Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, kornel91 napisał(-a):


Żółtek do Gwg-1000

9EKyy3t.jpeg

Fajny

9 minut temu, kornel91 napisał(-a):


Żółtek do Gwg-1000

9EKyy3t.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy nowy nabytek! Strasznie jestem zadowolony, niesamowicie lekki, zgrabniejszy niż klasyczne G-Shocki - idealny partner na trening! Nawet nie planowałem tego zakupu, ale w sklepie przykuł moją uwagę.

WhatsApp Image 2022-10-06 at 11.28.30 (3).jpeg

WhatsApp Image 2022-10-06 at 11.28.30 (4).jpeg


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to proces prawie zakończony - trochę dziwnie się czuję ingerując w wygląd zegarka którego cena katalogowa oscyluje w okolicy 2 tys PLN bo za takie pieniądze można swobodnie oczekiwać iż producent będzie w stanie przedstawić projekt który klienta zadowoli - ale g-shocki lubię właśnie za to że można samodzielnie "stworzyć" spersonalizowany zegarek którego wygląd różni się od tego co na półce sklepowej można zobaczyć - zmiany niewielkie ale, w mojej ocenie, poprawiają zarówno funkcjonalność, bo rysy na zegarku są zdecydowanie mniej widoczne i łatwo je usunąć, jak i wygląd zegarka - nie wygląda już jak "plastikowa" zabawka ze straganu który z dziadkiem kilkadziesiąt lat temu, odwiedzałem na "Strzelance" w Alwerni, a takie wrażenie zrobił na mnie ten model jak go wyciągnąłem z pudełka  :D Wiadomo zmiany mogą się ogółowi podobać albo nie -  ale to nie ważne, ważne że  mnie się podoba - no i wyszedł ze mnie egoista  :D :D 

 

DSC03030.jpg

 

 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Daito napisał(-a):

No to proces prawie zakończony - trochę dziwnie się czuję ingerując w wygląd zegarka którego cena katalogowa oscyluje w okolicy 2 tys PLN bo za takie pieniądze można swobodnie oczekiwać iż producent będzie w stanie przedstawić projekt który klienta zadowoli - ale g-shocki lubię właśnie za to że można samodzielnie "stworzyć" spersonalizowany zegarek którego wygląd różni się od tego co na półce sklepowej można zobaczyć - zmiany niewielkie ale, w mojej ocenie, poprawiają zarówno funkcjonalność, bo rysy na zegarku są zdecydowanie mniej widoczne i łatwo je usunąć, jak i wygląd zegarka - nie wygląda już jak "plastikowa" zabawka ze straganu który z dziadkiem kilkadziesiąt lat temu, odwiedzałem na "Strzelance" w Alwerni, a takie wrażenie zrobił na mnie ten model jak go wyciągnąłem z pudełka  :D Wiadomo zmiany mogą się ogółowi podobać albo nie -  ale to nie ważne, ważne że  mnie się podoba - no i wyszedł ze mnie egoista  :D :D 

 

DSC03030.jpg

 

 

Zmiana na duży plus, choć błyszczący też fajny, nie ukrywam, z chęcią wrócę, jak znajdę w odpowiednim stanie i cenie :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Daito napisał(-a):

No to proces prawie zakończony - trochę dziwnie się czuję ingerując w wygląd zegarka którego cena katalogowa oscyluje w okolicy 2 tys PLN bo za takie pieniądze można swobodnie oczekiwać iż producent będzie w stanie przedstawić projekt który klienta zadowoli - ale g-shocki lubię właśnie za to że można samodzielnie "stworzyć" spersonalizowany zegarek którego wygląd różni się od tego co na półce sklepowej można zobaczyć - zmiany niewielkie ale, w mojej ocenie, poprawiają zarówno funkcjonalność, bo rysy na zegarku są zdecydowanie mniej widoczne i łatwo je usunąć, jak i wygląd zegarka - nie wygląda już jak "plastikowa" zabawka ze straganu który z dziadkiem kilkadziesiąt lat temu, odwiedzałem na "Strzelance" w Alwerni, a takie wrażenie zrobił na mnie ten model jak go wyciągnąłem z pudełka  :D Wiadomo zmiany mogą się ogółowi podobać albo nie -  ale to nie ważne, ważne że  mnie się podoba - no i wyszedł ze mnie egoista  :D :D 

 

DSC03030.jpg

 

 

 

Daj zdjęcie porównawcze..bo gdyby nie dopisek @tommly to nie wiedziałbym o co chodzi :P heheh

Na moim rowerze wykończenie matowe lakieru sprawdza się idealnie..i widzę że zegarek to druga rzecz użytkowa, gdzie owe wykończenie może nam przyjść z pomocą 

 

Ale z drugiej strony mam złość na CIebie..bo jak Casio podłapie temat, to znów będzie miliard edycji tych samych zegarków heheheheh

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, -mrovka- napisał(-a):

Daj zdjęcie porównawcze..bo gdyby nie dopisek @tommly to nie wiedziałbym o co chodzi :P heheh

Jak przyjdzie nowy bezel i bransoleta (bo na niej też szczotkowanie jest zmienione teraz jest drobniejsze, żeby pasowało do bezela) to wrzucę, bo jakoś nie przyszło mi do głowy żeby pstryknąć zdjęcie "przed" i "po".  Mimo że taki mi się podoba dużo bardziej to jednak warto móc przywrócić do oryginalnej wersji i to beż polerowania.

 

25 minut temu, tommly napisał(-a):

choć błyszczący też fajny,

On nadal jest "błyszczący" bo szczotkowanie jest bardzo drobne, tyle że teraz bezel nie wygląda tak jakby to był plastik udający metal jak np w AE-1200WHD-1A ale wiadomo - kwestia gustu.

 

 

 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście podoba się to co Casio wypuściło, jest taki fragment wypolerowany na błysk dookoła ramki i to pewnie przeważa. Zegarek świeci się niewiele bardziej od zwykłego metalowego zegarka. Zdjęcia poniżej może nie odzwierciedlają jak to wygląda na żywo ale moim zdaniem Casio wygląda znacznie lepiej od tego Seiko, który jest zmartwiony. Jeden lubi róże, a drugi piwo duże :)

IMG_20221008_122151.jpg

IMG_20221008_123151.jpg


Jutro to dziś - tyle że jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafalmosty napisał(-a):

😉

0674CD30-6B4C-4836-ACF3-2CA43C5A27F7.jpeg

Rafal pokaż proszę całość tła 😉


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tommly napisał(-a):

Rafal pokaż proszę całość tła 😉

Pralki "Frani" nie widziałeś? ;) :D

 

341d01f14a83ab26d1631466e7b5.jpg

 

Chociaż nie - "Frania miała chyba logo wypukłe - czyżby to SHL M11 175CC Wiatr??  hmmm...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafalmosty napisał(-a):

😉

0674CD30-6B4C-4836-ACF3-2CA43C5A27F7.jpeg

 

 

 

 

 

 

18 minut temu, Daito napisał(-a):

Pralki "Frani" nie widziałeś? ;) :D

 

341d01f14a83ab26d1631466e7b5.jpg

 

Chociaż nie - "Frania miała chyba logo wypukłe - czyżby to SHL M11 175CC Wiatr??  hmmm...

 

 

 

 

 

 

10 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

Tomku @tommly proszę😉

E27422AB-FC97-457C-BC9F-9FF1B73B0946.jpeg

 

 

 

 

Mała różnica jest ha ha ha tła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, revolta4 napisał(-a):

Mała różnica jest ha ha ha tła 

No niewielka :D

 

Czas na sentymenty: 

DSC08973.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, rafalmosty napisał(-a):

Tomku @tommly proszę😉

E27422AB-FC97-457C-BC9F-9FF1B73B0946.jpeg

Tak przypuszczałem, że to jednak nie Frania 😍 Piękna maszyna.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2022 o 13:45, MariuszA napisał(-a):

Cieszę się z nowości to i tutaj wrzucę zdjęcie :)

20220907_130022.jpg

Gratuluję. 

Jak oceniasz Mudmastera na tle MR - G


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20221009-114023.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Gratuluję. 

Jak oceniasz Mudmastera na tle MR - G

 

Często zadaję sobie takie pytanie, i mogę odpowiedzieć, że to są podobne i jednocześnie różne zegarki.

Mudmaster to prawdziwy g-shock, nic nie udaje i od razu widać jaki to zegarek.

MR-G, moim zdaniem, ma "dołączoną" funkcję g-shocka. Równie dobrze, mogli go przypisać do Oceanusów i w tamtej rodzinie też odnalazłby się.

Oba zegarki są bardzo czytelne, wskazówki robią robotę, chociaż tutaj niewielką przewagę ma MR-G.

Oba zegarki rewelacyjnie układają się na moim nadgarstku. W przypadku MR-G pomaga w tym bransoleta i sposób mocowania jej do koperty. Przy GWG-1000 byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jak dobrze nosi się go na nadgarstku, a to jest duży zegarek (zdecydowanie większy od MR-G).

W GWG-1000 podoba mi się negatywowy wyświetlacz, nie rzuca się w oczy i kolorystycznie pasuje do tarczy. Wiadomo, że ma mniejszą czytelność ale gdy trzeba odczytać jego wskazania można to zrobić.

Wskazania funkcji w MR-G to chyba najsłabsza jego strona. Niby ma stoper, timer i budzik, ale są to (w moim odczuciu) niepotrzebne funkcje.  I mało widoczne wskazówki nie są porównywalne do wyświetlacza.. Casio mogło ograniczyć się w tym modelu do wskazywania czasu, drugiej strefy czasowej i daty.

Minus dla MR-G za to, że posiada tylko jeden silnik do wskazówek godzinowej i minutowej.

Za to bardzo dużym plusem MR-G jest synchronizacja czasu przez GPS. Gdyby ta funkcja była w Mudmasterze, uważałbym go za zegarek idealny.

Nie rozumiem dlaczego Casio rezygnuje z tej funkcjonalności na rzecz łączenia się z telefonem.

 

Oba zegarki sprawiają mi ogromną przyjemność z posiadania ich, chociaż od kiedy przybył do mnie GWG-1000 nie schodzi z nadgarstka.

Należę do jednozegarkowców i na razie czekam jak rozwinie się sytuacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.