Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.10.2021 o 19:15, murcins napisał(-a):

Dzięki  👊 5030C to mój pierwszy screwback, od niego rozpoczeła się milosc do metalowych kopert :D więc nie oddam 😛 Juz chyba z 6 lat u mnie 

 

W dniu 23.10.2021 o 01:17, p.r.p. napisał(-a):

Rozumiem Cię doskonale. U mnie praktycznie niemalże identycznie, bo 5,5 roku temu zaczęła się od GW-5000-1JF, czyli też właśnie screwback. 😉 

 

@clusca, Maciek, tajtan ma raczej, bo to różnie w życiu bywa, dożywocie. 😉 

 

Echhh... Czym jest wasza kilkuletnia miłość w porównaniu z moją, od 2009 - toż to można nazwać u was chwilowym zauroczeniem.

U mnie miłość do zakrętek, dojrzewa już ponad dekade i nawet przybrała forme 'miłośći zaborczej' bo nie patrze na plastyky :P

/żarcik panowie, żarcik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, -mrovka- napisał(-a):
 
Echhh... Czym jest wasza kilkuletnia miłość w porównaniu z moją, od 2009 - toż to można nazwać u was chwilowym zauroczeniem.
U mnie miłość do zakrętek, dojrzewa już ponad dekade i nawet przybrała forme 'miłośći zaborczej' bo nie patrze na plastyky
/żarcik panowie, żarcik/


No u mnie się zaczęło w 2006, albo i wcześniej nawet.. 🤔 (pierwsze prawdziwe G, bo pierwsze jakieś kwadratowe Casio DB-31 zdaje się, lub coś w ten deseń i dwa modele z grami to już dobre 30 chyba lat temu miałem). A potem miałem przerwę i nawrót zegarkowej choroby zaczął się te 6 lat temu właśnie.

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.10.2021 o 18:03, Vonziej napisał(-a):

Witajcie!

 

Czy do GW-5000 te adaptery będą okej? Chcę sobie na Nato wrzucić :) Jak nie te to jakie?

 

https://allegro.pl/oferta/oryginalny-adapter-paska-casio-ga-100-g-5600-gl-72-10844409381

 

Pozwole sobie wtrącić dwa słowa.

Podobny zabieg zrobiłem w DW5000SL, po czasie zauważyłem zarysowania na deklu od pracującego paska.

Przyznaje, był on w tym czasie moim towarzyszem w  delegacji na IVECO i nie miał sterylnych warunków.

Ale nauczony doświadczeniem, zawsze jak zakładam nato na GWF lub 5k, staram sie jakoś zabezpieczyć dekiel.

 

Nie zrozum mnie źle, nie odradzam.

Pomyślałem tylko, że podziele się swoim doświadczeniem.

 

 

@p.r.p.  -  wygrałeś długością stażu małżeńskiego :P

 No u mnie pierwszy G był na przełomie 2008/2009 i było to GW810BD....a później spotkałem GW5000 i froga

Edytowane przez -mrovka-
słowo do p.r.p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, -mrovka- napisał(-a):

U mnie miłość do zakrętek, dojrzewa już ponad dekade i nawet przybrała forme 'miłośći zaborczej' bo nie patrze na plastyky :P

/żarcik panowie, żarcik/

 

U mnie cały czas nie rozkwitła. Jak mi się kostka podoba, to nie ważne jaką ma du.pkę ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, -mrovka- napisał(-a):

 

Pozwole sobie wtrącić dwa słowa.

Podobny zabieg zrobiłem w DW5000SL, po czasie zauważyłem zarysowania na deklu od pracującego paska.

Przyznaje, był on w tym czasie moim towarzyszem w  delegacji na IVECO i nie miał sterylnych warunków.

Ale nauczony doświadczeniem, zawsze jak zakładam nato na GWF lub 5k, staram sie jakoś zabezpieczyć dekiel.

 

Nie zrozum mnie źle, nie odradzam.

Pomyślałem tylko, że podziele się swoim doświadczeniem.

 

 

@p.r.p.  -  wygrałeś długością stażu małżeńskiego :P

 No u mnie pierwszy G był na przełomie 2008/2009 i było to GW810BD....a później spotkałem GW5000 i froga

 

Dziękuję za odpowiedź i wskazówkę. Tak zrobię. Dzisiaj zamówiłem adaptery i 2 paski NATO (czarny i oliwka). Mam nadzieję, że będą pasowały?? (masz może foto jakieś swoje?)

 

Czy zabezpieczasz dekiel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, murcins napisał(-a):

Sop7nNc.jpg

zegarek ci się rozpada - szybko łap w reklamówkę kawałeczki żeby było co reklamować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Miszkolc napisał(-a):

Męskich nie było emoji12.pngd244c9ec1970d83fb7c1c6e501dc6826.jpgfececec296b33decb19bddcd2ec0d644.jpg1b06c37bef1f4db6048cf6f34c87d619.jpg

zimą do śniegu będzie pasować !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Wie ktoś co to za model g ?.


Dokładnie to GA-100BW-1A. Tu go dokładnie pokazałem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zimą do śniegu będzie pasować !!!
Możecie się śmiać, ale znacznie lepiej przylega do nadgarstka niż GA2100, którego miałem i odesłałem, pomimo ceny poniżej 370. A ten napewno zostanie, tylko nie wiem dla kogo, żony, córki czy mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy rozmiar niż ten duży 😄

OI001252.JPG


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Miszkolc napisał(-a):

Możecie się śmiać, ale znacznie lepiej przylega do nadgarstka niż GA2100, którego miałem i odesłałem, pomimo ceny poniżej 370. A ten napewno zostanie, tylko nie wiem dla kogo, żony, córki czy mnie.

Nikt się nie śmieje - zegarek wbrew pozorom fajny - ten nawet wyświetlacz ma pod kolor 

1711164110_Zrzutekranu2021-10-27151030.jpg.26ca36ee59c05359fed0a8703ab72784.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Czy białe g-shocki bardzo się brudzą? (...)


Niestety tak. I niewiele da się w tej kwestii zrobić, poza wymianą paska i bezela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fonfelinni napisał(-a):

Chlopaki, czy jest jakas lepsza alternatywa do DW5035, niz pasek od GW-5000-1JF ? Pomijajac kajdan 😉 

Nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.10.2021 o 16:08, Vonziej napisał(-a):

 

Dziękuję za odpowiedź i wskazówkę. Tak zrobię. Dzisiaj zamówiłem adaptery i 2 paski NATO (czarny i oliwka). Mam nadzieję, że będą pasowały?? (masz może foto jakieś swoje?)

 

Czy zabezpieczasz dekiel?

 

Ja wykorzystałem do tego celu protector na wyświetlacz  stosowany w smartwatch'ach.

Od razu chce zaznaczyć, że nie wiem jak to się będzie sprawowało w dłuższym użytkowaniu, bo ja to miałem założone dość krótki czas.

No i z racji, iż był zegarek na nato, to nie był świadomie moczony w wodzie.

 

Mój protektor był dopasowany tak, że pokrywał całą płaską powierzchnie dekla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.