Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy G-shockowcy😊 zgłaszam akces do Waszego klubu z moim nowym nabytkiem 😁

EE96F098-22E0-42DC-9095-CCEA6FFB7E1E.jpeg

3F8820DE-507B-4AD7-BB61-C6297016CEF2.jpeg

Drodzy, od razu mam do Was pytanie, gdyż zupełnie zielony jestem w g-shockach. Kupiłem model GW M5610U-1ER w sklepie internetowym jako nowy zegarek. Na dzień dobry zegarek miał prawidłową godzinę co mnie nie zdziwiło gdyż w tym modelu jest automatyczna codzienna aktualizacja czasu. Zastanawia mnie raczej coś innego, a mianowicie poziom naładowania baterii „M”, a nie „H”. Z jednej strony myśle sobie ze nowy zegarek powinien mieć baterie nową ale z drugiej tu jest napęd solarny ładowany od światła. Zastanawiam się wiec czy ten zegarek nie musi dopiero się podładować pare dni do poziomu high „H”? Czy tez Waszym zdaniem poziom naładowania „M” swiadczy o tym ze zegarek dość długo leżał w sklepie i stan baterii jest nienajlepszy?

z góry dziękuje za info

pzdrP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Pau’l napisał(-a):

Drodzy, od razu mam do Was pytanie, gdyż zupełnie zielony jestem w g-shockach. Kupiłem model GW M5610U-1ER w sklepie internetowym jako nowy zegarek. Na dzień dobry zegarek miał prawidłową godzinę co mnie nie zdziwiło gdyż w tym modelu jest automatyczna codzienna aktualizacja czasu. Zastanawia mnie raczej coś innego, a mianowicie poziom naładowania baterii „M”, a nie „H”. Z jednej strony myśle sobie ze nowy zegarek powinien mieć baterie nową ale z drugiej tu jest napęd solarny ładowany od światła. Zastanawiam się wiec czy ten zegarek nie musi dopiero się podładować pare dni do poziomu high „H”? Czy tez Waszym zdaniem poziom naładowania „M” swiadczy o tym ze zegarek dość długo leżał w sklepie i stan baterii jest nienajlepszy?

z góry dziękuje za info

pzdrP

Jeśli nie będziesz go trzymał w szufladzie, to za kilka dni doładuje się do H. Nowe akumulatory nigdy nie są do pełna naładowane. Czasami się zdarza, że nowy zegarek wskazuje poziom H, ale tylko dlatego, że akurat w sklepie miał sprzyjające warunki. Przy poziomie M wszystkie funkcje działają, więc nie ma się czym przejmować. 


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Jogi napisał(-a):

Jeśli nie będziesz go trzymał w szufladzie, to za kilka dni doładuje się do H. Nowe akumulatory nigdy nie są do pełna naładowane. Czasami się zdarza, że nowy zegarek wskazuje poziom H, ale tylko dlatego, że akurat w sklepie miał sprzyjające warunki. Przy poziomie M wszystkie funkcje działają, więc nie ma się czym przejmować. 

Super, bardzo dziękuje za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Pau’l napisał(-a):

Zastanawia mnie raczej coś innego, a mianowicie poziom naładowania baterii „M”, a nie „H”.

 

Większość moich G przyjeżdżała naładowana na M i "dobicie" na H zajmowało ładnych kilka dni na słońcu. To właśnie poziom H po wyjęciu z pudełka dałby mi bardziej do myślenia, bo oznaczałby, że zegarek najprawdopodobniej był już wcześniej przez kogoś ładowany, albo spędził trochę czasu na wystawie :)

Musisz jeszcze wziąć pod uwagę, że zakres M, czyli między L a H jest dość spory, samo H ma niewielki zakres, więc bardzo łatwo bateria spada z niego na M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy to starość dopadła mojego wysłużonego GD-350, czy może wina baterii i wyświetlacz jeszcze w pełni odżyje?

 

1465743703_20220727_211913467_iOS-850pxcopyaaa.thumb.jpg.5a938973d5f283c6915b00bee1bd46a5.jpg

 

 

924931580_20220727_211745691_iOS-850pxcopyaaa.thumb.jpg.7708d43a541df563828ce38f104adeae.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Panowie, czy to starość dopadła mojego wysłużonego GD-350, czy może wina baterii i wyświetlacz jeszcze w pełni odżyje?


Ja tam się specjalnie na tych zegarkach nie znam, ale na baterię raczej bym nie zwalał winy. Wg mnie albo LCD pomału kończy żywot i wystarczy go wymienić na nowy albo po prostu rozebrać moduł, przeczyścić gumki przewodzące, które są odpowiedzialne za przeniesienie sygnału z płytki PCB na styki wyświetlacza i jest szansa, że LCD odżyje.

Kiedyś jak zmieniałem LCD w jakiejś kostce, to po złożeniu świeciła tylko połowa segmentów. Rozłożyłem moduł jeszcze raz, przeczyściłem styki na płytce oraz gumkę przewodzącą z obu stron i problem zniknął, jak ręką odjął.

Jakbyś potrzebował, to mogę do niego zajrzeć w wolnej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sądzę, że to nie bateria, a raczej początek końca wyświetlacza. Dziwne jest to, że zegar od dłuższego czasu leży w szufladzie, więc nie był narażony ani na wstrząsy, ani na temperatury odbiegające od normy, w zasadzie leżakował w cieplarnianych warunkach, więc ten wyświetlacz po prostu tak sam z siebie zaczął niedomagać.

Jako, że jest to mój najbardziej wysłużony G i w sumie już teraz używany do najbardziej wymagających zadań, gdzie liczę się z jego uszkodzeniem, to może pokuszę się o własnoręczną próbę odratowania wyświetlacza. Jakby mi coś nie poszło, to oczywiście uśmiechnę się do Ciebie Tomku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a napiszcie jeszcze proszę, jak czyściciel Wasze g-shocki? Słyszałem ze naprawdę można prać w pralce. To prawdziwa prawda? A czyścić od czasu do czasu spirytem można? Guma nie sparcieje?

z góry dzięki 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda z mydłem. Stary ręcznik. Czasem szczotka miękka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, petruss napisał(-a):

Woda z mydłem. Stary ręcznik. Czasem szczotka miękka...


pod bieżącą wodę z kranu można go dać? Wytrzymie ?😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, petruss napisał(-a):

Z palcem w... Tak wytrzymie😀


no i git, dzięki 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak? Takie pierwsze wrażenie, na gorąco.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, petruss napisał(-a):

I jak? Takie pierwsze wrażenie, na gorąco.

 

 

Ciężki, jak kloc - to na plus. Uroda - delikatnie rzecz ujmując - kontrowersyjna. Jakość wykonania również na mocny plus. Czytelność piktogramów na wyświetlaczu nieco tylko wyższa od zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.07.2022 o 23:39, TomG80 napisał(-a):


 

 


Ja tam się specjalnie na tych zegarkach nie znam, ale na baterię raczej bym nie zwalał winy. Wg mnie albo LCD pomału kończy żywot i wystarczy go wymienić na nowy albo po prostu rozebrać moduł, przeczyścić gumki przewodzące, które są odpowiedzialne za przeniesienie sygnału z płytki PCB na styki wyświetlacza i jest szansa, że LCD odżyje.

Kiedyś jak zmieniałem LCD w jakiejś kostce, to po złożeniu świeciła tylko połowa segmentów. Rozłożyłem moduł jeszcze raz, przeczyściłem styki na płytce oraz gumkę przewodzącą z obu stron i problem zniknął, jak ręką odjął.

Jakbyś potrzebował, to mogę do niego zajrzeć w wolnej chwili.

 

Prawda, sama prawda 🍻 

Pamiętacie jak wylicytowałem na ale gwm5610 z podobnym problemem wyświetlacza.

Rozebrałem, złożyłem ponownie i jak ręką odjął 😁

 

W dniu 28.07.2022 o 00:20, clusca napisał(-a):

Też sądzę, że to nie bateria, a raczej początek końca wyświetlacza. Dziwne jest to, że zegar od dłuższego czasu leży w szufladzie, więc nie był narażony ani na wstrząsy, ani na temperatury odbiegające od normy, w zasadzie leżakował w cieplarnianych warunkach, więc ten wyświetlacz po prostu tak sam z siebie zaczął niedomagać.

Jako, że jest to mój najbardziej wysłużony G i w sumie już teraz używany do najbardziej wymagających zadań, gdzie liczę się z jego uszkodzeniem, to może pokuszę się o własnoręczną próbę odratowania wyświetlacza. Jakby mi coś nie poszło, to oczywiście uśmiechnę się do Ciebie Tomku :)

I jeszcze może go porządnie wstrząśnij lub wyrzuć z okna z kilka metrów... serio serio 😁 

Jak nim "rypłem" to na chwilę wyświetlacz odżył to już wiedziałem że coś nie styka 😉

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomaliusz napisał(-a):

Prawda, sama prawda 🍻 

Pamiętacie jak wylicytowałem na ale gwm5610 z podobnym problemem wyświetlacza.

Rozebrałem, złożyłem ponownie i jak ręką odjął 😁

 

I jeszcze może go porządnie wstrząśnij lub wyrzuć z okna z kilka metrów... serio serio 😁 

Jak nim "rypłem" to na chwilę wyświetlacz odżył to już wiedziałem że coś nie styka 😉

 

Rzucanie nie pomogło. Podobnie jak rozebranie na części pierwsze i ponowne złożenie. Jednak pomimo, że rozbierając nie naprawiłem, to i tak się cieszę, że nie zepsułem bardziej ;)

BTW, przyznam się, że to pierwszy G, którego rozebrałem i wielką zagadką jest dla mnie, jak zasilany jest tam wyświetlacz i jak jest do niego przekazywany sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



 
(...) wielką zagadką jest dla mnie, jak zasilany jest tam wyświetlacz i jak jest do niego przekazywany sygnał.


Wyświetlacz z płytką PCB połączony jest zazwyczaj gumką przewodzącą, a tak naprawdę zbiorem drobniutkich, gęsto upchanych styków przewodzących połączonych i zalanych w coś, co wygląda, jak czarny, gumowy pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie przypuszczałem, że te "gumiaste" podkładki mogą pełnić rolę jakiegoś przewodnika, ale pewności nie miałem. Kombinowałem z nimi, przekładałem, dociskałem, ale te punkty wyświetlacza, które nie "świeciły" pozostają bez zmian. Co więcej, zaobserwowałem, że w tych właśnie miejscach, wyświetlacz jest jakby nieaktywny, tzn. normalnie w miejscach, które są w danym momencie niepodświetlone i tak widnieje taka jakby poświata, kiedy spojrzy się pod kątem, a te problematyczne punkty są jakby nieaktywne, wyglądają jak obszar LCD, gdzie normalnie i tak się nic nie wyświetla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Waldzior napisał(-a):

Od 2015 że mną :)

 

 

 

To czas na zmiany ...

Ślij do mnie za pół ceny ...😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.