? Na wprost okna by ma ścianie północnej wisiał. 🤣

 

2084870571_s-l400(1).jpg.f3e1c22e0d94b9674d05357fa7aef486.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leniwa, ciepła niedziela  😛

QTpwnZu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, unadarek napisał(-a):

podobno i pogoda ma znaczenie i urządzenia w pobliżu bo tak myślałem nad zakupem ściennego zegara z synchronizacją  ale to widzę bez sensu - a przydałby mi się taki na ścianę  

Dlaczego bez sensu?

Zdajesz sobie sprawę jak tam duże uzwojenie/antena jest w takim ściennym zegarze?

To nie zegarek nadgarstkowy gdzie kilka zwojów.

Z bunkra pod ziemią złapie a okno tu nie ma zasadniczo znaczenia a ewentualne tylko zakłócenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomaliusz napisał(-a):

Dlaczego bez sensu?

Zdajesz sobie sprawę jak tam duże uzwojenie/antena jest w takim ściennym zegarze?

To nie zegarek nadgarstkowy gdzie kilka zwojów.

Z bunkra pod ziemią złapie a okno tu nie ma zasadniczo znaczenia a ewentualne tylko zakłócenia.

 

w sumie masz racje - też teraz tak się zastanawiam ze chyba faktycznie tam jest lepiej -  trzeba będzie rozejrzeć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, murcins napisał(-a):

Leniwa, ciepła niedziela  😛

QTpwnZu.jpg

Matko Bosko, skarpety Ci zajumali 😱

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomaliusz napisał(-a):

skarpety Ci zajumali 😱

jest jeszcze opcja że to sa przezroczyste :) na miarę XXI wieku :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary już jestem i nie nadążam za tą modą, teraz rurki,  bez skarpet i gacie z sznurówką ... 🤫 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kierunku położenia tarczy aby złapał zegar synchro.. Tak jak pisałem, wystarczy, że jest ustawiony w stronę zachodu i nawet na półce, ba, w zamkniętej szafie sygnał mi łapią. A przy oknie, na parapecie, w drugą stronę gdy jest wystawiony, potrafią nie złapać. Także popróbujcie z kierunkiem zachodnim. Tam gdzie naziland.. 🤣



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, p.r.p. napisał(-a):

Wracając do kierunku położenia tarczy aby złapał zegar synchro.. Tak jak pisałem, wystarczy, że jest ustawiony w stronę zachodu i nawet na półce, ba, w zamkniętej szafie sygnał mi łapią. A przy oknie, na parapecie, w drugą stronę gdy jest wystawiony, potrafią nie złapać. Także popróbujcie z kierunkiem zachodnim. Tam gdzie naziland.. 🤣


 

Czyli od d*py strony gorzej łapie? ;) Tzn deklem na zachód? 

16 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

😎

F3C19915-B5FF-44C5-A399-E4A51631CDA8.jpeg

Mogłeś sobie darować drugi plan zdjęcia, bo ja w robocie na drugiej zmianie. 🤣 a Ty z takimi łakociami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Matko Bosko, skarpety Ci zajumali 😱

Długich nie uznaje, chyba, że do garnituru  😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.