Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, przemekw napisał(-a):

Naprawiony...

large.DW-003.jpg.f87534dc6b25d97bd2c8e947c5f83b12.jpg

Super 🤩🤩🤩 jeszcze raz bardzo dziękuję za wskrzeszenie podświetlenia 🤩🤩🤩 Robi robotę 👍👍👍

2 godziny temu, przemekw napisał(-a):

Naprawiony...

large.DW-003.jpg.f87534dc6b25d97bd2c8e947c5f83b12.jpg

Jeszcze napisz co było nie tak 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś Wielki 👏👏👏👏👏👏

36 minut temu, przemekw napisał(-a):

 

Przy wymianie baterii:
1. zahaczyłeś o płytkę drukowaną i przerwałeś ścieżkę -> naprawiłem
2. zahaczyłeś o układ scalony i oderwałeś go od płytki (wszystkie 5 nóżek z jednej strony) -> przylutowałem
3. zgubiłeś sprężynkę od dźwięku -> dorobiłem

 

large.DW-003plytka.jpg.5241dbe6292d79e9f50e59aaf0cb4945.jpg

Jesteś Wielki 👏👏👏👏👏👏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mandaryn44 napisał(-a):

O kurde, ale destrukcja. Więcej nie bierz się za wymianę baterii.

Jakoś tak wyszło 🥺🥺🥺🥺🥺 Przebaczcie 🥴🥴🥴  Pierwszy raz mi tak wyszło 🥺🥺🥺

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, przemekw napisał(-a):

 

Przy wymianie baterii:
1. zahaczyłeś o płytkę drukowaną i przerwałeś ścieżkę -> naprawiłem
2. zahaczyłeś o układ scalony i oderwałeś go od płytki (wszystkie 5 nóżek z jednej strony) -> przylutowałem
3. zgubiłeś sprężynkę od dźwięku -> dorobiłem

 

large.DW-003plytka.jpg.5241dbe6292d79e9f50e59aaf0cb4945.jpg

Dobra robota 💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę rozgryźć daty produkcji. Na deklu mam numer 302A279J. Na pudle oznaczenie modelu to GW-7900B-1CU. Zegarek kupilem używany i teraz nie wiem, czy rok produkcji to 2010,czy 2020?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Chefren napisał(-a):

Nie mogę rozgryźć daty produkcji. Na deklu mam numer 302A279J. Na pudle oznaczenie modelu to GW-7900B-1CU. Zegarek kupilem używany i teraz nie wiem, czy rok produkcji to 2010,czy 2020?

W mojej ocenie prawdopodobieństwo, że kupiłeś 12-letni zegarek jest bliskie zeru. Data produkcji Twojego egzemplarza to 5 października 2020r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TomG80 napisał(-a):

W mojej ocenie prawdopodobieństwo, że kupiłeś 12-letni zegarek jest bliskie zeru. Data produkcji Twojego egzemplarza to 5 października 2020r.

OK, choć do końca tego, że może to być rok 2010 wykluczyć się nie da. Ale na to myślę za jakiś czas odpowiedź może dać stan akumulatora. Jak padnie za 2-3 lata, to będzie to przemawiać za tym, że jednak rok 2010 będzie bardziej prawdopodobny. Pożyjemy, poużywamy i zobaczymy. 

 

A CU to kodowe oznaczenie czego? Jedynka przed tymi literami to kolor czarny, tyle wiem, ale CU nie znalazłem co to takiego jest? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Chefren napisał(-a):

OK, choć do końca tego, że może to być rok 2010 wykluczyć się nie da. Ale na to myślę za jakiś czas odpowiedź może dać stan akumulatora. Jak padnie za 2-3 lata, to będzie to przemawiać za tym, że jednak rok 2010 będzie bardziej prawdopodobny. Pożyjemy, poużywamy i zobaczymy. 

 

A CU to kodowe oznaczenie czego? Jedynka przed tymi literami to kolor czarny, tyle wiem, ale CU nie znalazłem co to takiego jest? 

 

O tym, że jest to rocznik 2020 mówi chociażby stan zegarka. Mam niemal pewność co do tego.

 

Odnośnie oznaczenia CU: czy mógłbyś wrzucić tutaj lub na priv zdjęcie pudełka, puszki i przywieszki z numerem modelu zegarka  kodem kreskowym itd.? To również wiele może powiedzieć o tym egzemplarzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Wszystko co otrzymałem z zegarkiem 


OK, czyli wszystko w porządku - to rocznik 2020. Wcześniejsze wypusty z początku produkcji wychodziły w okrągłych, złotozielonych puszkach starego typu z logo "G" na wieczku.

Ale ten koniec kodu CU zamiast CR mnie zaintrygował, nigdy nie widziałem takiej końcówki. W sensie zegar na rynek amerykański, to wiemy, ale ta ostatnia litera co najmniej ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, TomG80 napisał(-a):

Ale ten koniec kodu CU zamiast CR mnie zaintrygował, nigdy nie widziałem takiej końcówki. W sensie zegar na rynek amerykański, to wiemy, ale ta ostatnia litera co najmniej ciekawa.

 

Szperałem na ten temat w internetach, ale do niczego ciekawego nie udało mi się dokopać, poza kilkoma aukcjami na ebay, gdzie kod modelowy zegarka miał właśnie taką końcówkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim w ten świąteczny czas, rzadko tutaj zaglądam, ale mam do was pytanie, mianowicie czy jestem jeszcze obecnie znaleźć i kupić w miarę rozsądnych pieniądzach oryginalną, nową kostkę GW-5000-1JF, tylko nie najnowszą wersję "U", lecz pierwowzór? Od jakiegoś czasu chodzi za mną już, żeby nią mieć, ale chciałbym, żeby to była ta pierwsza wersja, jeśli jest jeszcze do dostania. Macie może jakieś sprawdzone i bezpieczne serwisy/sklepy? Z góry dzięki za pomoc i wesołych! 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2022 o 20:16, TomG80 napisał(-a):

 emoji41.png

Mikołaj w pełnej gotowości 👍😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.